Įkraunama...
Įkraunama...

Įdaryta višta

sad.gif noreciau pagamint idaryta vista bet nezinau kaip isimt kaulus gal kas gali patart kaip tai reikia daryt ir kiek tai uzima laiko?thumbup.gif
Atsakyti
Aš tai neišiminėju kaulų ir visai gerai gaunasi g.gif o idarau su ryžiais ir vištos kepenelemis ir labai skanu gaunasi thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
aš tai taip darau. Pirmiau numaunu odą visą, bet prie odos tai palieku ir sparnelius ir kulšeles. Po to nupjaustau visą mėsą nuo kaulų ir sumalu. Pridedu visokiu prieskoniu, dar truputį paprasto faršo įdedu ir visą masę sudedu į višos odą. užsiūnu skylę, ir į orkaitę. Kai iškepa tai liuks būna. Visiems labai patinka. Bet dažnai tai nedarau, nes darbo tai nemažai, bet per šventes visada yra ant stalo yra.
Atsakyti
QUOTE(Juni @ 2005 03 30, 13:26)
aš tai taip darau. Pirmiau numaunu odą visą, bet prie odos tai palieku ir sparnelius ir kulšeles. Po to nupjaustau visą mėsą nuo kaulų ir sumalu. Pridedu visokiu prieskoniu, dar truputį paprasto faršo įdedu ir visą masę sudedu į višos odą. užsiūnu  skylę, ir į orkaitę. Kai iškepa tai liuks būna. Visiems labai patinka. Bet dažnai tai nedarau, nes darbo tai nemažai, bet per šventes visada yra ant stalo yra.

Paaiškink, man, tundrai, kaip nuo "žalios" vištos odą nulupti blink.gif
Atsakyti
šiaip tai nulupti odą nėra sunku, tik reikia kruopštumo, kad ji nesuplyštų. Reikia pradėti lupti nuo tos vietos kur yra skylė. ties ta vieta peiliu reikia įpjauti tarp odos ir mėsos, ir po truputi traukti į viršų. Kai nulupu iki kulšelių, jas per sąnarius nupjaunu (blauzdelių nefarširuoju, ten lieka paprasta višta), kad jos liktų kartu su oda. Ir toliau tada vėl nutraukinėju odą nuo vištos, jei kur stringa, tai su peiliu įpjaunu tarp odelės ir mėsos. Taip pat ir sparnelius reikia palikti prie odos, juos nupjaunant per sąnarius. Vat taip po truputį višta išsimauna iš odos. biggrin.gif Kai pirmą kartą dariau irgi labai bijojau, kad nesigaus, nes iki to laiko maciau tik kaip mano mama daro. Bet viskas gavosi thumbup.gif
Atsakyti
O aš išmokau kitame forume gaminti ją čilietiškai.Ten buvo kalakutas, aš modifikavau į viščioką, nes mūsų šeimyna maža.
Taigi - ne skūra maunama, bet kaulai išimami.Pirmiausia apipiauni skūrą palei kulšis, atsmauki, pašalini gyslas. stumi toliau nuo kaulo, tada paimi jį ir sukteli, išnarini ir ištrauki.Sparniukų galus nupiauni, irgi taip pat išnarini.O paskui lieka per uogegos pusę kaulus išimti - įpiauni iki uodegytės galo, atidalini, na ir eini tolyn palei kaulą - biškį pirštais padėdama, biškį peiliu.Tikrai lengviau, negu skūrą lupti, nes nereikia taip saugotis.Ach tiesa, palei krūtinkaulį dar iš pradžių mėsą atidalinti.O tada išsiverčia tas paukštis palengva.Aš pirmą sykį išverčiau per pusvalandį.Tada aš pasūdau, papipirinu, pačesnakinu ir šaldytuvan įkišu pasisūrėti.Tada gaminu įdarą.Kaulus pasmulkinu ir verdu su kaklu, sparneliais, skilviu etc.(ir su prieskoniais).Paskui nukrapštau, sumalu - turiu dalį įdaro.Dar pridedu kiaulienos faršo. - kokius 400g.Originale , kaip man pasakė, deda kumpį ir sūrį.Tada dedu kiaušinio, manų arba bandelę ir kokius 200g džiovintų slyvų.Prieskonių - ką nori.Aš dedu pipirų, meirūno, raudonėlio.Tada užrišu siūlu kaklo, sparnų ir kulšių skyles ir pirma prikišu tenai įdaro, paskui sukišu viską, šakaliukais susmeigiu odą ir "aštuoniukėm" vedu siūlą - tadą ištraukus pagaliukus jis nusiima iš karto.O kitus siūlus tiesiog nupiaunu su gabaliuku skūros.
Galima kepti, galima virti, galima mikrobangej (30-40 min.) gaminti.Atrodo pasakiškai.Mano vyras pavadino falšyvu zuikiu vištos kailyje.Galvojau, negaminsiu daugiau, bet pagyrų paskatinta gaminu ir toliau...Dabar mūsų sekmadieninis valgis, kol nusibos.
Atsakyti
Na man tai lengviau odą nulupti, negu kaulus išnarinti...... ax.gif . Ir tada sumalus vištienos mėsą, įdarui galima panaudoti ir plonai keptą omletą, ir konservuotų žalių žirnelių, ir troškintų morkų su džiovintomis juodomis slyvomis, ir razinų su ryžiais, ir vištienos kepenelių ar skilvelių su širdelem maltų.... jau čia kaip sakoma fantazijos vaisius.... mirksiukas.gif Tada užsiuvam vištukę aptepam aliejum ar sviestuku ir pirmyn į orkaitę. Tik nereik per daug įdaro prigrūst į vištos odą, nes kepant sutrūkinės ir bus pšššš........... tongue.gif


g.gif ..... nu rodos trumpai viską parašiau, bet tokia mintis lyg dar ką bučiau užmiršus .......
Atsakyti
O gal kuri zino receptuka, kaip nenuimant odeles ir neisimant kaulu vista prifarseruoti pvz. obuoliais ar dar ko nors tik ne kepenelemis....
Atsakyti
As pjaunu vista per nugara, nulupu skura, palikdama sparneliu ir kulseles(tiesiog tingiu nuimineti).Skura lupu kartu su mesa ,nupjaudama mesa nuo kaulu. Idaras: farsas: vistienos perpus su kiauliena. Ant vistos isklotines dedat farsa su prieskoniais, galima deti kiausini virta, graziai atrodys pjaustant.susiuvat pjuvi ir viskas.Kepu orkaitej. Skaniausia salta. Priekonius vistai ir farsui naudojat megstamus. Man patinka mairunai, juodi pipirai, druska. Sovietiniais metais totalinio deficito metu farsa gaminau is virtos desros tipo daktariska. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo tavi: 11 balandžio 2006 - 13:00
o idomu kiek kaloriju turi sitoks gardumynas ? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(*Violeta* @ 2006 09 18, 18:42)
o idomu kiek kaloriju turi sitoks gardumynas ?  smile.gif

Žiūrint koks faršas. Kalakutiena turės mažiau, kiauliena daugiau kalorijų.aplamai tokią vištą aš darau šventėm.
Atsakyti
O jai nusipirkt vištų odelių, vištienos faršo ir padaryt, nors man rodos butu per riebu, o gal kas bande ax.gif
Atsakyti