Įkraunama...
Įkraunama...

Norvegija

Gal kas nors esate buvusios ar gyvenate Norvegijoje? ketinu ten vaziuoti vasarai padirbeti pas didele seima, per studentu keliones. Gal galite ka nors papasakoti apie sali, kainas, zmones, kas ten dazniausiai valgoma ir kt?
Atsakyti
BUVAU OSLO PRAĖJUSĮ RUDENĮ. GRAŽŽŽU, MAN PATIKO. PRIPRASTI NESUNKU, RAMŪS, GERI ŽMONĖS, OSLO ORO SĄLYGOS KAIP LIETUVOJE PANAŠIAI. VALGO g.gif IR ŽUVĮ, IR MĖSĄ, IR T.T. ŠALIS BRANGI, GAUDAMA NORVEGIŠKĄ ALGĄ APSIPIRKTI GALĖSI KELIAUT I ŠVEDIJĄ wink.gif
Atsakyti
O ten jie daug valgo zuvies, ar daug pramogu?Ar zmones sykstus, taupus, - kokie? smile.gif
Atsakyti
As buvau Bergene..... nuostabaus grozio miestas.... Salis brangi (bet as buvau kaip svecias... tai nepajutau rolleyes.gif )....
Patiko zuvu turgus, be abejones fiordai thumbup.gif Maistas skanus....
Keliaujant nuo Oslo i Bergena per kalnus... reikia buti labai geru vairuotoju nes kalnai pavojingi.. rekomenduociau skrist g.gif
Dar kazka norejau parasyt, bet mano ziogas verkia..... jei prisiminsiu- uzsuksiu wink.gif
Papildyta @ [mergetime]1081959135[/mergetime]
Tiesa... del pramogu..... "uzmuse" toks faktas... kad penktadieni 17val uzdaromos parduotuves ir nieko iki pirmadienio nenusipirksi.... Alkoholio taip pat wink.gif
Alkoholis aukso kainos blink.gif
Atsakyti
Buvau keleta kartu. Viena karta tik Oslo. Kita karta keliavom po fiordus ir pan.
Teko lankytis pas norvegus namuose,- labai vaishingi ir mieli, bet zmones buvo specifiniai,- mokslininkai. Keliaujant sutikti patrasti zmones labai paslaugus, visi puikiai kalba angliskai, pataria, jeimato kad kuo domiesi,- papasakoja. Parduotuvese brangu, prekiu pasirinkimas labai skurdus (tipo,jei kechupas,- 2 rushys, jei higieniniai iklotai,- 2 rushys), dominuoja vietine produkcija. Parduotuviu darbo laikas, kaip jau cia kazkas minejo, neilgas.Apie kokias naktines isvis kalbos nera. Alkoholis labai brangus.
Oslo nakti (kiek teko valkiotis) mires miestas. Toks jausmas, kad jokiu ten diskoteku ir baru niekas nelanko. Nors gatvese teko matyt viena-kita pasigereli slitiniuojanti is vieno baro i kita. Pramogu tikrai ten negausu....
Keliai labai geri, aisku, kalnuose, ant skardziu ir ilgais tuneliais kalnuose vazineti reikia neprastu igudziu. Miestuose tp vazinejama dviraciais.
Bunant Oslo primygtinai rekomenduoju aplankyti Emanuelio Vigelando muzieju- koplycia "Vita". Ne ju garsiojo Gustavo Vigelando, o jo brolio! Jis,man rodos, veikia 1 ar 2 kartus per savaite po keleta valandu. Butinai butinai nueik! Garantuoju, paliks neisdildoma ispudi. As vien del to muziejaus vel vaziuociau i Norvegija! Tik neissigask to zodzio "muziejus", tai ypatinga vieta.
Jei vaziuoji i Oslo, galesiu supazindinti su keletu ten gyvenanciu savo draugu lietuviu.
Neakivaizdziai pazystu ir viena merguna Au-pair. Dirba jau pusmeti, labai patenkinta, seimininkai dosnus ir labai ja myli.
Tai tiek trumpai, Norvegija,- grazi, svari ir saugi salis, -tau patiks wink.gif
Atsakyti
As buvau pora kartu Norvegijoje, o su Norvegais bendrauti tenka, patikek, tikrai labai daznai. Dirbu Norvegu imoneje, kur vadovai - norvegai.
Is pradziu man jie pasirode fantastiski. Zavejausi jais, ju draugiskumu, ramumu, nuosirdumu, uzuojauta.... kol neisitikinau, kad visa tai viso labo kauke. Negaliu garantuoti, kad visi jie tokie. Jie man pasirode kur kas supratingesni ir nuosirdesni nei lietuviai kol neisitikinau, kad tas malonumas viso labo tik zodziai.
Na o gal tai tik norvegu vadovu bruozas? g.gif
Jie gana malonus nepazistamiems. Gatveje daznai sutiksi besisypsanti tau veida. Ramus, drausmingi.
Na kas dar... gamta nuostabi, grynas oras....
Beje, apie darba... darbe tikrai drausmingi. Jei pietus, tai pietus ir ne minutes ilgiau. Dirba kaip "pagal skambuti". Taciau tikrai nesipleso, kaip lietuviai cia. Megsta ivarias "rutinas", analizes, susirinkimus. Ju valdymo schema yra "plokscia" - t.y. vadovas yra lygus su darbininkais. Jei reikes ka nors nuveikti "fiziskai", tai vadovas pasiraitojes rankoves eis dirbti kartu. Rasau ne apie tvarka cia Lietuvoje, o apie ju tvarka Norvegijoje, nes menesi teko su jais padirbeti. Virsvalandziai... biggrin.gif tokiu ten nera. Net ziuri kreivai i tave jei uzgaisti darbe. Na o jei jau "mirtinai" reikia, pats vadovas eina ir tariasi su kiekvienu atskirai, aisku ne uz dyka.
Atsakyti
As ten dirbsiu pas seima turincia 4 vaikus, atrodo mieli zmones,priziuresiu ju uki, vaikucius, naminius gyvunus.Taciau su manim kalba tik seiminike, ir niekada jos vyras.Keista.. unsure.gif Kazkaip ju ukius isivaizduoju kaip musu kaima, tik daug geresnius biggrin.gif
Atsakyti
Ir dar prisiminiau, kaip manote, ar verta man nupirkti kokiu dovaneliu ju vaikams. Ko jiems galima butu nuvezti?Gal suvenyru, gal saldianiu? unsure.gif Man norvegai atrodo labai santurus ir ramus, gal ir salti, net nezinau, kai jie sureguos santuriai, tai ir lixiu nesupratusi dry.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE (kutveluke @ 2004 04 15, 15:39)
As ten dirbsiu pas seima turincia 4 vaikus, atrodo mieli zmones,priziuresiu ju uki, vaikucius, naminius gyvunus.Taciau su manim kalba tik seiminike, ir niekada jos vyras.Keista.. unsure.gif Kazkaip ju ukius isivaizduoju kaip musu kaima, tik daug geresnius biggrin.gif

ohmy.gif ohmy.gif ne per daug??? 4 vaikai,ukis ir gyvunai??? g.gif
o kad seimininke kalba, tai, manyciau, normalu ...jei mes samdytume aukle-padejeja, tai as kalbeciau, ne mano vyras,nes as tikrai geriau zinau vaiku/gyvunu poreikius,kaip daugiau laiko su jais praleidziantis asmuo:unsure:
O dovanu tai, aisku, vezk. Mano pazystami i Norge pastoviai veza sokoladinius saldainius ir spanguoline wink.gif
Atsakyti
As siuo metu gyvenu Norvegijoje, Osle. Vaikams dovanu, jei mazi atvesk mediniu kokiu zaislu, suagusiems - duonos, alkoholio (l.brangus.)
nieko labai gero apie sia sali pasakyti negaliu, cia gyvenu jau 3 metus - zmones tusti, salti ir apsimeteliai. sad.gif
o i koki miesta tu vaziuoji?
Atsakyti
Vaziuoju i Stavangeri..Truputi mane nuliudinot cia dabar..Bet taip ir maniau, kad zmones turbut dar saltesni ir koncervatyvesni nei lietuviai. unsure.gif wink.gif Ar neapsisauksiu, jei nuvesiu buteli"baltos" (ar praleis pro oro uosto muitine?), ir saldainiu? biggrin.gif Gal dar juodos duonos, bet ar jiems patiks?
Atsakyti
Gal geriau nupirk kokio kito gerimo. biggrin.gif Kokiu griliaziniu saldainiu ar pan. na mano vyras kai nuvaziuojam i Lietuva, tai valgo viska is eiles. Norevegijoj labai prasta maisto kokybe ir pasirinkimo nera. Gali dar ka nors is lino nuvesti, jie labai vertina.
Atsakyti