Įkraunama...
Įkraunama...

Vaistai ir nėštumas

Sveikos, išrašė man gydytojas tokio purškalo protoket. Kadangi laukiuosi bijau, kad mažyliui nepakenktų. Gydytojas žinojko, kad laukiuosi, o be to ir pilvas akivaizdžiai matosi (čia jei pamirštų). Instrukcijoje nieko nerašo apie tai ar galima neščiai. Gal kam teko naudot ar šiaip susdūrė su šiuo vaistu.
Atsakyti
manau jei gydytojas skyre tuos vaistus zinodama, kad esi nescia, tai jie neturetu kenkti vaikeliui, juk neskirs tokiu, kurie galetu pakenkti, visgi gydytojas smile.gif
be to kiek supratau jie ne vidiniai, o pavirsiniai, tad i paty organizma nelabai ir patenka, tad manau drasiai gali naudoti.
Atsakyti
Ačiū tula, už padrąsinimą, nes ir aš taip galvojau, bet kai dar kažkas tą patį pasako tai kažkaip drąsiau pasidaro smile.gif
Atsakyti
sveikos, cia gal daugiau klausimas toms, kurios jau pirmagimius turite. Ar labai kenksminga tuos antibiotikus vartoti - ar paskui gimsta sveikas vaikutis? Man dabar penkios savaites, bet panasu, kad reikes antibiotiku, nes labai kosciu va jau trys savaites. Labai bijau del nestumo, nes pergyvenu, kad gali gimti nesveikas vaikelis, jei antibiotikus skirs.... Parasykite, mamos savo patirti.
Atsakyti
Atrodo, kad taip jau niekam neteko pirmame nėštumo trimestre vartoti antib.?
Na aš neturėjau tokios bėdos, bet nuraminti norėčiau. Tik nežinau Tavo problemos.Yra vaistų grupė, kuri neveikia nei embriogeniškai, nei teratogeniškai(išbandyta ant gyvūnėlių ir yra statistinių duomenų gydant žmones, t.p. ir nėščiąsias). Jeigu anksčiau būtų pastebėta, kad kuris tai vaistas pakenkė-tai jis būtų jau pervestas į nepageidaujamų vaistų grupę ir jo joks gydytojas neskirtų nėščiąjai.Beje, l dažnai kvėpavimo takų uždegimus sukelia virusinės infekcijos ir antibiotikų skirti nėra tikslinga.Tik gydytojas gali įvertinti Tavo būklę ir skirti tinkamus vaistukus, nes pati infekcija gali būti pavojingesnė būsimam vaikiukui,nei patys vaistai.Ir kiek atvejų būna, kad moterys dar nežinodamos, jog laukiasi, suvartoja vaistų, ir nieko tokio neįvyksta.Sveik ir džiaukis savo nėštumu smile.gif
Atsakyti
Aciu labai, zinau, kad turiu dziaugtis, taip ir bus, kai suzinosiu, kad sveikstu ir be vaistu. Tik dabar zinau, kad reikia butent tokiu antibiotiku, kokiu negalima.. Ech, nelabai linxma..
Atsakyti
Penicilinu grupes antibiotikai, praeina placenta, taciu nei apsigimimu, nei persileidimu nesukelia.
Eritromicinas, per placenta nepraeina, pats saugiausias antibiotikas nestukei.Dar ti
nka amokciciklinas -hikoncilis, taip pat klacidas. Va tiek mano ziniu.
Atsakyti
QUOTE (ENIGMA @ 2004 11 08, 17:13)
Penicilinu grupes antibiotikai, praeina placenta, taciu nei apsigimimu, nei persileidimu nesukelia.
Eritromicinas, per placenta nepraeina, pats saugiausias antibiotikas nestukei.Dar ti
nka amokciciklinas -hikoncilis, taip pat klacidas. Va tiek mano ziniu.

As kaip tik klacida buvau padejusi gerti, kai suzinojau, kad esu nestuke.gif ir gyd liepe man ji greitai nutraukti - klacida, ne nestuma biggrin.gif
.....
Atsakyti
Labukas, man teko gerti pirmam trimestre ospamoxa, jis tos grupes kur nesciom galima gerti. geriau maziau nei priskyre ir jau tuo atveju kai "mirtiss" buvo. Vaistu reikia vengti kol galima o jei prastai su sveikata tai geriau vaistai net paciam lialiui nes lialiui reikalingas sveikas mamos kunas. beje , nuo dideles temperat. gali ivykti persileidimas...

kas yra linkes i persalimus tonzilitus ir pan siulyciau l prisiziureti kad nepervargti ir imti jago ka atostogas kad nereiktu biuletenio kaip man teko rudenio orams uzejus... profilaktiskai skalauti gerkle su naturaliu antibiotiku propoliu, gerti spec arbatas ir pan.

gerkles skausmams ksiriamas vietiskai veikiantis antibiotikas bral uzkrito pavadinimas toks purskalas oranzinej dezutej ne ypatingai brangus bet ir ne pigus.

ir visu svarbiausia - nesinervinti wink.gif
linkiu nesirgti! ir pati saugausi wink.gif
Atsakyti
siaip jei isvengsi antibiotiku, tai visu geriausias variantas, bet vaistu anotacijoje buna daugmaz parasyta kok tiketis. Svarbiausia ka gydytojas pasakys, po to dar vaistineje perklausk ka vaistininke zino/mano del to vaisto poveikio nesciai, po to dar atidziai pati anotacija perskaityk, o poto apsispresk ar imi vartojimui. As ka tik po sunkaus plauciu uzdegimo kurio metu teko Zinata pavartoti, bet nors ir stiprus jis man buvo per silpnas, plius artejo planuota 2.gif gamybos data, tai karsta pusle sildziausi intensyviai plaucius ir pasveikau. biggrin.gif daug arbatzoliu geriau, bet irgi reik klaust ar neturi sudetyje ko nors kas galetu pakenkti, sveik! smile.gif
Atsakyti
Kadangi praita savaite butent susiduriau su sia problema, tai galiu tau pasakyti, kad kreipiausi i kelis gydytojus, taip pat kelis farmaciautus ir gavau taskyma, kad klacidas nekenbkia.
Jei idomu konkreciau, tai mano drauge 5 svaite nestumo, sepsis tonziles, teko po peiliu gultis, o kadangi ji niekuo nepasitiki tai teko man atstovauti ja ir aiskintis, o butent buvo paskirtas klacidas, aciu dievui jau pasveiko. Tad tikrai pati teiravausi ir aiskinausi.
Atsakyti
QUOTE (ENIGMA @ 2004 11 09, 14:18)
Kadangi praita savaite butent susiduriau su sia problema, tai galiu tau pasakyti, kad kreipiausi i kelis gydytojus, taip pat kelis farmaciautus ir gavau taskyma, kad klacidas nekenbkia.
Jei idomu konkreciau, tai mano drauge 5 svaite nestumo, sepsis tonziles, teko po peiliu gultis, o kadangi ji niekuo nepasitiki tai teko man atstovauti ja ir aiskintis, o butent buvo paskirtas klacidas, aciu dievui jau pasveiko. Tad tikrai pati teiravausi ir aiskinausi.

Enigma, o man 6 savaites ir siandien paskyre eritromicina septynioms dienoms. Tai pas pulmonologe apsizliumbiau (irgi, nervai nelaiko smile.gif ) tai nusiunte pas genetikus, tai jie sake, kad sitas maziausiai kenksmingas, bet vis tiek blogai, sake, tik jeigu butina, reikia gerti. nu o tas butinumas - nors ir blogai labai, bet galvoju - svarbu vaikeliui nepakenkti. O nepagalvoju, kad gal liga mano jam irgi kenkia - tris savaites vaikstau kosinti su 37,2, nu irgi atrodo negerai. Ech, kaip pergyvenu unsure.gif

Dar gal nuleksiu i Grybo g pasidaryti kraujo tyr, kad tikrai isitikinciau, kad kito kelio nera...
Atsakyti