Įkraunama...
Įkraunama...

Išmokos vaikams, vaiko pinigai

Ankstesnė tema

Vienkartinė išmoka vaikui

Kiekvienam gimusiam vaikui skiriama 11 bazinių socialinių išmokų dydžio (1430 Lt) vienkartinė išmoka. Įvaikintam vaikui, neatsižvelgiant į tai, kad jau buvo išmokėta išmoka gimusiam vaikui, skiriama 11 bazinių socialinių išmokų dydžio (1430 Lt) vienkartinė išmoka.

Nuo 2010 m. sausio 1 d. iki 2011 m. gruodžio 31 d.

Išmoka vaikui

1. Šeimos ar bendrai gyvenančių asmenų auginamam ir (ar) globojamam vaikui nuo gimimo dienos iki 2 metų yra skiriama ir mokama 0,75 bazinės socialinės išmokos dydžio (97,5 Lt) išmoka per mėnesį, jeigu vaiko tėvai ar globėjai pagal Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymą už tą vaiką negauna socialinio draudimo motinystės (tėvystės) pašalpos arba ją gauna, tačiau ši pašalpa yra mažesnė negu 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio (525 Lt).

2. Šeimos ar bendrai gyvenančių asmenų auginamam ir (ar) globojamam vaikui yra skiriama ir mokama 0,4 bazinės socialinės išmokos dydžio (52 Lt) išmoka per mėnesį, jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės negu 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio (525 Lt):

- kai vaikas yra nuo 2 iki 7 metų;

- kai vaikas yra nuo 7 iki 18 metų, jeigu šeima ar bendrai gyvenantys asmenys augina ir (ar) globoja tris ar daugiau vaikų. Išmoka vaikui mokama, kol kiekvienam vaikui sukaks 18 metų, jei vyresni kaip 18 metų vaikai mokosi, bet ne ilgiau kaip iki jiems sukaks 24 metai.

Šeimos vidutinės mėnesio pajamos išmokai vaikui gauti apskaičiuojamos pagal praėjusių kalendorinių metų iki teisės gauti išmoką atsiradimo dienos pajamas, nustatytas Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturinčioms šeimoms ir vieniems gyvenantiems asmenims įstatymo 15 straipsnyje. Jei pagal praėjusių kalendorinių metų šeimos vidutines mėnesio pajamas šeima neturėjo teisės gauti išmokos vaikui, šeimos pajamoms sumažėjus, šeimos vidutinės mėnesio pajamos išmokai vaikui gauti apskaičiuojamos pagal praėjusių 12 kalendorinių mėnesių iki kreipimosi dėl išmokos mėnesio pajamas.

Daugiau informacijos:

Išmokų vaikams įstatymas
Išmokų vaikams skyrimo ir mokėjimo nuostatai
Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinasis įstatymas
Socialinės paramos įstatymas




45
Atsakyti
sveikos,turiu klausima..tas laikinas istatymas del 52 lt. automatiskai baigsi 2011 metais ir reikes tvarkytis popierius is naujo del 52 lt. ar reiks laukti kol jie vel naujai prims ar visai neprims? g.gif
Atsakyti
ne, automatiškai tikrai niekas nesibaigs. pasiskaitykit įstatymą, konkrečiai dvyliktą straipsnį. dėl vaiko pinigų jokio laikino įstatymo nebuvo. jei atitinkate sąlygas jiems gauti, kada nors popierius tvarkytis vistiek reiks.
Atsakyti
QUOTE(vaiduoklisss @ 2010 10 24, 12:18)
sveikos,turiu klausima..tas laikinas istatymas del 52 lt. automatiskai baigsi 2011 metais ir reikes tvarkytis popierius is naujo del 52 lt. ar reiks laukti kol jie vel naujai prims ar visai neprims? g.gif

Jei nepriims naujų laikinų įstatymų ar nepakeis jau esamų, tada 2012 metais vėl galios sena tvarka, pagal kurią vis tiek reikės rašyti prašymą iš naujo, tik reikalavimai pajamoms ir galimybės bus kitos. Vienaip ar kitaip, išmokas vaikams skiria metams, tai turbūt visada ir teks kasmet prašyt iš naujo 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Sweet Dreams @ 2010 10 24, 16:12)
Jei nepriims naujų laikinų įstatymų ar nepakeis jau esamų, tada 2012 metais vėl galios sena tvarka, pagal kurią vis tiek reikės rašyti prašymą iš naujo, tik reikalavimai pajamoms ir galimybės bus kitos. Vienaip ar kitaip, išmokas vaikams skiria metams, tai turbūt visada ir teks kasmet prašyt iš naujo 4u.gif

tai po nauju vel reik eit eiles stovet doh.gif
Atsakyti
nebūtinai po naujų, o praėjus metams po tada kai buvo paskirta. juk pašalpą ne visam gyvenimui skiria, preziumuojama kad kada nors žmogus pats užsidirbs ir išsilaikyus, todėl ir peržiūrimi prašymai smile.gif
Atsakyti
Sveikos mamytes, nesupratau, apie ka jus cia kalbat, koks naujas istatymas isejo?
Atsakyti
QUOTE(mergicka393 @ 2010 10 28, 20:23)
Sveikos mamytes, nesupratau, apie ka jus cia kalbat, koks naujas istatymas isejo?

Joks kiek zinau,tiesog anksciau pinigelius uz vaikus gaudavo visi ir nereikejo po 2 metu rasyti prasymo,o dabar reikia.Jei as apie tai galvoju. g.gif
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2010 10 28, 21:28)
Joks kiek zinau,tiesog anksciau pinigelius uz vaikus gaudavo visi ir nereikejo po 2 metu rasyti prasymo,o dabar reikia.Jei as apie tai galvoju. g.gif


Na kaip mano vaikui bus du metai uz 1 men ir keliu dienu, buvau socialinem, man sake, kad as gausiu toliau pinigelius nieko nereiks rasyti jokio prasymo, sake ten automatiskai viska sutvarko. Nebent dabar kas pasikeite. dar reiks atsiklausti.
Atsakyti
QUOTE(mergicka393 @ 2010 10 28, 21:03)
Na kaip mano vaikui bus du metai uz 1 men ir keliu dienu, buvau socialinem, man sake, kad as gausiu toliau pinigelius nieko nereiks rasyti jokio prasymo, sake ten automatiskai viska sutvarko. Nebent dabar kas pasikeite. dar reiks atsiklausti.

nuo 2 metu moka po 52 lt ir reikia rasyti prasima,nes ziuri jau i visas seimos pajamas.
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2010 10 28, 22:29)
nuo 2 metu moka po 52 lt ir reikia rasyti prasima,nes ziuri jau i visas seimos pajamas.

Kiek man sake anksciau ten kad as gausiu ta 52LT.
Atsakyti
QUOTE(mergicka393 @ 2010 10 28, 21:36)
Kiek man sake anksciau ten kad as gausiu ta 52LT.

negausit,prasyma reikia rasyt.skaiciuoja gi visu seimos nariu pajamas,o jums iki 2 metu skaiciavo tik motinistes(tevistes) pasalpa.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JOLANCIUK: 28 spalio 2010 - 20:48