Įkraunama...
Įkraunama...

Ricotta sūris

Sveikos, mielosios kulinarės... biggrin.gif
Gal galėtumėte man pagelbėti ir patarti, ką galėčiau pasigaminti su "Ricottos" sūriu?.. Laukiu Jūsų pasiūlymų.. 4u.gif
Atsakyti
Viską, ką ir su Maskarponės sūriu, o temų apie jį šiame forume yra tikrai daugiau nei viena 4u.gif
Atsakyti
Na, as so ricota tas pats kaip ir su paprasta varske. As tai kepiau darugystes pyraga .labai liks gavosi
Atsakyti
Pabandykit Varškinės Šarlotės receptuką. Laaabai skanu ir gana paprasta mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Antrininkė: 13 vasario 2007 - 22:49
Gamina labai skania pica.. Padas, kaip iprastas picai, o ant virshas, padaziukas, kumpis, ricotta surys, cesnakas (pagal nora), butinai shpinatai ir truputi pomidoru.. Ant virsaus iprasta picai mozarella suri.. Tikrai skanu I)
Atsakyti
Galima daryti lazanija su rikota ir spinatais. Spinatus pakaitinti, kol sukris, nusausinti, supjaustyti ir sumaisyti su rikota, paskaninti muskato riesutu, pipirais, druska. Toliau kaip klasikineje lazanijoje - sluoksniuojam su lakstais ir besamelio padazu

Tiesa, receptai siulo 1kg spinatu ir 250g rikotos, cia 4 zmonems
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo BElge: 02 lapkričio 2007 - 17:42
O aš namie ricottą pasigaminau tongue.gif gardumėlis, šviežumėlis ir be jokių E schmoll.gif biggrin.gif

Naminė ricotta mirksiukas.gif

user posted image

Taip pat išbandžiau ir iš ožkos pieno pasigaminti - dar švelnesnė ricotta gaunasi thumbup.gif
Atsakyti
Saunuole Irmulia thumbup.gif
Siaip sunku tik ozkos pieno gauti.. bet idomu butu pabandyti pasidaryti bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Saldainė @ 2009 08 12, 00:12)
Saunuole Irmulia  thumbup.gif
Siaip sunku tik ozkos pieno gauti.. bet idomu butu pabandyti pasidaryti  bigsmile.gif


As kazkur radau receptuka kaip is kefyro pasigaminti ir tai buvo pirmas is viso mano susidurimas su ricotos suriu, nes parduotuvinio jo net nesu pirkusi...

Taigi reikia:
kefyro (pirkau 0.5l) kartoninej dezutej
ideti ji i saldikli
palikti uzsaldyti iki visisko uzsalimo (as palikau pernakt)
isemus deti i marle (as dejau i marle, tada tai i sieteli ir pakabinau dubeny) taip pat per nakti nusivarveti... Taigi, isbega 'vandenukas' ir lieka RICOTTA 4u.gif

Sian gamybos procesas baiginejasi, vakare ragausiu smile.gif
Atsakyti
Yra ,yra receptukas ,kaip pasidaryti ricotos sūrį namuose,aš,lig šiol esu dėkinga autorei,kuri mane pamokino 4u.gif 4u.gif reikia tik paieškoti temose.
Atsakyti
QUOTE(regna @ 2009 09 09, 11:45)
Yra ,yra receptukas ,kaip pasidaryti ricotos sūrį namuose,aš,lig šiol esu dėkinga autorei,kuri mane pamokino 4u.gif  4u.gif reikia tik paieškoti temose.

na keistas postas g.gif jeigu jau ismokote kazkur, tai nejau sunku paaiskinti zmonems kurie tuo domisi doh.gif dabar per tiek temu ieskoti ir velnias zino ar ras doh.gif
Atsakyti
Nedrįstu teigti, bet spėju, kad receptas mano pasiūlytas smile.gif Beje, temos autorei, norėčiau priminti, kad ricotta yra ne sūris, o varškė biggrin.gif

QUOTE(alexxandra @ 2009 05 29, 11:20)
Jau buvau įkėlusi šį receptą į naminės varškės temą, bet kadangi čia itališkoji naminė ricotta, tai įdėsiu ir čia, mažu kam pravers wink.gif
Reikės:

1 l pieno
120 ml grietinėlės
1 a. š. druskos
1,5 v. š. citrinos sulčių

Pasiruošti nemažą dubenį, į kurį tilps ir nepaskęs Jūsų kiaurasamtis. Į kiaurasamtį įtiesti trigubą marlinio audinio skiautę.
Pasiruošti citrinos sultis ir laikyti jas ranka pasiekiamoje vietoje, netoli puodo, kol Jūs darbuositės prie viryklės. Puode sumaišyti pieną, grietinėlę ir druską, dėti ant vidutinio kaitrumo ugnies ir kaitinti nuolat maišant (kad neprisviltų apačia). Kai pienas pasieks tokią, mažais burbuliukais burbuliuojančią stadiją, bet dar nevirs (o Jūs jau jausite kad virš puodo laikyti ranką garuose darosi karšta, šliūkštelti citrinos sultis (kurios ir padarys iš jūsų pieno švelnios tekstūros ricottos sūrį, liaudiškai - sutrauks) ir greitai greitai maišykite su mediniu šaukštu ar mentele, kad viskas gerai ir tolygiai susimaišytų, leiskite šiai masei dar 1 min pasikaitinti ant vidutinio stiprumo ugnies. Palengva mažindami ugnį (kad neužvirtų), kaitinkite dar apytiksliai vieną minutę, nemaišykite ir viryklę išjunkite. Palikite masę puode dar vienai minutei ir supilkite ją į jau paruoštą kiaurasamtį.
Švelni varškės masė atsiskirs nuo nereikalingo skysčio. Tegu taip ir stovi, atvėsta iki kambario temperatūros (tai užtrunka apie valandą). Sudėkite ricottą į sandarų indelį ir dėkit į šaldytuvą. Nors man skani dar ir šilta smile.gif

user posted image

user posted image

Visą "reportažą" galit pažiūrėti čia.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo alexxandra: 09 rugsėjo 2009 - 21:44