Įkraunama...
Įkraunama...

Antras gimdymas po Cezario

Mamytės, papasakokit, ar teko gimdyti natūraliai po Cezario.
Po mano operacijos bus praėję 3 metai, ją darė, nes vaikas buvo nemažas ir padėtis buvo kojytėmis į apačią. Kaip suprantu gali būti ir taip, kad vėl teks operuoti, o gal ir ne. Papasakokit kaip jums buvo, ir kas nulėmė vienokį ar kitokį pagimdymo būdą.
O jeigu pjovė ir antrą kartą - tai ar per tą pačią vietą? Jei taip ar tas randas pasidarė žymiai baisesnis?
O jeigu gimdėte - kaip tas randas - ar neplyšo, ar neskaudėjo kažkaip ypatingai ir t.t.
Lauksiu informacijos smile.gif
Atsakyti
Man su pirma mergyte dare cezari,gimdymo eigoj prireike cezario sad.gif ,o su antra viskas vyko sklandziai ir pati pagimdziau thumbup.gif .Skirtumas tarp vaiku buvo 4metai ,tai i ta randa nieks demesio ir nekreipe.Tik jei pirma kart darytas cezaris ,tai atidziau gydytojai ziuri.Pries gimdyma buvau apziureta ultragarsu ir gyd.vertino ar nereiks cezario
Atsakyti
LABUKAS
Mano vyro brolio zmona pagimde pati po cezario. Pirmas buvo cezaris mergite dedejo, o antras viskas normaliai, ir praeje buvo tik 1.4 men, pametinukai. Amzius jos jau nemazas 31 metai, bet susitvarke. smile.gif
O man dabar sove myntis gal mieloja kad pati pagimde, ar galima po tokio trumpo laiko paciai pagimdyti? sad.gif Bet jau patikesim kad pati pagimde. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(gitana s @ 2005 01 19, 11:21)
Labas ,
Pries du metus man buvo irgi atliktas Cezario pjuvis. As likau patenkinta, jau trecia diena galima sakyti laksciau, , buvo gaila ziureti i kaikurias mamas kurios pacios gimde, nei sedejo nei vaikciojo. Vienas minusas tiktai , kad reikia ilgiau kelioms dienoms pabuti ligonineje, o namo  labai norisi . Kovo men. laukiame antro leliuko  2.gif , ir tiktrai noreciau kad vel darytu Cezari, nes i toki randa nereikia kreipti demesi.

Na čia tai labai keista. Aš kaip patyrusi du būdus galiu pasakyti, kad po natūralaus gimdymo jaučiausi žymiai geriau, na didžiausias baisumas buvo į tualetą pirmą kartą nueiti po plyšimų blush2.gif
Bet po operacijos... Nei nusičiaudėt, nei nusikosėt, nei juoktis... pirmos 4 dienos siaubingos, kaip su skyle pilve... Vienintelis pliusas, kad tos vietos neskauda, o šiaip...

Atsakyti
Pirma gimdziau Cezariu-tiksliau vaika kaip bulkute iseme- nes buvo placentos pirmeiga (nebuvo per kur vaikui gimti).Po 2,5 metu naturaliai pagimdziau antra 4 kg svorio. Nesu stambi, bet ir ne smulki, bet po naturalaus gimdymo "suplysau" ziauriai. sad.gif Bet gal tai tiesiog labai individualu. Man buvo daug lengviau atsigauti po Cezario, nei "issilaizyti zaizdas" po gymdymo. cry.gif Tiesa,Cezari dare bendrinej nejautroj, o naturaliai gimdziau su Epidurine nejautra. Pastaraja labai patenkinta. biggrin.gif Siaip jau as irgi labai bijojau to naturalaus gimdymo po pirmo Cezario, bet mano ginekologas ikalbejo, kad jo zmona irgi pagimde pirma Cezariu, o antra naturaliai ir antra karta jai buvo lengviau. Zinoma, kad normalus gimdymas yra fiziologiskesnis, bet man asmeniskai tiesiog buvo lengviau po Cezario.
Atsakyti
Jei cezaris darytas dėl siauro dubens, tai darys ir 2-ą ir 3-ią, o po to siųlys perrišti kiaušintakius, nes daugiau cezrių negalima. Jei operuota dėl vaiko būklės, gali būti, kad kitus gimdysi pati. Priklausys nuo situacijos.
Atsakyti
Na, pirma netiesa, kad daugiau nei 3 cezariu negalima - tai labai individualu, priklauso nuo moters sveikatos ir pan. Zinau moteru po 5 cezariu. Kitom ir naturaliai gimdyt antro nepataria, nesakysiu kad negalima, nes patys medikai dabar sako, kad ne ju reikalas kas galima, kas negalima - ju reikalas informuoti zmogu apie jo sveikatos bukle. Tiesa, kad kaip gimdyt antra ziurima labai konkrecios tuometines sveikatos bukles, nors su manimi taresi, klause, ar nenoretum antro pati gimdyt, nors pirma gime ekstriniu cezariu del per siauro dubens - ultragarsas rode mazesni vaikeli. Kartu nusprendem daryti planini cezario pjuvi ir neprasovem - antrasis vaikutis buvo didesnis uz pirmaji, o gimdos sienele toje vietoje, kur buvo randas buvo taip isretejusi, kad matesi vaiko plaukuciai..tad jei butume lauke naturalaus gimimo, ji greiciausiai butu plysusi. Bet cia mano individualios savybes - apskritai mano kunas linkes i taip vadinamus koloidinius (isvesejusius) randus, o ir antrasis gimdymas vyko tik po 1,7 metu pertraukos. Siaip besilaukianciai mamytei patarciau pasitiketi medikais, nes jie tikrai tokiu situaciju mate ne viena ir ne dvi, patirtis daro savo o jie kad ir kaip juos kartais peikiame, padeda pasirinkti, kas geriausia tiek mamai, tiek vaikuciui.
Beje apie nejautra - dabar juk ir cezario pjuvius daro su ta pacia epidurine (arba spinaline) nejautra. Bet cia jau kazkuriam kitam zmogui, kuris apie tai kalbejo 4u.gif
Atsakyti
Pirmo gimdymo metu dare extra cezari, nes vaikiukas dust pradejo del virksteles apsisukusios. Antra pagimdziaupati smile.gif Skirtumas tikrai yra.
Atsakyti
QUOTE(Vijula @ 2005 02 12, 18:45)
Pirmo gimdymo metu dare extra cezari, nes vaikiukas dust pradejo del virksteles apsisukusios. Antra pagimdziaupati smile.gif Skirtumas tikrai yra.

Ir kuriuo atveju buvai labiau patenkinta.Ar nebuvo problemu del to, kad buvo pirmas Cezaris, o antra teko paciai pagimdyt.Ar daktarai teike tam demesio? mirksiukas.gif
Atsakyti
O aš pirmą pagimdžiau natūraliai, antrą darė cezarį - nes buvo sėdmeninė pirmeiga ir nemažas. Dabar laukiu trečio už pora mėn., ir jau žinau, kad pas mane vėl sėdmeninė pirmeiga sad.gif Iš tikrųjų normaliai dar su jokiu gydytoju nediskutavau, kaip bus dabar: cezaris ar ne. Tik keista, kad aną kartą jie visą laiką žinojo, kad vaikas sėdi, bet ir nepasiūlė jokių pratimų, kad jis apsiverstų - o dabar skaičiau knygose, kad tokių pratimų yra.

Man labai artima čia jūsų kažkieno išsakyta mintis, kad gydytoja, kai iš anskto tariesi, gali skubėti, ir dėl to be reikalo skatinti gimdymą. Atrodo, man taip ir nutiko pirmą kartą... Nes atvažiavau ją iškvietus 9 val vakaro su nutekėjusiais vandenim, o ji iškart skatinamųjų, po kurių prasidėjo nerealūs skausmai. O gal jų nereikėjo, tik gydytoja miego norėjo aš dabar galvoju...
Atsakyti
QUOTE(NGVICI @ 2005 02 13, 00:16)
Ir kuriuo atveju buvai labiau patenkinta.Ar  nebuvo problemu del to, kad buvo pirmas Cezaris, o antra teko paciai pagimdyt.Ar daktarai teike tam demesio? mirksiukas.gif

Labiau patenkinta buvau antru kartu, naturaliu, nes tikrai zymiai greiciau atsigavau po gimdymo. Bet siaip tai jokio skirtumo kaip gimdyt, svarbu geras rezultatas.
Atsakyti
Perskaičiau visas temas, kur bent kažkas buvo rašoma apie Cezarius, bet niekur neradau atsakymo į man rūpimą klausimą: ar verta bandyti gimdyti pačiai jai pirmą kartą darė Cezarį? g.gif
Pirmą kartą gimdžiau 14 val, bet vistiek pačiai nieko neišėjo. galit maždaug įsivaizduoti kokios baimės dabar mane kamuoja prasikankinus šitokį laiką.... bet prisipažinsiu pagimdyti pačiai norėtųsi ax.gif
Labai norėčiau, kad pasidalintų patirtim mamytės, kurios jau turi du ir buvo panašioj situacijoj. Pvz jai teko daryti Cezari antrakart, tai kaip viskas gijo? kur darė pjūvį ir pan?
Ir labai prašau nerašykite man mamytes - skeptikes, kurios tokiose temose megsta pasakot apie naturalaus gimdymo privalumus. Man reikia faktu ir pasidalinimo patirtim o ne marazmu, kad gimdamas naturaliai vaikelis buna ypatingesnis...
Atsakyti