Įkraunama...
Įkraunama...

Padėkit. Alkoholikas tėvas

Padekit, prasau, jei kas nors galit... turiu kosmariska problema.
Mano tevas alkoholikas.
Jau seniai tas polinkis pasireiske, bet dabar kuo toliau, tuo viskas blogiau... Mes su vyru gyvename Kaune, o tevai-mazame miestelyje. Tevas visa gyvenima pagerdavo, kartais grizdavo tik kazkieno parnestas. bet visada grizdavo namo. O mazdaug pries metus prasidejo issivilkimai savaitei laiko pas didziausius miestelio "kandis", daiktu tempimas is namu ir t.t. Tada suslubavo jo sveikata. Prasidejo depresija, bandymai pasikarti, nusidurti ir kita. Atvezem ji pasireabilituoti i Kauna, i Kriziu centra. Po menesio ten pervezem i Klinikas, nes sustreikavo sirdis ir jam idejo sirdies stimuliatoriu. Toks atremontuotas keleta menesiu laikesi, negere... Dabar yra baisiau, negu kada nors buvo. Jis pradejo nesti is namu netgi svetimus pinigus, daiktus, i namus pradejo sniurais sliauzti visokios lakudros. Nerades namie pinigu (juos slepia mama), grasina mama uzmusti, dauzo, tempia daiktus. Visame tame itraukta ir mano mama... ji nebezino, kur jai detis ir ka daryti... jeigu ji is ten iseis, is musu bendromis jegomis pastatyto, ispuoseleto ir sutvarkyto namo per savaite liks nusiaubta landyne su kruva girtu bomzu ir dar galai zino ko. Mama dar bande kesti, bet nemanau, kad ilgai tai pavyks. pasirodo, jau gal menesi laiko, jai kasdien isejus i darba, ten prieina pas teva visokiausiu baidykliu, jis juos girdo, seria, atidavineja mamos daiktus... Na zodziu, padetis tiesiog baisi. Aisku, jus mums pasiulysite spjauti i ji ir nesdintis mamai is tu namu, bet tada as znau, kad jis visiskai nusivalkios ir ji pribaigs jo sirdis - ji toli grazu per silpna pernesti tokias nesamones. o jis gi vistik mano tevas... kai jis issiblaivo, bandom su juo kalbetis, bandem ir aplinka pakeisti - va atsivezem pas save i Kauna, sakom pabus, gal susitupes... o jis isbludino (per didelius riksmus ir grasinimus) , susirado kazkokius bomzus ir vel pila... net neberandam dabar jo... lyg buvo pas savo seseri atsirades, bet ir is tos pabego...
Gal kas nors zinote vieta, kur toki zmogu galima atvezti gydymui? jis nera psichinis ligonis, jis tik bevalis ir nenorintis gydytis alkoholikas. is tokios ligonines, kaip kriziu centras (kur ji galbut priimtu) jis pabegs. o i psichiatrine mes jo nenugabensim - jis pabegs bevezamas...
KA DARYTI? man gaila mano mamos, gaila savotiskai ir jo - nenoriu leisti zmogui - savo tevui- galutinai nusidegraduoti... patarkit, gal kas nors turite panasia beda seimoje? juk tai beda, kitaip nepavadinsiu...
Atsakyti
Ex dalyvis
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Žmona: 25 gegužės 2004 - 19:50
Paieškosiu tokios info, jei rasiu būtinai parašysiu, žinau, kas gali žinot, bet turbūt kažką galėsiu parašyt tik antroj dienos pusėj.
Atsakyti
QUOTE (Rucelie @ 2004 05 20, 10:05)
Gal kas nors zinote vieta, kur toki zmogu galima atvezti gydymui? jis nera psichinis ligonis, jis tik bevalis ir nenorintis gydytis alkoholikas. is tokios ligonines, kaip kriziu centras (kur ji galbut priimtu) jis pabegs. o i psichiatrine mes jo nenugabensim - jis pabegs bevezamas...
KA DARYTI? man gaila mano mamos, gaila savotiskai ir jo - nenoriu leisti zmogui - savo tevui- galutinai nusidegraduoti... patarkit, gal kas nors turite panasia beda seimoje? juk tai beda, kitaip nepavadinsiu...

Na, lyg mano istorija emei ir aprasei. Bet iseities is padeties nera. Jei jis nenori gydytis, vadinasi, viskas. As pati labai daug domejausi alkoholizmo problemom, rasiau straipsnius spaudai, net laida regioninei televizijai esu sukurus. Teko bendrauti ir su anoniminiais alkoholikais, jie sutiko, kad as dalyvauciau viename ju susirinkime. Po to jau jokiu abejoniu nebeliko - isbristi is ten gali tik tas zmogus, kuris pats to nori, o ne yra ikalbetas ar priverstas gydytis.

Tavo padetis dar nuo manosios skiriasi tuo, kad mano mama, baba s jaicami, kazkokiais budais sugebejo sutvarkyti reikala taip, kad jokie kandziai pas mus neitu. Tevas ju nesiveda, nes bijo - gaus i kaulus is namu apyvokos daiktu tiek jis, tiek jo sugerovai. Bet saugoti daiktus ir pinigus reikia.

Alkoholizmas - liga visam gyvenimui. Jei jau issgydei, turi nebegerti nei laselio. Jei nors liezuvi i taurele imerksi, viskas - krisi i ta pati dugna is kurio prisikelei.
Papildyta @ [mergetime]1085042402[/mergetime]
Tiesa, jei reikia, as tu koordinaciu galiu tau visa sarasa pateikti. Bet visu pirma tavo tevas turi noreti gydytis.

Dar vienas baisus dalykas. As pati, uzaugusi tokioj seimoj, kaip magnetas traukiu megstancius ikalti vyrus mad.gif
Atsakyti
Ex dalyvis
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Žmona: 25 gegužės 2004 - 19:50
Zmona, paskaiciau, kur nurodei, ir supratau, kad ne kazka galiu padaryti - jis pats TIKRAI nenores buti kazkur vezamas ir gydomas, zviegs, reks, spardysis ir pabegs, grasins pasipjauti, ka jis jau daug kartu bande, bet yra tam per silpnas...
per kelias dienas jis sugeba praulioti simtus litu, kas yra daug su jo ir mamos pajamomis. pragere jau ir daiktu visokiu, iskaitant pvz mamos batus naujus... nu zodziu. man dabar gana skubiai reikia spresti, ka daryti su mama, ne tik su juo... bijau, kad jis ja uzmus... (tai visiskai realu)...
Atsakyti
QUOTE (liepsnele @ 2004 05 20, 10:31)
Paieškosiu tokios info, jei rasiu būtinai parašysiu, žinau, kas gali žinot, bet turbūt kažką galėsiu parašyt tik antroj dienos pusėj.

Labai laukiu bet kokuios info, bandysiu ieskoti, gal kur nors yra vieta, kur priimtu ji toki nenorinti gydytis... drauges pataria gerai "patepti" kokios psichiatrines personala ir grusti ji ten, bet kazkaip...
Atsakyti
Sveikutes.

Mano vyro tevas kazkada gere. Gere taip, kad neberasdavo savo namu. Mano vyras bande ji uzrakines namie laikyti ir duodavo per diena po stikliuka isgerti, kai jau lomkes prasidedavo... ir kalbejo. Niekas nepadejo. Taip tesesi 10 metu, kol viena diena tevas is lovos atsikelti nebegalejo, paskambino sunui ir pasake, kad jam reikia pagalbos, kad jis taip toliau gyventi nebenori. Zmogus prarado viska: seima, nama, pinigus, darba. Bet kai pats panoro gydytis, tai jau 10 metu i burna ne laso neima. Prie jo gali kiti baliavoti, ojam tai ne motais. Uz tai as ji gerbiu.
Vienu zodziu kalbekit nekalbeje, kol zmogus pats to nepanores nepadarys niekas is jo blaivininko.

Tik as girdejau, kad yra kazkokie vaistai (man vienas psichologas sake). Po tablete istirpini kavoje, arbatoje ar sultyse, aisku, kad ligonis nematytu ir tada kai isgeria, jie slopina ta nora gerti, duoda organizmui kazkoki kieki medziagu kurios yra alkoholyje.


Atsakyti
Ex dalyvis
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Žmona: 25 gegužės 2004 - 19:49
As tai galvoju, kad pats blogiausias dalykas yra tas, kad mes ju gailime. O jei is tiesu pasielgtume ryztingai, atimtume galimybe tureti seima ir namus ir iskeltume salyga visa tai susigrazinti, kai susitvarkys, gal viskas suktusi gerokai greiciau.

Gailestis bet kokioj situacijoj yra blogas dalykas. Nesakau, kad jo visai nereikia, bet to gailescio kiekis turetu buti labai rezervuotas. Per didele gailescio doze skatina zmones parazitauti ir ne tik alkoholikus.
Atsakyti
Ex dalyvis
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Žmona: 25 gegužės 2004 - 19:49
QUOTE (Žmona @ 2004 05 20, 10:58)
QUOTE (Smurka @ 2004 05 20, 11:56)
As tai galvoju, kad pats blogiausias dalykas yra tas, kad mes ju gailime. O jei is tiesu pasielgtume ryztingai, atimtume galimybe tureti seima ir namus ir iskeltume salyga visa tai susigrazinti, kai susitvarkys, gal viskas suktusi gerokai greiciau.

Nesutinku, nes jie ligoniai - degraduotų iškarto, nesinori, kad tėvas sušaltų kažkokioj landynėj, arab butų užmuštas kitų bomžikų dėl stikl;iuko pilstuko

Ir dabar tokia tikimybe yra, kad susals kur nors prisigeres ar bus apdauzytas likimo draugu. Bet zinia, kad jo visada laukia silti ir sutvarkyti namai, maistas, jo neskatina bristi is liuno. O jei jis ir toliau gers, degraduos (nors ir siaip jau degradaves), nepaisant to, gaili jo artimieji, ar negaili.
Atsakyti