Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka 63

senoji tema
http://www.supermama...;#entry54280389

user posted image

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo geruta: 18 kovo 2012 - 21:20
Kazkas senoje temoje norejo nuo kaimynu atsiriboti, tai manau, neblogas variantas butu kanai 4u.gif arba jurginai 4u.gif Man dar patinka bitines spriges, greitai uzauga ir maskuote nebloga 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(kuzdaite @ 2012 03 18, 22:32)
Kazkas senoje temoje norejo nuo kaimynu atsiriboti, tai manau, neblogas variantas butu kanai 4u.gif arba jurginai 4u.gif Man dar patinka bitines spriges, greitai uzauga ir maskuote nebloga 4u.gif

Kanai, jurginai neblogai, bet bitinių sprigių aš asmeniškai bijočiau į kiemą įsileit biggrin.gif Suželia tankiai, pačios sėjasi, šaudamos sėklas toli nuo savęs. Pridygtų ir kaimyno kieme ax.gif O kaimynui gali ir nepatikti unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(kuzdaite @ 2012 03 18, 22:32)
Kazkas senoje temoje norejo nuo kaimynu atsiriboti, tai manau, neblogas variantas butu kanai 4u.gif arba jurginai 4u.gif Man dar patinka bitines spriges, greitai uzauga ir maskuote nebloga 4u.gif

Senosios temos neskaiciau, tai nepykit jei pasikartosiu 4u.gif , bet atsiribojimui tinka kukuruzai, saulegrazos, ziemines bulves (topinambai)- naudingos darzoves 4u.gif bent pas mus kaimynai savo darzus taip atsiriboja, sodybai ar namo aplinkai tai gal ir nelabai.. gal vynuoges? bet tada pavesis bus..
Atsakyti
QUOTE(svieske @ 2012 03 18, 20:58)
Noriu privatumo nuo kaimynu puses, bet galvoju kad ir jiems labai saules neuzstotu. Man tai siaurine puse gaunasi, o jiems pietine. Na galvoju aukstis galetu buti apie 160 cm. Gal kokiu vienmeciu patartumet, kad jau siais metais galeciau nors siek tiek atsiriboti...

auksciau pamineti augaliukai tikrai turetu padeti 4u.gif dar tiktu ricinmedziai, sluoteliniai burnociai, paprastosios kosmejos g.gif bet jie gal daugiau del aukstesnio grozio ax.gif , nei del atsiribojimo g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo GabiSima: 19 kovo 2012 - 01:06
svieske, jeigu jums siaurine puse, o kaimynams pietine, 1,60 m netinka. Pagal istatymus, jei gerai pamenu 1,30 m ir dar kazkiek permatoma turi buti. Kazkaip po ranka neturiu istatymo, bet, jei su kaimynais susipyksite, tai gali papilti ko nors smile.gif
Ko gero aš tuomet sodinčiau ne pastovią gyvatvorę, pvz tujos ar siūlyti pusleniai ..., o būtent tokias vasarines aukštas daugiametes kaip saulėgražos, miskantai, ....
O jei norisi pastovesnio vaizdo, tai ko gero is kaimynu parašą pasiimčiau smile.gif (turbūt beviltiška) smile.gif
Na taip sakau todėl, kad mano kaimynė iš šiaurinės pusės mums net dėl tinklinės tvoros akis draskė visą mėnesį, bet prieš įstatymą nepašokinėsi. Aišku gaila, kad toje pusėe kaip tik prieš virtuvės langus neturiu jokio žiedo, bet kažkaip gaila pinigų mesti lauk, nes žinau, kad nupils. Dabar jau pati truputį nepatenkinta, kad aš čia nieko nesodinu, pati jau bent keletą juodųjų serbentų iš savo tvoros pusės pasisodino, ir tai bandė per 15 cm ikišti, gerai tuo metu indus virtuvėje ploviau, tai spėjau šūktelėti, kad saviveikla neužsiiminėtų smile.gif
Kaip sakoma " kaip pašauksi, taip atsilieps" smile.gif
Atsakyti
QUOTE(apzeldintoja diplomante @ 2012 03 19, 10:56)
svieske, jeigu jums siaurine puse, o kaimynams pietine, 1,60 m netinka. Pagal istatymus, jei gerai pamenu 1,30 m ir dar kazkiek permatoma turi buti. Kazkaip po ranka neturiu istatymo, bet, jei su kaimynais susipyksite, tai gali papilti ko nors smile.gif
Ko gero aš tuomet sodinčiau ne pastovią gyvatvorę, pvz tujos ar siūlyti pusleniai ..., o būtent tokias vasarines aukštas daugiametes kaip saulėgražos, miskantai, ....
O jei norisi pastovesnio vaizdo, tai ko gero is kaimynu parašą pasiimčiau smile.gif (turbūt beviltiška) smile.gif
Na taip sakau todėl, kad mano kaimynė iš šiaurinės pusės mums net dėl tinklinės tvoros akis draskė visą mėnesį, bet prieš įstatymą nepašokinėsi. Aišku gaila, kad toje pusėe kaip tik prieš virtuvės langus neturiu jokio žiedo, bet kažkaip gaila pinigų mesti lauk, nes žinau, kad nupils. Dabar jau pati truputį nepatenkinta, kad aš čia nieko nesodinu, pati jau bent keletą juodųjų serbentų iš savo tvoros pusės pasisodino, ir tai bandė per 15 cm ikišti, gerai tuo metu indus virtuvėje ploviau, tai spėjau šūktelėti, kad saviveikla neužsiiminėtų smile.gif
Kaip sakoma " kaip pašauksi, taip atsilieps" smile.gif

drinks_cheers.gif norisi visiems privatumo. Gerai, jei sodybą pats kuri nuo pat pradžių, bet jei tenka atsikraustyt į jau sukurtą sodybą, kai visi patvoriai užsodinti nesilaikant jokių atstumų tiek iš kaimynų pusės, tiek iš vidinės pusės unsure.gif Pas mus kaimyno obelys auga gal koks nepilnai metras nuo tvoros, tai turim ir pavėsį, ir obuolių prikrenta, ir lapų pakankamai ax.gif Nesipykstam, bet ir nesidžiaugiu ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Linetax: 19 kovo 2012 - 11:39
As tai kanus, jurginus ar kitus vasarinius augalus sodinciau patvory ir dzin, taigi vasariniai, kiek jie to seselio mes, o kaimynams ir nebutina buroku prie pat tvoros seti lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
sveikos. jau nemazai patarimu klasikiniuose soduose gavau, bet lendu ir cia blush2.gif svajonese labiau ne klasikinis o cottage stilius smile.gif ikeliu planeli, siuo metu auga kelios senos obelys, kelios naujos, bet sodintos ne mano, ir jei trugdys, manau galesim ''patraukt''. ju specialiai nepazymejau, kad butu galima viska kurti tarsi nuo pradziu... zodziu taip- siaurineje ir rytineje puseje apsodinta liepomis, kurios jau laabai dideles, ju neliesim biggrin.gif kaireje puseje, kur musu keliukas, ten kaimynu sodelis, ne itin tvarkomas, o dar sugalvojo anciu garda pasidaryt prie pat tvoros doh.gif norisi kazkuo uzsodint, ne placiu ir ne per aukstu- 1-1.5 m raudonais bruksneliais pazymejau duris, pro kurias vaikstoma, dazniau is kiemo puses, nei nuo keliuko. melynas ^ stulpas, reikia kazkaip apsodint... taigi norisi pagalbos, suplanuojant poilsio zona, gelynis ir t.t. siaurineje puseje butu gerai keli vaismedziai.
user posted image

Atsakyti
Labas rytas smile.gif
Stai ka uzradau interneto platybese, gal kuriai pades siek tiek "pavizionuoti" planus..as deja dar pati net nezinau kokios aplinkos noriu..faktas tik kad zaliuojancios biggrin.gif
http://gardenpuzzle.com/
Atsakyti
4u.gif
Atsakyti
vilzei:
user posted image
Komentarai:
1 zona - ramus vidinis kiemelis pasisėdėjimui. Nuo ūkinės zonos ir el.stulpų atskirtas aukšta griežtai karpoma gyvatvorės "siena" (galėtų būti skroblai, tujos ar pan.) Tos gyvatvorės pavaizduotos žalia spalva. Grįsta aikštelė pasisėdėjimui atvira, virš jos galėtų būti nebent "reta" pergolė (rudas stačiakampis prie gyvatvorės netoli el. stulpų). Šios aukštos gyvatvorės galėtų pasitarnauti kaip fonas kotedžinio/kaimiško stiliaus gėlynams (pilka spalva).

2 zona - be griežtų rėmų, "tuščia" erdvė skirta pažaisti badmintoną ir pan.

Gėlynėlis palei namo dvi sienas (rytinė ir šiaurinė pusės) apkantuotas žemučiu apvadu (pvz. žemu bordiūru formuojami kauleniai).

Du augalai prie įvažiavimo keliuko arčiau namo + suoliukas prie jų. Galima būtų sodinti alyvų krūmą (arbą medlievą 'Ballerina') plius pvz. pilkąją lanksvą 'Grefsheim' ar niponinę lanksvą 'Snowmund'.

Trys krūmeliai arčiau sodo - galėtų būti šluotelinės hortenzijos ar kiti puošniai žydintys krūmai. Iš šluotelinių hortenzijų būtų galima sodinti 'Limeligth' ir jei norima visžališkumo joms po kojų sodinti ką nors iš tarpinių kadagių.

Krūmas šiaurės rytiniame kampe gali būti jazminas, hortenzija ar kt.

Pietrytiniame namo kampe ir gale aukštosios gyvatvorės atskiriančios el.stulpus galėtų būti rožės ar dekoratyviniai erškėčiai.

Prie elektros stulpo galima būtų atkartoti alyvų krūmus ar jei labai norima kokio nors visžališkumo, pasirinkti pvz. kalnines pušeles.

Antroje zonoje patalpintas medis galėtų būti kas nors dekoratyvesnio. Kad neišsišoktų iš konteksto, tai neturėtų būti labai egzotiškas medis.

Vėlesniais etapais galima būtų šalia įvažiavimo keliumo esančias alyvų+lanksvos ir hortenzijų grupes papildyti daugiametėmis gėlėmis.

Nors ir rašiau, kad labai norint galima būtų įtraukti keletą spygliuočių, man vis dėlto mintyse gulė kiemas su lapuočias ir žydinčiomis daugiametėmis gėlėmis. Struktūrą palaikytų giežtos gyvatvorių formos.

Kadangi po liepomis nelabai kas augtų, šiaurinėje ir rytinėje sklypo pusėje būtų galima atsitverti medine tvora (retesne) (pažymėta geltonai).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo leliumai: 20 kovo 2012 - 21:09