Įkraunama...
Įkraunama...

Vaikas pradėjo lankyti darželį ir pradėjo muštis

Sveikos mamytes, jau nebežinau ką daryti schmoll.gif , ką tik neišbandžiau:
Sūnelis pradėjo lankyti darželį prieš Naujosius metus, jam buvo 1m 10mėn.
1 mėn buvo adaptacija, lankomumas buvo laisvas 2-3k. į savaitę, buvo viskas gerai....
vasario mėn. jau pastebėjau, kad jai kuo nepatenkintas, pradeda rodyti kumščius, sakiau jam negražu taip daryti, negerai....tik blogi berniukai taip daro.....1-2sav. kumščiukai dar buvo retas svečias,ir tai tai buvo tik namie galėjo duoti ranka man ar vyrui, aišku mes į tai ramiai nereaguodavom, bet ir nemušom, nes girdėjom jai muši atgal, tai vaikas dar labiau mušasi...........
o dabar jau nebežinau ką daryti,pradėjo labai muštis, jai yra kuo nors nepatenkintas, muštis gali visur ir gatvėj ir parduotuvei, muša ir senelius ir t.t., jau pradėjau stipriau bausti, jai namie uždarau į kitą kambarį, kad nusiramntų, o tik po to ateitų....jau ir į užpakaliuką nekart sudaviau, nes kartais jau per stiprus mušimo priepuoliai.....bet matau, kad tas mušimasis nemažėja.............jau nežinau ką daryti schmoll.gif , ar tai praeis? ką daryti???? g.gif
Atsakyti
Sveika,

Pirmiausia mušimosi priežasčių reikėtų ieškoti darželyje, jei viskas prasidėjo būtent tuo metu. Manyčiau, kad jo grupėje yra vienas ar keletas vaikučių, kurie mušasi. O toks pavyzdys labai užkrečiamas. doh.gif Pradėčiau nuo pokalbio su auklėtoja. Vis gi ji mato visą situaciją, kas kuo užsiima, todėl neigti, kad tai nevyksta grupėje būtų absurdas. O jums paslinkėčiau dideles kantrybės. Stenkitės "neduoti grąžos" patys, kai sūnus jums suduoda. Mano merginai kartais kyla pykčio priepuoliai, ji suduoda tiek man, tiek vyrui. Tačiau bent jau kol kas stebuklingai veikia ir nusiramina, kada ji gali pabūti viena, kada mes tik pabarame, aiškiname, kad daro negerai (ji jau tai puikiai supranta), tuomet greitai nusiramina, prisiglaudžia ir pabučiuoja atsiprašymui. mirksiukas.gif


Atsakyti
Maniškis darželyje nesimuša - šventas vaikas smile.gif net kai jam kas užduoda, nesimuša...
Bet mušasi namie...
ir aš įtariu, kad tai yra toks protestas prieš mane, prieš kitus suaugusius, prieš aplinką.. Jis taip išreiškia savo pyktį, nes jo kitaip nemoka parodyt.

Pradėjai vesti į darželį, jis pyksta, kad ne su tavim, kad reikia kažur eiti, adaptuotis...o taigi ne pats lengviausias patyrimas, net mums suaugusiemes, pvz. keičiant darbą..

Kai pradeda muštis, aš stengiuosi susikaupti ir atgal to nedaryt, laukiu kol nusiramina pats, kartais ir kitam kambary.
Tada pasisodinu, apsikabinu, pradedu kalbėt. Nemoka jis aišku pasakyt, kad pyksta. Reikia padėt įvardinti tas emocijas - klausiu ar pyksti? ar tau liūdna? ar kas nors nuskriaudė...ir pan. Paskui sakau, kad man labai bloga jei jis pyksta, kad man širdelė plyšta, kad skauda ir pan. Toks pokalbis dažnai labai padeda. Tik visas dėmesys turi būti nukreiptas į tą pokalbį. Nieko negalima pamokslaut. Tada vėl agresija prasideda.
Kai liūdna, "varom liūdesį" - apsikabinam stipriai stipriai ir varom..tada klausiu ar jau pabėgo liūdesys? jei ne , vėl apsikabinam. Dabar kartais pats atvaro, ir sako "išvarom liūdesį"...smile.gif

Svarbu labai pačiai nepykt. Jei labai suerzina tas mušimasis, tada kalbamės, ir aš pati sakau kad mane užpuolė pyktis, liūdesys ir dabar aš esu labai pikta ir pan...

Tik kalbėtis reikia jau kai nusiramini, ne ant karštųjų..kaip su geriausiu draugu.


Atsakyti
QUOTE(venzliukas @ 2008 04 03, 09:55)
Maniškis darželyje nesimuša - šventas vaikas smile.gif net kai jam kas užduoda, nesimuša...
Bet mušasi namie...
ir aš įtariu, kad tai yra toks protestas prieš mane, prieš kitus suaugusius, prieš aplinką.. Jis taip išreiškia savo pyktį, nes jo kitaip nemoka parodyt.

Pradėjai vesti į darželį, jis pyksta, kad ne su tavim, kad reikia kažur eiti, adaptuotis...o taigi ne pats lengviausias patyrimas, net mums suaugusiemes, pvz. keičiant darbą..

Kai pradeda muštis, aš stengiuosi susikaupti ir atgal to nedaryt, laukiu kol nusiramina pats, kartais ir kitam kambary.
Tada pasisodinu, apsikabinu, pradedu kalbėt. Nemoka jis aišku pasakyt, kad pyksta. Reikia padėt įvardinti tas emocijas - klausiu ar pyksti? ar tau liūdna? ar kas nors nuskriaudė...ir pan. Paskui sakau, kad man labai bloga jei jis pyksta, kad man širdelė plyšta, kad skauda ir pan. Toks pokalbis dažnai labai padeda. Tik visas dėmesys turi būti nukreiptas į tą pokalbį. Nieko negalima pamokslaut. Tada vėl agresija prasideda.
Kai liūdna, "varom liūdesį" - apsikabinam stipriai stipriai ir varom..tada klausiu ar jau pabėgo liūdesys? jei ne , vėl apsikabinam. Dabar kartais pats atvaro, ir sako "išvarom liūdesį"...smile.gif

Svarbu labai pačiai nepykt. Jei labai suerzina tas mušimasis, tada kalbamės, ir aš pati sakau kad mane užpuolė pyktis, liūdesys ir dabar aš esu labai pikta ir pan...

Tik kalbėtis reikia jau kai nusiramini, ne ant karštųjų..kaip su geriausiu draugu.

tu tikrai labai graziai aukleji vaikuti-pabandysiu ir as panaudoti tavo kai kuriuos metodus, jei nesupyksi uz kopijavima blush2.gif bet maniske tikrai kartais mazas vaiksciojantis monstriukas,ir tai ne darzelio itaka,o seneliu..taaaaip islepina,kad baisu,bet myli be proto,tai neuzdrausiu gi matytis..na,tikiuosi,kad kazkas suveiks,nes siaip visi mano pokalbiai yra ant virsaus uzrekiami isteriju lavina..
Atsakyti
QUOTE(pamaiva-22 @ 2008 04 03, 10:58)
tu tikrai labai graziai aukleji vaikuti-pabandysiu ir as panaudoti tavo kai kuriuos metodus, jei nesupyksi uz kopijavima blush2.gif bet maniske tikrai kartais mazas vaiksciojantis monstriukas,ir tai ne darzelio itaka,o seneliu..taaaaip islepina,kad baisu,bet myli be proto,tai neuzdrausiu gi matytis..na,tikiuosi,kad kazkas suveiks,nes siaip visi mano pokalbiai yra ant virsaus uzrekiami isteriju lavina..


na ir man ne visada taip idealiai pavyksta, ypac kai pavargusi...
bet stengiuosi laikytis to principo
ir buna labai gera kai matai pasikeitimus mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo venzliukas: 03 balandžio 2008 - 13:02
Ačiū, bandysiu ir aš tokiu metodu kalbetis ....,
Kartais, jis mane duodamas su ranka, kai aš parodau, kad man laabai nemalonu, pradedu aiškinti, kad man labai skauda, tai po to prisiglaudžia, apkabina, pabučiuoja, o kartais tas piktis toks stiprus, kad kol neišvedu į kitą kambarį nepraeina schmoll.gif .
Įdomiausia, kai paklausiau darželyje auklėtojos, ar mušasi?, auklėtoja sako :
" Šiaip tai jis labai greitas ir smalsus, jam viskas ir visur įdomu, bet kad muštis nepaskayčiau, kad jis mušeika, buna kartais jai vaikai bando atimti žaisliuką, bet tai retai, ir tai sako aš neleidžiu muštis vaikams..........."
Atsakyti
Ir pas mus atsirado bėdelių kai pradėjom lankyt daržiuką. Pradžioje, gryžus iš darželio niekur manęs nepaleisdavo, dažnai verkdavo doh.gif . Daug kas sakė, kad taip išreiškia savo liūdesį, išsiskyrimą. Bet dabar jau kuris laikas pradėjo muštis,ypač jei kas nepatinka verysad.gif . Tada aš paklausiu kodėl ji taip daro, pasakau,kad muštis negražu, o dukrytė tada įsiraudoja doh.gif . Ko gero,ji jaučiasi nuskriausta. Paliekam truputį vieną ir greitai mažoji ateina taikytis smile.gif . Ir taip iki kito karto... Lopšelyje vaikai pasimuša, nors auklėtojos ir drausmina juos.
Atsakyti
As irgi manau, kad reikia salinti saltini.
Pirmiausia ne pas aukletoja eiciau, o snekeciausi su vaiku, tegu pasakoja, kodel pradejo mustis, kas parode ar ismoke ir pan..
Atsakyti
QUOTE(Juviar @ 2008 04 03, 14:43)
Ačiū, bandysiu ir aš tokiu metodu kalbetis ....,
Kartais, jis mane duodamas su  ranka, kai aš parodau, kad man laabai nemalonu, pradedu aiškinti, kad man labai skauda, tai po to prisiglaudžia, apkabina, pabučiuoja, o kartais tas piktis toks stiprus, kad kol neišvedu į kitą kambarį nepraeina schmoll.gif .
Įdomiausia, kai paklausiau darželyje auklėtojos, ar mušasi?, auklėtoja sako :
" Šiaip tai jis labai greitas ir smalsus, jam viskas ir  visur įdomu, bet kad muštis nepaskayčiau, kad jis mušeika, buna kartais jai vaikai bando atimti žaisliuką, bet tai retai, ir tai sako aš neleidžiu muštis vaikams..........."

Kaži ko tai ta auklėtoja neaiški man atrodo g.gif Turbūt mušasi jie ten kaip reikalas.

QUOTE(Danielle @ 2008 04 03, 15:37)
Ir pas mus atsirado bėdelių kai pradėjom lankyt daržiuką. Pradžioje, gryžus iš darželio niekur manęs nepaleisdavo, dažnai verkdavo doh.gif . Daug kas sakė, kad taip išreiškia savo liūdesį, išsiskyrimą. Bet dabar jau kuris laikas pradėjo muštis,ypač jei kas nepatinka verysad.gif . Tada aš paklausiu kodėl ji taip daro, pasakau,kad muštis negražu, o dukrytė tada įsiraudoja doh.gif . Ko gero,ji jaučiasi nuskriausta. Paliekam truputį vieną ir greitai mažoji ateina taikytis smile.gif . Ir taip iki kito karto... Lopšelyje vaikai pasimuša, nors auklėtojos ir drausmina juos.

Pritariu tiem sakiusiejiem drinks_cheers.gif Manęs irgi niekur nepaleidžia, kai grįžtu iš mokslų. Tik tiesia rankutes, o jei padedu, tai iškart verksmai.
Stenkitės daugiau kartu būti po darželio ir kokybiškai leiskite laiką- kompensuokite savo trūkumą darželyje.
Atsakyti
Sveikos. Turiu ir as ta pacia "beda"- mano mazylis irgi darzelyje ismoko mustis... verysad.gif Kadangi jis ten pats maziausias (2m), o visi kiti vaikai vyresni, tai pamegdzioja ....Kalbejau su aukletoja, sako, dziaukites, kad dar nesikandzioja! Na, sakau, "nuraminot"...Dauguma vaiku praeina sita etapa - pas mus ji vadina" terible two". NAmie , kai uzeina sitie isterijos ir musimosi priepuoliai , pasodinu ant kedutes ir liepiu sedeti, kol oziukai pabegs. Ilgai laukti netenka, kol pareiskia nora taikytis, bet... ilgai netrunka irgi, kol vel tas pats... verysad.gif bandau sakyti, kalbetis, bet dar gal per mazas... labai kazkaip jam greitai visos mano snekos pasimirsta...labai tikiuosi, kad su laiku visa sita nesamone isaugs...
Atsakyti
QUOTE(januska @ 2008 04 04, 05:16)
Sveikos. Turiu ir as ta pacia "beda"- mano mazylis irgi darzelyje ismoko mustis... verysad.gif Kadangi jis ten pats maziausias (2m), o visi kiti vaikai vyresni, tai pamegdzioja ....Kalbejau su aukletoja, sako, dziaukites, kad dar nesikandzioja! Na, sakau, "nuraminot"...Dauguma vaiku praeina sita etapa - pas mus ji vadina" terible two". NAmie , kai uzeina sitie isterijos ir musimosi priepuoliai , pasodinu ant kedutes ir liepiu sedeti, kol oziukai pabegs. Ilgai laukti netenka, kol pareiskia nora taikytis, bet... ilgai netrunka irgi, kol vel tas pats... verysad.gif bandau sakyti, kalbetis, bet dar gal per mazas... labai kazkaip jam greitai visos mano snekos pasimirsta...labai tikiuosi, kad su laiku visa sita nesamone isaugs...



drinks_cheers.gif Būtent, turi išaugti, nes pasisakyti, kas skriaudė, kodėl skriaudė jie negali, nes gerai nekalba, todėl manau lieka tik aiškinimai iš mūsų pusės kas negerai. Kažkur teko skaityti, kad tai pirmasis sunkusis etapas prieš paauglystę.
Atsakyti
taip del tu mustyniu tai ir as zinau kad darzelis neinauda.pati gyvenu salia darzelio tad as nuainu su suneliu i darzeli kad vaikas paduktu ten (nes aplinkui vien gatves ir nelabai randu kur nuait),taiva ir pati maciau kaip ten vaikai stumdosi musasi ir keikiasi ,o aukletojos suejusios i bureli tarpusavyje kalbasi ir visai nekreipia jokio demesio ,as tiesiog PASIBAISEJAU ,niekad netikejau kad taip gali buti ,jokio zodelio kad NEGALIMA! dar kas uzkliuvo kad berniukai begioja ir stumdo vienas kita o jie krenta ant zemes visi molinuoti ir iki ausu issipurvine ,tai ir galvoju kiek dabar tam vaikui reikia vienai dienai tu drabuzeliu ???? jei po tokio begiojimo tas vaikas pareina isiterliojas iki ausu blink.gif nejaugi taip visur??? o del mustyniu tai manau kad ten tam darzelyje tie vaikai musasi ,o vaikai labai greitai ismoksta tokius dalykelius ,o paskui pareina namo ir taip pat elgiasi su teveliais ,juk vaikas visa diena beveik praleidzia darzeli ,tai ir visko is ten ir ismoksta !as asmeniskai labai noreciau uzauginti savo vyruka iki mokyklinio amziaus tai dar ir bus padoriai isaukletas ,o jei augs darzeli tai jauciu bus daug bedu ir problemu user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kristulka25: 04 balandžio 2008 - 12:25