Įkraunama...
Įkraunama...

Skiepai nuo gripo

Dukrai jau 4 m ir jau trecius metus eina i darzeli, taciau labai daznai serga (virsutinemis kvepavimo taku infekcijomis), bet ne gripu. Gydytojas rekomenduoja jau spalio menesi skiepyti nuo gripo. Noreciau mamyciu nuomoniu apie gripo vakcinas, ir suzinoti ar jos is tiesu veiksmingos. Labai bijau gripo komplikaciju,juo labiau kai namie auga 6 men. sunus, baisu, kad ir jis susirgs.
Atsakyti
Apie gripo vakcinas galeciau samprotauti tik teoriskai, nes neesam ju bande. Sesuo mano skiepijasi, nes turi polinki sirgti sunkiai ir su komplikacijomis(plauciu uzdegimas), tai vis viena serga, bet daug lengviau wink.gif Ir kiek zinau jei vaikas daznai serga tik tuomet gydytojai siulo skiepytis, sveikuoliukui tikrai nereikia. Siulyciau paklausyti savo gydytojo.  ;) Gal kitos mamytes dar ka nors papasakos is savo patirties.
Atsakyti
Svarbiausia reikia atrkreipti demesi, ar vaikas nera alergiskas kiausiniui, nes i gripo vakcina, kiek zinau ieina kaiusinio baltymas. Mano dukra, kadangi buvo alergiska kiausiniui, tai neleido skiepyti nuo gripo.
Atsakyti
As 5meti skiepijau. Sirgo. Ka as zinau, lengviau ar sunkiau, gal ir lengviau kiek. Sunku palygint. Dar ir mane uzkrete smile.gif

O zalos vaiko psichikai tai tikrai nepastebeta smile.gif Greiciau jau mano psichikai zala buvo- praradau pasitikejima medinstanciju nenugalimumu:)
Atsakyti
As karta skiepijau dukra, gal treju. Bet kai suzinojo sesuo, tai pagyrimo negavau :-[. Ji sake, kad Danijoje nuo gripo skiepija tik labai ligotus, daznai senus zmones, kuriu imuniteto veik nerasta. Ji, gydytoja,  pati niekada neskiepija savo vaiku nuo gripo, nors ziema jie sloguoja viens per kita. Taciau visi pasveiksta, be antibiotiku, o daznai ir be jokiu vaistu. Tai reiskia, kad vaikai turi imuniteta, o su kiekvienu menku persalimu jis tik sutvirteja. Cia tinka taisykle: kas musu nenugali, tas padaro mus stipresniais smile.gif. Zodziu, vaika skiepyti galima, tuomet jis maziau sirgs, o persalimai tesis trumpiau, nebus komplikaciju. Taciau imunitetas tuo metu  atostogaus. Ir jei kuriais metais nuspresite neskiepyti, tai vaika gales pulti visi virusasi is eiles :-[.
Atsakyti
Skiepijau savo dukrą 3 metų , bet pavasarį šitaip susirgom , kad taip dar nebuvom sirgę .Aš bent tikėjausi lengvesnio sirgimo . Šiemet net nežadu to daryti , nes bent jau mums tai skiepas nė kiek nepadėjo >:(
Atsakyti
Skiepiju savo nuo metu kiekvienais metais + grudinimas. Uzpernai darzelyje gripu nesirgo tik 2 vaikai, maniske tame tarpe. Taip sutinku kas skiepas 100% neapsaugo, taciau jeigu jau suserga, tai lengvesne forma ir be komplikaciju. Is tikruju ne taip baisus tas gripas, kaip jo komplikacijos, mano drauge mire nuo ju, pradzioj atsisake vienas inkstas, po to kitas, dialize 4 metus , donoro nesurado....  
Atsakyti
na siaip tai kiekvienas persirgimas tik susilpnina imuniteta ;D
gripo atmaina nera spejama, ji padaroma is tam tikru stamu kurie jau ateina pas mus. bet kitas dalykas- kaip ta vakcina laikoma. Jei koks seimos gydytojas ja parsiveza rankinuke- tai tiek tos vakcinos... kadangi ja reikia laikyti saltai ir tik tada islieka jos efektyvumas. todel mes ir skiepijames tik infekcinese ligoninese, o ne kokiose privaciose klinikose....
Bet vaiko mes dar siemet neskiepysime - pasiskiepysim patys, ir taip tikimes gripo i namus neparnesti. na neteko dar suabejoti vakcinos efektyvumu... va jos laikymo salygos ar pacios vakcinos pasirinkimas(o reik zinot kuria rinktis ;D), tai ir sudaro klaidinga visuomenes nuostata.
Atsakyti
Dėl tos vakcinos transportiravimo, tai aš nežinau, bet lankomės valdiškoje vaikų poliklinikoje. Kažkaip nesitiki, kad ten galėtų nesilaikyti visų normų. Dar mano gydytojas sakė, kad pernai, iš visų skiepytų vaikų(būtent jo apylinkėje), sirgo visi, kurie skiepijosi "Endemik", ten jie lyg tai rusišką vakciną naudoja.
Tai va aš ir nesu užtikrinta vakcinos veiksmingumu.
Atsakyti
jeigu skiepytis, tai tik prancuziska vakcina, is Pastero instituto...
Atsakyti
nezinau nuo kokio amziaus vaikucius galima skiepyti nuo gripo. maniskiui 14 men. tai sakau gal rudeni galima skiepyt...... g.gif
Atsakyti
Nezinau kaip Lietuvoje g.gif Bet Amerikoje, nuo gripo skiepija maziukus vyresnius nei 6 men. g.gif
Atsakyti