Įkraunama...
Įkraunama...

Bažnyčios Kaune ir Kauno apylinkėse

Sveikos buvusios ir būsimos nuotakos 4u.gif
Nors apie bažnyčias diskutuojama daug ir įvairiais aspektais, toje diskusijų jūroje sunku susirasti konkrečią informaciją. Todėl atidarau dar vieną temą (jei moderatorėms vis dėlto pasirodys nereikalinga, lai prijungia prie jau esančių). Norėčiau, kad ji būtų skirta konkrečiai Kaune arba Kauno apylinkėse esančioms bažnyčioms aptarti ax.gif
Temelę bandau skelbti šiame skyrelyje, o ne 'Planavime', nes baisoka, kad gali pasimesti tarp konkrečių miestų planiukų pašnekesių smile.gif

Nors formaliai galioja taisyklė, kad jaunavedžiai turi tuoktis savo parapijos bažnyčioje, vis dėlto.... :

Vienos norime ištekėti kuo gražesnėje aplinkoje — aptarkime bažnyčių architektūrines ypatybes, aplinką... wub.gif
Kitoms norisi tylios, jaukios šventės užmiestyje — pasidalinkime info apie medines kaimo bažnytėles 4u.gif
Trečioms labiau už aplinką svarbi tuokiančio kunigo asmenybė — paslapčia apkalbėkime jų (ne)iškalbingumą, nuoširdumą, įpročius cool.gif
Tikiu, kad dar atsiras daugybė būsimoms nuotakoms svarbių klausimų ax.gif

Štai kokį pasirinkimą turime:

KAUNO MIESTO BAŽNYČIOS
1. Šv. apašt. Petro ir Povilo arkikatedra bazilika (Senamiesčio) www.kaunoarkikatedra.lt Vilniaus g. 1, LT-44281 Kaunas, tel. (37) 32 40 93,
2. Švč. Sakramento koplyčia (Studentų) Vilniaus g. 31, LT-44286 Kaunas, tel. (675) 77 220)
3. Šv. Antano Paduviečio (Naujamiesčio) (kaunas.lcn.lt/parapijos/antanas) Radvilėnų pl. 11, LT-50257 Kaunas, tel. (37) 38 05 38 El. paštas: antanas@kaunas.lcn.lt
4. Šv. Gertrūdos (Marijonų) Laisvės al. 101a, LT-44291 Kaunas, tel./faks. (37) 22 99 65
5. Šv. Mikalojaus (Benediktinių) Benediktinių g. 8, LT-44261 Kaunas, tel. (37) 20 24 28
6. Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) Nepriklausomybės a. 14a, LT-44320 Kaunas, tel. (37) 22 66 76 El. paštas: soboras@takas.lt
7. Šv. Pranciškaus Ksavero (Jėzuitų) Rotušės a. 8, LT-44280 Kaunas, tel. (37) 22 16 61
8. Šv. Kryžiaus (Karmelitų) (karmelitu-parapija.lcn.lt) Gedimino g. 1, LT-44332 Kaunas
9. Pal. arkivyskupo Jurgio Matulaičio (Eigulių) Žeimenos g. 6, LT-50115 Kaunas, tel. (37) 38 74 00 El. paštas: jurgismatulaitis@kaunas.lcn.lt
10. Švč. M. Marijos Rožančiaus Karalienės (Palemono) (kaunas.lcn.lt/parapijos/palemonas) Marių g. 20, LT-52247 Kaunas El. paštas: palemonas@kaunas.lcn.lt
11. Švč. M. Marijos Apsilankymo pas Elzbietą (Pažaislio) T. Masiulio g. 31, LT-52436 Kaunas, tel. (37) 45 64 85
12. Švenčiausiosios Trejybės (Seminarijos) (kks.lcn.lt) A. Jakšto g. 1, LT-44279 Kaunas El. paštas: seminarija@kn.lcn.lt
13. Šv. Vincento Pauliečio (Petrašiūnų) (www.kapucinai.lt) R. Kalantos g. 38, LT-52492 Kaunas, tel. (37) 45 30 28
14. Švč. Jėzaus Širdies (Šančių) (www.sanciuparapija.lt) A. Juozapavičiaus g. 60, LT-45219 Kaunas, tel. (37) 34 04 79
15. Šventosios Dvasios (Šilainių) (www.silainiubaznycia.lt) Milikonių g. 18, LT-48276 Kaunas, tel. (37) 26 74 78 El. paštas: silainiai@kaunas.lcn.lt
16. Gerojo Ganytojo (Dainavos) (www.dainavosparapija.lt) V. Krėvės pr. 95a, LT-50369 Kaunas, tel./faks. (37) 31 15 17 El. paštas: gerasisganytojas@kaunas.lcn.lt
17. Šv. Juozapo (Vilijampolės) (kaunas.lcn.lt/parapijos/vilijampole) Panerių g. 72, LT-48384 Kaunas, tel. (37) 36 23 45 El. paštas: vilijampole@kaunas.lcn.lt
18. Švč. M. Marijos Ėmimo į Dangų (Vytauto Didžiojo) Aleksoto g. 3, LT-44280 Kaunas, tel. (37) 20 38 54
19. Kristaus Prisikėlimo (Žaliakalnio) (www.prisikelimas.lt) Paminklinė Kristaus Prisikėlimo bažnyčia Žemaičių g. 31a, LT-44147 Kaunas, tel. (37) 22 92 22

KAUNO RAJONO BAŽNYČIOS
KAUNO ARKIVYSKUPIJA. Kauno II dekanatas http://kaunas.lcn.lt/04/kauno2d.html
1. Babtai Šv. apašt. Petro ir Povilo Pastatyta 1853 m. Medinė. Su bokšteliu
2. Čekiškė Švč. Trejybės Pastatyta 1821 m.
3. Domeikava Lietuvos kankinių Pastatyta 2000 m. Mūrinė. Su bokštu
4. Karmėlava Šv. Onos Įrengta 1945 m. Medinė.Su bokšteliu
5. Kulautuva Švč. M. Marijos Vardo Pastatyta 1932 m. Medinė, vienabokštė
6. Lapės Šv. Jono Krikštytojo Pastatyta 1639, išplėsta 1899 m. Mūrinė, turi renesanso bruožų
7. Muniškiai Nukryžiuotojo Jėzaus koplyčia Pastatyta 200? m. Plytų mūro
8. Panevėžiukas Nukryžiuotojo Jėzaus Pastatyta 1747 m. Barokinė, turi klasicizmo bruožų Tinkuoto mūro. Vienintėlė Lietuvoje trikampė mūrinė bažnyčia
9. Paštuva Šv. Barboros Pastatyta 1923 m. Medinė. Vienabokštė
10. Raudondvaris Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės Rekonstruota 1938 m. (bokštai po karo atstatyti 1957 m.) Istoristinė, turi neobaroko ir neoklasicizmo bruožų. Tinkuoto mūro. Dvibokštė.
11. Vandžiogala Švč. Trejybės Pastatyta 1830 m. Liaudies architektūros formų. Medinė. Vienabokštė
12. Vilkija Šv. Jurgio. Pastatyta 1908 m. Neogotikinė.Mūrinė. Dvibokštė

VILKAVIŠKIO VYSKUPIJA. Aleksoto dekanatas http://vilkaviskis.l...natai/aleksoto/
13. Braziūkai Švč. M. Marijos Nekaltojo Prasidėjimo.Pastatyta 1932 m. Medinė. Dvibokštė
14. Ežerėlis Šv. Antano Paduviečio Pastatyta 1997 m. Įrengta vaikų darželyje
15. Garliava Švč. Trejybės Pastatyta 1809 m. Klasicistinė. Tinkuoto mūro. Dvibokštė
16. Margininkai Švč. M. Marijos Škaplierinės Pastatyta 1871 m. Liaudies architektūros formų. Medinė. Su bokšteliu
17. Pažėrai Švč. Jėzaus Širdies Pastatyta 1910 m. Medinė. Panaši į namą.
18. Pažėrai. Nebaigta statyti nuo 1936 m. Arch. Stasys Kudokas. Plytų mūro
18. Šlienava Švč. M. Marijos Apsilankymo. Pastatyta 1959 m. (perkelta iš užlieto Kampiškių k.). Medinė. Namo formos
19. Tabariškiai. Kristaus Karaliaus Pastatyta 1928 m. Medinė. Vienabokštė
20. Zapyškis (Senoji) Pastatyta 1578 m. Mūrinė. Gotikinė.
21. Zapyškis (Kluoniškiai). Šv. Jono Krikštytojo Pastatyta 1942 m. Mūrinė. Neoromaninė

Pasidalinkite patirtimi, planais, įspūdžiais, būtų šaunu, jei netgi - fotografijomis 4u.gif
Papildyta:


taigi, vis dar ieškau vietos, kur norėčiau ištekėti... smile.gif
užbūrusi ir visaip kitaip pakerėjusi mane yra Šv. Jurgio bažnyčia

user posted image

user posted image

user posted image

visa bėda ta, kad čia neteikiami sakramentai doh.gif
bet.. visada būna išimčių, tiesa?smile.gif gal kas nors susidūrėte, girdėjote, matėte, žinote apie galimybę susituokti šioje bažnyčioje?? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo something else: 03 balandžio 2009 - 11:42
apie sia baznycia negirdejau, bet noreciau daugiau suzinoti apie prisikelimo baznycia.. girdejau kad ji labai populiari tarp besituokianciuju ir tai mane labai nuliudino nes automatiskai mazeja sansu joje susituokti nes norinciuju daug biggrin.gif norejau paklausti susituokusiuju sioje baznycioje kaip ten su ta dokumentu tvarka, girdejau kad sioje baznycioje reikalauja visko NUO-IKI.. doh.gif ne tik kriskto bet ir komunijos, sutvirtinimo sakramento ir t.t. zinau kad kitose baznyciose tuokia ir vien su krikstu o cia pakrato kaip turi but biggrin.gif tai kaip ten is tikruju yra mirksiukas.gif ?
Atsakyti
kiek man teko girdėti, tai taip, Prisikėlimo bažnyčioje reikalauja visų dokumentų. jų tinklalapyje gana detaliai viskas išvardinta ir paaiškinta mirksiukas.gif bet man asmeniškai tą bažnyčia atrodo pernelyg šalta, na tokia... per daug didinga, iškilminga, solidi...

user posted image
Atsakyti
man tai kaip tik patinka kad prisikelimo baznycioj maziau visokui pacacku biggrin.gif tos tradicines baznycios tai labai perkrautos, sita man tokia svari, tvarkinga atrodo-nieko nereikalingo joje smile.gif bet aisku cia skonio reikalas, nepeikiu kitu nuomones ir neisaukstinu savosios 4u.gif tik va su tais reikalavimais tai taip erzina mane, as tai viska turiu, visus sutvirtinimus viska, bet va mano vyras neturi tai jau isivaizduoju kiek visokiu nesamoniu reiks jam praeit, kolkas nesipriesina, sako susitvarkysiu viska, bet bijau kad tas noras nedingtu kai pamatys kiek ten visko reikia lotuliukas.gif bet taip noriu, taip noriu as sitoj baznycioj.. bigsmile.gif
Atsakyti
Sorriuks uz offtopic'a bet nelabai radau tinkamesnes temos savo klausimui blush2.gif beda ta, kad su SB planuojam jau kitais metais vestuves ir norim baznytines santuokos, o ji teoriskai negalima, nes busimasis yra katalikas, o as - ne. Kiek girdejau vieni kunigai kategoriskai nesutinka ir iskart pasako kad arba keisti vienam is musu religija, arba tik metrikacija telieka verysad.gif bet mes norim ir baznytines santuokos, palaiminimo. Ka daryti? dar taip intensyviai nebandem vaiksciot kalbetis su kunigais, gal kas su tokia pacia patirtim pasidalins? ax.gif
Atsakyti
Sveikos,

Mes sausio menesi nuejome paprasyti, kad mus sutuoktu Prisikelimo baznycioje. Tai ten reikia isklausyti visus 12 kursu, rengiantis santuokai, tai pat jie praso kriksto bei laisvo statuso pazymejimu. Daugiau dokumentu lyg ir nereikalavo. Taip, kad nepasakyciau, kad labai daug reikalauja... Nors mes ramus, nes mociutes buvo geros ir visus kitus sakrementus iki santuokos turime 4u.gif
Atsakyti
Sveikute, mes ir sia baznycia buvome nusiziureje, taciau kaip ir galimybes nera joje susituokti, kadangi ji yra ne parapijine ir greiciausiai nekoncekruota ( nepasventinta ). Nemanau, kad kazka gaima butu is jos isspausti verysad.gif

visa bėda ta, kad čia neteikiami sakramentai doh.gif
bet.. visada būna išimčių, tiesa?smile.gif gal kas nors susidūrėte, girdėjote, matėte, žinote apie galimybę susituokti šioje bažnyčioje?? g.gif
[/quote]
Atsakyti
QUOTE(liniux @ 2009 04 10, 21:07)
Sveikute, mes ir sia baznycia buvome nusiziureje, taciau kaip ir galimybes nera joje susituokti, kadangi ji yra ne parapijine ir greiciausiai nekoncekruota ( nepasventinta ). Nemanau, kad kazka gaima butu is jos isspausti verysad.gif

skaičiau, kad pašventinta. bet sakramentų neteikia verysad.gif
Papildyta:

sakyčiau, labai romantiška būtų susituokti Zapyškio bažnyčioje wub.gif

user posted image

user posted image
Atsakyti
visa bėda ta, kad čia neteikiami sakramentai doh.gif
bet.. visada būna išimčių, tiesa?smile.gif gal kas nors susidūrėte, girdėjote, matėte, žinote apie galimybę susituokti šioje bažnyčioje?? g.gif
[/quote]
na is vaizda sios baznycios tikrai grazi, bet ar tu buvai viduje?na manes viduje tai niekas nesuzavejo, labai tamsu, niuru ir salta, jai ten verkiann reikia remonto sad.gif cia tik mano pasamprotavimai.
Papildyta:
QUOTE(missed @ 2009 04 09, 10:55)
man tai kaip tik patinka kad prisikelimo baznycioj maziau visokui pacacku biggrin.gif  tos tradicines baznycios tai labai perkrautos, sita man tokia svari, tvarkinga atrodo-nieko nereikalingo joje smile.gif  bet aisku cia skonio reikalas, nepeikiu kitu nuomones ir neisaukstinu savosios 4u.gif  tik va su tais reikalavimais tai taip erzina mane, as tai viska turiu, visus sutvirtinimus viska, bet va mano vyras neturi tai jau isivaizduoju kiek visokiu nesamoniu reiks jam praeit, kolkas nesipriesina, sako susitvarkysiu viska, bet bijau kad tas noras nedingtu kai pamatys kiek ten visko reikia lotuliukas.gif  bet taip noriu, taip noriu as sitoj baznycioj.. bigsmile.gif

visikai pritariu tau, vat mes joje irgi tuokiames, tai kas man ten patinka kad nera visokiu paveikslu, vitrazu ir pan ant sienu prikabineta, o del dokumentu tai sita malonuma irgi apturejome, nebuvau priejus pirmos komunijos, teko eiti, dokumentu tikrai reikalauja nuo A iki Z smile.gif turejau vargelio, bet noras tuoktis sioje baznycioje nugalejo smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo slitka: 11 balandžio 2009 - 17:08
QUOTE(slitka @ 2009 04 11, 17:52)
na is vaizda sios baznycios tikrai grazi, bet ar tu buvai viduje?na manes viduje tai niekas nesuzavejo, labai tamsu, niuru ir salta, jai ten verkiann reikia remonto sad.gif cia tik mano pasamprotavimai.

buvau mirksiukas.gif mane būtent tokia aplinka ir sužavėjo wub.gif aišku, dar yra šiokių tokių sentimentų - esame ten su mb buvę keletoje tikrai jaudinančių renginių ax.gif
Atsakyti
QUOTE(something else @ 2009 04 12, 20:20)
buvau  mirksiukas.gif mane būtent tokia aplinka ir sužavėjo wub.gif aišku, dar yra šiokių tokių sentimentų - esame ten su mb buvę keletoje tikrai jaudinančių renginių  ax.gif

aaa, niu nebent, nes man neteko stebet jokiu renginiu, na svarbiausia tavo norai, jei ta baznytele miela tai ko ne smile.gif tik tiek , kad jau cia kai kas rase, kad santuokos sakramentas ten neteikiamas sad.gif tiesa, atsiminiau kad gruodzio g. yra tokia mazyte koplytele, nezinau pavadinimo, pati viduj jauki, bet aplinka nevykusi, tarp namu ir automobiliu sad.gif
Atsakyti


visikai pritariu tau, vat mes joje irgi tuokiames, tai kas man ten patinka kad nera visokiu paveikslu, vitrazu ir pan ant sienu prikabineta, o del dokumentu tai sita malonuma irgi apturejome, nebuvau priejus pirmos komunijos, teko eiti, dokumentu tikrai reikalauja nuo A iki Z smile.gif turejau vargelio, bet noras tuoktis sioje baznycioje nugalejo smile.gif
[/quote]

o sutvirtinimo sakramento priejus pirmos komunijos irgi reikejo? nes jauciu kad cia ir man bus nervu kaip turi but.. net nenoriu pagalvot doh.gif o pries kiek laiko iki vestuviu pradejot visus dokumentus tvarkytis?ir dar paskutinis klausimas-data issirinkot lengvai ar daug jau buvo uzimtu, idomu ar skubet mum ar ne, nes cmb jau pasieme data bet galvoju gal ta baznycia jau TOKIA POPULIARI kad negausim vietos ta pacia diena jei nepaskubesim biggrin.gif uztai prasau viska nuo A iki Z.. blush2.gif biggrin.gif busiu begalo dekinga uz info 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti