Įkraunama...
Įkraunama...

kalnų pušys

Gal žinote kaip dauginamos kalnų pušys? Prisirinkau kankorėžių, ten pilna sėklyčių, kažin ar išdygs pavasarį jei pasėsiu?
Atsakyti
QUOTE(Proza @ 2008 09 19, 15:52)
Gal žinote kaip dauginamos kalnų pušys? Prisirinkau kankorėžių, ten pilna sėklyčių, kažin ar išdygs pavasarį jei pasėsiu?



Bandyk. suzinosi. Tik bandymais viskas gaunasi. bet nelauke manau sodink o namie
Atsakyti
Įdomu būt sužinot ir man, nes labai jau brangios jos.
Atsakyti
Tai bandysiu būtinai, nes jau sėklų prisirinkau, sakau gal kas nors gerų patarimų duos? smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Proza: 19 rugsėjo 2008 - 14:00
Internete nieko gero neina rasti
Atsakyti
Aš internete radau tik tiek:
"Pušų sėklos, nelygu rūšis, laikomos ir daiginamos skirtingai. Paprastųjų, kalninių, juodųjų ir Bankso pušų išdžiovintas sėklas galima laikyti šiltai (kambaryje) ir sausai, jos gerai dygsta pasėtos pavasarį (galima sėti ir rudenį). Kitų rūšių pušų sėklos geriausiai dygsta po 1-2 mėn. šaltos stratifikacijos. Iki vasario arba kovo mėn. jos laikomos šiltai ir sausai, paskui sumaišomos su drėgnomis durpėmis arba smėliu ir nešamos į rūsį (0-5oC šilumos). Jeigu sėklų nedaug, jas galima laikyti vazonėlyje ar maišelyje šaldytuve. Sėjama tiesiai į lysvę balandžio mėn. Kitas būdas ypač tinka sunkiai dygstančioms korėjinėms, Armando, žemosioms ir smulkiažiedėms pušims. Tuomet sėklos stratifikuojamos dviem būdais - šiltuoju ir šaltuoju. Surinktos sėklas iš karto sumaišomos (nedžiovinamos) su drėgna žeme ir keletą mėnesių laikoma šiltai (kambaryje), paskui dar 1-3 mėn. - šaltai, ir tuomet sėjama. Pušų sėklos sėjamos labai sekliai arba neužžeriamos. "



Atsakyti
Pačios kalninės pušys dauginamos sėklomis ir nėra brangios. Bet paskutiniu metu "ant bangos" įvairios žemaūgės jų formos, kurios dauginamos skiepijant. Auga jos lėtai, o + dar paklausa - tai ir sudaro kainą.
Ir jeigu prisirinkote kankorėžių nuo jums patikusios žemaūgės formos, tai pasėję sėklas sulauksite pušelių tokių kaip Kuršių nerijoje (augančių krūmu, bet neypatingų), o ne tokių gražučių, kaip pas kaimyną unsure.gif. Pušų formas reikia skiepyti, o ne iš sėklų auginti nono.gif ..

O norinčiom išbandyti sėją - instrukcija:
Pušys sėjamos pavasarį (apie balandžio mėn.), tiesiai į lysvę. Dirvožemis turi būti lengvas, purus, neužmirkęs (tinka nurūgštinta durpė). Sudygsta per mėnesį.
Rudenį surinktos sėklos iki sėjos laikomos vėsiai (šaldytuve).

Pakomentuojant Prozos interneto rekomendacijas: iš praktikos galiu pasakyti, kad vis tik geriau sėklas laikyti šaldytuve - kambario temperatūroje nukenčia daigumas.
Pasėtas sėklas būtina užberti (geriausia - pjuvenomis), nes kitaip jas sulesa paukščiai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dahlia+++: 19 rugsėjo 2008 - 14:25
idomu ir man jusu bandymai.
pas mane paprastosios pusys , tai pacios prisiseja, as tik vienmetukus is darzu ir gelynu raunu, o vat su kalninem tai nezinau.
bet sekant paprastuju pusu pavyzdziu turetu irgi sudygti, tuomet tik idomu ar islieka veisles savybes, kad rusies isliks tai aisku, bet jei veisle, tai pagal mano turimas teorines zinias, tik dalis sejinuku perima motininio augalo savybes.
bandyk ir duok zinoti........ kitu metu rudeni jau bus aisku smile.gif
o gal jos tik antrais metais isdygsta? neatmesk ir sitos versijos, jei pirmais neisdygs, tai nereiskia kad jau isvis neisdygs,...
Atsakyti
O aš kankorėžius prie gyvatuko pakabinau.. g.gif Jau išsiskleidė, tai reikės iškratyti sėklas ir į šaldytuvą smile.gif
Atsakyti
nu va gera pradzia puse darbo smile.gif
Atsakyti
QUOTE(apzeldintoja diplomante @ 2008 09 19, 15:28)
bet sekant paprastuju pusu  pavyzdziu turetu irgi sudygti, tuomet tik idomu ar islieka veisles savybes, kad rusies isliks tai aisku, bet jei veisle, tai pagal mano turimas teorines zinias, tik dalis sejinuku perima motininio augalo savybes.

Mano turimom žiniom tai nei pusę daigiukų neišauga tokie kaip motininis augalas, jei ten nėra ribų tarp skirtingų rūšių augalų.
Galiu tik patvirtint dahlios+++ pateiktą info. Galit paskui pamėgint ir paskiepyt išaugusias pušaites rolleyes.gif .
Dar pastebėjau, kad ne visos tos gražuolės skiepytos, būna ir paprasčiausiai paformuotų. Kaip tik nesenei sodinom tokias - labai gražios, buvo formuojamos tankinant šakas (viršūninius pumpurus nukarpant arba išskinant).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bytte: 19 rugsėjo 2008 - 15:05
pas mane sudygo, kankorezi parsiveziau is kopu pavasari, seklos salcio jau buvo gavusios, namie konkorezis issiskleide, isbiro sekliukes, tik kadangi jokios info neturejau ir buvo idomu ar aplamai kas nors is to gausis pasejau kada sumasciau, na dabar jau zinau kad per velai, geguze, is tikro sudygo per menesi, dabar seks kitas eksperimentas, ziuresiu ar perziemos. kankorezi pasiemem nuo mums labiausiai patikusios pusies, bet jei sakot kad gali but visai nepanasi i motinini augala g.gif , butu gaila, nu eksperimentas nekainuoja smile.gif , jei kas daugiau turi patirties pasidalinkit, kazi, kaip greit jos auga?
Atsakyti