Įkraunama...
Įkraunama...

Kastracija ir sterilizacija

QUOTE(Snape Lape @ 2008 02 23, 19:17)
pasirodo as isvis nieko nezinau kaip savo kate rupintis doh.gif
aciu..

Sveika,
na matai, patingėjai pasiskaityti specialias temas, ypač ankstesnes, apie kačių sterilizavimą - yra ne tik aršių agitacinių nuomonių "už", bet yra ir "prieš". Yra ir labai blogų kastravimo pasekmių aprašymų. Pagalvok pati savo galva ir išmintingai - tikrai suprasi, kad kas duota gamtos ir Dievo, tas ir reikalinga. Auginu veislines kates daugiau 15 metų, ir nemažai tų kačių. Nežalojau aš jų, nebuvo ir problemų. Turiu ir senolių savo kačių, sveikai senstančių... Suprask, kad sterilizacija, kastracija - tai nuostabus veterinarų biznis. Akis išdraskys, kad įtikintų visokiais nebūtais dalykais ir prirašymais visų ligų dėl nekastracijos. Bet faktai kalba priešingai - būtent akmenlige serga blogai, neteisingai šeriamos katės, kurių sirgimo riziką dar padidina sutrikdyta kastravimo pasėkoj hormonų pusiausvyra. Ir tegul man teigia tūkstančiai suinteresuotų asmenų priešingai, aš taip pat skaitau iškastruotų kačių šeimininkų apgailestavimus... Visada buvau ir liksiu prieš kačių žalojimą. Gerai kad uždraudė išlupti katėms nagus - o kiek čia tokių buvo kad tik patogus tas katinas būtų, baldų nedraskytų. O kokie katės rujos nepatogumai? Na pasivolioja ant grindų, meilesnė būna kelias dienas... Na, pamiauksi kai kuri dar... Tai gal norit turėti vos pajudantį kalną "mėsos", nežaidžaintį, visai nekatininkišką gyvūną? Tuomet kastruokite lotuliukas.gif Ir pažiūrėk, kas tau čia "patarinėjo"? Pasiskatyk jų visas žinutes, tiksliau kai kurių vien spamai, jokios rimtos minties... neseniai įsigiję neaiškios kilmės katę, tuoj pat sterilizavę lotuliukas.gif Dar Manjana su Iste protingiau parašo, bet pastaroji, atrodo, vetgydytoja... (atsiprašau, jei apsirinku doh.gif, bet vistiek su vaistais susijusi ). Jau ne kartą pasižadėjau nesikišti į šią beviltišką temą, bet, kad vis atsiranda tokių audringų agitatorių - ir tik į vienus vartus... gun_bandana.gif fear.gif bash.gif Aš, aišku, protest.gif. Bet tai tik diskusijos...

QUOTE(Iste @ 2008 02 24, 23:38)
kai per gyvenima uzaugini 3 kates tai manau turi mazai patirties. pas mane per diena buna apie 5-6. ir zinau su kokiom bedom susiduriu. pati auginu kates. ko tu augini patina. mano kaciu morcius labai audringas, viena net kali pesiojasi, my... kur papuola... o kitu net est atsisako. ir taip kas menuo, kartais buna kas 2 savaites. ir tu sakai kas cia tokio?

Pirmiausia, neteig ko nežinai. blush2.gif Aš veislines ir labai aukštų rezultatų pasaulyje pasiekusias kates auginu jau daugiau 15 metų. Ir išveista jų buvo virš 100. Ir džiaugiuosi, kad nesusiduriu su bėdom, kaip kad tu apie save rašai... Mano katės iš esmės sveikos ir ilgaamžės. Nes po nenusisekusios operacijos prieš nemažai metų perpratau vetų gydymo subtilybes, principus, cheminės alopatijos siaubingas pasekmes ir...nustojau jų paslaugomis naudotis (liko tik skiepai). Geriau nerašytum apie savo kačių lytines anomalijas, nes tai rodo blogą kačių genetiką. Normalios genetikos katėms taip nebūna, nes selekcijoje jau iki tol būna atranka ir su minėtais nukrypimais katės negali būti toliau veisiamos. Veislinė katė turi "morčiuoti" 2 kartus per metus su tylia eiga. O kodėl klausi dėl mano patino? Nežymi jis ir nežymėjo. Kiekvienas veislynas turi turėti savo patiną. Dėl ligų prevencijos. Matai, pikčiausia, kad iš mano kačių vetai biznio negali padaryti. Na, nekastruotos, nenunagintos, neserga... dar ir dėl to, kad vetklinikose labiausiai užkratą gali pasigauti. O jei koks negalavimas, pasigydom natūraliomis priemonėmis. Tikriausiai nuo pieno stazės vetas būtų kalnus antibiotikų suleidęs, bet mums pakako kelių capsulių cordicepso ir šutintų sėmenų kompresų... ir perdegęs pienas atsistatė. Tai va. Nepamirškim, kad tik iš iš geros sveikos sėklos išauga ir sveiki augalai. O pačiai kačių augintojų bėdos, jei esi vetė, tik į informacinę-kvalifikacinę ir materialinę naudą... Kiekvienam savo doh.gif
Atsakyti
Mano Katinas vienas taip pat kastruotas. Maitinu spec. maistu, normuoju maisto dozes ir gyvename visai gerai. 4u.gif Charakteris nei kiek nepasikeite, toks pat meilus ir isdykes, tik pjauti katinus vistiek nori. Buvo kelis kartus, kad paspruko y lauka tai buvo pestyniu, parbego supuvusiuose obuliuose issivoliojes smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Profesorė: 24 vasario 2008 - 22:31
Oho, kokie čia ginčai doh.gif
Esu kačių ir katinų siaubė: pasirūpinau trijų katinų kastravimu ir planuoju operuoti jau antrą katę. Šiandien hormonus suleido, kad dar ūgtelėtų, nes tik 8 mėnesių. Priglaudžiu benamę katę, atimu lytį ir mainais duodu meilę. Galit užmėtyti mane akmenimis.
Katės ir katinai turi pomėgį pasiimti savo šeimininkų ligas, todėl siūlyčiau savim pasirūpinti, tuomet ir jūsų katės nesirgs.
Gražios nakties 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Snape Lape @ 2008 02 25, 01:03)
na, kad ir kaip man sakytu kad man geriau butu ir jai geriau butu jei savo mazule kastruociau - as to nedarysiu tikrai.
ir nusprendziau jai duoti morciauti naturaliai.
nebent kai labai jau sunkiai uzeis jai kad nustos valgyt ar reks visa nakti ir pati eis is proto - turesiu tam atvejui homeopatiniu vaistuku.
tai mano nuomone.
nuo siandien perejom prie specialaus subalansuoto maistelio.
kova dar nuvesiu patikrinimui pas vet'a ir paprasysiu kad idetu chip'a - jei kartais pasimestu.
na , o jei sugebes pasivaiksciodama musu kiemelyje aptvertame su kokiu katinu vaiku prisidaryt - ir tegu. isdalinsim.

tai ji tau tu vaiku gali nest kas 2 menesiai biggrin.gif

QUOTE(Snape Lape @ 2008 02 25, 01:41)
nenes.
1. bailiuke
2. bandem suvest karta - katinas i bliuska gavo.
3. iseina pasivaiksciot i garden'a su mano prieziura - bunu kambary ir aki vis uzmetu ka veikia.
o jei karta i metus nutiks - man negaila smile.gif net smagiau

duok dieve kad tik karta lotuliukas.gif
o siaip jei prasides rujos labai stiprios tai homeopatinius pastoviai reikes duot
Atsakyti
QUOTE(Snape Lape @ 2008 02 25, 02:41)
nenes.

1. bailiuke
2. bandem suvest karta - katinas i bliuska gavo.
3. iseina pasivaiksciot i garden'a su mano prieziura - bunu kambary ir aki vis uzmetu ka veikia.

o jei karta i metus nutiks - man negaila smile.gif net smagiau

sory nesusilaikiau.

1. tegu tuo uzsiima veisejai. nera taip lengva- reikia zinot kaciu nestumo, gimdymo, kaciuku prieziuros ypatumus.
2. konteineriniu ir taip pilni patvoriai. kam to reikia? del smagumo?atleiskit tai vaikiskas mastymas.
3. bijot operacijos?o ko jos bijot? nieko ten baisaus. mano kate sterilizuota, katinas kastruotas. abu sveiki, neserga. o kate per morcius vede is proto, sysino ant rubu, baldu , pledu. kiek daiktu ismetem nevardysiu. ir nereikia lyginti veisline-neveisline visos jos yra musu draugai. bet nereikia ir plest neveisliniu. jeigu kergsit su bile kuo, gausit bile ka. klausimas-kam to reikia?
4. vaistai neiseitis. zinau pavyzdi, kai mano anytos drauge leidzia injekcijas nuo morciu, nes jai mat pinigu operacijai gaila, o kad trumpina katei gyvenima dzian. o kiek zmoniu nueina tu vaistu, suzino pasekmes ir vistiek sako- duokite doh.gif

as esu kategoriskai uz konteineriukiu ir konteineriuku kastravima/sterilizavima ir niekas mano nuomones nepakeis schmoll.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sfera: 25 vasario 2008 - 00:50
patys jus konteineriniai mad.gif

cia ne lietuva, ir niekas kaciuku patvoryse nemeto.
ir netgi jei kaciukai neveisliniai, juos nera taip jau lengva gauti.

nes gatvese nesimeto.

be to mano kate yra namine, ir kaip sakiau iseina pasivaiksciot i musu privatu namo kiemeli. tik musu! jei uzklysta katinai - gauna nuo jos bliuskon.

o jei kuris jai patiks - ir susiporuos, tai tikrai vyks nepastoviai.
as savo kate zinau ir gerai ja priziuriu. patvoriais nevaiksto per nakti...o miega salia manes.
tad as sakau as zinau.

jeigu pasakiau kad nepjausiu - vadinasi nepjausiu.

ir nekiskit man savo nuomoniu.

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Snape Lape: 25 vasario 2008 - 01:05
QUOTE(Meilė 7 @ 2008 02 25, 00:36)
Oho, kokie čia ginčai  doh.gif
Esu kačių ir katinų siaubė: pasirūpinau trijų katinų kastravimu ir planuoju operuoti jau antrą katę. Šiandien hormonus suleido, kad dar ūgtelėtų, nes tik 8 mėnesių. Priglaudžiu benamę katę, atimu lytį ir mainais duodu meilę. Galit užmėtyti mane akmenimis.
Katės ir katinai turi pomėgį pasiimti savo šeimininkų ligas, todėl siūlyčiau savim pasirūpinti, tuomet ir jūsų katės nesirgs.
Gražios nakties  4u.gif

Visą laiką pritariau benamių kačių laikymo protingam sutvarkymui. Jei jau tokią misiją prisiėmei... Aš tiesiog savo kačių benamėmis nepadarau - manau tuo irgi atlieku savo misiją. Jei nėra kas mėto šiukšles - neatsiranda būtinybės jų ir rinkti. O dėl žmonių ligų? Būna, kad ir visiškai sveiki numiršta... schmoll.gif Tačiau iš tiesų katės yra Dievo dvasios, mistiškos, ypatingos... doh.gif Gali būti, kad jos yra atsiųstos gydyti žmones, padaryti juos geresniais?.. Skaičiau tokią gerą knygą Rainer Holbe "Būtybės šalia mūsų: paslaptingos gyvūnų ir augalų galios". Patiks ir jums...
Atsakyti
na, galbut ir perlenkiau kiek lazda, bet mane tai uzknisa, kai visi uzsipuola ir saukia - kastruok! jai bus geriau...
nu nesu jau visai tundra... si bei ta skaicius ir zinau. apie kastravima.
ir asmenine patirtis su "konteineriuku" kaip cia buvo "maloniai" pavadinti beveisliai katinai - yra liudna. kaip sakiau musu katinas turi ivairiausiu ligu. o vet'u tuo as pasitikiu, nes yra garsus ir labai gerai zinomas mazeikiuose. girdejau tik gerus atsiliepimus.
del tu tableciu tikrai nieko nezinojau...
ir apskritai, kam pjauti jei galima nepjauti?
menesinem ir as sergu... bet juk saves nesterilizuoju...
gal per daug imu i sirdi, bet cia mano dukriukas wub.gif ir tegu sau morciauja, o katiniuku zinau tikrai dazniau kaip 1 karta i metus neturesim.

QUOTE(Fonda @ 2008 02 25, 00:31)
Žinai, mano draugė Londone prieš kelis metus laukė eilėje, kad gautų nusipirkti beveislį kačiuką. Ir kaina buvo didesnė kaip mūsų veislinių... Dabar ir mes turim kačiukų. Daug jų priėmiau, bet...koks didis Gimimo stebuklas  doh.gif Ir dar taip supergimdė... (rašiau persiukų temoj...)

tai as savo grazuole marguole irgi nepaprastai gavau lotuliukas.gif
ieskojom ilgai, per skelbimus, kol manasis nesuzinojo kad pas klienta yra kaciuku.
tai parsiveze labiausia pasilusi - maniske wub.gif

siaip LT laikrasciuose cia buna periodiskai skelbimuku, bet dazniausiai uz simboline kaina.
mes jei turesim - dovanosiu. svarbu kad geri zmones butu.
einu jau miegot, ryt i darba smile.gif
labanaktis
Atsakyti
Snape Lape, kai kur mūsų mintys sutampa, o kai kur - tikrai ne

QUOTE(Snape Lape @ 2008 02 25, 00:03)

ir nusprendziau jai duoti morciauti naturaliai.
nebent kai labai jau sunkiai uzeis jai kad nustos valgyt ar reks visa nakti ir pati eis is proto - turesiu tam atvejui homeopatiniu vaistuku.

Teisingai. Jeigu nemorčiuoja labai dažnai ir nestresuoja labai per morčių - nėra reikalo nie daryti. Vienintelis dalykas, kurį PRIVALOMA daryti - tai saugoti nuo kačiukų atsivedimo. Turėk sąžinės. Apsidairyk, kiek yra benamių kačių (nepatingėk, nuvažiuok į prieglaudą - pasižiūrėk, akys atsivers). Pasidomėk, kiek KASDIEN kačių užmigdoma dėl to, kad nėra kam jomis rūpintis. Vien čia pažiūrėk kiek jų: http://www.pifo.lt/lt/dovanoju/type.1 Nori prie to prisidėti? čia tipo labai humaniška - "aš gerutė, savo katės po peiliu nekišiu, o kad paskui dėl to 50 kačiukų nužudys, tai man giliai dzin, bile ne mano". Nenori kastruot - viskas ok, čia tavo pozicija ir tavo pasirinkimas. Bet jau malonėk pasirūpinti, kad nedidintum valkataujančių ir žudomų skaičiaus. Tai nėra sudėtinga. Per morčių į lauką neišleisk, arba išleisk tik su savo priežiūra - tiek ir tereikia.

QUOTE(LaiLaa @ 2008 02 25, 13:13)
Manjana, Snape Lape jau daug kartų rašė, kad gyvena LONDONE ir tikrai negali nubėgti į "pifą" pasižvalgyti  biggrin.gif O ten, kaip supratau, situacija su kačiukais visai kitokia negu pas mus  rolleyes.gif Ir visa laimė  thumbup.gif Nes mūsų šalyje baisu kas darosi  blink.gif

Koks skirtumas, Londonas ar ne? Aš sakiau nueiti į prieglaudą - ne į Pifą smile.gif Pifo nuorodą įdėjau kaip pavyzdį. Situacija Londone gal ir geresnė, bet tikrai ne puiki. Ir esu tikra, kad kačių užmigdoma pakankamai, ir tikrai ne visi kačiukai randa puikius namus... Jei aš klystu - tada persiprašau. Jeigu Londone kačių trūksta ir nėra benamių, beglobių, kasdien urmu migdomų - prašom, dauginkit į sveikatą smile.gif

Aišku tik vėlgi, reiktų prieš tai apsidomėti, kiek tam dauginime humaniškumo yra. Jautriems žmonėms tikrai nepatarčiau. Ir apsigimusius kačiukus sunaikinti tenka, ir katė numirti gali, ir operacijos gali prireikti...
Atsakyti
QUOTE(Snape Lape @ 2008 02 25, 02:26)
na, galbut ir perlenkiau kiek lazda, bet mane tai uzknisa, kai visi uzsipuola ir saukia - kastruok! jai bus geriau...

nu nesu jau visai tundra... si bei ta skaicius ir zinau. apie kastravima.
1. ir asmenine patirtis su "konteineriuku" kaip cia buvo "maloniai" pavadinti beveisliai katinai - yra liudna. kaip sakiau musu katinas turi ivairiausiu ligu. o vet'u tuo as pasitikiu, nes yra garsus ir labai gerai zinomas mazeikiuose. girdejau tik gerus atsiliepimus.
del tu tableciu tikrai nieko nezinojau...

ir apskritai, kam pjauti jei galima nepjauti?

2. menesinem ir as sergu... bet juk saves nesterilizuoju...

gal per daug imu i sirdi, bet cia mano dukriukas wub.gif ir tegu sau morciauja, o katiniuku zinau tikrai dazniau kaip 1 karta i metus neturesim.



1. įvairiausių ligų gali turėti ir nekastruotas katinas. Gal to jūsiškio tiesiog silpna sveikata.
2. nelyginkit žmogaus organizmo ir katės.

ir šiaip. Kažkodėl nelabai tikiu, kad toje Anglijoje jau taip šauniai sutvarkyta, kad nėra konteinerinių kačių. Prieglaudos yra ir ten. Tai ką, ten žiurkėnus priglaudžia? g.gif
Atsakyti
O as sia tem daugiau nediskutuosiu. tiesog yra skaudu kai deda vetus i suns dienas. Fonda, as tau 100% garantuoju kad uzdirbu maziau negu tu. ir puse to ka gaunu isleidziu tiems, kuriu seimininkai gydyt nenori.
del mano kaciu anomaliju, jos neturejo nei vienos vados ir dabar bus sterilizuojamos. taipa kad nereikia cia moralizuot ir aiskint. savo nepagristais komentarasi ir isvadom izeidi tuos veterinaruis kurie dirba su atsidavimu ir is idejos.
tiesa, siandien sterilizavau 3 metu katyte su gimdos uzdegimu...

malonios diskusijos visoms 4u.gif
Atsakyti
Muske, skaityt reikia atidziau. mazeikiuose gyvena mano seimos katinas.
is kur esu kilusi. ir lankemes ten ne karta su mama.

o kokie reikalai vyksta Londone, as jums cia nepripasakosiu.
atvaziuokit ir pamatysit. siaip jau jei gyvunu tarnyba suranda kate ir atsiveza i prieglauda bei atsiranda seimininkas (daznai su mikro cipais,arba siaip atvaziuoja ieskot seimininkai) - tai seimininkai dar ir bauda gauna uz tai,kad nepriziuri tinkamai savo kates.

aisku,yra ir cia nemastanciu,kuriu katinai kaip kaime palaidi laksto per kaimynus - BET - uztenka skambucio i gyvunu linija. gyvunas konfiskuojamas arba mokama bauda.

ir prieglaudoje Londono esu buvusi. ten kol gausi kaciuka ziurkiuka ar suniuka uzpildai kruvas popieriu, ir jautiesi taip,lyg zmogu isivaikintum.
tikrina viska - uzdarbis, salygos, ir panasiai.

o Lietuvos prieglaudoje esu buvus taip pat, Kauno. ir is ten buvau paemus angoros kate, kuri dabar sekmingai gyvena pas mano draugus Kaune.

as sia tema daugiau irgi nediskutuosiu.

nes savo sprendima padariau.
dedu taska.

QUOTE(Muske @ 2008 02 25, 21:04)
Atsiprasau, gal tikrai neatydziai perskaiciau..
O Londone teko but uz jo ribu irgi. Galybes laukinuku nemaciau, bet ju buvo.. ne tiek kiek voveriu, lapiu ir fazanu, bet buvo smile.gif
Morciuojancia kate vargu ar i lauka isleista pavyks nusaugot, ir kavalierius kvapas vilios.. bet kaip Tau elgtis, sprest Tau. Nuomoniu jau buvo ne viena ir ne dvi. Ir tu jau matau apsisprendus.. tik ziniom ir patyrimui galo nera.. sau irgi tai taikau  mirksiukas.gif

aha, yra ju, bet nelaukinukai jie, o anglai dazni paleidzia kates kaip kaime lakstyt doh.gif
mes gyvenam nuosavam name, su dideliu sodu.
nuomojames. sodo gale 2 apleisti be duru garazai, suprask ne tavo - negalim ismest. o ten kaimynu kiauliakaciai susirenka lotuliukas.gif
kiauliakaciai - nes ziauriai stori lotuliukas.gif musu siuksles isdrasko kaip lapes ir eda doh.gif
vienam iejima iskalem, kitam palikom, nes kaip suprantu du katinai kaimynes ten amzinai gyvena tik pavalgyt pas ja nueina... o juk lauke ir lyja....
zodziu gaila padareliu lotuliukas.gif doh.gif
Papildyta:
kartais kyla mintis paskust kaimynka i gyvunu slobos asociacija ar kaipn ji ten, bet nesinoretu pyktis... doh.gif
be to ten sena tokia bobule, pas ja meslynas kazkoks o ne namai biggrin.gif

tai zodziu jos katinai musu sode tusinasi
Atsakyti