Įkraunama...
Įkraunama...

Venų varikozė

Kojų venų varikozė – mazginis arba maišelinis paviršinių kojų venų išsiplėtimas, sukeliamas venų vožtuvų nesandarumo.
Ligos pradžioje išsiplečia paviršinės kojų, ypač blauzdų, odos venos. Progresuojant varikozei, vis labiau ima plėstis ir gilesnės, poodžio, venos. Varikozė plinta, pagal venų eigą susidaro gausūs dideli mazgai.

Ligos priežastys ir rizikos veiksniai
Esant giliųjų venų vožtuvų nesandarumui, kraujas iš kojų venomis sunkiau grįžta į širdį, užsistovi, didėja spaud . Šios plečiasi, pakinta jų struktūra, galiausiai susidaro mazgai, ilgainiui išplintantys pagal visą venos eigą. Ligą lemia dvi pagrindinės priežasčių grupės:
- įgimtos: venų sienelės audinio silpnumas, blogai išsivystęs raumeninis sienelės sluoksnis;
- įgytos: vožtuvų suirimas po buvusios giliųjų venų trombozės, giliųjų venų trauma ir kt.

Riziką susirgti kojų venų varikoze didina sekantys veiksniai:

- nėštumas;
- antsvoris;
- venų užspaudimas iš išorės, pavyzdžiui ankštos, spaudžiančios kelnės ar sijonas;
- darbas stovint ar ilgalaikis sėdėjimas;
- kojų venų varikozė šeimoje;
- geriamų kontraceptikų vartojimas, rūkymas.

Ligos simptomai ir požymiai

Pradinėse ligos stadijose jokių nusiskundimų, išskyrus kosmetinį trūkumą, nebūna. Pažengusiai venų varikozei labai būdingas „pavargusių kojų“ reiškinys:
- sunkumas, tempimo jausmas kojose
- skausmas ilgai pastovėjus ar sėdint;
- patinimas dienos pabaigoje;
- mėšlungis naktimis.
Ilgainiui dėl ligos sutrinka veninė kraujotaka, todėl nukenčia audinių mityba. Vystosi sunkiai gyjančios opos.

Ligos gydytojas diagnozuoja venų varikozę kruopščiai ištyręs pacientą ir nustatęs venų būklę. Papildomai veninė kraujotaka įvertinama ultragarsinio tyrimo pagalba.

Gydymas

1. Konservatyvus:
- judėjimas, specialūs pratimai;
- kompresinė terapija bintavimu ar nešiojant specialias elastines kojines ar pėdkelnes;
- skleroterapija – varikozinių mazgų užkimšimas specialiomis medžiagomis;
- atsiradus blauzdų opoms, speciali tvarsliava. Kartais kartu su tvarsliava naudojami ir antibiotikai.
2. Chirurginis:
- venų perrišimas ir pašalinimas.
Pažymėtina, kad po skleroterapijos recidyvai (ligos pasikartojimas) būna apie pusei ligonių, po operacijos – iki 10%.

Ligos prevencija

Norint išvengti ar bent atitolinti kojų venų varikozę, svarbios profilaktinės priemonės, mažinančios veninį ir limfos sąstovį:
- kojų pakėlimas, raumenų mankšta, šalto vandens procedūros;
- elastinės pėdkelnės;

info šaltinis
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo fishke: 10 lapkričio 2011 - 10:11
QUOTE(lyyynce @ 2011 11 09, 22:06)
Norejau paklausti, o kaip praejo pooperacinis laikotarpis? Ar neskauda?  blush2.gif

Kiekvienas jaučiame skausmą savaip. Man gydytojas rekomendavo, esant skausmui, Nimesil. Bet taip ir neprisireikė smile.gif Šiek tiek maudimas vakarais yra, paspaudus pjūvių vietas jaučiasi guzeliai, lengvas skausmas smile.gif
Šiaip gydytojas patarė ir elastiniu bintuoti 3 savaites dieną, naktį. Savaitę pakentėjau, bet dėl nepatogumo: smukimo, veržimo, sunkiau į batą įkišti - nusipirkau kojines iki kelių. Sėkmingai nešiojau dar 2 savaitėles.
O nedarbingumo prireikė tik 2 dienoms, kol buvau klinikoje smile.gif Dabar jau ne tie gydymo metodai, kad reikėtų mėnesį nedarbingumą turėti.
Nesibaiminkit, pasitikėkit gydytojais, nei vienas medikas specialiai blogai nepadarys, bent jau aš šia nuostata vadovaujuosi smile.gif
Atsakyti
noreciau paklausti ar gk per kosultacija daro echoskopija ar skenavima? ar tiesiog apziuri ir papasakoja apie galima gydyma mirksiukas.gif
galvoju uzsirasyt, tai svarstau kas ir kaip
svarstau ir skleroterapija pabandyt pasidaryt, idomu ta pacia diena pavyktu susitvarkyt g.gif
dar idomu ar siuntimas visam sitam reikalui itakos kainai turi ax.gif
Atsakyti
perkeliu savo nerimą čia unsure.gif
QUOTE(fishke @ 2011 11 09, 13:17)
sveiki, kyla klausimų gerb.gyd.rolandas_d .... Vargina blauzdų skausmas, intensyviausias skausmas  virš  čiurnų vidinės pusės kauliuko plintantis į viršų palei blauzdikaulį ( abi kojos ) . Taip pat skausmingi ir raumenys, dažnas mėšlungis, magnis nepadeda. Venos šiek tiek matomos paviršiuje, bet išsiplėtusios nėra, mazgų nėra . Tiesa, šiek tiek atlėgsta skausmas kai nevilkiu pėdkelnių ar timpų, su jom visai vargas  doh.gif Tepuos Liotoną, palengvėja kuriam laiku.kKiek skaitau, tai venų varikozė neturi kelti didelių skausmų...dažniausias simptomas - iššokusios venos, mazgai  g.gif tik nežinau kaip yra iš tikro.... 14 d. paskirta kojų venų echo ( nežinau dvigubas skanas ar ne )... Kažin ar ji parodys bėdas, jei jų visgi yra giluminėse venose, nes paviršinės mano kaip ir gražios  unsure.gif Pas angiochirurgą buvau, bet plika akimi pažiūrėjęs pasakė, kad problemų nemato  ir čia negali būt kaltos venos. Tiesa, mane apžiūrėjęs ( jei tai galima vadinti apžiūra  blink.gif ) angiochirurgas patarė ieškot bėdų stubure, bet..... Nesueina galai... Tiek su pėdkelnėm, tiek be jų skaudėtų vienodai... O dabar man net kojinė veržia, rodos užsispaudžia kaži kas ir tik plikom kojom ar su laisvomis kelnėmis jaučiuos geriau....
Ar gali būt bėdos su venomis?





Atsakyti
QUOTE(vilskes @ 2011 11 10, 21:43)
O nedarbingumo prireikė tik 2 dienoms, kol buvau klinikoje smile.gif Dabar jau ne tie gydymo metodai, kad reikėtų mėnesį nedarbingumą turėti.


Del nedarbingumo tai gal cia priklauso nuo to,koki darba dirbi.Kiek kolegu operavosi,tai sake 2-3 men. namie sedejo...Operavosi chirurginiu budu.Bet,musu atveju,tai yra profesine liga,gal del to...Ir toks ilgas nedarbingumas tikrai neskatina operuotis... schmoll.gif
Atsakyti
sveiki, norėčiau patarimo : ar pirma pastoti ir pagimdžius operuotis ar pirma susitvarkyti venas ?
Mano viena koja operuota chirurginiu būdu, operavau nes l. tindavo, kita daug prastesnė, o ypač dabar - iššokusios, mėšlungis traukia ir apačioj išlindo prie sąnario l. negražiai atrodo. Esu girdėjus, kad per nėštumą vėl iššoks, o mąstau jei su tokia koja būsiu kad visai blogai nebūtų...gelbėkit 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Apart: 11 lapkričio 2011 - 14:40
QUOTE(dangaus žydryne @ 2011 11 11, 09:22)
noreciau paklausti ar gk per kosultacija daro echoskopija ar skenavima? ar tiesiog apziuri ir papasakoja apie galima gydyma  mirksiukas.gif 
galvoju uzsirasyt, tai svarstau kas ir kaip
svarstau ir skleroterapija pabandyt pasidaryt, idomu ta pacia diena  pavyktu susitvarkyt g.gif
dar idomu ar siuntimas  visam sitam reikalui itakos kainai turi ax.gif


Visada atliekama echoskopija (dvigubo skenavimo tyrimas). Šį mėnesį kaip tik akcija- konsultacijos metu dvigubo skenavimo tyrimas nieko nekainuoja. Mokate tik už konsultacija.
Jei turėtumėte kompresines kojines iki kirkšnies arba pėdkelnes, įmanoma skleroterapija atlikti tuo pačiu metu.
Papildyta:
QUOTE(fishke @ 2011 11 11, 11:43)
perkeliu savo nerimą čia  unsure.gif



Jūsų atveju pagrindinis tyrimas yra kojų venų echoskopija. Kai turėsite duomenis, galima pasakyti ką nors daugiau. Dabar nenorečiau spekuliuot. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(rolandas_d @ 2011 11 11, 18:02)
Jūsų atveju pagrindinis tyrimas yra kojų venų echoskopija. Kai turėsite duomenis, galima pasakyti ką nors daugiau. Dabar nenorečiau spekuliuot. smile.gif

dėkoju 4u.gif vadinas grįšiu čia pirmadienį. Kur Jus galima rasti Klaipėdoje?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo fishke: 11 lapkričio 2011 - 17:32
QUOTE(denaxa @ 2011 11 11, 16:17)
Del nedarbingumo tai gal cia priklauso nuo to,koki darba dirbi.Kiek kolegu operavosi,tai sake 2-3 men. namie sedejo...Operavosi chirurginiu budu.Bet,musu atveju,tai yra profesine liga,gal del to...Ir toks ilgas nedarbingumas tikrai neskatina operuotis... schmoll.gif

Gydytojas per konsultaciją užsiminė apie 7-10 dienų nedarbingumą. Man pakako 2+2 savaitgalio dienų. Šiaip dirbu pusiau stovimą, pusiau sėdimą darbą -mokykloje ax.gif . O pirmą savaitę kaip tik daug reikalų ir namie prisikaupė, taip kad poilsio gaudavau tik vakare.
Vis tiek nesibaiminkit, kaip bebūtų tai liga, reikėtų ją ir gydyti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Apart @ 2011 11 11, 15:39)
sveiki, norėčiau patarimo : ar pirma pastoti ir pagimdžius operuotis ar pirma susitvarkyti venas ?
Mano viena koja operuota chirurginiu būdu, operavau nes l. tindavo, kita daug prastesnė, o ypač dabar - iššokusios, mėšlungis traukia ir apačioj išlindo prie sąnario l. negražiai atrodo. Esu girdėjus, kad per nėštumą vėl iššoks, o mąstau jei su tokia koja būsiu kad visai blogai nebūtų...gelbėkit  4u.gif


Labai tikiuosi gydytojo atsakymo 4u.gif , manau tai ne vienai šiame forume aktualu 4u.gif
Aš iš Šiaulių, mielai ateičiau į konsultaciją, kada būsit Šiauliuose? Ačiū.
Atsakyti
QUOTE(vilskes @ 2011 11 11, 23:24)
Gydytojas per konsultaciją užsiminė apie 7-10 dienų nedarbingumą. Man pakako 2+2 savaitgalio dienų. Šiaip dirbu pusiau stovimą, pusiau sėdimą darbą -mokykloje ax.gif . O pirmą savaitę kaip tik daug reikalų ir namie prisikaupė, taip kad poilsio gaudavau tik vakare.
Vis tiek nesibaiminkit, kaip bebūtų tai liga, reikėtų ją ir gydyti smile.gif

Mano darbas sedimas(uz vairo),bet desine koja nuolat itempta ir intensyviai dirba,be to,uzspaudziama ties sulenkimu arba ties slaunim stipriau spaudziant pedala (ir taip visa darbo diena)-as mazo ugio ir yra problematiska tuos pedalus pasiekti smile.gif del to ir su venom problemos...Todel ir nedarbingumas vairuotojams duodamas ilgesniam laikui.Siandien viena is dukru vonioj pamate mano kojas,sako,toks vaizdas,lyg kas tave primuses butu,visos istisai melynos... schmoll.gif Komplimento susilaukiau... schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Apart @ 2011 11 12, 14:38)
Labai tikiuosi gydytojo atsakymo  4u.gif , manau tai ne vienai šiame forume aktualu  4u.gif
Aš iš Šiaulių, mielai ateičiau į konsultaciją, kada būsit Šiauliuose? Ačiū.

18 lapkričio
Atsakyti