Įkraunama...
Įkraunama...

Gimdymo skatinimas vaistais

Mamytes, noreciau paklausti gal kas zinot ar nekenkia 2.gif maziukiui skatinamieji. Mano situacija tokia, kad terminas yra 12. 17d. Aisku neta jokios garantijos kadiki ta dienos pagimdysiu, o jei kelias dienas paveluosiu tai kaledas teks sutikti ligonineje.As to labai nenoriu sad.gif Galvoju paprasyti savo daktares paskatinti gimdyma keliomis dienomis, bet kyla klausimas, ar nekenkia???? g.gif g.gif g.gif
Atsakyti
As ne medike, bet kai du kartus gimdziau, tai zinau tiek - LYG nekenkia.

Jeigu reikia, tada taip. Gi buna, kad reikia skatint. Bet tik del to, kad Kaledos namie butu - neverta, moc. Tikrai neverta.

Tu pagalvok, kad vaikutis iseina is ten tada, kai pats nusprendzia. Vienas jauciasi pasiruoses lipt lauk 38 savaiciu, o kitas gal tik 41, ir ka? Nevienodai zmones bresta. Ir gimdymo data ne visada tiksliai eina suskaiciuot, cia gi gamtiniai procesai - tas pats, kas tiksliai suskaiciuot, kada ateis pavasaris. Tai va. Ir tu isivaizduok, kad tu vaikuti, kuris nori gimt 41 savaites, iskrapstai lauk 40ties. Vaikas nustoja savaites tavo pilvelyje. Gal jam per ta laika kas nors nespejo issivystyt iki galo? Ir paskui zmogus tures ta silpna vieta gyvenime. Kas tiki visais horoskopais (as pati nelabai rolleyes.gif ), sako - ir visos zvaigzdes bus ne taip issideste, taigi vaikas gyvens ne ta gyvenima, kuris jam siaip butu buves nulemtas.

Man regis, leisk jam paciam sprest, kada gimt. O Kaledos su naujagimiu ant ranku, patikek - vis tiek ne tokios jau labai ir kalediskos... smile.gif Bet Kaledu tavo gyvenime bus dar daug, taip kad vienas paaukot del savo vaiko geroves, man regis, ner taip labai baisu. Be to, tu gi nenori, kad tavo vaiko gimtadienis butu per Adventa ir pries Kaledas, kai visi bus uzsiknise ir niekas netures kada jo sveikint? rolleyes.gif
Atsakyti
as antraji karta gmdziau su skatinamaisiais. Bet tik todel, kad kudikelis vis nesiruose gimti... visi terminai jau buvo pasibaige, o gimdymo veiklos jokios.


Tokiu atveju tai suprantama. Bet vien del to , kad per Kaledas teks ligonineje guleti - nerimta. Cia tik pradzia - dar pries akis ir namuose prasedeti draugu gimtadienia, ar dar kokios sventes, del to, kad maylis sloguoja sad.gif ar panasiai.

Kai nebuvo vaikuciu neturejau net tokiu minciu. O dabar ir pas draugus jau poryte, tai kartais visa ziema vieni pas kitus i svecius nebenueinam, nes vaikai srguliuoja, jei ne vinas tai kitas.


TAVO IR MAZYLIO sveikata SVARBIAU uz kaledas
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dorado: 06 gruodžio 2004 - 20:06
Skatinamieji nekenkia lialiukui. Neesu medike, bet kiek suprantu, ten tiesiog i organizma paduodama kazhkokiu medzhiagu, kurios shiaip jau naturaliai turetu pradeti gimdyma. Taigi, kadangi skatinimas 'nenaturalus', tai 'kentesi' tu (nesakau, kad taip butinai bus, bet teorishkai tai tokia eiga...): saremiai vystysis greichiau, stipriau, bus skaudesni. Be epidurinio kazhi ar apsieisi (velgi - zhinau atveju, kada apsiejo be jo, bet...). O va su epiduriniu jau kita kalba: vieni sako, kad vaikas negauna tu vaistu, kiti, kad gauna mazha doze. Treti ish viso sako, kad nuskausminamieji nuima skausma mamai, bet vaikui prideda dvigubai.
Pagal medicininius tyrimus, tiketina tokia eiga: skatinamieji - epidurinis - cezaris. Chia ne gasdinimas, o tiesiog tyrimu ishvados, kurias teko skaityt.
Mano asmenine nuomone - kuo mazhiau intervencijos, tuo geriau ir tau, ir vaikui. Priesh gamta geriau neshokinet wink.gif Skatinimas be rimtos medicinines priezhasties man ish viso kvepia 'ishpindejimu'. Mane skatino, nes 2 savaites perneshiojau, o niekas nevyko. Achiu Dievui, pachiu skatinamuju kaip ir nereikejo: uzhteko piliules, kuri pradeda minkshtint gimdos kakleli smile.gif
O va drauge viena 'pavargo' nuo neshtumo ir skatinosi savaite priesh, po to dvi paras kankinosi - na, ne laikas dar buvo!
Sakychiau, atsipalaiduok ir lauk savo stebuklo, naturaliai ivykstanchio. Na ir kas, kad shventes ligoninej sutiksi - jokios Kaledos neuzhgosh TAVO vaikelio gimimo.
Gali bandyt 'skatintis' naturaliai: valgyk ashtraus maisto, daug vaikshchiok, lipk laiptais, pagulek shiltoj (ne karshtoj) vonioj, pamasazhuok spenelius, mylekis wink.gif Ne visoms padeda (man nepadejo...), bet ka gali zhinoti... smile.gif
Atsakyti
dar is naturaliu (pusiau) skatinamuju avieciu lapu arbata ir prisedimai arba kitoks fizinis kruvis

o skatinamieji, siaip ar taip vaistai, kai yra gimdymo patologija. o jei jos nera, tai kam tie vaistai? visi vaistai kenkia, bent jau mamai

be kita ko, sako, kad saremiai pasidaro daug skausmingesni, kai skatina

nors as irgi taip noriu pasigimdyt iki kaledu ir per kucias jau sedet namie...
Atsakyti
Jei reikia,tai net net negalvodama sutik.Kai pernešioji ,o gimdymas neprasideda,rizikuoju vaikučio gyvybe,tačiau vien dėl Kalėdų taip nesielgčiau.
Atsakyti
Čia peteikiu vienos gydytojos ginekologės nuomonę (su ja kalbėjomės ta tema). Pirmiausia tai net tų "natūralių" medžiagų papildomas padavimas sukelia daug stipresnius, dažnesnius ir skausmingesnius sąrėmius. Tą jausi ir tu, ir tavo vaikiukas. Be to, tarp medikų jau sklando toks terminas kaip "skatinti kūdikiai". Sako, jie būna dirglesni, nervingesni, nes gimdymas jiem buvo sunkesnis.
O jei tai daroma ne dėl to, kad reikia (pvz., neprasideda gimdymo veikla, išnyksta sąrėmiai ar pan.), o dėl Kalėdų, tai vaikutis tikrai gali būti dar nepasiruošęs išvysti šį pasaulį.
Ir tikrai, patikėk, kalėdos su kūdikiu ant rankų nėra taip jau daug geriau už kalėdas ligoninėj wink.gif
Atsakyti
Man skatino, nes pradejo teketi vandenys, o saremiu nebuvo. Tai skausmelis buvo toks, kad visa nakti prasikankinusi ryte "pasirasiau" epiduriniui, o jis kaip zinia nera jau toks nekenksmingas. Kita naktis vel praejo beveik be miego su musu mazyliu. Trecia ir ketvirta naktys vel buvo beveik be miego, nes mes 2 dundukai leliuku netureje nelabai dar mokejo su juo elgtis, kad ir mazylis but ramesnis, ir patys poilsio gautume. Tai, zinok, jei man tomis dienomis ir apskritai pirma savaite butu buve Kaledos, buciau sakiusi, kad Kaledu siais metais neturejau. As jau geriau nestuke.gif visas sventes stengciausi atbuti, kad galeciau graziai atsvesti ir dar vyno ar sampano taure isgerti biggrin.gif
Atsakyti
Aš manyčiau, kad skatinamieji gali turėti įtakos vaiučiui. Nes mums kai rašė mankšteles dėl silpnų raumenukų, tai klausinėjo apie gimdymą. Ir vienas iš klausimų buvo kokie vaistai gimdymo metu buvo naudoti - ar buvo skatinama, ar naudojamas nuskausminimas. Aš g.gif jei tik yra galimybė išvengti vaistų, tai reikia ja pasinaudoti
Jurgabar linkiu pagimdyti laiku ir lengvai
Atsakyti
Sutinku su jumis kad jokie vaistai nera gerai kaip bebutu dry.gif Bet girdejau kad ir pernesioti vaikuti nera gerai.Be to ir sunkiau pagimdyti g.gif g.gif
Atsakyti
Praėjus gimdymo datai, gydytojai turi atidžiai sekti vaikučio būklę kiekvieną dieną. Pavyzdžiui, aš kiekvieną dieną eidavau matuoti vaikučio širdutės tonus. O dėl sunkesnio gimdymo tai nieko negaliu pasakyti, nes aš pagimdžiau tikrai lengvai. Čia gal turima omenyje, sunkumą tame, kad kiekvieną dienaą vaikutis vis pasunkėja.
Atsakyti
QUOTE (jurgabar @ 2004 12 08, 21:37)
Sutinku su jumis kad jokie vaistai nera gerai kaip bebutu dry.gif Bet girdejau kad ir pernesioti vaikuti nera gerai.Be to ir sunkiau pagimdyti g.gif g.gif

Nors normalus neshtumo laikas skaitosi 40 savaichiu, norma dar skaitosi 37 (38) - 42 savaites. Bent jau JAV labai daug daktaru stengiasi iki 41 savaites ishprashyt lialiuka. Motyvuojama senstanchia placenta, vaiko svorio augimo ir t.t. Ash savo daktarui pasakiau, kad noriu kuo mazhiau intervencijos, todel jis man leido iki tu 42 sav. Pratempt. Aishku, zhiuri jau atidzhiau: shirduke, augima. Kartais gali tekti papildoma ultragarsa padaryt. Bet esme ta, kad jei vaikutis ir mama jauchiasi gerai po tos 40 savaites, tai pergyvent nera del ko. Na, nebent kazhkiek didesnio vaikelio svorio. Nors man tas buvo paskutinej vietoj smile.gif
Atsakyti