Įkraunama...
Įkraunama...

Šventi vardai

Šį savaitgalį ruošiamės krikštyti savo dukrytę. Ir dar neišsirinkom krikšto vardo. unsure.gif
Kiek girdėjau, taip išsirenkamas šventas globėjas, kuris saugos vaikutį..
Norėjau paklaust, gal kas žinot daugiau apie tai ? Kokie vardai yra šventi, apart Marijos, Magdalenos, Agotos, Liucijos, Agnės.. (tik tiek radau maldaknygėje..) g.gif

.........
Papildau...
maldaknygėje nėra surašyta VISŲ šventųjų vardų, jie yra taip vadinamuosiuose šventųjų indeksuose . Jie papildomi, nes laikas nuo laiko šventaisiais paskelbiami vis nauji žmonės. Pvz. Šventųjų globėjų indeksas Na ten taip pat nėra visiškai pilnas, bet pasirinkti manau užteks.

Karbynė
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Karbynė: 18 sausio 2006 - 22:35
Anksciau, jei vaikelis turedavo "ne sventa" varda, baznycioje butinai reikedavo isrinkti krikscioniska, bet dabar tai visai nebutina. Nors tu teisi - norisi, kad vaikiukas turetu kuo daugiau globeju...
O sventu vardu, tai man rodos labai daug - as rinkdama dukrytai pirmaji varda kaip tik norejau ko nors seno, pagonisko, tai koki grazu varda beimtum, visi krikscioniski atrode rolleyes.gif . Na kad ir Gabriele, Kristina, Barbora, Jone, Agota, Monika, Terese, Luka (Lukrecija), Paulina ir daugybe kitu graziu vardu.
Mes kriksto varda issirinkom neoriginalu, bet uztad mano labai mylimos mociutes garbei - Marija. O be to kaip graziai skamba - Mlda Marija thumbup.gif .
Atsakyti
Labai grazus sventas vardas KOTRYNA smile.gif
Atsakyti
Elena, Joana, Ona... Pabandyk paieskot vardu zodyne, taip ir reiksme suzinosi wink.gif As tai galvoju parinkt pagal gimimo arba krikstynu diena.
Atsakyti
MANO AMŽINĄ ATILSĮ MOČIUTĖS IŠ TĖTĖS PUSĖS VARDAS ONA BUVO, TAI MES VISOS PUSKĖS SU ANTRU VARDU ONA, GALI PAGAL TOKIĄ SISTEMĄ PAIEŠKOT, JUK ARTIMAS ŽMOGUS IŠ DANGAUS TIKRAI LELIUKĄ SAUGOS wub.gif
Atsakyti
O mes is tecio puses (pusbroliai, pusseseres) visi krikstyti jonais arba Janinomis. Taigi mano senelis Jonas, kriksto tetis Jonas (pirmi vardai) bei visa gimine antravardziai jonai, tai Jonines budavo o-ho-ho. Tiesa, dabar uosviene Janina gavau laugh.gif
Savo dukrytei duosim kriksto varda Kazimiera. Man asmeniskai tas vardas nera grazus, bet jau mazoji ji pati pasirinko (gime per kaziuka), tai ir taip visi erzina, kad Kazyte biggrin.gif Be to, Kazimieras Lietuvos globejas kiek zinau wink.gif
Atsakyti
O is viso, yra kur nors tas sventu vardu sarasas ar nera? O jei yra, tai kur? g.gif
Atsakyti
QUOTE (Noa @ 2004 04 15, 16:56)
O is viso, yra kur nors tas sventu vardu sarasas ar nera? O jei yra, tai kur? g.gif

Biblijoj. Tiksliau tokiose knygelese, kur poteriai ir litanijos visokios surasytos. Liturginis maldynas gal vadinas g.gif
Atsakyti
Ursule irgi sventas...Kai kam patinka.
Atsakyti
QUOTE (Bagel @ 2004 04 15, 14:31)
O mes is tecio puses (pusbroliai, pusseseres) visi krikstyti jonais arba Janinomis. Taigi mano senelis Jonas, kriksto tetis Jonas (pirmi vardai) bei visa gimine antravardziai jonai, tai Jonines budavo o-ho-ho. Tiesa, dabar uosviene Janina gavau laugh.gif
Savo dukrytei duosim kriksto varda Kazimiera. Man asmeniskai tas vardas nera grazus, bet jau mazoji ji pati pasirinko (gime per kaziuka), tai ir taip visi erzina, kad Kazyte biggrin.gif Be to, Kazimieras Lietuvos globejas kiek zinau wink.gif


NEBUTINAI REIKIA VARDA DUOTI MANO VARDAS LINA ATRODO NESVENTAS IR NETURIU KITO VARDO . DAR NESU GIRDEJUS KAD KRIKSTO VARDAIS KAS VADINTU
Atsakyti
Ir nevadina, nebent duotasis vardas yra sventas biggrin.gif
Atsakyti
Martyna wub.gif
Atsakyti