Įkraunama...
Įkraunama...

Kalėdiniai skanumynai

Artėja šventės, tad dalinkimės toliau skanėstų receptais smile.gif

user posted image

1 tema

2 tema


3 tema

4 tema


Meduoliukai:
Pagal bea
Pagal Owly
Pagal Askulia
Pagal Cipciuka

Glajai meduoliams

Japoniškas aguonų - obuolių pyragas

Kalėdinis pyragas

Kalėdinis namukas

Šiltų Jums švenčių! newyear.gif wink_3.gif


Papildyta:
QUOTE(dajolu @ 2009 11 25, 23:40)
Mano mama kepa toki meduoli, tai receptas toks:

0.5 litro grietines
0.5 litro medaus
250 g. lydyto margarino arba sviesto
6 kiausiniai
1 šaukštas sodos ( didelis)
citrinu rugšties, gvazdikelių, kas kokių megsta prieskonių
miltai - tikslios normos nera, deda pagal teslos tirstuma, pagal mama turi buti kaip blynams

Mama pirma istirpina medu beveik iki virimo, tada ji atsaldo, deda kiausiniu trynius,  grietine su soda ismaisyta, citrinu rugsti,  tada lydytus riebalus, kiausiniu baltymus isplaktus iki putu ir  miltus. Prieskonius deda i nedideli kieki miltu, kad tolygiai pasiskirstytu.
Kepa 180 laipsniu temperaturoje iki kol pakyla, o tada prisuka iki 150. Kepa is visos normos apie 40-60 min.  na patikrint reikia su mediniu pagaliuku.


atsikeliu recepta ir noriu paklausti,nuo ko meduolis tampa toks graziai rudas? galvoju kad tikrai ne nuo prieskoniu,nes kad jis butu toks rudas reiktu velniskau dauk tarkim cinamono deti unsure.gif Galvoju kad gal cukru reiktu padegint,bet ziu kad cia tik medus,cukraus net nera smile.gif
Atsakyti
Nuo medaus jis ir gaunasi tamsus arba nuo rudo cukraus, kur jis dedasi 4u.gif
Atsakyti
Uh. Būtų smagu tokį iškepti kalėdoms, bet tikriausiai reikia grikinio medaus, kad taip paruduotų gražiai?
Atsakyti
QUOTE(o-pa-pa @ 2009 11 25, 21:52)

atsikeliu recepta ir noriu paklausti,nuo ko meduolis tampa toks graziai rudas? galvoju kad tikrai ne nuo prieskoniu,nes kad jis butu toks rudas reiktu velniskau dauk tarkim cinamono deti unsure.gif Galvoju kad gal cukru reiktu padegint,bet ziu kad cia tik medus,cukraus net nera smile.gif


Na meduolis toks graziai rudas buna nuo kaitinto medaus. Grikinis medus tikrai ne butinas, tinka ir naturalus ir dirbtinis. Tai medu ir reikia tam beveik uzvirinti (mama kartais ir pilnai uzvirina) kad butu rudas meduolis ir turetu tam tikra skoni.

jei kuri pabandysit, parasykit ar patiko. Man jis labai skanus thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(ŽuŽu*~ @ 2009 11 25, 22:03)
Uh. Būtų smagu tokį iškepti kalėdoms, bet tikriausiai reikia grikinio medaus, kad taip paruduotų gražiai?


Mano mociute toki meduoli kepdavo, dedavo paprasta medu (tikrai ne grikini) ir gaudavosi toks rudas. Tiesa, kepdavo krosnyje. Atrodo, kad dar ir dabar jauciu jo skoni thumbup.gif Receptas tuo metu nelabai rupejo, o dabar jau nebera ko paklausti, bet kiek prisimenu, tai receptas panasus.

Tiesa, cinamono tai tikrai nededavo (atsimenu tikrai, nes pusbrolis negaledavo jo net kvapo pakesti biggrin.gif )
Atsakyti
QUOTE(dajolu @ 2009 11 26, 00:08)
Na meduolis toks graziai rudas buna nuo kaitinto medaus. Grikinis medus tikrai ne butinas, tinka ir naturalus ir dirbtinis.  Tai medu ir reikia tam beveik uzvirinti (mama kartais ir pilnai uzvirina) kad butu rudas meduolis ir turetu tam tikra skoni.

jei kuri pabandysit, parasykit ar patiko. Man jis labai skanus  thumbup.gif


aciu 4u.gif nu labai jau maga man pabandyt ji issikept,taip ir isivaizduoju kaip toks meduolis burnoj tirpsta wub.gif
Tik pas mane orkaite "caro ruriko laiku" tai kol virsus graziai parunda,apacia paprastai jau buna sudegus doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Aurinija @ 2009 11 25, 17:59)
Neryte, o kiek maždaug miltų reikia dėti verdant tešlą?  blush2.gif

nepasakysiu, kiek dedu miltu blush2.gif visad ziuriu, kad gaususi minkoma tesla... vis beriu po truputi milti or minkau....

QUOTE(Dena @ 2009 11 25, 18:12)
Kepiau ir aš meduolius pagal Nerytę  4u.gif Dėjau kepimo miltelius vietoj sodos, šiek tiek tešla traukėsi, bet iš esmės gavosi skanūs, tik man per saldūs. Bandysiu kitą kartą dėti mažiau cukraus smile.gif

Neryte, o kiek juos galima laikyt iškeptus?  g.gif

kiekvienas pagal skoni saldina... man kaip tik saldumas blush2.gif

galima juos laikyti tikrai ilgai... mama kai kepe tai pamenu po naujuju dar valgem ir labai skanus buvo thumbup.gif

QUOTE(ŽuŽu*~ @ 2009 11 25, 18:14)
Gal žinot kokį minkštų meduolių receptą? Nes labai norėtųsi minkštų, o gaunasi tik kieti, nors ir atrodo sandariai laikau smile.gif  blush2.gif

maniskiai meduoliai minksti... tik reikia iskepus palaikyti kokias dvi savaites, kad pataptu minksti ax.gif
Atsakyti
Man tas meduolis irgi taip skaniai atrodo, dieviškas, atrodo tobulai tiktų Kalėdoms wub.gif Bet kiekiai nurodyti labai labai dideli, vien medaus 0,5, grietinės, įdomu koks kiekis gaunasi iš tiek produktų? Labai norėčiau išbandyt, tik bijau, kad neišeis, nes vis gi produktų tai daug išsinaudoja ir savikaina nemaža, jau vien dėl medaus g.gif Įdomu būtų išgirsti atsiliepimus kas mėgino/mėgins.
Atsakyti
Sveikos kepejeles,
ogi jau nauja temute. Dekavojam 4u.gif
as katik pabaigiau kepti meduolinius sausainukus. Dariausi dviguba porcija, tai kepiau, kepiau, kepiau, kepiau .... kepiau... biggrin.gif ir vel kepiau biggrin.gif
Del tu dazu, kur maximoje yra, tai man jie visai nieko. Aisku as ju mazai tenaudoju paisydama ant sausainuku, bet mano kiekiui sausainiu tai ju labai mazai. Nusprendziau gamintis dazu paskui pati, kai jau sesiu dekoruoti sausainukus: aisinga maisysiu su ivairiom sultim (morku, burokeliu, gal dar kokiu sumastysiu). Pasibandymui vyrui ant sirdies formos sausainio papaisiau, tai anas net valgyt atsisake, mat nori pasideti ir laikyti kaip eksponata, sako: pirmas zmonos sausainis, kuris yra skanus, grazus, kvapnus ir dar taip graziai ispaisytas. pasidesiu i sekcija ir laikysiu lotuliukas.gif Ot duoda MB.
Dar planuoju kepti dziovintu vaisiu pyraga, riestainiukus, kuriuos dekoruosiu kalediskai, ir is ekleru darysiu eglute (eklerus sulipinsiu su karamele arba sokoladu). bet kaip cia sutilpus i laika g.gif
Atsakyti
Sveikos mergaites,

Isbandziau ir as Cypciuko meduoliukus. Nuostabus nuostabiausi smile.gif Man gavosi labai minkstuciai ir kvapnus. Visus jau suvalgem blush2.gif Aciu Cypciukui uz recepta ir visoms mergytems uz gerus patarimus.
Dekoravau icingu, ale nemoku cia nuotrauku ikelti, tai negaliu pasirodyti 4u.gif

Kam reikia maistiniu dazu, paziurekite "Delonos" parduotuveje, Vilniuje. Jie turi vysninius, geltonus ir melynus. Pati ju dar nebandziau.
Atsakyti
Kavute, kepk iš pusės normos tą meduolį, jei abejoji 4u.gif

Na mano pastebejimai dėl meduolių minkštumo ir rudumo. kepiau du kartus ir abu pagal Bea recepta. Pirmieji išėjo mano skoniui saldoki, bet kitiems sakė pats tas. išėjo ganėtinai rudi, man tamsesnių ir nereikia. Antrą kartą kai kepiau, dėjau perpus mažiau cukraus nei nurodyta, be to paprastąjį pakeičiau ruduoju cukrum, galvojau bus tamsesni ax.gif spalva išėjo lygiai tokia pat, kaip ir su baltu cukrum, na saldumo aišku jau mažiau, gal trečią kart kai kepsiu dėsiu 150 g cukraus. Abejus meduolius karštus dėjau į metalinę dėžutę, abeji išėjo minkšti, tikri meduoliai. Aišku kai kurie blynai išėjo labai plonai iškočioti, o jei dar formele maža, tai jau traškūs tie. bet kur kočiojau kokio 3-5mm storio tešlą, tai pakilo ir buvo minkšti (jau nėra doh.gif )
Puošiau su aisingu, tik vaikas atsisakė valgyt papuoštus g.gif pakrapšto ta baltą ir padeda. o nepuoštus kirto kak nada thumbup.gif
Papildyta:
QUOTE(uogyte777 @ 2009 11 26, 05:09)
bet kaip cia sutilpus i laika g.gif


iš žinutės paskelbimo laiko galima spręsti, kad laiko tau tikrai užteks lotuliukas.gif nemiga?

P.s. koks gražus man šitas fonas...jau kalėdos leu leu leu ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo A-Z: 26 lapkričio 2009 - 07:57
QUOTE(Nerytė @ 2009 11 26, 01:30)
nepasakysiu, kiek dedu miltu  blush2.gif visad ziuriu, kad gaususi minkoma tesla... vis beriu po truputi milti or minkau....
kiekvienas pagal skoni saldina... man kaip tik saldumas blush2.gif

galima juos laikyti tikrai ilgai... mama kai kepe tai pamenu po naujuju dar valgem ir labai skanus buvo thumbup.gif
maniskiai meduoliai minksti... tik reikia iskepus palaikyti kokias dvi savaites, kad pataptu minksti  ax.gif

Na va vakar kepiau meduolius Nerytes, man jie gavos kietoki, bet as juos labai plonai kociojau ir formytes mazas naudojau, tikiuos siek tiek suminkstes, o jei ne tai ir nieko rolleyes.gif kepiau ir pagal cypciuka, kurie skanesni, sunku net pasakyt blush2.gif abu receptai geri thumbup.gif
bet jau fono grazumelis wub.gif taip ir kvepia kaledom newyear.gif 000054.gif 000059.gif
Atsakyti