Įkraunama...
Įkraunama...

Vestuviniai žiedai ant kairės rankos

Sveiki, girdejau kad yra nauja tradicija tuokiantis ziedus mauti ne ant desines rankos pirstu, bet ant kaires... su mintim, kad arciau sirdies.. butu idomu suzinoti ka apie tai galvoja naujai susituokusios ar besiruosiancios tuoktis poros 4u.gif


 ! 
Forume galioja temų skelbimo taisyklės, ir jos visada būna matomos kai skelbiama nauja tema.

TEMOS SKELBIMO TAISYKLĖS:
® Prieš užvesdami naują temą, pasinaudokite Paieška, galbūt forume jau yra tokia tema.
® Temos pavadinimą prašome rašyti tik lietuviškomis raidėmis (ą, č, ę, ė, į, š, ų, ū, ž).
® Nerašykite didžiosiomis raidėmis!
® Pasistenkite kuo konkrečiau įvardinti temos pavadinimą.

Prašome jų  laikytis

Moderatorė.

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo AsIrTu: 08 balandžio 2008 - 09:10
Aš nešioju ant kairės blush2.gif man tiesiog patogiau biggrin.gif nemanau, kad daug reikšmės turi ant kokios rankos nešioji. Svarbu nešiot. MB nešioja ant dešinės, bet jis kairiarankis - jam taip patogiau wub.gif Kiek žinau užsieny dažniausiai nešioja ant kairės rankos, bet nesidomėjau labai g.gif
Atsakyti
Vestuvinius ziedus ant kaires rankos nesioja nasliai-nasles.
Atsakyti
O as visai neseniai skaiciau butent apie sitas ziedu nesiojimo ant kaires/desines rankos! ax.gif Pasirodo nuo senoves laiku jie visada buvo nesiojami ant kaires rankos, nes anot visu zyniu ir kitu sventiku yra jungiamos sirdys, po to atsiradus daugiau krypciu tikejimo pasidare savotiskos taisykles ir pan. Neberandu to straipsnio, galeciau viska tiksliai papasakoti 4u.gif Be to, ligi siol dauguma europos valstybiu per tuoktuves ziedus deda ant kairiosios rankos, tik kad va ta musu lietuviu visuomene tokia jau konservatyvi, kad sunkiai tai supras, ypac vyresnioji karta rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(jolita.martyna @ 2008 04 05, 09:40)
Vestuvinius ziedus ant kaires rankos nesioja nasliai-nasles.


teisybė, atsimenu, kai mano senelis numirė tai močiutė persimovė žiedą ant kairės rankos.

Bet esu mačius kad tik susituokę žmonės ant kairės nešioja, tai keistokai atrodo..
Papildyta:
QUOTE(Grasilda @ 2008 04 05, 09:45)
O as visai neseniai skaiciau butent apie sitas ziedu nesiojimo ant kaires/desines rankos!  ax.gif  Pasirodo nuo senoves laiku jie visada buvo nesiojami ant kaires rankos, nes anot visu zyniu ir kitu sventiku yra jungiamos sirdys, po to atsiradus daugiau krypciu tikejimo pasidare savotiskos taisykles ir pan. Neberandu to straipsnio, galeciau viska tiksliai papasakoti  4u.gif  Be to, ligi siol dauguma europos valstybiu per tuoktuves ziedus deda ant kairiosios rankos, tik kad va ta musu lietuviu visuomene tokia jau konservatyvi, kad sunkiai tai supras, ypac vyresnioji karta  rolleyes.gif


paieškok tą straipsnį jei nesunku, labai įdomu pasidarė smile.gif
Atsakyti
QUOTE(srauni_upe @ 2008 04 05, 10:51)
teisybė, atsimenu, kai mano senelis numirė tai močiutė persimovė žiedą ant kairės rankos.

Bet esu mačius kad tik susituokę žmonės ant kairės nešioja, tai keistokai atrodo..
Papildyta:
paieškok tą straipsnį jei nesunku, labai įdomu pasidarė smile.gif


Be jokiu problemu mirksiukas.gif tuoj begsiu raustis po savo spinta ir idomiaja savo literatura ax.gif
Atsakyti
jo uzsieny zmones vestuvinius ziedus maunasi ant kaires rankos, man visai grazu smile.gif o ir sirdis arciau biggrin.gif
taciau pati nesioju(l.retai) ant desines, vyras kartais ant kaires uzsideda, nes desne spaudzia ohmy.gif
Atsakyti
Ant kaires rankos nesioja Airijoje, nes pagal ju tradicijas ir paprociu nesiojama ant kaires. As tai manau, kad jaunieji turi patys apsispresti, o dar geriau pasitarti su kuningu ir paklausti jo nuomones, reikia gerai apgalvoti jei nezinai ant kurios rankos nesioti vestuvinius ziedus. As kazkaip su tokios nuomones, kad istkejusios turi nesioti ant desines, o jai taip nutinka, kad prarandi mylima savo zmogu ant kaires.
Atsakyti
QUOTE(jolita.martyna @ 2008 04 05, 08:40)
Vestuvinius ziedus ant kaires rankos nesioja nasliai-nasles.


Kodel is karto butinai nasles ir nasliai?
taip, uzsienije, daugimoje saliu nesioja ant kaires, nes yra manoma, kad arciau sirdies. Tik lietuvoje galima prisigalvotitokiu nesamoniu apie persidejima ziedo ant kitos rankos. niekur kitur tokiu nesamoniu negirdejau
Atsakyti
Mes neperseniausiai susituokem ir ziedus tiek rotusej, tiek baznycioj vienas kitam movem ant kaires rankos, nes norim, kad jie butu arciau sirdies, kaip ir buvo nuo senu laiku, tik daug veliau is kazkur atsirado mada Lietuvoj nesioti ziedus ant desines rankos. Ir beje daug patogiau kai ziedas yra ant kaires, ir taip nesiraizo kaip nesiojant ant desines rankos, ir mums visai vienodai ka galvoja kiti apie toki musu pasirinkima.
Atsakyti
Praktiskai visose Vakaru europos salyse ziedus nesioja ant kaires rankos, kadangi sirdis yra kaireje puseje, atseit arciau sirdies.

O as va mastau ar sita tradicija nesioti ant desines rankos musu visuomeneje prigijo sovietiniais laikais ar dar pries tai egzistavo. Nes kazkada snekejau su drauge ruse tai ji sake kad visi provoslavai nesioja ziedus ant "pravos" rankos t.y. desines, ir desine ranka zegnojasi....

as teku uz prancuzo Lietuvoje, tai va dabar pas mus tokia dilema... ant kurios rankos deti ziedus, jis aiskina kad ant kaires, o man ant kaires nesiziuri ir as nepripratus, o ir suzadetuviu zieda nesioju ant desines... issirinkom ziedus, tai jis desis ant kaires, nes ant desines jam maisys dirbti, o as desiuos ant desines, nes man taip priimtiniau.

Bet dabar bijau, kad kai koks vyriskis zvilgters i kaire ranka ir ten nieko nepamatys, dar pagalvos, kad as netekejusi ir prades demesi rodyti g.gif na reiks kazka sumastyti blink.gif
Atsakyti
Gaila kad Lietuvoje nėra rimto leidinio vestuvėms, kuriame būtų galima apie tokius dalykus pasiskaityt... g.gif Jau susiparinau
Atsakyti