Įkraunama...
Įkraunama...

Vaistingųjų augalų arbatos

Labai pamėgau vietoje standartinių pirktinių žaliosios/vasinės/juodosios arbatų pakelių į puodelį dėti žiedelius, lapelius, kotelius biggrin.gif Dabar nuolat mėgaujuosi raudonėlių arbata, nes turiu didelį anytos dovanotą stiklainį su džiovintais raudonėliais.
Sumaniau, kad būtų gerai pas tėvukus pasisodinti lysvę įvairių vaistingųjų žolelių ir pačiai jų prisidžiovinti arbatoms.
Tik va bėda: nežinau kokias arbatas nepavojinga gerti dažnai (t.y. kasdien), nežinau kokius vaistinguosius augalus lengva auginti. Nusprendžiau, kad pasisėsiu mėtos, raudonėlio, čiobrelio, melisos..
ką dar galima būtų auginti ir džiovinti??

Ir dar: kaip visą tą augalą sudžiovinti, kad jis būtų kokybiškas?? Kad išlaikytų spalvą, kvapą, nesutrupėtų, nesuplėktų ir pan. Gyvenu daugiabutyje, ypatingų sąlygų tam nėra sad.gif

Gal dar yra natūralių arbatų mėgėjų?? Gal yra kokių skanių arbatų, kurių aš nežinau?
Atsakyti
daug ka gali ir kokioj pievoj pasiskinti - pvz: katpedeles (slamutis) - tokios geltonos, man labai skanios, arba jonazoles, pelynas irgi labai geras dalykas nuo apsinuodyjimo (nors ir neskanus).

esu skaiciusi, kad jokios arbatos nereikia gerti ilgai. t.y. pageri menesi raudonelio (sakoma, kad pati geriausia zole moterims smile.gif tada geri ko nors kito. as darau improvizuotus mishinukus - ziupsneli to, ziupsneli ano smile.gif

dar pasisek salavijo ir medetku

o dziovinti reikia ne sauleje ir ne dregnoje patalpoje - mano mama dziovina ant shiaurines palanges. o po to gali sumalti ir supilti i indelius, maishelius. arba nemalti.

yra daug knygu ta tema:) sekmes
Atsakyti
Su tom knygom sunku..reik nusipirkti arba sėdėti bibliotekoje ir tai nebūtinai bus geras rezultatas...
Žmonių patirtis man įtaigesnė smile.gif
Aš nežinau net ką tos žolės gero/blogo daro, bet geriu blush2.gif Tiesiog patinka smile.gif
Atsakyti
Aš taip pat gyvenu daugiabutyje. Kasmet prisidžiovinu čiobrelių, mėtų, melisos, ramunėlių, medetkų, raudonėlio, šalavijų (visus juos augina mama savo darže). Laukuose ar paupyje dar prisirenku šeivamedžio, šalpusio ir liepų žiedų. Jei prireikia kokių kitų vaistažolių, perku jas iš J. Balvočiūtės ekologinio ūkio. Pati vaistažoles dažniausiai džiovinu ant spintos, nes ten niekam nekliūna ir nepatenka saulė.
Atsakyti
Raudonelio arbatu ir kitu preparatu negalima gerti nescioms,
ka tik pasiskaiciau knygoje smile.gif
turiu knyga "Vaistiniai augalai", visai idomu retkarciais pavartyti.
Jei koks augalas domina galiu parasyt nuo ko jis.
Atsakyti
surasau visas arbatzoles ir ne tik kokias zinau ir kaip jos veikia tiksliau ka jos gydo smile.gif

jonazole - gerai gert esant ivairiausiems skrandzio susirigimams ir ypac gerai kuomet paleidzia vidurius, taip pat veikia raminamai ir ypac tinka gert moterims kai buna skausmingos menesines

gervuogiu lapai - veikia medziagu apykaita taip pat reguliuoja virskinima bei labai tinka esant persalimui kosuliui padeda atsikoset

kmynai - gerai veikia virskinima taip pat gerai gert kuomet pucia vidurius na taip pat zinau tiksliau cia mociute vis siulydavo tai nzn kaip ten istikruju yra bet gera gert maitinancioms lygtais skatina pieno gamyba

linu seklos - siaip labai neskanios bent jau man ir arbata tokia glyti is linu seklu bet as ja geriu kuomet buna padidejes rugstingumas taip tinka gert kuomet yra opalige ai beje jas reikia uzpilt saltu virintu vandeniu ir kad pastovetu apie para

liepziedziai - (na cia jau turbut visi zinos smile.gif ) geriama esant persalimui

ciobreliai - geriama esant ivairiausiems kvepavimo taku susirgimams padeda atsikoset taip pat teigiamai veikia virskinimo sisteme (beje kaip ir dauguma zoliu kur jau aprasiau smile.gif)

avieciu lapai ir kotai - esant virskinimo sutrikimams o uogytes tai kaip zinot nuo persalimo

melisa - veikia raminanciai gert kuomet pradeda vaziuot stogas smile.gif nai ir kaip visur gerai skrandziui

meta - o cia tai vaistas nr 1 nuo visu skrandzio ligu ypac gerai gert kuomet raizo skrandi taip gerai su ja skalaut burna ir praust veida vos ne kaip jaunystes zole
ai dar kazkur kazka girdejau bet velgi nepatvirtinu bet kazkodel nelabai gerai gert vyrams kodel nzn

medetkos - turi antibakteriniu savybu taip kad labai gerai tinka praplaut ivariom sunkiai gijanciom zaizdom beje parekomenduosi vaistinej nusipirkt medetku tinkturos ir visas sviezias ir nesudetingas zaizdas nubrozdinimus su ja valyt,
beje daznai geriu medetku arbata per menesines kuomet maudzia pilvo apacia
dar kazkur kazka siule kad labai gerai moteriskom apsiplaut su medetku nuoviru
na siaip cia vaistas nr 1 vos ne nuo visko o vislus tie medetkai kad isnaikint beveik nebeimanoma dabar sode taip kad po vasaros visada turiu kalnus dziovintu medetku ai beje arbatom tinka ir seklytes ir geliu galvutes

petrazoles - ivairioms slapimo taku ligom gydyt taip pat virskinimui patvarkyt ir dar kuomet igelia kokia bite ar koks kitas piktas vabzdys gerai svieziu petrusku sultym patrint ta vieta kur ikando siaip ir nuo uodu tinka kuomet galingai sukandzioja ir kazkodel negalima vartoti arba labai atsargiai nesciom nestuke.gif ir maziem vaikam (cia dziovintu petrusku arbata reik atsargiai )

dilgeliu lapai - vitamino c saltinis aisku virskinima patvarko taip pat rekomenduojama galva skalaut kuomet slenka plaukai bet cia tik tamsiaplaukem ir kuomet gersit arbata dilgeliu tai daznai labai negerkit bo mane isbere na gavos kazkokia kaip ir alergine reakcija buvau visa tasi sukandziota uodu ir labai niezejo visa kuna cia greiciausiai del to kad dilgelese yra skruzdziu rugsties

misko zemuogiu lapai - vitamino c saltinis gerai gert esant aukstam kraujo spaudimui taip patvarko virskinima bei sutvarko slapimo takus gali buti alergines reakcijos mane buvo isbere bo as cia tokia viskam alergiska na aisku jeigu persistengiu smile.gif

ersketuogiu vaisiai - vitamino c saltinis nr 1 varo slapima ir veikia raminanciai

ramuneles - antibakteriskai veikia ir tvarko skrandi bei slapimo takus gerai visokius nudegimus bei sunkiai gyjancias zaizdas skalaut

ajerai - virskinima patvarko taip visokius uzdegiminius procesus tinka skalaut burna, mazina dantu skausma, gerai skalaut plaukus, skatina apetita naudojimui tinka ne lapai bet tokie tarsi pumpurai nu kas matet tas prisikinsit o kas nematet nusipirksit vaistinej jeigu noresit tongue.gif

raudoneliai - esant ivariausiems gerkles susirgimams palengvina atsikosejima esant anginai skalaut gerkle

niu va lygtais ir viskas cia as perverciau savo uzrasus nes kazkada buvau labai uzsidegus su tom visom zoleliu arbatom
ir atleiskit kad taip padrikai cia viska surasiau smile.gif
Atsakyti
As pasidziovinu
melisos ( labai megsta dukra ir vyras - o, man vien nuo kvapo bloga)
Metos ( labai megstu as ir sunus)
ciobreliu ( pasiskinam Nidoje - gal ir nelabai gerai darom....)
Anyziaus ( uosviene sode augina)
Viena moterele pernai buvo davusi vaikams nuo kosulio, tokiu liaudisku pavadinimu , kaip ...Bezdas.... kekeles baltu ziedeliu
Labai malonus kvapas ir skonis, puikus vaistas nuo kosulio, bet vis nesuzinau nuo kokio medzio reikia tuos ziedinus rinkti...
Nusiperku kmynu - skanus gerimas, jei kmynu arbata sumaisyti su obuoliu sultimis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dorado: 26 vasario 2005 - 10:01
Liaudiškai vadinamas bezdas yra juoduogis šeivamedis. Tai yra krūmas arba nedidelis medis, žydintis birželio - liepos mėn. Renkami ne tik žiedynai, bet ir vaisiai bei žievė. Aš pati renku tik žiedynus. Šeivamedžio (bezdo) žiedų užpilas skatina šlapimo, tulžies išsiskyrimą, prakaitavimą, slopina uždegimą. Žiedų užpilo geriama sergant inkstų nepakankamumu, kepenų ligomis. Mano šeima šeivamedžio arbatą, dažniausiai su kitomis vaistažolėmis, geria nuo kvėpavimo takų susirgimų (bronchito, laringito...).
Atsakyti
As daznai paskaitineju jeigu ko rikia cia- http://www.geocities.com/lmedicina/
gal tau tiks.
Atsakyti
QUOTE(Laisvė @ 2005 02 25, 13:59)
Jei prireikia kokių kitų vaistažolių, perku jas iš J. Balvočiūtės ekologinio ūkio. 


O kur yra tas Balvociutes ukis? Visai noretusi apsilankyti ir kai ko isigyti? Gal turi kontaktus?
Atsakyti
Kur yra tas J. Balvočiūtės ekologinis ūkis, tai aš nežinau, atrodo, Žemaitijoje (Gyvolių k., Mažeikių raj., tel. 8 443 37118). Bet vaistažoles aš perku ekologiško maisto parduotuvėse arba skyriuose (gal yra ir vaistinėse?) Tos vaistažolės man patinka todėl, kad jos nėra sumaltos į miltus, tiesiog matai pačią sudžiūvusią žolę. Jei perki žolelių mišinį, tai aiškiai matai visas žoleles.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Laisvė: 28 vasario 2005 - 08:49
QUOTE(Laisvė @ 2005 02 27, 08:13)
Liaudiškai vadinamas bezdas yra juoduogis šeivamedis. Tai yra krūmas arba nedidelis medis, žydintis birželio - liepos mėn. Renkami ne tik žiedynai, bet ir vaisiai bei žievė. Aš pati renku tik žiedynus. Šeivamedžio (bezdo) žiedų užpilas skatina šlapimo, tulžies išsiskyrimą, prakaitavimą, slopina uždegimą. Žiedų užpilo geriama sergant inkstų nepakankamumu, kepenų ligomis. Mano šeima šeivamedžio arbatą, dažniausiai su kitomis vaistažolėmis, geria nuo kvėpavimo takų susirgimų (bronchito, laringito...).



Laaabai aciu uz to liaudisko pavadinimo issifravima 4u.gif ir aprasyma - dabar suprantu, kodel butent sia arbata labai gerai toleruoja mano mama, kuri turi bedu su kepenim ir tulzies pusle...

Kad taip dar paveiksliuka ax.gif .... bet pasieskosiu ir pati, kai jau zinau pavadinima smile.gif
Atsakyti