Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka 37


Ankstesnių temų nuorodos:

Namo aplinka 1
Namo aplinka 2
Namo aplinka 3
Namo aplinka 4
Namo aplinka 5
Namo aplinka 6
Namo aplinka 7
Namo aplinka 8
Namo aplinka 9
Namo aplinka 10
Namo aplinka 11
Namo aplinka 12
Namo aplinka 13
Namo aplinka 14
Namo aplinka 15
Namo aplinka 16
Namo aplinka 17
Namo aplinka 18
Namo aplinka 19
Namo aplinka 20
Namo aplinka 21
Namo aplinka 22
Namo aplinka 23
Namo aplinka 24
Namo aplinka 25
Namp aplinka 26
Namo aplinka 27
Namo aplinka 28
Namo aplinka 29
Namo aplinka 30
Namo aplinka 31
Namo aplinka 32
Namo aplinka 33
Namo aplinka 34
Namo aplinka 35
Namo aplinka 36

Kuriančios svajonių sodus, Apželdinimas, priežiūra, mūsų kasdienybė - Bendraminčių forume paskelbta tema, kurioje galima plepėti tiek visas vieninančia tema, tiek nukrypti į lankas.

Sodai-atgaiva akims

Internetiniai fotoalbumai, kaip ir kur susikurt smile.gif - dažniausiai užduodamų klausimų tema, kurioje paaiškinama, kaip patalpinti foto temoje.
Atsakyti
Temos pavadinimas thumbup.gif Iš karto į akis krenta apipavidalinimas 4u.gif

O dabar tęsiam apie šilagėles.

Smėlio smiltelė rašė:
Kad įmanoma, galiu pasakyt dabar, o ar verta - galėsiu pasakyti šią vasarą. Įsigijau šilagėlių sėklų, sėsiu pavasarį. Ant pakelio rašoma, kad sėti IV-V mėnesį. Literatūroj esu užtikusi "sėjama iš karto kai tik subręsta sėklos". Tai dabar man pačiai kirba klausimas, reikalinga joms stratifikacija, ar ne? Turiu du pakelius, matyt teks eksperimento būdu išsiaiškinti... Apie vegetatyvinį dauginimą nesu mačiusi niekur, matyt dėl to, kad šilagėlė turi storą liemeninę šaknį ir jos jau nepadalinsi kaip kitų gėlių. Manau kad iš esmės su šilagėlėmis pasirinkimas toks - arba sėji pati arba perki daigelius (pvz. pernai LGBS Kojelavičiaus g. vienas vnt. kainavo 7Lt).

Kadangi mano plotams pirkti daigelius po 7 lt už vienetą brangoka (bent jau šiais krizės laikais), aš irgi būčiau linkusi sėti. Išduok paslaptį, kur sėklų pirkai?

Ir laukiam Knifofijos, gal paaiškins dėl stratifikavimo ax.gif
Atsakyti
QUOTE(kasiopeja @ 2009 01 23, 08:00)
Ar įmanoma/verta augintis šilagėles iš sėklų?


Aš auginu šilagėles iš sėklų. Va tokias
[attachmentid=168401]

ir tokias

[attachmentid=168402]
Atsakyti
QUOTE(zigzag @ 2009 01 23, 08:49)
Aš auginu šilagėles iš sėklų. Va tokias


Gražutės... wub.gif papasakok, kaip daiginai 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(kasiopeja @ 2009 01 23, 11:17)
Išduok paslaptį, kur sėklų pirkai?

Užsisakiau iš originaliosseklos.lt. Kaina pakelio (0,1g) apie 2Lt berods, lenkiškos. Turi baltažiedžių ir raudonžiedžių (pirkau pastarųjų: Anemone pulsatilla (syn. Pulsatilla vulgaris) 'Sasanka'). Savo psl. lyg ir neįdėję, kad turi. Kadangi aš užsisakinėjau asmeniškai kai ką jau rudenį, tai parūpino. Be to, buvo galimybė užsisakyti vokiškų rūšinių paprastosios šilagėlės sėklų (1g apie 370 sėklų, virš 20Lt).
Reiktų jiems e-mail'ą brūkštelt, gal turi daugiau parsisiuntę.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo smėlio smiltelė: 23 sausio 2009 - 11:16
QUOTE(kasiopeja @ 2009 01 23, 11:17)
Temos pavadinimas  thumbup.gif    Iš karto į akis krenta apipavidalinimas  4u.gif

O dabar tęsiam apie šilagėles.

Smėlio smiltelė rašė:
Kad įmanoma, galiu pasakyt dabar, o ar verta - galėsiu pasakyti šią vasarą. Įsigijau šilagėlių sėklų, sėsiu pavasarį. Ant pakelio rašoma, kad sėti IV-V mėnesį. Literatūroj esu užtikusi "sėjama iš karto kai tik subręsta sėklos". Tai dabar man pačiai kirba klausimas, reikalinga joms stratifikacija, ar ne? Turiu du pakelius, matyt teks eksperimento būdu išsiaiškinti... Apie vegetatyvinį dauginimą nesu mačiusi niekur, matyt dėl to, kad šilagėlė turi storą liemeninę šaknį ir jos jau nepadalinsi kaip kitų gėlių. Manau kad iš esmės su šilagėlėmis pasirinkimas toks - arba sėji pati arba perki daigelius (pvz. pernai LGBS Kojelavičiaus g. vienas vnt. kainavo 7Lt).

Kadangi mano plotams pirkti daigelius po 7 lt už vienetą brangoka (bent jau šiais krizės laikais), aš irgi būčiau linkusi sėti. Išduok paslaptį, kur sėklų pirkai?

Ir laukiam Knifofijos, gal paaiškins dėl stratifikavimo  ax.gif

Sįklas geriausia sėti tik surinktas, tada didžiausia tikimybė, kad sudygs. Stratifikavimas būtinas, kitaip nulinis variantas, kai kurios firmos parduoda jau stratifikuotas sėklas, dažniausiai anglų firmos.

rokoko melisą užsiplikyk ir susipilk į vonią eidama maudytis, bus labai švelni oda, o ir miegosi ramiai.
Atsakyti
QUOTE(kasiopeja @ 2009 01 23, 10:57)
Gražutės...  wub.gif  papasakok, kaip daiginai  4u.gif


Ačiū.
Sėklas pirkau jau nebepamenu kur. Pasėjau į dėžutę be jokio stratifikavimo. Kai sudygo, laikiau ant palangės, kol paaugo. Tada išpikiavau. Na, tiesiog auginau taip, kaip ir visas kitas gėles, nieko ypatingo nedariau. Sėjau mišinį, tai pridygo visokių spalvų. Dabar jau bus gal koks penktas pavasaris, kaip aš jas auginu. Gražios jos kai žydi, bet gražios ir peržydėjusios.

[attachmentid=168405]
Atsakyti
QUOTE(Knifofija @ 2009 01 23, 12:10)
Stratifikavimas būtinas.

Ačiū už atsakymą.
QUOTE(zigzag @ 2009 01 23, 12:14)
Pasėjau į dėžutę be jokio stratifikavimo. Kai sudygo, laikiau ant palangės, kol paaugo. Tada išpikiavau.

Pasižiūrėjau ant pakelio lenkišką tekstą. Kiek pavyko suprast, tai siūlo išsėt, paaugint, o paskui į gruntą perkelt arba sėt iš rudens tiesiai į dirvą. Apie stratifikavimą arba nerašo arba nesuprantu...
Gal Jūs kuri pavertėjausit?
"Wysiew w kwietniu, maju na rozsadniku lub pod oslonami. Mozna tez siac jesienią wprost do gruntu."
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo smėlio smiltelė: 23 sausio 2009 - 11:28
QUOTE(jolaxus @ 2009 01 23, 09:16)
o aš tave geru žodžiu dažnai miniu už mairūnus ir gelsvę, kur rudenį užfundijai

Nea, ne gelsve - ten saliero lapai buvo.
Gelsves irgi turiu, ji aitresne.
galiu dar uzfundyti mairunais mirksiukas.gif , jau nepagailejo uosvis kiekio sodindamas pernai. Dalinau ne vien tau, o kiek dar liko doh.gif - tikrai nesunaudosiu per 2 metus. Kas du metai mairunus sodinam, daigelius perkam. [tik uzvakar prisiruosiau lapus nuo koteliu nubraukt blush2.gif ]

QUOTE(Knifofija @ 2009 01 23, 11:10)
rokoko melisą užsiplikyk ir susipilk į vonią eidama maudytis, bus labai švelni oda, o ir miegosi ramiai.

thumbup.gif geras! wub.gif



Ir as lauksiu silageliu ziedeliu, pirmamet rolleyes.gif
isigijau is Knifofijos kereli rudeni.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rokoko: 23 sausio 2009 - 11:27
Sveikos mergaites 4u.gif Kaip smagu pas jus sugrizt wub.gif . As iskart su klausimu ax.gif . Gal kuri auginot herberas? Parsiveziau seklu is LT. Dabar mastau kada man jas set g.gif , kokio aukscio jos bus rolleyes.gif
Atsakyti
Pakoreguosiu pirmąjį postą 4u.gif [ten nurodyta pasenusi ''plepalų'' tema]

Mūsų plepalų tema ''Bendraminčiuose'' ČIA




Papildyta:



QUOTE(sidabrinekuoja @ 2009 01 23, 11:29)
Sveikos mergaites 4u.gif Kaip smagu pas jus sugrizt wub.gif . As iskart su klausimu ax.gif . Gal kuri auginot herberas? Parsiveziau seklu is LT. Dabar mastau kada man jas set g.gif , kokio aukscio jos bus rolleyes.gif

sveika 4u.gif
Aš auginusi žemaūges raudonas, smulkokas tokias, turguje pirkau daigelius.
Manau, jas anksti pavasarį patalpoj reik sėti.
Turėtų būti ''instrukcija''.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rokoko: 23 sausio 2009 - 11:35
Gal atpažįstate, kas čia:
user posted image
Atsakyti