Įkraunama...
Įkraunama...

Iššokusi bambutė

labas rytas mielos mamos:)
sakykit, ar neteko susidurti su issokusios bambutes problema?
mano leliuj ji taip negraziai isiverte, odaktarai sako, atseit nieko nereik daryti - pati susitvarkys.
As tai paskaicius senesniu patarimu, ir paklausiu senesniu zmoniu ja uzklijavau.
Ka jus manote?
Atsakyti
Vaikysteje labai kompleksavau, nes mano bamba buvo kitokia nei visu blink.gif Pas visus taip giliai paslepta, o pas mane viskas ant virshaus isvirte huh.gif Kada visa tai praejo, net neatsimenu, tiesiog kazkaip savaime ishaugau ir tiek. Nieko specialiai tevai nedare...
Atsakyti
Labas. Mano mažiui irgi tas pats buvo. Aš paklausiau draugės patarimo, varinę monetą buvo pleistru priklijavus, kad prispaustų ir neleistų bambutei išsiversti, bet nieko gero neišėjo. Ji vis tiek vėliau vėl ėmė išsivertinėti vaikui verkiant, kosint ir panašiai. g.gif

Vaikų chirurgas mums paaiškino, kad maždaug 2-3 metų vaikams dėl bambytės išvaržos daromos operacijos. Šiaip tai tokia išvarža nėra labai pavojinga, esą, tai daugiau estetinė problema. Įstrigti žarnytės gali daug dažniau, jei išvarža yra ties kirkšniu, o bambytėje tai itin retas atvejis. Nors aš iki šiol, kai Augustinas dėl ko nors tampa neramus ar niurna, pasižiūriu, ar viskas tvarkoje su bambyte ir ją "sukamšau". Beje, bendradarbė patarė tikrai operuoti, nes bambytę palikus iššokusią, vėliau vaikas gali turėti problemų su virškinimu ir pan.
Atsakyti
Gydytoja 1 men kudikiui nustate bambutes isvarza. Patare kuo daugiau guldyti ant pilvuko, taciau isvarza nemazeja. Gal kam irgi buvo nustatyta isvarza, ka tokiu atveju rekomendavo Jusu gydytoja? Kokiu priemoniu emetes?
Dekoju
Atsakyti
buvo man mazai, dukrai buvo.Mes klijavom.Bet daug nuomoniu girdejau,kad butu susitvarke ir neklijuojant.Juokiasi kai pasakau,kad taip gydeme.Visai neseniai, pries menesi,vienas pediatras sake, kad dabar visai nieko nedaroma nes daugumai vaiku viskas susitvarko iki 6m.Reik stiprinti pilvo presa,tada greiciau tas ziedas uzsitrauks.Todel ir patare ant pilvo guldyti.
Viskas susitvarkys smile.gif

Junkis prie gimusiu geguzes menesi smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kendi: 01 liepos 2004 - 14:28
Bambutes forma, jos issokimas ar ilindimas, priklauso nuo to kaip yra nukirpta bambute, bent jau man taip medikai aiskino. Kaip i kuria puse pasukta, nutraukta ir t.t. isvarzos retai pasitaiko. Augant kiek sumazeja issokimas. O klijavimai nelabai tepadeda.
Atsakyti
QUOTE (krika @ 2004 07 15, 09:31)
as tai girdejau kad reikia 5 kapeiku moneta uzklijuoti - sako padeda

laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Nereikia nieko klijuoti wink.gif . Dažniau vaiką guldykit ant pilvuko - tada stiprėja pilvo raumenukai, ir bambutė pati gražiausiai susitvarko. Žinom, nes ir mes turėjom tokią problemą wink.gif
Atsakyti
Nieko klijuoti nereikia , tai tikrai nepadės... Galiu pasidalinti patirtim , nes mes šios problemos atsikratėm . Gimė mažiukas su normalia bambute , bet po kiek laiko ji pati iššoko , todėl nuvežėm į Santariškes pasikonsultuoti su chirurgais. Į ką jie štai ką atsakė:"viskas priklausys nuo mamos darbo su vaiku , jei dirbsit netingėdama - nieko daryt nereikės , jei ne - operacija daroma tik nuo 5 metų." O koks gi tas darbas , kurį mama turi dirbti? Ogi kuo dažniau guldyti vaikutį ant pilvuko , ant kieto pagrindo. Tiesa , vien to mums nepakako , kadangi vaikas labai nenoriai ant jo gulėdavo. Užtai radom stebuklingą priemonę, kuri mus ir pagydė , bet dirbom sąžiningai - mažiausiai du kartus per dieną... Nupirkom didelį Gim pripučiamą kamuolį ir ant jo paguldę sūnelį , atlikinėjom visokiausius pratimus. Nei vieno užsiėmimo nepraleidom ir iš vis pasitaikius bet kokiai progai vis paguldydavom ant kamuolio . Kadangi visa tai vykdavo žaidimo forma - prisigalvodavom dainų atitikmenų , eilėraščių pagal atliekamus pratimus- vaikui tai labai patiko. Dabar mano sūnui jau 1,5 m. ir galiu drąsiai teigti , kad bambutė iki šiol kuo puikiausiai atrodo.
Atsakyti
O mes neklijavom - pradjom po truputį sportuot, dažniau guldyt ant pilvuko, ir maždaug per porą mėnesių viskas susitvarkė thumbup.gif .
Atsakyti
Kai ilsėjomės Turkijoje, mums vienas gydytojas turkas, kai pamatė nuogą vaiką, labai susirūpinęs liepė būtinai operuot iššokusią bamba, o Lietuvoje, gygdytoja pediatrė sakė, kad "čia nieko nėra". Esame visiškai pasimetę. Šiaip, tai kai aš buvau jaunesnė, man taip pat buvo iššokusi bamba, ilgai taip buvo, aš vis susimqstydavau, kas man yra. Bet kai visai suaugau, kažkaip savaime dingo.
Atsakyti
Ant akmuolio guldyt ir mums masaziste dar parode kaip stiprint,sukamaisiais judesukiais aplink bamba, ir vis didint ratus ,ir vel is naujo...nezinau ar suprantamai parasiau biggrin.gif
Atsakyti
NA, mano mazoji irgi turi sita beda...
Klijavom - padejo, bet labai trumpam, po to bambute vel isvirto sad.gif
Gydytoja sake, iki 7 metu nieko nedaryti, po to galima operuoti.
Beje, mazoji nuo pat kudikystes daug gulejo ant pilvo, presas geras, bet tai visai neitakojo bambutes isvarzos....
Taip kad gal geriau galvos nereikia labai del to sukti, manau, uztenka ir kitu bedu.
O jei patirtis rodo - paskaicius sia tema, kad beda savaime praeina, tai tuo labiau nera ko stresuoti smile.gif
Atsakyti