Įkraunama...
Įkraunama...

Knygos paaugliams

gal kas nors pasidalintumėt įspūdžiais apie kokią nors gerą knygą paaugliui. dabar visko tiek prileista, kad į knygyną užsukus sunku ir susiorientuot. kazkaip norisi, kad vaikas ne tik prie teliko sėdėtų - gera knyga puiki alternatyva - ir mama, ir dukra laimingos smile.gif , bet gi tu rask tą gerą knygą..........................
Atsakyti
Colleen McCullough "Erškėčių paukščiai"
M. Burgess "Heroinas"
M. Wahts "Įsilaužėlis"
V.C. Endrius "Melodija" ir kitos šios knygos dalys
V.C. Endrius "Palėpės Gėlės" ir kitos šios knygos dalys

Šios knygos man pačios įdomiausios. Visos. Nuo pradžios iki pabaigos smile.gif.

P.S. man 14.
Atsakyti
Per pavasario knygu muge sunui nupirkau Makso Frajaus "Atejuna" . Knyga tikrai neitiketina - sunus ja tiesiog "prarijo' per keleta dienu, tada buvau priverta nupirkti antra dali "Amzinybes glebyje", o neseniai suzinojau, kad gali tekti bankrutuoti, nes yra 8 ar 10 daliu!!! Jei, Smile, tavo dukrai patiko Haris Poteris ar Ziedu valdovas, tai nuo Makso Frajaus knygu ji tiesiog alps, nes prie visu nuotykiu gales dar smagiai ir pakikent. As tai i fantastika visa laika ziurejau labai atsargiai, tiesa sakant man ji nepatinka, nu bet sitos knygos uzveze - pirmiausia mano vyra, dabar iur mane smile.gif Zinai, jos net darbui pavojingos, nes skaitai iki paryciu. Tiesa yra labai geras Rasos Gecaites straipsniukas apie sitas knygutes - pasiskaityk

http://www.omni.lt/index.php?i$9359_16017$z_352607
Atsakyti
o as manau, kad paauglys -- jau toks zmogus, kur sugebes knyga issirinkti pats. Gal tiesiog nueikite i knygyna kartu? mirksiukas.gif
juk paaugliai -- zmones skirtingi. vieniems gal labiau patinka istoriniai/kariniai romanai, kitiems -- gal apie meile, tretiems -- fantastika.

ana vasara skaiciau Johno Irvingo "Malda uz Ovena Mini". Labai patiko. Ten kaip tik apie jaunima.

beje, jei vaikas nelabai skaitantis, tai gal pakibs ant "madingu" knygu. pvz. "Da Vincio kodas".
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dios: 13 birželio 2006 - 09:49
Ačiū, mamytės, už patarimus smile.gif

o dukra mano skaitanti ir labai laaaaaaaabai daug ir labai laaaaaaaabai įvairias knygas, todėl ir išsirinkti sunku g.gif - daugelis knygų jau tiesiog "prarytos": ir "Erškėčių paukščiai", ir "Haris Poteris", ir prie Irvingo jau buvo prisėsta....o vat apie tokį Maksą Frajų dar nieko neesu girdėjusi....niu, bet Panelės X nurodytas straipsniukas suintrigavo smile.gif joooo, jei net Sigutei Ach tos knygelės buvo "saldi nelaisvė", tai galbūt ir verta į tą nelaisvę patekti smile.gif
Atsakyti
Jei dar neskaitė, tai Aljendės "Zveriu miestas" ir jo tesiniai, "Auksinio drakono karalyste" ir "Pigmeju giria", labai patiko mano dukrai (ji panasaus amziaus).
Atsakyti
Ma seniai ne paauglystė,bet kai paskaičiau rekomendacijas apie M.Frajaus knygas,tai ir nusipirkau blush2.gif
Atsakyti
Joooo, pradedu tikėti, kad viskas, kas susiję su Maksu Frajum yra vieni stebuklai smile.gif Pirmą kartą apie jį išgirdau mūsų forume, o vat jau vakar sudalyvavau "Atėjūno" ir "Amžinybės glėbyje" knygų pristatyme biggrin.gif !!!!!!!!! visai atsitiktinai per radiją išgirdau, kad Arkos galerijoj bus šitų knygučių pristatymas ir dar su pačiu Maksu Frajum, kuris pasirodė esantis moteris - Marta.

Nežinau, pasiklausius rašytojos Martos ir dailininkės Sigutės Ach, apskritai gali patikėti, kad gyvenimas ištisas vienas stebuklas rolleyes.gif

Pavyzdžiui, žinot kaip susitiko šitos menininkės: Sigutei kažkas padovanojo keletą knygų, jos dulkėjio lentynoje, kol kažkoks draugas draugas rusas nuo jų neužsvaigo ir nepapasakojo Sigutei ir jos vyrui, tada jie abu "mėnesiui išėjo atostogų" ir įsisuko į Makso Frajaus pasaulį -susigaudė ir susieškojo visas dalis, o paskutinės kurios taip trūko, ir net Kijeve draugai nerado, Sigutė netyčia aptiko Kalvarijų turgui blink.gif

Po to Sigutės vyras Arvydas nusprendė, kad jie tas knygas turi išleisti savo leidyklėlėj "Nieko Rimto" ir pradėjo ieškoti Makso. Visi stebėjosi ir juokėsi, sakė baisiai naivu tikėtis surasti rašytoją, kurio niekas niekur nėra matę, neaišku net, ar tai vyras, ar moteris, ar autorių grupė ir iš vis niekas nieko nežino....Arvydas šiaip sau paleidžia žinutę į internetą ir PO METŲ gauna maždaug tokį atsakymą "Kuku, aš Maksas Frajus, esu Vilniuj prie Onos bažnyčios, gal norit susitikti?"

Žodžiu, Maksui-Martai NETYČIA sugedo kompas, dėdė, kuris jį remontavo, NETYČIA persiuntė Martai Arvydo žinutę, Marta NETYČIA Vilniuj turėjo draugę ir NETYČIA užsvaigo nuo mūsų sostinės, o dabar dar NETYČIA ir butuką kažkur senamiesty nusipirko biggrin.gif ne nu tikrai, nebežinau ir ką galvot, iš tų visų NETYČIŲ turbūt ir susikuria stebuklai?

Vakar vakare su dukra pradėjom skaityti - jau užvežė, kaip ji sako smile.gif
Atsakyti
pati labai megstu skaityti,todel stengiausi,kad dukra kuo daugiau skaitytu (dabar jau nebereikalingos mano pastangos,pati suprato,kad tai daug idomiau nei kompiuteriniai zaidimai ar sedejimas pries televizoriu)... labai daug skaito fantastines literaturos (nors as pati jos nemegstu)...Harry Potter,Ziedu valdovai ir pan. senai perskaityti...yra gera vokieciu autore Cornelia Funke-jos knygos manau sudomintu ne viena skaitanti paaugli,noriai skaito ir Stephen King , Kai Meyer , Walter Moers knygas - konkreciai pavadinimu nerasysiu,nes nezinau ar visos jos isverstos i lietuviu kalba mirksiukas.gif
Atsakyti
Pasiseke tau, Smile ax.gif ...o as ir nezinojau, kad Maksas Lietuvelej...Jei jau uzsikabliavai, gali dar pasiskaityti http://frei.hobby.ru, http://www.frei.ru
Atsakyti
Man paauglystėj kone labiausiai patiko Hector Malo "Be šeimos", liūdna knyga apie našlaitį, keliaujantį su "cirku" iš beždžionėlės ir kelių šuniukų, ir E. de Amici "Širdis", tėvo laiškai sūnui apie gyvenimą, apie tai, kaip reikia elgtis, be jokios didaktikos, labai nuoširdūs. Hector Malo neseniai perleido, o de Amici galbūt reikėtų bibliotekose paieškoti.

Papildyta:
Ir dar siūlyčiau Vladislavo Krapivino kūrinius. Lietuviškai yra "Rasos stotelės raiteliai", kitos rusiškai - tai galit padaryt vakaro skaitymus, paverst savo vaikams:)

Papildyta:
internete V. Krapivinas yra adresu www.rusf.ru/vk
Atsakyti
QUOTE(Bittersweets @ 2006 06 09, 19:17)
Colleen McCullough "Erškėčių paukščiai"
M. Burgess "Heroinas"
M. Wahts "Įsilaužėlis"
V.C. Endrius "Melodija" ir kitos šios knygos dalys
V.C. Endrius "Palėpės Gėlės" ir kitos šios knygos dalys

Šios knygos man pačios įdomiausios. Visos. Nuo pradžios iki pabaigos smile.gif.

P.S. man 14.


O gal tu prisimeni, kokias knygas mėgai skaityti, kai tau buvo 12? g.gif
Atsakyti