Įkraunama...
Įkraunama...

Pūliuojančios, patinusios dantenos

Norėčiau paklausti, nes taip pat nemažai yra nuomonių g.gif
Mūsų dantukas buvo užplombuotas ir po kiek laiko jis supuliavo. Nuėję dabar jau pas poliklinikos stomatologę ji išėmė visai plombą ir sakė, kad dabar belieka palikti atvirą skylutę dry.gif . Na kai aš pradėjau daugiau klausinėti, tai ji pasakė, kad gal pabandom uždėti vaistukus ir jei kartais pulinukas didės, tada belieka tik palikti jį atvertą. Tie dantukai turi pradėti keistis tik apie 9 metus, o mums dar tik 7 ir dar nei vienas dantukas neiškritęs (tik vienas jau kliba).

Kokia jūsų nuomonė, ar ir jūs paliktumėte atvirą skylutę g.gif Vis dėlto maisto į skylutę tai prilįs dry.gif

Dar buvo įdomu man tai, kad dantukus taisėm privačiai ir kai atėjom dabar jau iškrapštyti tos plombos poliklinikoj, tai ta stomatologė nusistebėjo, kad buvo dėta tokia plomba į pieninius dantukus (sako paprastai tokių nededa dry.gif , nes ar tai infekcijos gali įsisukti, ar dar bala ten žino kas)???
Atsakyti
Dar karta sakau, kad taisyti pieninius dantukus tikrai reikia. Na, nebent iki jo iskritimo liko maziau, nei puse metu. O del pulinuku, kartais buna, kad po ilgo gydymo ju vistiek nepasiseka isgydyti. Taip yra todel, kad iki pacios virsunes su failiukais listi negalima, nes gali buti pazeista nuolatinio dantuko uzuomazga. Todel kartais pulinuko, sedincio giliai pasiekiti neimanoma. Is kitos puses pieniniu dantuku pulinuku gydymas yra apsunkintas todel, kad sakneles yra atviros ir vis daugiau yra, stumiamos nuolatiniu dantuku uzuomazgu. Todel isimtinais atvejais tenka palikti atvira dantuka, nes isgydyti jo meimanoma, o istraukti irgi negalima del ortodontiniu problemu. Taciau tokiu atveju visada rekia kruopsciai valyti maista is dantuko. Taip pat yra neblogai praplovimas dantuko su svirksteliu ir distiliuotu vandeneliu, tiesiai i skylute (tik nepersistenkite kisdamos, o adata turi buti kuo storesne, dar geriau jei savo stomatologes paprasytumete buku antgaliuku svirksteliui).
Atsakyti
Nezinau ne ka daryti rauti danti ar ne g.gif . Dabar truputi aprasysiu kad suprastai: pries puse metu pradejo skaudeti virsutini 4 danti, js buvo plombuotas, nuejau pas stomatologa, isgreze uzdejo vaistu ir paleido, bet vistiek skaudejo, kai isimdavo vaistus neskaudedavo, kai uzdeda vel skausmas cry.gif . Pasidariau nuotrauka ten pulinukas. Isvale, gyde kanalus, o paskui juos uzpliombavo, paties danties neplombavo, nes vis truputi maudzia. Galiausiai viena puse danties nuluzo, liko tokia tik suke. Tai dabar nezinau ka daryti, turbu reiktu man ji issitraukti, nes vistiek as ji nuolat jauciu, nemanau kad tas pulinys isgis. Be to as ta pulinuka apciuopiu ant dantenu. noreciau patarimo, bet jau numanau koks jis bus biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo linksmutis: 05 balandžio 2005 - 17:54
QUOTE(linksmutis @ 2005 04 05, 15:51)
Nezinau ne ka daryti rauti danti ar ne g.gif . Dabar truputi aprasysiu kad suprastai: pries puse metu pradejo skaudeti virsutini 4 danti, js buvo plombuotas, nuejau pas stomatologa, isgreze uzdejo vaistu ir paleido, bet vistiek skaudejo, kai isimdavo vaistus neskaudedavo, kai uzdeda vel skausmas cry.gif . Pasidariau nuotrauka ten pulinukas. Isvale, gyde kanalus, o paskui juos uzpliombavo, paties danties neplombavo, nes vis truputi maudzia. Galiausiai viena puse danties nuluzo, liko tokia tik suke. Tai dabar nezinau ka daryti, turbu reiktu man ji issitraukti, nes vistiek as ji nuolat jauciu, nemanau kad tas pulinys isgis. Be to  as ta pulinuka apciuopiu ant dantenu. noreciau patarimo, bet jau numanau koks jis bus biggrin.gif


Tikrai sunku ką ir bepatarti nemačius ro nuotraukos, ir nežinant gydymo eigos. Jūsų odontologas turėtų padėti jums nuspręsti.
Atsakyti
Sveiki, labai noriu patarimo ka daryti. Man prieš pora metų įdėjo priekinį metalo keramikos dantį (nes senasis buvo sugedęs ir geltonas). Tačiau liko mėlyna dantena virš to danties, mane tai erzina, nes kai šypsausi matosi cry.gif Ar galima kažką padaryti?
Atsakyti
QUOTE(rutulas @ 2005 04 30, 12:25)
Sveiki, labai noriu patarimo ka daryti. Man prieš pora metų įdėjo priekinį metalo keramikos dantį (nes senasis buvo sugedęs ir geltonas). Tačiau liko mėlyna dantena virš to danties, mane tai erzina, nes kai šypsausi matosi cry.gif Ar galima kažką padaryti?


Deja- vienintelė išeitis pakeisti vainikėlį. sad.gif
Atsakyti
O pakeitus vainikėlį, ar būtinai dantenu spalva taps normali?ar yra tikimybė, kad ji vis tiek bus mėlyna? esu pastebėjus pas kitus, kad virš danties ant dantenų lieka toks kaip mėlynas lankelis. Nuo ko visa tai priklauso, ar nuo uždėjimo, ar nuo paties vainikėlio?
Ačiū labai už atsakymus
Atsakyti
QUOTE(rutulas @ 2005 05 04, 12:45)
O pakeitus vainikėlį, ar būtinai dantenu spalva taps normali?ar yra tikimybė, kad ji vis tiek bus mėlyna? esu pastebėjus pas kitus, kad virš danties ant dantenų lieka toks kaip mėlynas lankelis. Nuo ko visa tai priklauso, ar nuo uždėjimo, ar nuo paties vainikėlio?
Ačiū labai už atsakymus


Ir nuo to ir nuo. Nors priklauso šiek tiek ir nuo dantenų tamprumo, taip kad pakeitus vainikėlį šimtaprocentinės tikimybės, kad mėlynas ruoželis išnyks, nėra.
Atsakyti
Laba diena,
su ketveriu su puse metuku dukryte susidureme su stai tokia problemyte:
pries keleta savaiciu dukryte pradejo skustis dantuko skausmais, pastebejome pulinuka ant dantenu salia sugedusio dantuko (tas dantukas buvo uzplombuotas sausio menesi, taciau plomba po 2 savaiciu iskrito).
Nuskubejome pas dantista, kuris israse antibiotiku ir liepe uzsirasyti gydymui. Antibiotiku kursa baigeme, pulinukas lyg ir buvo sumazejes, bet ir vel padidejo. Vakar buvome vel pas dantista, kuris istrauke dantuko nervus (sako, kad jie buvo mire) ir paliko atvira, o po savaites plombuos. Kolkas pulinukas nesikeicia - jis yra ir nenyksta. As nerimauju ir nezinau ar teisingai elgiasi dantistas. Jis labai jaunas ir man pasitikejimo nekelia...
Dekoju uz atsakyma.
Atsakyti
QUOTE(ast_alaus @ 2005 07 13, 22:54)
Laba diena,
su ketveriu su puse metuku dukryte susidureme su stai tokia problemyte:
pries keleta savaiciu dukryte pradejo skustis dantuko skausmais, pastebejome pulinuka ant dantenu salia sugedusio dantuko (tas dantukas buvo uzplombuotas sausio menesi, taciau plomba po 2 savaiciu iskrito).
Nuskubejome pas dantista, kuris israse antibiotiku ir liepe uzsirasyti gydymui. Antibiotiku kursa baigeme, pulinukas lyg ir buvo sumazejes, bet ir vel padidejo. Vakar buvome vel pas dantista, kuris istrauke dantuko nervus (sako, kad jie buvo mire) ir paliko atvira, o po savaites plombuos. Kolkas pulinukas nesikeicia - jis yra ir nenyksta. As nerimauju ir nezinau ar teisingai elgiasi dantistas. Jis labai jaunas ir man pasitikejimo nekelia...
Dekoju uz atsakyma.


Aš atvėrusi dar paskiriu spec. praplovimus. Bet čia jau mano pačios išmislas ir nenorėčiau to ne saviems pacientams rekomenduoti. Per vieną dieną po atvėrimo pūlinukas ir neišnyks. Reikėtų palaukti bent 3-4
Atsakyti
man prie taisyto kruminio danties iskilo pulinys, jis pratruksta isbega puliai, vel issikelia, taip jau 2 savaites, bet pacio danties neskauda. Siandien pasiskambinau savo stomatologui kadangi su puliniu tai prieme is karto, bet paziurejes pasake kad gydymas ilgas, dvi savaites pas ji viskas rezervuota, o poto dar atostogu iseina, tai uzsirasiau tik po menesio pas ji cry.gif tai vat ar nepakenks man dar menesio laukimas ar geriau susirasti kita stomatologa kuris greiciau ta dantuka pataisys?
Klausiau ar neisplis pulinys po kitais dantimis - tai sako kadangi iseina i isore tai neturetu, bet ar tikrai taip bus?
Atsakyti
QUOTE(ausrytuke @ 2005 08 01, 17:27)
man prie taisyto kruminio danties iskilo pulinys, jis pratruksta isbega puliai, vel issikelia, taip jau 2 savaites, bet pacio danties neskauda.  Siandien pasiskambinau savo stomatologui kadangi su puliniu tai prieme is karto, bet paziurejes pasake kad gydymas ilgas, dvi savaites pas ji viskas rezervuota, o poto dar atostogu iseina, tai uzsirasiau tik po menesio pas ji  cry.gif  tai vat ar nepakenks man dar menesio laukimas ar geriau susirasti kita stomatologa kuris greiciau ta dantuka pataisys?
Klausiau ar neisplis pulinys po kitais dantimis - tai sako kadangi iseina i isore tai neturetu, bet ar tikrai taip bus?


Su fistule aišku situacija pagerėja, tačiau bet kuriuo atveju kuo anksčiau pradėsite tvarkyti dantuką, tuo geriau.
Atsakyti