Įkraunama...
Įkraunama...

Klasikiniai sodai, kiemeliai

user posted image

I tema
http://www.supermama...howtopic=728161

II tema
http://www.supermama...howtopic=763423

III tema
http://www.supermama...howtopic=780233

http://en.wikipedia....ry_of_gardening

Bitules spargalke biggrin.gif Jei turite pastabu ar pasiulymu, kaip ja patobulinti, prasom pasisakyti mirksiukas.gif

user posted image
Atsakyti
QUOTE(leliumai @ 2012 02 11, 00:44)
peržiūrėjus pernykštes foto: žydint obelims ir vėlyvesniems narcizams būna išsprogę kuklūs maži lapukai. Kai sprogsta dauguma medžių ir krūmų, stovi plika.

paskaitinėja, bet kadangi pačios sodas neklasikinis, tai taip patyliukais patyliukais  lotuliukas.gif


tai man visai tinka - neuzstos groziu kitoje gatves puseje, saulytes tuo metu daugiau butu wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Cobre @ 2012 02 09, 23:38)
Bitule, kazka keisi savo lenteleje? Jei kazka patobulinsi, tai manau reiktu ja ikelti i pirma puslapi gal tada naujoje temoje  g.gif  Visai gerai, nors toki sabloniuka tureti.

QUOTE(Ledum @ 2012 02 10, 06:13)
**Būtų labai gerai.  thumbup.gif

Būtinai dar kada prisėsiu prie jos, pabandysiu sutraukti, tai apie ką kalbėjom bet negaliu pažadėt konkrečiau, nes šiuo metu gerokai darbai užspaudė blush2.gif
QUOTE(vida777 @ 2012 02 10, 11:45)
pritariu  drinks_cheers.gif .
Tik darant lentele gal labiau reiketu akcentuoti ne sodu kilme (istorija ir laikmeti), jei kam bus idomu, galima ir taip apie tai pakalbeti ar individualiai pasidometi, bet formavima (formas) ir ju paskirti.
Manau, tai musu temai butu daug aktualiau ir naudingiau.

Na, čia išvis prabangiai gautųsi biggrin.gif , tik bijau, kad mano kompetencijos šioj vietoj gali gerokai pritrūkti ax.gif Teks rimtai prisidėti mirksiukas.gif
QUOTE(aispra @ 2012 02 10, 22:11)
Įkeliu skroblo nuotraukų skirtingais metų laikas. Man tai vienas iš gražiausių medžių. Norėčiau jų savo kieme, tik abejoju, ar reikia

Aš kuo toliau į jį žiūriu, tuo labiau ir man reikia doh.gif sukaupusi visas valios pastangas laikausi lotuliukas.gif .
QUOTE(leliumai @ 2012 02 10, 23:44)
paskaitinėja, bet kadangi pačios sodas neklasikinis, tai taip patyliukais patyliukais

Na, jei jau aš su savo bezobrazija čia susikrausčiau rolleyes.gif , tai jau Tavo sodelis drąsiai papuoštų šią temą wub.gif
Atsakyti
QUOTE(bitule @ 2012 02 11, 01:08)
savo bezobrazija čia susikrausčiau

lotuliukas.gif lotuliukas.gif koks skirtumas, ka namuose turi, juk prijausti ir zavetis galima daug kuo, o tureti tik kazka labiausiai patinkancio wub.gif tai jei bent prijauciat, jei galit ziniomis pasidalinti, tai tik bukit ir tik rasykit wub.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(bitule @ 2012 02 11, 00:08)

Aš kuo toliau į jį žiūriu, tuo labiau ir man reikia  doh.gif  sukaupusi visas valios pastangas laikausi  lotuliukas.gif .


Aš nesusilaikysiu tongue.gif Noriu su jumis pasitarti dėl medžių, trečius metus abejoju, ar jų reikia, ar ne. Reikia pagaliau apsispręsti blush2.gif

Situacija tokia, gyvenu sublokuotuose kotedžuose - šeši namai vienoje eilėje ir vienas bendras didelis maždaug 22 arų kiemas. Sklypas ribojasi su ežeru, todėl už formalios sklypo ribos yra dar maždaug 15 metrų teritorija su nedideliu nuolydžiu, kurią prižiūrime. Sklypas nesudalintas, bet kaimyniškas susitarimas yra toks, kad kiekvienas prižiūrime plotą, kuris yra nuo namo iki sklypo galo. Gaunasi tokios vagelės -  7X30 metrų biggrin.gif Visas sklypas apželdintas vienoda veja.

Protingiau būtų bendrą teritoriją želdinti bendrai, bet labai skiriasi žmonių poreikiai, pomėgiai ir skonis doh.gif Todėl yra kaip yra. Mano kiemas yra sklypo viduryje. Tiek kaimynai iš kairės, tiek iš dešinės visiškai nemėgsta jokių žemės darbų, tad iš abiejų pusių yra 7 metrų tuščios vejos juostos. Tolimesni kaimynai prisisodinę spygliuočių, ties sklypo kraštais susodintos paprastų pušų juostos, vejos ir augalų santykis tradicinis - maždaug 9 su 1.

Aš vejos nemėgstu ir po truputėlį ją mažinu. Kad visiškai neiššokti iš konteksto, pradinė idėja buvo kurti žydinčių krūmų salą, kuri padėtų šiek tiek atsitverti nuo supynių. Maždaug taip:
user posted image

Bet nežinau, ar nevertėtų pasodinti poros medžių ar įvesti vertikalių akcentų (kad ir tų gražiųjų skroblų tongue.gif )? Labai didelių dalykų nesinori, nes nuo terasos yra labai gražus vaizdas į ežerą. Bet įsivaizduoti, kaip tokioj erdvėj medžiai atrodys, nepajėgiu verysad.gif Būsiu dėkinga už komentarus, idėjas ir pasiūlymus 4u.gif

Prisegu savo kiemo planelį. Konkrečių augalų kol kas nežymėjau, tik gėlynų-krūmynų ribas.
user posted image



Atsakyti
QUOTE(bitule @ 2012 02 11, 00:08)
Na, jei jau aš su savo bezobrazija čia susikrausčiau  rolleyes.gif


Bitule, ką tu čia kalbi? unsure.gif


QUOTE(aispra @ 2012 02 11, 01:12)
Protingiau būtų bendrą teritoriją želdinti bendrai, bet labai skiriasi žmonių poreikiai, pomėgiai ir skonis doh.gif  Todėl yra kaip yra. Mano kiemas yra sklypo viduryje. Tiek kaimynai iš kairės, tiek iš dešinės visiškai nemėgsta jokių žemės darbų, tad iš abiejų pusių yra 7 metrų tuščios vejos juostos. Tolimesni kaimynai prisisodinę spygliuočių, ties sklypo kraštais susodintos paprastų pušų juostos, vejos ir augalų santykis tradicinis - maždaug 9 su 1.

Bet nežinau, ar nevertėtų pasodinti poros medžių ar įvesti vertikalių akcentų (kad ir tų gražiųjų skroblų tongue.gif )? Labai didelių dalykų nesinori, nes nuo terasos yra labai gražus vaizdas į ežerą. Bet įsivaizduoti, kaip tokioj erdvėj medžiai atrodys, nepajėgiu verysad.gif Būsiu dėkinga už komentarus, idėjas ir pasiūlymus 4u.gif

Prisegu savo kiemo planelį. Konkrečių augalų kol kas nežymėjau, tik gėlynų-krūmynų ribas.
user posted image


Aispra, man visai neaišku koks ten bendras vaizdas. Man reiktų bendro planiuko. Kad matytūsi kur ežero krantas, kur visi sklypai, kur jau esami medžiai . Kuris iš jų tavo. Panoraminė nuotrauka būtų idealu.Jei telefonas ar fotoaparatas nedaro panoraminių nuotraukų, tai 3-4 nuotraukas iš tos pačios vietos. ( terasos, balkono ar pro langą ) Baisu ką ir patarti kai sklypas vidury, o jei tas medis bus kaip koks spuogas toj vietoj ir užstos visą gražumą ? unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ledum: 11 vasario 2012 - 07:43
QUOTE(bitule @ 2012 02 11, 00:08)
Būtinai dar kada prisėsiu prie jos, pabandysiu sutraukti, tai apie ką kalbėjom



irnesakyk.gif Aš tik šiaip ten parašiau kokių minčių kilo.
Tik mano giliu įsitikinimu tie formavimo principai visada yra ne šiaip sau. Ypač klasikiniuose soduose jie turėjo tam tikrą paskirtį.
Jei tik aklai kopijuojant ir nežinant kodėl daroma būtent šitaip, tai labai lengva padaryti kičą.
Taip ir atsiranda tokios nesąmonės kaip kvadratiniai ar apvalūs alpinariumai. Sąmoningai pateikiu pavyzdį nesusijusį su tuo apie ką kalbam.
Atsakyti
user posted image
Atsakyti
Stalo puošmena sodo skulptūrytė biggrin.gif
user posted imageuser posted imageuser posted image
Atsakyti
QUOTE(Ledum @ 2012 02 11, 08:38)
Baisu ką ir patarti kai sklypas vidury, o jei tas medis bus kaip koks spuogas toj vietoj ir užstos visą gražumą ?  unsure.gif


Dėl to ir abejoju doh.gif Bandžiau programose ant nuotraukos su aukščiais medžius pasipaišyti, bet nuo to nieko ne aiškiau unsure.gif
Įkeliu bendrą planą (tikiuosi kaimynai, jei netyčia skaito šį foruma, labai neįsižeis 4u.gif Juk tik gero noriu ax.gif ) Išmatavimai apytiksliai, langelis-metras.
user posted image
Taip pat įkeliu dvi bendro vaizdo foto. Viena iš praeito pavasario, kita vasaros. Nors plane pas kaimynus kaip ir yra medžių, bet realiai nuo mano terasos ir balkono jų beveik nesimato.
user posted image

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo aispra: 11 vasario 2012 - 11:56
QUOTE(aispra @ 2012 02 11, 00:12)

as su klausimais is savo varpines mirksiukas.gif .
Kaip tada yra su privatumu? Iki kokios vietos i tavo teritorija gali pakliuti svetimas zmogus?
Kam priklauso tos supynes?
Kas tie du staciakampiai priekyje ir sone supyniu?
Norisi tau zeldiniu tik del grozio, ar siek tiek ir del privatumo (jei taip, kokioje vietoje) ?
Atsakyti
QUOTE(vida777 @ 2012 02 11, 13:17)
as su klausimais is savo varpines  mirksiukas.gif .
Kaip tada yra su privatumu? Iki kokios vietos i tavo teritorija gali pakliuti svetimas zmogus?
Kam priklauso tos supynes?
Kas tie du staciakampiai priekyje ir sone supyniu?
Norisi tau zeldiniu tik del grozio, ar siek tiek ir del privatumo (jei taip, kokioje vietoje) ?


Privatumo yra mažai. Kaimynai yra draugiški ir dažnai vaikšto vieni pas kitus kirsdami "mano teritoriją" biggrin.gif . Būtent dėl to prie terasos padariau tuos du šiek tiek išsikišančius gėlynus-krūmynus, kad tas judėjimas vyktų bent kiek tolėliau.

Supynės kaip ir priklauso mums, bet kadangi kiemas yra bendras, tai prie jų būna visi kiemo vaikai, o dažnai ir jų mamos, nes mažius reikia prižiūrėti doh.gif Tam ir kilo poreikis šiek tiek nuo jų atsitverti. Tie du stačiakampiai yra gėlynai-krūmynai, turintys ateityje bent iš dalies atlikti šią funkciją. Šiuo momentu ten susodinti lengvai formuojami krūmai, žydintys skirtingu metu- pūslenis Diabolo, tankiašakės alyvos Palibin, pilkoji lanksva, šluotelinė hortencija, juodauogis šeivamedis Gerda, keli senovinių rožių ir erškėčių krūmai. Tarpuose vilkdalgiai ir dar visokio gėrio, kuris ilgainiui turėtų sudaryti vientisus sąžalynus.

Atsitverti labiausiai norisi terasos šonus, t.y. tas vietas, kur mūsų ir kaimynų terasos šiek tiek persislenka. Kaimynai iš dešinės pasisodino lawsono puskiparisių gyvatvorę išardę dalį savo terasos. Bet tie puskiparisiai ten jaučiasi tikrai prastai schmoll.gif Man labiau norisi pasistatyti iš abiejų terasos šonų ažūrines sieneles ir paleisti lipti ant jų žydinčius vijoklius.

Toks kiemas sodo kūrimo požiūri yra tikrai beveik katastrofa, bet vaikams tikras rojus - turi didelį kiemą ir jame visada pilna draugų biggrin.gif
Atsakyti