Įkraunama...
Įkraunama...

Sausumo sindromas-xserostomija

Sveikos, ar yra čia sergančių sausumo sindromu - burnos džiuvimas, ašarų per maža gamyba? Kaip gydotės?

Informacijos internete mažai, juolab, forumuose 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Freila: 01 gruodžio 2010 - 13:59
Man labai džiūvo burna, liežuvis tiesiog lipdavo prie gomurio. Vienu metu galvojau, kad ir man xserostomija... Konsultavausi su LOR gydytoju, atliko fibroskopiją, po to siuntė ir endoskopijai. Nustatė stiprų gastroezofaginį refliuksą su ezofagitu (stemplės uždegimu). Apie mėnesį gėriau vaistus kol pajutau pagerėjimą.
Atsakyti
QUOTE(Eighteen @ 2010 12 01, 18:14)
Man labai džiūvo burna, liežuvis tiesiog lipdavo prie gomurio. Vienu metu galvojau, kad ir man xserostomija... Konsultavausi su LOR gydytoju, atliko fibroskopiją, po to siuntė ir endoskopijai. Nustatė stiprų gastroezofaginį refliuksą su ezofagitu (stemplės uždegimu). Apie mėnesį gėriau vaistus kol pajutau pagerėjimą.


o daugiau nebuvo jokiu kitu pozymiu? Pvz. akiu sausumo?
Man reumatologe israse Medrol, labai ju gerti nenoriu, nes hormoniniai
Atsakyti
Man akių sausumas yra pastoviai, bet turbūt dėl kitos priežasties, t.y. darbo kompiuteriu.
Atsakyti
Gal galite parasyti, kokius vaistus gerete? Nes siaip Jusu pozymiai yra labiau i Sjongren sindroma (akiu sausumas - lesius ir as nesioju), refliuksas su stempls uzdegimus smile.gif labai panasios ligos
Atsakyti
Aš gėriau pantoprozolį (Controloc 20), skirtą refliuksui gydyti (mažina rūgštingumą).
Aš pradžioj netikėjau, kai man gydytojas pasakė, kad visi tie simptomai (taip pat burnos sausumas) dėl gastroezofaginio refliukso. Nes turėjau vieną atkrytį dėl refliukso prieš 10 metų, tada buvo kitokie simptomai: skaudėdavo skrandį, degindavo duobutę, bet nebuvo tokio nemalonaus burnos ir ryklės sausumo. Šįkart prisidėjo ir stemplės uždegimas, kuris ir lėmė tą sausumą. Skaičiau, kad stemplės gleivinei atsinaujinti reikia mažiausiai 3 savaičių, tad reikia turėti kantrybės geriant vaistus.

O tu jau dareisi kokius tyrimus? Gal ir tau gali būti tik refliuksas?
Atsakyti
as is pradziu del burnos sausumo ir troskulio (nes pradzioj galvojau, kad mane tiesiog troskina) ejau tirtis del diabeto. Kai jo nerado, tai siunte pas reumatologa, nes simptomai tokie:akiu sausumas (nesioju lesius), burnos sausumas, skrandzio refliuksas, skonio pokyciai, niezti oda. Atliko kraujo tyrimus ir nustate sjongreno sindroma, bet jis negydomas vienu vaistu, gydomas atskirai burnai, atskirai akims, beto, informacijos mazai labai.

Tu isgijai? smile.gif
Atsakyti
Užjaučiu tave, nes reta liga ir gydytojai turbūt nedaug žino apie ją. Stiprybės tau.

Aš tai geriu vaistus be pertraukos nuo rugpjūčio. Dabar žymiai geriau jaučiuosi, nors dar ne visiškai pasveikau. Gydytojas sakė, kad man atipinė refliukso forma, tai reikia mažiausiai pusę metų gydytis pantoprozoliu.
Atsakyti