Įkraunama...
Įkraunama...

Mano šiltnamis

Skubu atidaryti naują temą smile.gif
Dalinkimės toliau patirtim čia!

Senasis forumas:

http://www.supermama...?...=27542&st=0

Kodėl forumą pavadinau tema, nežinau blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kubilina: 10 birželio 2008 - 13:11
registruojuos naujoj temoj ax.gif
Atsakyti
4u.gif aš irgi registruojuosi kartu su savo šiltnamiu biggrin.gif
Atsakyti
Ir aš prisijungiu su savo nauju šiltnamiu,kuris išdygo tik praėjusią savaitę. Tai vat eksperimentuoju. Pomidorai susodinti tik prieš kelias dienas. Kadangi turiu nemažą pilvuką, tai viską apmulčiavau storai šiaudais, kad labai ravėt nereiktų tongue.gif Dar turiu prisirišt.
Atsakyti
Labutis 4u.gif

Senai bebuvau užsukus čia ir iškarto su klausimu blush2.gif blush2.gif

SOS, SOS klausimas mano pomidorų lapai kažko pradėjo suktis, lygtai nepersausa, vabaliukų irgi nesimato kas galėtų būt ???? Šiltnamis pirmi metai, tai patirties 0.....
Atsakyti
QUOTE(Vaima @ 2008 06 17, 10:58)

SOS, SOS klausimas  mano pomidorų lapai kažko pradėjo suktis,  lygtai nepersausa, vabaliukų irgi nesimato  kas galėtų būt ???? Šiltnamis pirmi metai, tai patirties 0.....

O kaip su ventiliacija?Aš pirmiausia žiūriu,ar pomidorams pakanka ventiliacijos,nes jie tą myli. blush2.gif Paskui jei viskas tvarkoje-patręšiu.Jei ir nepadeda,tada einu į parduotuvę ir prašau kokių nors herbicidų purkšti,gal apsirgo? g.gif
Registruojuos ir aš šioje temoje.Nes šiemet jau turiu du šiltnamius.Vienas eksperimentinis. mirksiukas.gif Auginu agurkus,žemuoginius dumplainius,arbūzus,baklažanus,kelias braškes ir kelis ansktyvus kopūstus.Braškės pasiteisino,anksti valgėme,tai naujame šiltnamyje,nuėmus pomidorų derlių prisisodinsiu daugiau daigų.Kopūstą jau vieną galiu skinti irgi žymiai ankščiau užaugo,nei lauke. mirksiukas.gif Pernai tai iš viso bandžiau visokių retų agurkiukų auginti,šiemet laiko pritrūkau. blush2.gif Gaila mano vyrai neturi daug laiko,o galima juk iš senų langų vos ne visą daržą pakišti po šiltnamiu. mirksiukas.gif
Atsakyti
Per 15 metų pomidorų auginimo išsiaiškinau ,kad šiltnamyje turi būti butinai iš abiejų galų durys.Tada šiltnamis labai gerai ventiliuojasi ir pomidorai labai gausiai dera.Nuo ligų geriausias vaistas -pelenai.Aš profilaktiškai pabarstau aplink kelmus ir pačius pomidorus.Susirgus pomidorams verdu pelenų šarmą ir atšaldžius prausiu visus pomidorų kelmus.
Atsakyti
Sveikos pomidorininkes smile.gif Cia iskilo tokia problema kaip ir man, mano visi pomidoru lapai susiraite, susisuke i virsu i vidu. Pradejau ieskoti ka blogai darau , kolkas dar labai neissitiesino , bet jau zinau ka reikia daryti. Ogi nusipirkau zurnala spaudos kioske "Pomidoru auginimas siltnamyje ir lauke" (6,50 lt), o ten visa informacija ligos , kenkejai , apie , apie ventiliacija, kaip ir kuo tresti, na zodziu viskas kas buvo neaisku dabar issiaiskinau. Taigi pagal uzsirietusiu lapu forma mano pomidorams truksta kalio. Tai dabar nusipirkau trasu ir laistysiu per lapus, nors taip nesinori trasu. Beto , mano pomidorai neveda ziedu ir jai ju buna tai krenta, tik keleta yra. Tai pagalvojau ,vistiek nieko gero tai bent ekspermenta padarysiu ir isitikinsiu ar teisybe raso ar ne. Ir dar mano pomidoru virsuniu lapai sukasi keistai , tai pozymis kad perdaug azoto dirvoje, reikia dziovinti ventiliuoti zeme, daugiau skersvejo padaryti rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(crocus @ 2008 06 16, 22:36)
Ir aš prisijungiu su savo nauju šiltnamiu,kuris išdygo tik praėjusią savaitę. Tai vat eksperimentuoju. Pomidorai susodinti tik prieš kelias dienas. Kadangi turiu nemažą pilvuką, tai viską apmulčiavau storai šiaudais, kad labai ravėt nereiktų tongue.gif Dar turiu prisirišt.

pas mus irgi 6iltnamiukas tik prieš savaitę išdygo ir tai dar ne visus stiklus sudėjom doh.gif ( nuplaut juos reikia...)

tai va vakar susodinau pomidorus.. nžn ar gerai ar ne... anyta sakė kad juos reik beveik suguldyt į šiaurinę pusę.. tą aš jau seniai girdėjus.. ale kad tie daigai jau astronominio dydžio doh.gif nžn kaip jie atsistos su tokiu storu kamienu unsure.gif nors mažesnieji šiandien jau pakilę.. nors saulės nebuvo nei lašo.. na ryt bus matyt nes pranašauja salę.. tai pažiūrėsim ar stiebsis į ja....

šiandien uždengėm stogą (pas mus metalisnis šiltnamis su stiklais šonuose ir plastikiniu stogu)

va o vakare susodinau agurkus.. jau su agurkiukais lotuliukas.gif na žiūrėsim kaip čia seksis augint mum juos...
Atsakyti
hm susidomejau kaip su tuo plastikiniu stogu? pas mane tai stiklinis visas, bet va, nuolatos kates isdauzo duris kai palieku pravertas, is pradziu galvojom kad vejas, bet pasirodo kad ne, tai dabar galvojam, kuo tas duris "istiklint"../. g.gif
Atsakyti
QUOTE(kriro @ 2008 06 18, 08:32)
hm susidomejau kaip su tuo plastikiniu stogu? pas mane tai stiklinis visas, bet va, nuolatos kates isdauzo duris kai palieku pravertas, is pradziu galvojom kad vejas, bet pasirodo kad ne, tai dabar galvojam, kuo tas duris "istiklint"../. g.gif

na mes pirkom iš kaimyno tą šiltnamį.. bet net su stogo stiklais problemos buvo... tai paėmėm iš užtiesėm ant jos plėvelę rolleyes.gif o durys dar irgi pe stiklų tai bandom išdrebint ir nusipirkt to neorganinio (o gal organinio doh.gif ) stiklo.. na tas kur kaip plastikinis ir nedūžta.. tik va kad jo kvadratas apie 50 lt doh.gif
Atsakyti
QUOTE(akvilyte @ 2008 06 18, 01:05)
va o vakare susodinau agurkus.. jau su agurkiukais  lotuliukas.gif  na žiūrėsim kaip čia seksis augint mum juos...

Cha, pas mane agurkai irgi su agurkiukais jau biggrin.gif Pats stiebasvos 15 cm, o ant jo 3 agurkiukai, žiūrėsim kaip gausis bigsmile.gif
Šiltnamis išdygo tik praėjusią savaitę, susodinau savo daigintus pomidorus, agurkus, paprikas ir melionus. MB jau baigia užsiburbuliuot dėl to šiltnamio, nes dėl jo visi remontai stoja blush2.gif Pastatė tokį didžiulį iš lankų (8m ilgio), tai galvojau ką aš į jį sodinsiu, o kai pradėjau sodint, tai tip top, nei vieno daigo netrūko ir neliko doh.gif
Atsakyti