Įkraunama...
Įkraunama...

Viskas apie begonijas

Gal kas galit patarti apie begonijų auginmą? Turiu tokią vieną, planavau dar užsiveisti, bet va ir šitai kažkas darosi... miršta tiesiog akyse. Mano begonija margalapė, ne žydinti...Kažkaip labai mažai informacijos inete apie jų auginmą, daugiau apie žydinčias. Tik visur rašo, kad negalima vandens po vazonu laikyti, nu aš lyg ir neperlaistau g.gif Visą vasarą augo, klestėjo... o dabar lapai pajuosta, susisuka ir supūna...Kaip suprantu, lapinės begonijos gumbo neturi, ir miegot žiemą neina, taigi ko ji "migdosi"? Patarkit brangios gėlininkės, kol dar gėlytė amžiams neužmigo...plzzzz rolleyes.gif
Atsakyti
Per daug pili vandens,todel lapai puna.Stenkis sausiau laikyk,nes ir tom,kurios nera gumbines reikalingas poilsis.Kiek lapu kris-taip gal ir reikia,bet tiek neliek-juk ne vasara.Mano dauguma geliu jau "snaudzia".Juk nebutinai augalas miega,kai nukrenta lapai..Gali miegot ir su jais..Liek tik ta,kai bus pakankamai sausa zeme.Tik jokiu budu neperdziovink.Gali but,kad dar kuri laika lapai kris..kris tie,kurie "jauciasi pazeisti-vandens,esa nereikalingi.."Jei dar kils neaiskumu-kreipkis.
Atsakyti
Kitose temose rašiau, kad nepavyko išsiauginti žydinčių begonijų iš sėklų, gal yra bandžiusių? Įdomu būtų sužinoti apie pasiektus rezultatus.

Ir dar pasodinau gumbines begonijas į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kad jos gražiai augtų ir žydėti. Ar yra kokių specialių trąšų begonijoms?
Atsakyti
Negi niekas nesidomi begonijomis? Man jos tokios gražios.

Per kieklaiko turėtų sudygti gumbinės begonijos, mano jau daugiau savaitė kaip pasodintos, tačiau dar nesirodo, ar negalėjo supūti? blink.gif
Atsakyti
su beginiju seklom man irgi dvejopi ispudziai - tos mazosios begonijos graziai sudygo thumbup.gif , o va tokios svyrancios tai nei viena is 11 seklu schmoll.gif , tai nusprendziau ateity tik tas mazytes pati daigintis, o kitas tai tik gumbines auginti. Gumbiniu triju rusiu pasisodinau, bet dar neisdygo, tik viename puodelyje zeme eme keltis, matyt i virsu musasi biggrin.gif O tresiu as kol kas tokiom vokiskom trasom 10-15-10, kur neva tai ideali formule augalu augimui. Paziuresim. Siandien eisiu rimtesnes literaturos paieskot apie begonijas, nes man jos irgi labai grazios ir tinkamos mano salygomis
Atsakyti
Prasikalė dvi mano svyrančios gumbinės begonijos, viena dar miega, tikiuosi nesupuvo! Laukiu nesulaukiu pavasario ir žiedų... tourist5.gif
Atsakyti
Pas mano tetule jau visa palange sudygusiu begonyciu, mat ji jas daigina, pikuoja, o paskui nesa i turgu parduot tai labai jau daug apie jas zino biggrin.gif . o as tai ir nepasidomejau kas kaip- mat man tai labiau tos svyrancios imponuoja, bet bijau pirkt, nes brangokos o jei nesudygs verysad.gif
Atsakyti
Aš irgi labai noriu svyrančių begonijų, bet kiek žinau jos lyg ir nemėgsta tiesioginės saulės, o pas mane būtent tokia g.gif kažin ar verta pirkti... Noriu lovelyje už lango...
Atsakyti
Puošnioji begonija
Žydėjimo laikas: nuo VI iki šalnų.

Augalo aukštis siekia 15 – 35 cm. žiedai balti, rožiniai arba įvairių atspalvių raudoni lapai mėsingi, blizgantys, įvairių žalumos ir bronzos atspalvių.

Pritaikymas

Begonija tinka gėlynams, gėlių lysvelėms ir apvadams, o taip pat auginti balkonų dėžutėse. Galima sėti ir palangėse laikomuose vazonėliuose.

Reikalavimai

Dirva lengva, puveninga su smėlio priedu, vidutiniškai derlinga. Vieta saulėta, nors begonija ištveria ir pusšešėlį.

Auginimas

Begonija sėjama sausio – vasario mėn. Šiltadaržyje arba namuose ant palangės. Sodinukus persodiname du kartus: pirmą kartą su tarpais 2x2 cm, antrą kartą – 6x6 sm.

Augalams reikia daug šilumos ir šviesos. Begonijos dauginimas namų sąlygomis yra gana sunkus.

Į pastovią vietą persodiname daigus birželio pradžioje, su 10 – 15 cm. tarpais.

Dėmesio:Augalas yra labai jautrus šalnoms. Kai per didelė drėgmė, begonija lengvai pažeidžiama grybligės.

Atsakyti
Dar radau internete info:



Begonija

Begonijos gumbus sodinu kovo pradžioje į vazonėlius visai sekliai.Beje,dažnai sunku suprasti,kur jų dugnas,o kur viršus.Šiaip,jeigu nesimato akučių,nesuklysit pasodinę "dubenėlio dugneliu" žemyn,kad įdubimas būtų viršuje.Sprogsta itin lėtai (šį pavasarį vos neišmečiau savųjų begonijų,nutarusi,jog jos supuvo).Tačiau kantriųjų laukia atpildas-begalinis žydėjimas stambiais ryškiais žiedais-baltais, geltonais,rožiniais, oranžiniais,raudonais arba vyšninės spalvos.

Ši svyranti begonija gumbo neturi,ji labai lengvai išleidžia šakneles tiesiog vandenyje.Žiemą ją stipriai nugeniu ir laikau ant vėsios palangės,lieju saikingai,kad tik visai neišdžiūtų.Šiaipjau ji išaugina didžiulį žydintį fontaną,bet šįkart tiesiog prieš "fotosesiją" ją aplaužė kruša ir teko ją gerokai apkarpyti.Tačiau netrukus ji ir vėl atsigaus.

Gumbus žiemą geriausia laikyti vėsiame rūsyje durpėse,smėlyje arba pjūvenose.Šalnų abi šios begonijos nepakenčia,prieš "minusines" naktis būtinai įnešu jas namo.

Atsakyti
Nusipirkau nukainuota ir jau apmirusią begonija unsure.gif ,bet ji pas mane atsigavo ir pradėjo leisti naujus lapelius thumbup.gif
tik įdomu koks jos pavadinimas,kas tai per rūšis g.gif ir kaip įdomiai lapelius leidžia iš nuvytusių žiedų thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *MONAMI*: 02 lapkričio 2005 - 19:45
QUOTE(XMamaX @ 2005 03 22, 10:09)
Negi niekas nesidomi begonijomis? Man jos tokios gražios.

na tikrai negi nieks nesidomi begonijomis g.gif
mano vargšelė labai gražiai auga ir žydi thumbup.gif
Atsakyti