Įkraunama...
Įkraunama...

Saldainių medeliai 11 tema

Šioje temoje laukiami visi, mėgstantys saldainius, norintys išmokti pasigaminti saldžią dovaną, arba tiesiog pasigrožėti kitų darbais. Taigi toliau dalinamės patirtimi, rodome savo ir giriame kitų saldžius darbelius drinks_cheers.gif

Buvusios temos, kuriose rasite tikrai naudingos informacijos. Nepatingėkite pavartyti mirksiukas.gif

1 tema
2 tema
3 tema
4 tema
5 tema
6 tema
7 tema
8 tema
9 tema
10 tema

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Noriu pasidalinti savo pamokėle, kaip padaryti saldainių medį . Bandysiu viską paaiškinti aiškiai, su nuotraukom, pakomentuodama tai ko aš pati išmokau iš savo patirties.

1) Jeigu darote medį pirmą kartą, būtinai reikės susipirkti būtinas priemones: karštų klijų pistoletą, karštų klijų lazdeles. Juos rasite kad ir Senukuose, ermitaže ar panašaus pobūdžio statybinių prekių parduotuvėse. Kainos nėra didelės. Aš naudoju patį pigiausią pistoletą. Kaina jo apie 8lt. Klijų lazdelės kainuoja įvairiai nuo 1,4lt-4lt už pakelį. Tarp kitko renkantis pistoletą, pažiūrėkite, kiek jis turi vatų. Geriausiai pirkti 10 vatų, klijai būna ne tokie karšti, nereikia pastoviai junginėti iš rozetės, kad atvėstų.
user posted image

2) Taip pat mums neabejotinai reikės cemento, vazonėlio, koto ir vandens. Pirmiems kartams siūlau naudoti gipsą, jis parduodamas statybos prekėse. Mažiausias matytas kiekis - 2kg. Tačiau jis greit stingsta ir dažnai per kietai užmaišytas, suskaldo molinius vazonėlius. Todėl tokiu atveju geriau naudoti plastmasinius ir juos kaip nors papuošti. Pats gipsas gana brangus (už 2kg maišelį apie 6lt), o užtenka tokio maišelio dviems, trims kartams, todėl jei planuojate padaryti daugiau medžių, rekomenduoju cementą (už 40kg maišą - 14lt), rotbandą ar kitokias ilgiau stingstančias ir pigesnes medžiagas. Tačiau cementas turi gerai sustingti (apie 12h) , kad iš jo išgaruotų visa drėgmė. Nuo savęs rekomenduoju cementą.
Vazonėlius naudoju įvairiausius: tiek molinius, tiek plastmasinius, bet dažniau plastmasinius, tik aišku juos po to atitinkamai dekoruoju.
Kotai tinka įvairiausi: medžio šaka, bambukas, viela. Na žodžiu fantazijai ribų nėra smile.gif
user posted image

3) Taigu užsimaišom cementą. Aš maišau tiesiai vazonėlyje. Jeigu vazolėlis mažiukas - maišau dubenėlyje. Jeigu vazonėlis su skylute, skylutę iš išorės užklijuoju plastelinu, o iš vidaus užtepu skylę karštais klijais. Kai sustingsta nuimu plasteliną ir jau galiu drąsiai maišyti cementą. Į cementą įstatau šaką ir pastatau, kad sustingtų. Kai sustingsta, viskas atrodo taip:
user posted image

4) Tuomet aš mėgstu padažyt šaką, nes natūrali man retai kada tinka pagal koloritą. Dažymui naudoju akrilinius dažus, nes jie greit džiūna ir atsparūs vandeniui. Palieku išdžiūti.
user posted image

ir daugiau nudažytų kotų pavyzdžių:
user posted image

5) Tuomet būtinai reikės apvalaus pagrindo, ant kurio klijuosite saldainius. Aš jį pjaustausi pati iš putoplasto. Bet jeigu neturite galimybių tai daryti namuose (nes jis pjaustomas, kaip žinia, be galo dulka ir šiušklina visus namus), galima nusipirkti jau padarytų Tiimari parduotuvėje. Dar galima naudoti floristines oazes sausoms gėlėms. Kiti tiesiog iš laikraščių pasidaro rutulį. Atkreipkite dėmesį į rutulio dydį. Kuo didesnis tuo daugiau saldainių reikia.
user posted image

6) Tuomet rutulį aptraukiu kepimo folija dėl sterilumo, patepu karštais klijais koto viršų ir maunu rutulį.
user posted image

7) Viskas dabar reikės tik saldainių. Mano daromas medis bus iš 2kg saldainių. Todėl rutulį dariau 8cm pločio. Mažesniems medžiams reikia mažesnių. Taip pat dažnai tas skersmuo priklauso nuo to, kiek saldainių yra kilograme. Ne kartą teko važiuoti dasipirti saldainių, nes atrodo imi standartiškai, o kartais saldainių pritrūksta. Kartais būna per daug. Viskas kaip sakoma ateis su praktika smile.gif

8) Taigi imu saldainį ir tepu klijais rodykle nurodytoje vietoje. Būtent šioje vietoje, ties blogąja saldainio puse kur sujungimas popieriuko.
user posted image



Papildyta:
9) Ir nuo rutulio apačios pradedu vienas prie kito klijuoti saldainius kiekvieną palaikant kol prilips. Teko matyti nuleipusių saldainių, tai galiu pasakyti, kad reikia negailėti klijų, ir dar patepti klijų jei nesilaiko lygiai. Kiti gi klijuoja nuo viršaus, bet čia jau kaip kam patogiau smile.gif
user posted image

10 Pirma eilė suklijuota.
user posted image

11) Ir taip eilėmis, kuo arčiau vienas kito, kad nebūtų tarpų klijuojam toliau.
user posted image

12) Pabaigiame klijuoti iki galo. Na o toliau jau prasideda dekoravimas pagal savo norus ir fantaziją. Mano baigtas medis atrodo taip:
user posted image

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Medžiams ir kitiems darbams dekoruoti naudoju įvairias medžiagas:
: įvairių spalvų minkštą celofaną; flizeliną; įvairius tinklelius ir pan. Taip pat įvairius audinius: organzą, atlaso tipo audinius, tiulį, veliūrą, šifoną, plaušą. Galima dekoruoti dirbtinėmis gėlėmis, įvairiais kaspinais, karoliukais, plunksnom ir pan. Kai šiais laikais parduotuvėse tiek visokio dekoravui skirto gėrio, belieka atsirinkti, įjungti savo fantaziją ir viską sujungti į vieną visumą smile.gif
user posted image
user posted image
user posted image

Kur įgyti dekoracijų nesunkiai rasite paieškoje google, apie tai kalbėjom ankstensėse temose. Nesinori skelbti, nes kas ten žino, ar tai galima unsure.gif


Papildyta:
--------------------------------------------------------------------------------------------------

Šiek tiek įkvėpimo
Šiek tiek įkvėpimo
Pavydžiai ir pamokėlės

--------------------------------------------------------------------------------------------------

SĖKMĖS! smile.gif
Atsakyti
Šį kart su aš raudonomis eglutėmis smile.gif

user posted image

user posted image
Atsakyti
baigiam pirma tą temukę mirksiukas.gif

Saga 28 - dailios eglutės thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Saga 28 @ 2011 12 14, 18:56)
Šį kart su aš raudonomis eglutėmis smile.gif

user posted image

user posted image


Kiek apytiksliai savo eglutėms sunaudojate saldainių, o apačioj dedate ką nors, kad saldainiai nesugulę tokie, kaip išgaunate eglės formą tokią gražią, aš ruošiuosi Kalėdiniam stalui padaryti kažka panašaus blush2.gif
Atsakyti
Ačiū Ducky
Narvile, saldainių tiek ant vienos tiek ant kitos eglutės sunaudojau apie 1 kilogramą. Iš popieriaus susuku tokią, na kaip "nykštuko kepurę", pripildau ten montažinių putų, palieku kad sustingtų, po to apačią lygiai nupjaunu, viską apvynioju folija, įtaisau kotą. O saldainiai jeigu labai būna prigulę apatinę eilę šiek tiek pakeliu prikaišiodama celofano, arba to blizgančio pop, kuriuo aptraukiu vazonėlį.
Atsakyti
QUOTE(ide @ 2011 12 15, 18:01)
Liuks! Be komentaru thumbup.gif  thumbup.gif


QUOTE(skyler @ 2011 12 15, 18:09)
fainai  4u.gif  as irgi galvoju gal nuo butelio pamegint.. smile.gif



dėkui blush-anim-cl.gif skyler, aišku bandykit, nesunku visiškai, reik apie 1 kg saldainių mirksiukas.gif
Papildyta:
Pagaliau ir man nuskilo galimybė padaryti medį iš 5 raffaello dėžučių bigsmile.gif

user posted image
Atsakyti
[quote=Ducky,2011 12 15, 19:17]
dėkui blush-anim-cl.gif skyler, aišku bandykit, nesunku visiškai, reik apie 1 kg saldainių mirksiukas.gif
Papildyta:
Pagaliau ir man nuskilo galimybė padaryti medį iš 5 raffaello dėžučių bigsmile.gif

Prabangiai atrodo .... thumbup.gif
Atsakyti
Ruošiuosi dovanas Kalėdoms... mirksiukas.gif

user posted image user posted image user posted image



Atsakyti
Saga 28, kokia faina eglutė thumbup.gif
Ducky, gražus medelis smile.gif
Atsakyti
wow kokie grožiai ir aš savo šiokį tokį atnešu

Ferrero medelis su gurmaniška žolelių arbata senjorams
user posted image
user posted image
user posted image
Atsakyti
Ech, kokios jūs darbščios... kruopščios...
Jolagra, voveraitės klijuotos tiesiai ant butelio ar butelis vyniotas popieriumi? Nesu tikra, ar ant stiklo klijai gerai limpa unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(zaliaake25 @ 2011 12 15, 23:49)
wow kokie grožiai ir aš savo šiokį tokį atnešu

Ferrero medelis su gurmaniška žolelių arbata senjorams
user posted image


super... labai norėčiau tokią dovaną gauti biggrin.gif (na, gal su kitokia arbata) smile.gif)
Atsakyti