Įkraunama...
Įkraunama...

SPSS programa

Sveiki,

Tęsiam toliau diskusijas kaip naudotis, skaičiuoti, analizuoti duomenis naudojantis SPSS programa bei kokius statistinius metodus geriausia taikyti.

Sena tema http://www.supermama...howtopic=548672
Atsakyti
Sveiki, gal kas galit pasidalinti SPSS programa?
Atsakyti
QUOTE(Tutti @ 2011 12 04, 17:55)
Sveiki, gal kas galit pasidalinti SPSS programa?


Yra torentuose, galima parsisiusti smile.gif
Atsakyti
man iškilo klausimas. Jei nori palyginti du klausimus, kurių viename yra amžiaus kategorijos, o kitame apsilankymo dažnumo kategorijos. ar galiu kaip nors išgauti atsakymą, kurio amžiaus grupės dažniausiai lankosi tam tikrose įstaigose. Kokį kriterijų būtų galima čia pritaikyti? Iš anksto dėkoju už atsakymą.
Atsakyti
QUOTE(džiaugsmelis @ 2011 12 29, 13:09)
man iškilo klausimas. Jei nori palyginti du klausimus, kurių viename yra amžiaus kategorijos, o kitame apsilankymo dažnumo kategorijos. ar galiu kaip nors išgauti atsakymą, kurio amžiaus grupės dažniausiai lankosi tam tikrose įstaigose. Kokį kriterijų būtų galima čia pritaikyti? Iš anksto dėkoju už atsakymą.


Paprasciausia aisku butu taikyti Spearman koreliacija, kuri parodytu ar amzius susijes su daznumu, t.y. ar yra rysys tarp amziaus grupiu ir lankymosi daznumo (ar vyresni ar jaunesni lankosi dazniau ir pan.), bet jei norima matyti kaip daznai lankosi konkreciose amziaus grupese, tada reiketu pritaikyti Chi-kvadrat kriteriju, ten matysis procentaliai kiekvienos amziaus grupes lankymosi daznumas ir ar tie skirtumai yra statistiskai reiksmingi.
Atsakyti
bet chi kvadratas berods taikomas tik tada kai vienas kintamasis turi tik du atsakymų variantus g.gif . neturiu po ranka savo detaliųjų instrukcijų, bet berods norėjau jį taikyti ir tie atsakymų variantai mane sustabdė
Atsakyti
QUOTE(džiaugsmelis @ 2011 12 29, 14:44)
bet chi kvadratas berods taikomas tik tada kai vienas kintamasis turi tik du atsakymų variantus  g.gif . neturiu po ranka savo detaliųjų instrukcijų, bet berods norėjau jį taikyti ir tie atsakymų variantai mane sustabdė


Na as tokiu nemaciau reikalavimu niekur :-), galima taikyti kai daugiau nei 2 atsakymu varinati tikrai smile.gif
Atsakyti
o gal merginos žinot kur rasti daugiau informacijos kada ir kokius kriterijus taikyti? nes kartais vis pasimetu su ta programa, o ateityje teks daaaug su ja žaisti unsure.gif
Atsakyti
Gal kas galit pasakyti kaip apskaiciuoti vidutinius rangus?( mean Rank) smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Gaivilė @ 2012 01 05, 15:37)
Gal kas galit pasakyti kaip apskaiciuoti vidutinius rangus?( mean Rank) smile.gif


Tai reikėtų daryti einant per Analyze -> Nonparametric Tests bei pasirenkant atitinkamą kriterijų pagal tai, keliems ir kokiems kintamiesiems taikote testą.
Atsakyti
QUOTE(Pimkie @ 2012 01 05, 15:41)
Tai reikėtų daryti einant per Analyze -> Nonparametric Tests bei pasirenkant atitinkamą kriterijų pagal tai, keliems ir kokiems kintamiesiems taikote testą.


tai va, kad bandziau einant per nonparametric test---> 2 independent samples ir su Mann- Whitney kriteriju, bet kazkaip nesigauna man. schmoll.gif .as pasirenku duomenis i test variable list, o reikia kazka apsirinkt ir grouping variable, bet nzn ka rinktis..man reikia suranguoti vertybes.ju yra devynios,sveikata, pajamos ir t.t. tai i group variable pasirenku sveikata, o ka tada i grouping variable..??
Atsakyti
aš tai bandau perkoduoti reikšmes pagal savo turimas instrukcijas.
pirmiausiai per tranforsm --> recode -> in to same variables, pakeičiu reikšmes,
paskui variable values sukeičiu. ir tada pas mane gaunasi viskas atvirkščiai: susikeičia v isos reikšmės vietomis. kaži ką blogai darau g.gif
Atsakyti