Įkraunama...
Įkraunama...

Persikai

Perskaičiau kažkada "Sodo spalvose" straipsnį, kad ir mūsų klimato salygomis galima užsiauginti persikų - ir skanu ir gražiai atrodo medelis lyg koks gluosnis svyrančiomis šakomis ... g.gif buvau labai užsidegusi pasisodinti, bet prisigaudžiau gana prieštaringų nuomonių, kad jie tik pradžioj atrodo gražūs, kol perki, atseit išauginti šiltnamiuose, o pasodinus sode nieko gero nelauk, sunkiai aklimatizuojasi...
Gal kas auginate, gal galit patarti? Ar sudėtinga priežiūra, genėjimas ir pan.? Kokiomis veislėmis pasikliauti?
Ar čia tik spaudoje platinamas laikinas mados protrūkis auginti sode kažką neįprasto, ar verta su persikais prasidėti???
Atsakyti
Auginom lauke, visai nereiklus buvo, ir žiemojo be problemų, nemažas medelis jau buvo, bet pavogė cry.gif
Atsakyti
QUOTE(liepsnelė @ 2005 08 09, 15:53)
Auginom lauke, visai nereiklus buvo, ir žiemojo be problemų, nemažas medelis jau buvo, bet pavogė  cry.gif

užuojauta... unsure.gif tai ką, taip atėjo ir išrovė? baisu!!! tai kaip suprantu ir vaisių dar nespėjot paskanauti....?
gal yra ragavusiu vietinės "gamybos" persikų? ar spėja jie sunokti? atsiliepkit, sodininkai, ką...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolaxus: 09 rugpjūčio 2005 - 15:20
mano pusesre augina sode toki medeli,o gal net kelis,nezinau.viskas auga gerai,ir jau savu vaisiu dave,aisku,skonio nepzalyginsi,nes cia jiems dar saules truko kad skaniai prinoktu,bet kaip bebutu,kazka dave...reikia kad nebutu vejuota vieta,ir kuo daugiau saules na ir nuo zemes turbut priklauso,aisku...
tai va
Atsakyti
QUOTE(grange @ 2005 10 10, 17:08)
mano pusesre augina sode toki medeli,o gal net kelis,nezinau.viskas auga gerai,ir jau savu vaisiu dave,aisku,skonio nepzalyginsi,nes cia jiems dar saules truko kad skaniai prinoktu,bet kaip bebutu,kazka dave...reikia kad nebutu vejuota vieta,ir kuo daugiau saules na ir nuo zemes turbut priklauso,aisku...
tai va

Ačiū kad pasidalinai realia patirtim 4u.gif Šiaip jau esu apsiraminusi dėl persikų, nes iš tiesų pasiklausinėjau, ir susidariau vaizdelį, kad jie gal ir gražiai atrodo, tačiau norint, kad normaliai derėtų reikia turėti genėjimo įgūdžių ir šiaip jau tai ne tinginio sodui tinkamas augalas blush2.gif
Atsakyti
Labai didelės priežiūros tai nereikia, be genėjimo ir galima apsieiti. Apie auginimą pasiskaitykite čia
Svarbiausia kad veislė būtų tinkama, mūsų kraštui pritaikyta. labai neblogi latviški persikai.
Šiaip pas mus auga persikas jau daug metų, medelis gal 2 m. aukščio, dera kasmet, neapšąla ir dar nė karto negenėjau. Kad nelabai ir šakojasi ax.gif
Ar jūs esat tikros, kad persikus reikia baisiai genėt? Man atrodo, nesąmonė.. Svarbiausia nepirkt iš pietinių kraštų kilusių veislių ir nebandyt augint iš kauliuko (parduotuvėj pirktų) - tokie lauke tikrai nušals.
Atsakyti
Mano maam pasisodino persiko medel, kuris septynis metus nevedė vaisių. Pasodinom šalia antrą ir ... šiemet jau užsimezgė vaisiai. Sako, kad jie tik taip apsidulkina. Gal sutapimas, nežinau.
Atsakyti
QUOTE(medasta @ 2006 05 30, 09:26)
Mano maam pasisodino persiko medel, kuris septynis metus  nevedė vaisių. Pasodinom šalia antrą ir ... šiemet jau užsimezgė vaisiai. Sako, kad jie tik taip apsidulkina. Gal sutapimas, nežinau.


nea, nesutapimas, gali buti, cia ne visos veisles, bet kai kurios tokios buna. tie kurie vieni auga ir vaisius veda tai yra savidulkiai, o kitiems poros reikia, na pavyzdziui abrikosam beveik visiems reikia antro medelio salia ir aktinidijoms reikia, bet joms dar reikia, kad butu berniukas ir mergaite, jos kazkokias skirtingas DNR turi biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(medasta @ 2006 05 30, 08:26)
Mano maam pasisodino persiko medel, kuris septynis metus  nevedė vaisių. Pasodinom šalia antrą ir ... šiemet jau užsimezgė vaisiai. Sako, kad jie tik taip apsidulkina. Gal sutapimas, nežinau.

Ko gero nesutapimas, nes draugai abrikosus augina irgi sakė po du reik šalia, kad būtų...

Ne į temą biški
O mano Simona, vėl pastebėjo Grange avatarą bigsmile.gif ir vėl sakė, kad teletabiai ten gyvena laugh.gif laugh.gif
Atsakyti
O mano persikas prastai žiemoja. Auginu jau kokius 5 metus, vaisių neveda ir dar žiemą apšąla. Gal tikrai jam draugą pasodinti?.. Bet jeigu net žiedų nekrauna ar draugas gali padėti?
Atsakyti
PAS MŪS KAIMYNĄ SUSODINTI GAL KETURI.UZKIŠTI TARP PASTATŲ,BET KAIP VAISIUS VEDA thumbup.gif thumbup.gif PUSEI KAIMO UZTENKA.DIDELI,SULTINGI.
Atsakyti
Pasodinau persiką prieš porą metų, rudenį, pavasarį be proto gražiai žydėjo, paskui susirgo paslaptinga liga, pavadinimą žinau, tik kažkur nukišau, ligos profilaktikai pasirodo reikia pasodinus belapį medelį nupurkšt vario preparatu, tai lapai apbyrėjo vasarą, bet atrodė, kad išgyvens. Ir liepos mėnesį totaliai nugraužė stirnos:) Taip ir baigėsi mano persiko odisėja.
Atsakyti