Įkraunama...
Įkraunama...

Žali vaisiaus vandenys

Sveikutės, mano pažystama neseniai pagimdę ir sakė, kad vaisiaus vandenys buvo žali ir vaikas jų prigėrė, tai ėdomu, gal kuri turite patirties - kodėl vandenys tapo žali ir kaip gali vaikui atsiliepti tų vandenų patekimas į plaučius .
Atsakyti
Manau kad zali vandenys buna pernesiojimo atveju, maniske uzsibuvo pilvelyje 10 dienu ilgiau blush2.gif ir jau buvo pazaliave, pazialiavo kadangi leliukas pasitustino pirma karta pilvelyje, o tai yra labai negerai vaikiukui, juk toks vanduo gali uznuodyti mazyli. Gimus mano dukrytei, iskart buvo isvalyta kvepavimo takai ir prijungta prie deguonies aparato, bet po poros valandu stebejimo, man ja jau atnese, kadangi jokiu negerumu nepastebejo thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(mergelytė @ 2007 03 23, 12:35)
Sveikutės, mano pažystama neseniai pagimdę ir sakė, kad vaisiaus vandenys buvo žali ir vaikas jų prigėrė, tai ėdomu, gal kuri turite patirties - kodėl vandenys tapo žali ir kaip gali vaikui atsiliepti tų vandenų patekimas į plaučius .


sveika.
o as pagimdziau nepilnai 37sav, ir buvo zali vandenys. mazyle gulejo inkubaturiuj, nes priedo dar duso. tai istikruju nezinau, kodel buvo zali vandenys, gaila kad konkreciai neisiaiskinau g.gif
Atsakyti
Pavojinga tai del to,kad mekonijus gali patekti zemiau vaikelio balso stygu i kvepavimo takus,o taip pat ir skrandi.Gimus vaikui kvepavimo takai ir skrandis yra isvalomi,laiku to nepadarius gali atsirasti infekcija.Ji gali atsirasti net ir isvalius,del to vaikutis gimes is zaliu vandenu visda ir stebimas daktaru.Vaisaus vandenu pazaliavimo priezastys yra vaikucio dieguonies badas,kuris atsiranda del ivairiu priezasciu ir tada maziuko organizmas persitvarko taip,kad degonies trukumo nebutu pazeisti svarbiausi organai.Kai atsiranda deguonies trukumas sumazeja maziuko zarnyno kraujotaka,atsiranda spazminiai jo susitraukimai ir maziukas pradeda tustintis dar mamos pilve.Daktaram zali vandenukai turi buti zenklas,kad maziukui truksta deguonies ir reikia gimti kuo greiciau. 4u.gif Va tiek girdejau apie tai blush2.gif
Atsakyti
Zali vaisiaus vandenys rodo pernesiojima. Net jei kudikis gimsta tiksliai pagal numatyta gimdymo data ar net anksciau, galimas dalykas, kad gimdymo data buvo paskaiciuota netiksliai arba vaisius anksciau "subrendo".
Atsakyti
mano draugė irgi pagimdė pernešiojus, tai vandenys buvo žali.
Atsakyti
mano taip pat buvo zali vandenys cia turbut nuo to kad pernesiojau 2 sav.taciau viskas buvo gerai vaikas ju nebuvo prigeres tai svarbiauia....
Atsakyti
QUOTE(still_magic @ 2007 03 25, 08:22)
Pavojinga tai del to,kad mekonijus gali patekti zemiau vaikelio balso stygu i kvepavimo takus,o taip pat ir skrandi.Gimus vaikui kvepavimo takai ir skrandis yra isvalomi,laiku to nepadarius gali atsirasti infekcija.Ji gali atsirasti net ir isvalius,del to vaikutis gimes is zaliu vandenu visda ir stebimas daktaru.Vaisaus vandenu pazaliavimo priezastys yra vaikucio dieguonies badas,kuris atsiranda del ivairiu priezasciu ir tada maziuko organizmas persitvarko taip,kad degonies trukumo nebutu pazeisti svarbiausi organai.Kai atsiranda deguonies trukumas sumazeja maziuko zarnyno kraujotaka,atsiranda spazminiai jo susitraukimai ir maziukas pradeda tustintis dar mamos pilve.Daktaram zali vandenukai turi buti zenklas,kad maziukui truksta deguonies ir reikia gimti kuo greiciau. 4u.gif Va tiek girdejau apie tai  blush2.gif

būtent šitai yra pagrindinė žalių vandenų priežastis. vaikučio deguonies badas, kuris yra ženklas gydytojui reaguoti kuo skubiau. nes gali būt, kad pvz., virkštelė apie kaklą apsivyniojo gimstant ir pan.
Atsakyti
Kiek man žinoma, tai pernešiojus pradeda žaliuoti vandenys, nors nebūtinai. Tai individualu. Bet logiškiausia, kaip jau ir minėjo kelios aukščiau, kad vaikeliui tuštinantis vandenyse, jie žaliuoja.
Papildyta:
http://www.kmuk.lt/AGK/Paskaitos/Gintautas.htm
Dėl užterštumo mekonijumi vaisiaus vandenys įgyja žalią atspalvį. Užsitęsus nėštumui iki 42 savaičių, tai atsitinka 25-30 proc. atvejų (t.y. 2-3 kartus dažniau, negu esant 38-40 savaičių nėštumui). Mekonijaus atsiradimas gali būti ir vaisiaus n. vagus sistemos subrendimo išraiška, tačiau tais atvejais, kai vaisiaus vandenys tirštai žali, galima tikėtis blogesnės perinatalinės baigties. Plėtojantis hipoksijai, vaisius aspiruoja mekonijumi užterštus vaisiaus vandenis, o tai yra labai pavojinga.
http://www.sveikapradzia.lt/?text.id.sub.38
Dažnai tėveliams tenka išgirsti, jog jų mažylis gimė iš žalių vaisiaus vandenų. Ką tai reiškia? Apie 12 proc. naujagimių gimsta iš žalių vaisiaus vandenų. Paprastai vaisius vystosi skaidriuose vandenyse, tačiau, kai dėl kažkokių priežasčių jau motinos įsčiose vaikeliui pradeda trūkti deguonies, pažaliuoja vaisiaus vandenys. Dėl deguonies bado, mažojo žmogelio kraujotaka persitvarko taip, kad nuo deguonies bado būtų apsaugoti svarbiausi organai – galvos smegenys ir širdis. Tai du jautriausi deguonies trūkumui ir tuo pačiu - patys svariausi mūsų organai. Beveik visai netenka maitinimo oda, inkstai, žarnynas. Žarnyne tuo metu jau būna susiformavę pirmosios mažylio išmatos – mekonijus, kuris dėl nusilupusio žarnyno epitelio yra žalios spalvos. Kai žarnyne sumažėja kraujotaka, atsiranda spazminiai žarnyno susitraukimai ir dar motinos įsčiose mažylis pradeda tuštintis. Šios išmatos ir nudažo vaisiaus vandenis žalia spalva. Medikams tai ženklas, jog mažyliui jau trūksta deguonies ir jam geriausia būtų gimti kuo greičiau, kad deguonies badas nepaliestų širdelės ir galvos smegenų. Deja, visiškai nėra žinomos mažylio galimybės, kaip ilgai jis gali ištverti šį deguonies badą. Vieni gimsta iš žalių vaisiaus vandenų, įvertinami gerais Apgar balais, o vėliau jų būklė pradeda blogėti arba net dar vėliau išryškėja cerebrinis paralyžius, o kitas, žiūrėk, gimė iš žalių vaisiaus vandenų, gaivintas ir nieko, auga kaip uoga.

Atsakyti
Aš irgi girdėjau , kad vandenys žali būna nuo pernešiojimo.
Atsakyti
Mano vaikas gimė per cezarį, nutekėjus žaliems vaisiaus vandenims. Vaikas buvo įvertintas 9 - 9. Antrą jo gyvenimo dieną, kai pamaitindavau krūtimi, vis atpildavo žalsvais skysčiais. Kai pasakiau kūdikių sesutei, vaiką išsinešė... Įtariu, zondavo skranduką. Nes po to daugiau tuo vandeniu neatpylinėdavo.
Gydytojas buvo apskaičiavęs, jog tai buvo 38 nėštumo savaitės, jau "ėjau" į 39.

Negaliu pasakyti, ar atsiliepė tai vaiko sveikatai. Tačiau vaiko raida žymiai vėluoja. 4 metų dar nekalba, yra labai nervingas. Matomos ir konkrečios priežasties gydytojai taip ir nenurodo - kodėl ta raida vėluoja.
Atsakyti
Mano dukryte gime is zaliu vandenu, bet jai tai niekaip neatsiliepe, auga sveika ir stipri smile.gif
Kai klausiau gydytojos iskart po gimdymo, tai paminejo, kad vaikutis galejo pasitustinti dar mamos pilve, del nestumo metu mamos persirgtu ligu, net paprasciausios slogos. Neisigilinau kaip tai susije, bet pati 7 nestumo menesi buvau sirgusi bronchitu
Atsakyti