Įkraunama...
Įkraunama...

Turto "perrašymo" procedūros: pirkimas

Noriu patarimo iš tų, kurios dirba seniūnijos, savivaldybės soc. rūpybos skyriuose, ar šiaip susiduriate su socialine rūpyba.
Šiandien pas mane buvo atėjusi kaimynė senutė, 93 metų. Šiaip, apie gyvenimą pakalbėti. Jos vaikai mirę, anūkai užsienyje, sako, grįžti nesiruošia. Ją kaip ir prižiūri kaimynas, kuriam ji butą užrašė blink.gif pijokėlis toks, mčiau aš jį. Nu valgyt atneša, už butą sumoka, o ji jam už visa tai atsiskaito.
Tai ji dabar atėjusi man sako - perrašysiu aš tau butą, bet tu mane dabok, vistiek moteris, anas nieko nepadeda. Ir sako tuoj mirsiu, palaidok mane.
Kažkaip nemėgstu aš tokių dalykų, bet pažadėjau jai nors kaip nors padėti. Sakau, nors į seniūniją paskambinsiu, kad yra vienišas senas žmogus.
Kaip vyksta tokie dalykai? Ar yra kas prižiūri tokius žmones, kaip iš tikro būna su jų butais po mirties? Kad ir užrašytas tas butas paveldėjimu, ar nesulėks tie anūkai ir giminaičiai jo dalintis? O jei jau naglą snukį įsistatyti, ar realu tą butą persirašyti sau?
Atsakyti
Su testamentu, jei parašytų, kad paveldėji visą jos turtą ar pan...... , turėsi daug rūpesčių verysad.gif Ir jį galima užginčyti ( tai reiškia teismų begalybę) Ir dar dalykas, kad paveldi ne tik turtą, bet ir skolas (jei sutinki priimti palikimą) Aš tvarkiausi paveldėjimą, tai dokumentų N..... surinkti reikėjo doh.gif Ir dar mokesčius valstybė nerealius ima už paveldėtą turtą. blink.gif
O tos senos bobutės, tai visiem žada, žiūrėk po mėnesio lėks jau pas kitą kaimyną. blink.gif Iš seniunijos gali ateiti soc. darbuotojas, bet jis tik prabėgom, nieko gero nenuveikia (tik "atsižymi") schmoll.gif
Atsakyti
Yra toks perleidimo budas - butas perleidziamas asmeniui su salyga islaikyti perleidusiji iki gyvos galvos. NOtaras pakomentuos placiau. Bet jei bobulei 93 metia, tai tulas notaras vengs sudaryti tokia sutarti (gali kilti problemu del veiksnumo). O ir kaip pati isaiskinsi bobulytei, kad reikai toki veiksma atlikt, tai nzn...

Testamentu nepasitikek, pakeis tau nezinant, ir siaip, gimines teks atlaikyt.
Atsakyti
Labai dėkui už patarimus. Ta bobutė pati susigaudo apie notarus, nes pati tvarko tuos reikalus. O kad bėgios per kitus kaimynus, tai aš tikiu. Ir galvoju, ar veltis į tą aferą. Nes jei tą butą paveldės tas diedas, ir sugalvos jame gyventi, bus šalia manęs totali lindynė blink.gif
Tik išsikrausčiau nuo vienų degradų, tai tuoj gausiu kitus sad.gif
Kažin, gal įmanoma tą sutvarkyti taip, kad niekas neužginčytų ir bobutė nebeperrašytų? Man ją paslaugyti ne problema, galiu pasamdyti ką nors galų gale. Bet kad nelikti durniaus vietoje.
Atsakyti
QUOTE(milabra @ 2005 06 16, 10:22)

Kažin, gal įmanoma tą sutvarkyti taip, kad niekas neužginčytų ir bobutė nebeperrašytų? Man ją paslaugyti ne problema, galiu pasamdyti ką nors galų gale. Bet kad nelikti durniaus vietoje.

Teko girdėt, kad yra toks variantas, kaip dovanojimas po mirties, bet aš tiksliai nežinau. Tada nieks negalėtų užginčyti. Nueik pas notarą,jis daugiau info pateiks. mirksiukas.gif
Atsakyti
tai yra rentos sutartis "išlaikymas iki gyvos galvos". ja pasirasote pas notara. jei bobulyte normaliai masto, notaras tokia sutarti patvirtins. svarbiausia, isitikinti jos veiksnumu.
pagal tokia sutarti isipareigojate bobulyte islaikyti iki gyvos galvos. butas is idejos jau perduodamas jums nuo sutarties pasirasymo dienos, taciau jusu disponavimo teise juo bus aprobota (galesit perleisti, ikeisti ir pan. ta turta tik turint bobulytes sutikima). bobulytei tapus "amzina atilsi" nunesite i RC jos mirties liudijima ir apribojimai bus nuimti.
Atsakyti
Dėkui mergaitės už atsakymus 4u.gif
Atsakyti
Sveikos,
gal kuri nors tvarkėsi buto perrašymo reikalus ir galėtų patarti, kur eiti, kokių dokumentų reikia ir kiek kainuoja? Mama man ruošiasi užrašyti butą, tik kol kas mes nieko apie tuos dalykus nenutuokiam blush2.gif Aišku, reikėtų eiti konsultacijos pas notarą, bet kainuos, o norisi kuo pigiau:).

Ačiū
Atsakyti
Man vyras dovanojo pusę buto: reikėjo buto nuosavybės dokumento, pasų ir notaras patvirtino sutartį (prieš tai jam mama irgi buvo padovanojusi butą). Mokestis buvo tada dar nedidelis, dabar gal ir pasikeitė. Jei neklystu, tai be notaro neapsieisit. Pasiskambinkit į bet kurį notarų biurą ir viską sužinosit. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Paja @ 2006 06 29, 20:16)
Man vyras dovanojo pusę buto: reikėjo buto nuosavybės dokumento, pasų ir notaras patvirtino sutartį (prieš tai jam mama irgi buvo padovanojusi butą). Mokestis buvo tada dar nedidelis, dabar gal ir pasikeitė. Jei neklystu, tai be notaro neapsieisit. Pasiskambinkit į bet kurį notarų biurą ir viską sužinosit. 4u.gif



Ačiū 4u.gif , teks skambinti:)
Atsakyti
Labux supermamos ir supertėčiai,

reikalinga jūsų pagalba susiorientuoti tokioje situacjoje.

Esu girdėjus, kad imant paskolą būstui įsigyti (mes įkeičiamt perkamą būstą, nes kitokio NT neturim) reikia kažkokių pažymų iš vaiko teisių apsaugos tarnybos ar teismo, kai yra šeimoje nepilnametis vaikas.
Patarkit prašau, kaip ir kas.


Atsakyti
Reikia teismo sprendimo
Panaši tema yar čia:
http://www.supermama...showtopic=77755
Atsakyti