Įkraunama...
Įkraunama...

Auginantiems rododendrus

Pasisodinome keletą rododendrų.Atrodo, kad įvykdėme visas augintojo rekomendacijas-t.y.rūgšti žemė,šiaurinė namo pusė ir tt.Bet dideliam mūsų nusivylimui ,jiems kažkas yra.Ruduoja lapai,vienas visai nudžiūvo.Gal turite patarim :( help
Atsakyti
QUOTE(liepa1 @ 2005 05 18, 12:27)
Pasisodinome keletą rododendrų.Atrodo, kad įvykdėme visas augintojo rekomendacijas-t.y.rūgšti žemė,šiaurinė namo pusė ir tt.Bet dideliam mūsų nusivylimui ,jiems kažkas yra.Ruduoja lapai,vienas visai nudžiūvo.Gal turite patarim  sad.gif      help


O kodėl šiaurinė pusė??? Man atrodo, jie kaip tik saulę mėgsta. Mano šiaurinėj pusėj irgi vos-ne vos buvo gyvas, perkėliau į saulę, tai dabar gražu pažiūrėt kaip žydi thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
g.gif Matomai nuo rūšies priklauso g.gif Mano vienas pasodintas pietinėje pusėje,tai šiais metais persodinsiu į šiaurinę,nes jau antri metai-nei vieno žiedelio verysad.gif O antras-gauna rytinės ir vakarinės saulės,tai sulaukiu 2-3 žiedų.Skaičiau žurnale,kad reikia visgi šiaurinėj pusėj sodinti.Bandysiu persodinti. g.gif
Atsakyti
pabandyk šitame forume info paieškoti:
rododendrai
Atsakyti
PAs mano senelius auga pietineje psuseje- tai visas krumas ziedais nusetas, nerealus grozis.
Atsakyti
Dėkui visiems už atsakymus
Bet dėl pietinės pusės rododendrams tai labai abejoju.Pagal visą literatūrą ,tai jie bijo tiesioginių saulės spindulių
Atsakyti
Pati auginu rododendrus. Tai labai nereiklus augalas,tik turi būti tinkamai pasodintas. Tada auga vos ne kaip piktžolė.Labai nebloga Danguolės Liagienės knygelė 'Rododendrai' (pilna visuose knygynuose). Kaina apie 7lt. Jei kas tingi skaityti galit apie bėdas su rododendrais parašyti man virziug@yahoo.com ,mielai visiems atsakysiu. Būtų aiškiau jei atsiūstumėte tų vargšelių rododendrų nuotrauką, nes lapai ruduoti ar suktis gali dėl keleto priežasčių.
Pavėsis rododendrams tinka,tik labai sunku krauti žiedus,bet krūmas turėtų būti labai gražus.Visoms veislėms geriausia augti pusiau pavėsyje.Saulėje gerai auga tik keletas, bet ir tada reikia gausiau laistyti. Dengti rododendrus reikia ne nuo šalčio,o nuo pavasarinės saulės(eglišakės ar kitas dangalas turėtų nesiliesti prie lapų).Gal kas turėjot kantrybės visa tai perskaityti.
Eglė
Atsakyti
Na, nežinau, paskaitau, kad jų labai jau reikli priežiūra ir stebiuosi... g.gif Pas mane sode pasodintas rododendras. Auga viduryje sodo, prie tokios obels. Nei mes jo dengiam žiemai, nei laistom, nei tręšiam, o kiekvienais metais žydi kaip pasiutęs! Pasodintas viduryje sodo, taigi kažkokios pusės - šiaurinė ar pietinė - negaliu net ir pasakyti. Šalia auga obelis, tai kažkokį dienos tarpą gal ir būna šioks toks pavėsis... g.gif Žemė sode irgi ne kokia - smėlis. Bet kažkada labai seniai tyrė, tai jinai lyg ir rūgšti buvo. Tai kalkių pylė. Taip kad jokių aprašymų mano rododendras neatitinka... Bet žydi apsipylęs visas žiedais! thumbup.gif Ir skinu aš žiedus kiekvienais metais, taigi ir nulaužau šakeles - ir nieko! biggrin.gif
Atsakyti
Iš tikrųjų priklauso nuo rododendro rūšies, - vieniems labiau tinka pavėsis, o dar tiksliau šviesus pavėsis, kiti nesibodi ir tiesioginiais saulės spinduliais (tokių mažuma). Vilniuje, Jaunimo sode auga puikus egz. pusiau šešėlyje. biggrin.gif Kol kas turiu tik vieną rododendrą, jį pasodinau pusiau šešėliuotoj vietoj - žiūrėsiu kas bus smile.gif tiesa, jie mėgsta užuovėją... mirksiukas.gif
Atsakyti
O tai nuo šalčio rododendrų dengt nereikia blink.gif ?
Atsakyti
Aš saviškio tai tikrai niekuo nedengiu ir net niekuo neapkaupiu, jis pas mane auga pievelėje. Puikiausiai peržiemoja!
Pas mane auga toks:
http://www.botanikos...&id=20040612_47
Atsakyti
Žinau kad negalima purenti aplink jo žemių, nes atceit jo šaknys negiliai, ir žoleles , kurių turėtų augti nedaug, nes jis turi būti durpėse, reikia tiesiog išrauti , bet tiesiog nepurenti tos žemės aplink jį.... mano mamukas prie alpinariumo nusipirko pasisodinti, tai girdėjau kaip ta moteris pasakojo apie jį.vat. ax.gif
Atsakyti