Įkraunama...
Įkraunama...

Čiužiniai 13

Čiužiniai 12.

Trumpas straipsnis apie čiužinius, į ką kreipti dėmesį renkantis čiužinį ir kas yra kas.

Kas yra anatominis-ortopedinis čiužinys?
Tai čiužinys, kuriame yra kokybiškai integruota 7 ir daugiau zonų sistema(3-5 zonų anatominia čiužiniai yra nepilnaverčiai tarp anatominių), ties petimi ir dubeniu yra minkštesnės zonos, todėl šiuose čiužiniuose geriau išlyginamos apkrovos visuose atramos taškuose, mažiau spaudžiamas petis ir klubai, geriau atsipalaiduoja raumenys, taisyklingą atramą gauna juosmuo, išlaikoma S stuburo forma ir komfortas gaunasi aukštesnio lygio, nors perėjimas nuo senos sistemos ant anatominio čiužinio gali būti skausmingas ir kartais pernelyg ilgas, bet kas yra pratę prie minkštesnių čiužinių ir neturi rimtų stuburo problemų, neturės ilgo pereinamo periodo.
Sunkiausia yra teisingiau pasirinkti minkštumus anatominių čiužinių, nes visi įpratę lyginti su tuo, ant ko praleido didžiąją dalį savo gyvenimo ir linkę prie kietesnių, kas iš principo padaro investicijas į anatominį čiužinį betiksles, nes žmogaus kūno masės nepakanka, kad pakankamai įspausti čiužinį ir aktyvuoti zonų lyginamąją funkciją bei pilnai išnaudoti komfortą, didžioji dalis anatominių čiužinių yra suskirstyta pagal svorio kategorijas ir labai dažnai gamintojai nurodo per mažus svorius apsidraudžiant(sakykime pas gamintoją yra nurodyta, kad jo minkščiausias čiužinys H2 tinka iki 70kg svorio vidutinio sudėjimo žmogui, o realiai jis tinka iki 90kg. Vidutinio minkštumo H3 čiužinys nurodytas pas gamintoją nuo 70-90kg vidutinio sudėjimo žmogui, o realiai jis labiau tinka 85-110kg vidutinio sudėjimo žmonėms). Todėl renkantis anatominį čiužinį būtina gerai pabandyti galimus variantus.

Kas yra Tankis?
Tai pagrindinis visų medžiagų rodiklis nusakantis ne tik svorį bet ir kokybę bei ilgaamžiškumą, kuo aukštesnis tuo geriau.

Medžiagos iš kurių gaminami šiuolaikiniai čiužiniai :

Spyruoklės – gaminamos iš metalo, plastiko, poliuretano. Lietuvoje nėra kokybiškai testuoto plieno spyruoklinių čiužinių, taip pat nėra „Smėlio laikrodžio“ spyruoklių sistemos čiužinių, kuriuos galima priskirti prie vienų geriausių pagal komfortą čiužinių, o nėra Lietuvoje todėl, kad kainos tokių čiužinių prasideda nuo 6000-12000Lt. Kadangi nėra kokybiškų testavimų, tai mūsų rinkoje nėra ir patikimų spyruoklinių čiužinių su 5-7 anatominėmis zonomis.
Spyruoklių tipai ir jų privalumai bei minusai :
Bonell spyruoklių blokas (spyruoklės apjungtos metaline gyvatėle tarpusavyje):
Pliusai – 1. maža kaina;
2. vėsus čiužinys;
Minusai – 1.jeigu minkštas blokas, tada miegama didelėje duobėje, kaip „gamake“;
2. smarkiai persiduoda judesiai per visą čiužinio perimetrą, nes spyruoklės apjungtos;
3. dažnai skleidžia garsus;
4. pats neteisingausias anatomiškai čiužinių tipas;
5. dulkių siurblys, netinka sergantiems astma.

Pocket spyruoklių blokas (spyruoklės medžiaginiuose maišeliuose, apie 240 spyruoklių kvadrate), būna Multipocket (300-600 spyruoklių kvadrate) ir Micropocket (600 ir daugiau spyruoklių kvadrate), Multipocket ir Micropocket dažniau rekomenduotini stambesniems žmonėms, virš 100kg :
Pliusai – 1. vidutinė kaina;
2. vėsus čiužinys;
3. neblogai priima kūną ir prisitaiko dėka spyruoklių nepriklausomybės;
Minusai – 1. dulkių siurblys, netinka sergantiems astma.
2. jeigu norime jame anatomių zonų, ir naujų technologijų, tai tampa brangiausiais;
3. sunkus čiužinys, todėl vienai moteriai jo prižiūrėti be pagalbos neišeis;

Dažna klaida Pocket spyruoklėse – kai naudojama sukietinančios viršutinės medžiagos kaip kokosas, kaktusas ar panašios, taip yra užgožiama visa pocket sistema, kuri buvo sukurta tam, kad geriau prisitaikyti.

Epedos, spyruoklė spyruoklėje, Cosiflex ir Smėlio laikrodžio sistemų neaptarinėsiu, jos retos.

Poliuretanas (liaudiškai „Porolonas“) – yra bene daugiausiai šios medžiagos rūšių su įvairiomis charakteristikomis ir progresas šios medžiagos tobulinime pasiekia daugiausiai įdomių kombinacijų ir kokybės aukštumų.

Paprastas poliuretanas

Pliusai – 1. nebrangus;
2. gan stabilus ir antibakteriškas;
Minusai – 1. mažas elastingumas, prastokas komfortas;
2. minimalus oro pralaidumas, todėl šiltas, netinka gausiai prakaituojantiems;

Minimalus šio poliuretano tankis naudotinas čiužiniuose ir galintis tarnauti 5+ metus yra 32. Dažniausiai sutinkamas spyruokliniuose čiužiniuose 24-28 tankis, nes pasidalina apkrovas su spyruoklėmis.

RE poliuretanas (maltas kietas poliuretanas iš likučių ir klijuojamas poliuretanu), pagrinde naudojamas tatamiams ir ten kur reikia atlaikyti labai dideles apkrovas.

Pliusai – 1. nebrangus;
2. antibakteriškas;
Minusai – 1. mažas elastingumas, kietas kaip lenta, naudojamas sukietinti;
2. nepraleidžia oro, todėl šiltas, netinka gausiai prakaituojantiems;

Minimalus šio poliuretano tankis naudotinas čiužiniuose ir galintis tarnauti 5+ metus yra 40, bet paprastai būna nuo 50-80.

HR poliuretanas skaldytos struktūros (aukšto elastingumo)
Pliusai – 1. vidutinė kaina;
2. palyginus neblogai laidus orui;
3. pakankamai elastingas, todėl galimas geras komfortas;
4. tinka labai alergiškiems žmonėms;
Minusai – 1. neilgas tarnavimo laikas, todėl reikia didesnio tankio, kas brangina;

Minimalus šio poliuretano tankis naudotinas čiužiniuose ir galintis tarnauti 5+ metus yra 40, dažniausiai naudojamas čiužiniuose 37-40 tankis.


HR poliuretanas neskaldytos struktūros (aukšto elastingumo)
Pliusai – 1. ilgaamžis, patikimas;
2. palyginus neblogai laidus orui;
3. pakankamai elastingas, todėl galimas geras komfortas;
4. tinka labai alergiškiems žmonėms;
Minusai – 1. nėra pigus;

Minimalus šio poliuretano tankis naudotinas čiužiniuose ir galintis tarnauti 5+ metus yra 35, dažniausiai naudojamas 40 tankis.

HR poliuretanas neskaldytos struktūros MDI (ypač aukšto elastingumo)
Pliusai – 1. ilgaamžis, patikimas;
2. palyginus neblogai laidus orui;
3. labai elastingas, todėl galimas aukščiausias komforto lygis;
4. tinka labai alergiškiems žmonėms;
Minusai – 1. nėra pigus;

Minimalus šio poliuretano tankis naudotinas čiužiniuose ir galintis tarnauti 5+ metus yra 35, dažniausiai naudojamas 50 tankis.

HRC Šveicariškas poliuretanas neskaldytos struktūros MDI (ypač aukšto elastingumo)
Pliusai – 1. pati ilgaamžiškiausia poliuretano rūšis, patikimas;
2. palyginus neblogai laidus orui;
3. labai elastingas, todėl galimas aukščiausias komforto lygis;
4. tinka labai alergiškiems žmonėms;
Minusai – 1. nėra pigus;

Minimalus šio poliuretano tankis naudotinas čiužiniuose ir galintis tarnauti 5+ metus yra 30, dažniausiai naudojamas 40 tankis.

HR poliuretanų pavadinimai, kuriuos suteikia firmos gamintojos, nors tai lygiai tas pats : Kaltshaum, Šaltos putos, Waterlily, Navaro, ...Cell, Medipur ir t.t.

Viskoelastinis poliuretanas (lėto atsistatymo porolonas su dideliu inercijos sugėrimo koeficientu). Dabar labai populiarus dėl didelės reklamos iš Dormeo ir Tempur. Labai specifinis produktas, kurio tinkamumas yra labai individualus.
Pliusai – 1. beveik nepersiduoda judesiai;
2. gan elastingas, todėl galimas aukštas komforto lygis;
3. tinka labai alergiškiems žmonėms;
Minusai – 1. gana brangus, nes reikalingas didelis tankis dėl patikimumo;
2. nepatogu vartytis dėl lėto atsistatymo;
3. didelis tankis ir nemažas suspaudimas oro cirkuliaciją beveik sustabdo, todėl labai šilta medžiaga, netinka gausiai prakaituojantiems;
4. sunkus čiužinys, todėl moteriai be pagalbos jo prižiūrėti neišeis;


Minimalus šio poliuretano tankis naudotinas čiužiniuose ir galintis tarnauti 5+ metus yra 50, dažniausiai naudojamas 60 tankis tarp daugumos gamintojų, keli naudoja 50-65 tankį ir tik vienetai naudoja 85 tankį.


Viskoelastinių poliuretanų pavadinimai, kuriuos suteikia firmos gamintojos, nors tai lygiai tas pats su minimaliais cheminiais skirtumais ir šiek tiek fizinių savybių įpatumais : Visco, Eucatherm, Viscoterm, Termopur, Tempur ir t.t. Nei viena iš šių rūšių negali vadintis geriausia, nes jos visos unikalios su savais nežymiais skirtumais, kurie jau yra individualus jausmas. Man patinka greičiau dirbantys ir elastiškiausi, kad kuo mažiau trukdytų vartytis.

Lateksas (gumos gaminys su specifine technologija). Gana populiari medžiaga, nors čiužiniuose jau atėjo jos saulėlydis dėl nežaboto poliuretano technologinio šuolio ir geresnių charakteristikų.
Yra du gamybos būdai : Talalay ir Dunlop, šiuo metu jų kokybė beveik identiška. Natūralus ir sintetinis lateksas skiriasi tuo, kad natūralus gaminamas iš natūralaus kaučiuko, o sintetinis iš sintetinio kaučiuko. Sintetinis lateksas mažiau elastingas, bet ilgaamžiškesnis. Natūralus lateksas minkštas, labai elastingas, bet labai jautrus drėgmei, tiesioginiams saulės spinduliams, temperatūrai.
Dažniausiai yra maišomi lateksai tarpusavyje, kad išgauti optimalias savybes. Populiariausias lateksas : 10-25% natūralaus latekso ir likę % sintetinio.
Pliusai – 1. labai elastingas, todėl galimas aukščiausias komforto lygis;
Minusai – 1. turi specifinį „pieno-gumos“ kvapą, prie kurio keli procentai vartotojų neįpranta;
2. didelis tankis ir nemažas suspaudimas oro cirkuliaciją beveik sustabdo, todėl labai šilta medžiaga, netinka gausiai prakaituojantiems;
3. sunkus čiužinys, todėl moteriai be pagalbos jo prižiūrėti neišeis;
4. Keli žmonės iš tūkstančio pasitaiko alergiški lateksui;
5. Kokybiškas lateksas nėra pigus;


Lateksas irgi turi daug rūšių, šiandien yra jau ViscoLatekso – kuris savomis savybėmis prilygsta Viskoelastiniams poliuretanams, naudojama ir atvirų porų sistema neskaldytos struktūros, kas beveik sulygino Latekso ir HR savybes.
Vadinti latekso natūralia medžiaga neapsiverčia liežuvis, nes bet kokiu atvejų jį sudaro apie 60 cheminių komponentų.

Minimalus reziumė, ko labai reikalavo besidomintys :

1. Gerų ir pigių čiužinių nėra. Iki 1000Lt galima ieškoti vilktų spyruoklių čiužinių, mano nuomone jie bus geriausi šioje kainų kategorijoje. Iki 1500Lt irgi atiduodu savo balsą už vilktas spyruokles.1500-2000Lt galima rasti jau pusėtiną nespyruoklinį čiužinį, bet jam labai reiktų minkštos pakabos grotelių, kurių nebūna jokiose sukomplektuotuose lovose, geras groteles reikia pirkti atskirai visada. 2000-3000Lt galima rasti pakankamai kokybišką nespyruoklinį čiužinį su vidutinio lygio komfortu, ši riba irgi priskiriama prie ekonominės kompromisinės, bet jau naudojamos kokybiškesnės medžiagos. 3000-5000Lt labai plati paletė kur varijuoja įvairios technologijos ir sprendimai, pasitaiko daug prastų sprendimų, bet yra nemaža dalis ir rimtų produktų. 5000-10000Lt šioje nišoje galima rasti pačių geriausių pasaulyje čiužinių visomis prasmėmis. Virš 10000Lt už čiužinį, kai tingima ieškoti pačiam, pasitikima kainos rodikliu (kuo brangesnis, tuo mažesnė tikimybė nusipirkti prastą daiktą), kokybės ir komforto prieūgis retai kada lenkia čiužinius esančius 5000-10000Lt ribose, o jei ir lenkia, tai labai nežymiai.
2. Mano nuomone geras šiandieninis čiužinys turi turėti 7 anatomines zonas, gerą kvėpavimo sistemą, antibakteriškumą, aukštą komforto lygį parinktą pagal žmogaus anatomiją. Todėl aš balsuoju už Poliuretaninius čiužinius ir 3D technologijų čiužinius(pastarieji kol kas yra labai brangu ir nėra daug gamintojų pasaulyje).
3. Mano nuomone praščiausios medžiagos naudojamos čiužiniuose yra „natūralios“, jos neturi elastingumo, yra nepatvarios, smarkiai apdirbtos chemikalais, mėgstamos dulkių erkučių ir jų komfortą galima prilyginti grindims.
4. Grynai natūralių čiužinių aš neaptikau, netgi tie patys grikių čiužiniai yra apdirbti gan stipriais cheminiais preparatais.


Ši informacija yra surinkta asmenine mano patirtimi ir pojūčiais, bei bendradarbiavimu su nemažai firmų (Lonas, Gemega, Trivilita, Padvaiskas, Breckle, Metzeler, Tempur, SleepWell, Gumotex, Istikbal, Revaline, Grikiniai čiužiniai, H8, Fey&Co ir t.t.), bet tai tikrai nepretenduoja į absoliučią tiesą ar labai objektyvų patarimą, nes mes visi esame skirtingi. Daugumas pavyzdžių paremti daugumos atžvilgiu, bet nebūtinai tinka visais 100% atvejų.
Atsakyti
Sveiki,


Labai reikia jūsų patarimo dėl čiužinio. Mūsų biudžetas nėra didelis - 1000 Lt bet norisi išsirinkti geriausia už šią kainą blush2.gif
Mūsų duomenys:
M
ūgis 171
svoris 52
V
ūgis 183
svoris 95
Lovos pagrinda kietas, tad kiek paskaičius supratau reikalingas spyruoklinis g.gif ? Ir šiaip mėgstam miegoti vėsiai.
Sprendimą reikia priimti greitai nes nelabai turi kaip patogiai miegot blush2.gif tad labai tikiuosi jūsų patarimo. 4u.gif

Atsakyti
QUOTE(Vi-art @ 2011 09 16, 21:59)
Sveiki,
Labai reikia jūsų patarimo dėl čiužinio. Mūsų biudžetas nėra didelis - 1000 Lt bet norisi išsirinkti geriausia už šią kainą  blush2.gif
Mūsų duomenys:
M
ūgis 171
svoris 52
V
ūgis 183
svoris 95
Lovos pagrinda kietas, tad kiek paskaičius supratau reikalingas spyruoklinis g.gif ? Ir šiaip mėgstam miegoti vėsiai.
Sprendimą reikia priimti greitai nes nelabai turi kaip patogiai miegot  blush2.gif  tad labai tikiuosi jūsų patarimo.  4u.gif


Aha, ne kazkas, bet vistik dar reikia ir ciuzinio matmenu.
Atsakyti
QUOTE(vickyyy @ 2011 09 17, 09:52)
Aha, ne kazkas, bet vistik dar reikia ir ciuzinio matmenu.




Oi sorry 4u.gif čiužinio matmenys 160x200cm.
Atsakyti
QUOTE(Vi-art @ 2011 09 17, 13:58)
Oi sorry 4u.gif  čiužinio matmenys 160x200cm.

Norint vesiai ir jusu svoriui 52 kg reikia minksteliau Jums. Vienas is variantu apie tūkstanti kai skirta is spyruoklinius su minksta hr perdanga butu gerai aukstesne, bet sudetinga rast bei kaina tada kyla ir butinai trikotazini minkstas uzvalkalas.
Is poliuretaniniu geresniu lieknam zmogui jau kaina persoka virs 2000lt.
Pati labai gerai zinau ir esu daugybe isbandziusi. Mano panasus svoris 53kg. ir 169 ugis.
Bet vyrui jau reiketu vidutinio minkstumo.
Atsakyti
QUOTE(Vi-art @ 2011 09 17, 13:58)
Oi sorry 4u.gif  čiužinio matmenys 160x200cm.


Iki tukstancio lituku rekomenduociau pasiziurineti ciuzini Variolux TFK, Jums pakaktu ir H2 kietumo.
lithuania.gif
Atsakyti
sveiki smile.gif

aš tai miegu ant tempur, iš pradžių, kai vyras jį partempė namo, buvau pikta, kad jis tiek pinigų išleido čiužiniui, juk dar ir valgyt reikia, ne tik miegot... bet aš jam seniai atleidau, nes nieko geriau būti tiesiog negali smile.gif ax.gif
Atsakyti
QUOTE(sapniukas @ 2011 09 18, 13:25)
Iki tukstancio lituku rekomenduociau pasiziurineti ciuzini Variolux TFK, Jums pakaktu ir H2 kietumo.
lithuania.gif


Variolux TFK, Tyla, Tyla termo butu pagal jusu kisene, bet jie nera itin patogus ar kazkokie stebuklai. Pabandykit gal patiks biggrin.gif
Atsakyti
Sveiki, gal ir man patarsite? Labai reikia blush2.gif
Jau ryt žadėjau čiužinuko sūnui žingsniuoti, bet susipynė viskas, o laukti nebėr kada - vaikui nuo per minkšto čiužinio pradėjo nugarą skaudėt...
Paaugliukui 12m., sveria beveik 60kg, ūgis 168cm. Lova 90x200, su grotelėmis.
Pabandžiau ir renkuosi pagal kišenę iš LONO -Tyla, Tyla Termo ir Fey&Ko - Royal Delux H2. Man pačiai didžiausią komfortą suteikė ir krypstu prie Royal Delux H2 (mano svoris 65kg), bet bijau apsigauti - nebus per kietas mano vaikui? Tyla pasirodė kiek "liuliuojanti", minkštoka. Gal dar kažką išbandyti už panašią kainą (~500,-)? Fey&Ko - VIVA, PRESTIGE TFK?


Labai ačiū visiems atsiliepusiems. wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sarkela: 18 rugsėjo 2011 - 22:47
QUOTE(nadiabono @ 2011 09 18, 17:14)
sveiki smile.gif

aš tai miegu ant tempur, iš pradžių, kai vyras jį partempė namo, buvau pikta, kad jis tiek pinigų išleido čiužiniui, juk dar ir valgyt reikia, ne tik miegot... bet aš jam seniai atleidau, nes nieko geriau būti tiesiog negali smile.gif  ax.gif


Nebandėt geresnių.
Papildyta:
QUOTE(sarkela @ 2011 09 18, 23:18)
Sveiki, gal ir man patarsite? Labai reikia  blush2.gif
Jau ryt žadėjau čiužinuko sūnui žingsniuoti, bet susipynė viskas, o laukti nebėr kada - vaikui nuo per minkšto čiužinio pradėjo nugarą skaudėt...
Paaugliukui 12m., sveria beveik 60kg, ūgis 168cm. Lova 90x200, su grotelėmis.
Pabandžiau ir renkuosi pagal kišenę iš LONO -Tyla, Tyla Termo ir Fey&Ko - Royal Delux H2.  Man pačiai didžiausią komfortą suteikė ir krypstu prie Royal Delux H2 (mano svoris 65kg), bet bijau apsigauti - nebus per kietas mano vaikui? Tyla pasirodė kiek "liuliuojanti", minkštoka. Gal dar kažką išbandyti už panašią kainą (~500,-)? Fey&Ko - VIVA, PRESTIGE TFK?


Labai ačiū visiems atsiliepusiems.  wub.gif


Tyla yra kietokas čiužinys, Tylas Plus lūliuojantis, Tyla Termo normalesnis vaikui, bet jie visi spyruokliniai, geriau žiūrėti nespyruoklinius ir pridėti dar lkelis šimtus.
Natur Biogreen Comfort būtų neblogas.
Atsakyti
Sveiki
as tokiu klausimu.. gal zinote kur galima nusipirkti ar nebrangiai siuna ciuzinio apvalkalus? mano kalio permanganato tirpalu aplietas,jau niekuo neisplausi doh.gif
Atsakyti
sveiki ieskom ir mes ciuzinio lovai 160/200.( ne spiruoklinio ) mano svoris 66 kg o vyro 93kg . tiek skaiciau tiek varciau ir jau nebezinau kuris cia tiktu. todel prasau pagalbos smile.gif kaina butu iki 3000lt
Atsakyti