Savaitė po savaitės nėščiosios pilvukas didėja, darosi vis sunkiau jį „nešioti“. Gal jau laikas įsigyti specialų nėščiosios diržą? O kaip pasirinkti tinkamiausią? Ar jis nepakenks vaisiui? Kada jau galima pradėti nešioti diržą? Kokiais atvejais nerekomenduojama dėvėti diržo? Kaip teisingai jį apsijuosti. Pamėginsime atsakyti į šiuos pagrindinius klausimus, iškylančius besilaukiančioms mamytėms.

Kas tas diržas, ir kam jis reikalingas?

Tai priemonė, padedanti prilaikyti pilvuką (jo nesuspausdama!), sumažinti tenkantį didesnį krūvį stuburui ir mažojo dubens vidaus organams. Taip pat manoma, kad prilaikydamas pilvą, diržas saugo odą nuo strijų atsiradimo; apsaugo nuo priešlaikinio vaisiaus nusileidimo, tai yra padeda jam užimti teisingą padėtį gimdoje.

Jei diržas pagamintas kokybiškai ir teisingai, o nėščioji prisitaiko sau tinkamiausią ir laikosi dėvėjimo instrukcijų, diržas gali sumažinti krūvį, tenkantį stuburui ir apsaugoti nuo galimų pusiaujo skausmų, atsikratyti sunkumo jausmo ir palengvinti eiseną.

Ankstyvuoju nėštumo periodu dėvėti diržo neverta – nepasiteisina, o vėlyvuoju periodu jis gali labai padėti, ypač jei:

• Priekinės pilvo sienelės raumenys nusilpę;
• Skauda juosmenį; jums osteochondrozė;
• Tai antrasis (trečiasis) nėštumas ir priekinė pilvo sienelė tempiasi stipriau;
• Daugiavaisis nėštumas;
• Kai kurios akušerinės patologijos (rizika neišnešioti vaisiaus ir kt.);
• Gyvenate labai aktyviai; daug dirbate stovėdama.

Kam dėvėti diržo nerekomenduojama?

Praktiškai, kontraindikacijų ir nėra. Tačiau labai skiriasi gydytojų, akušerių ginekologų nuomonės apie šių diržų būtinumą. Ypač abejojama, ar jie reikalingi moterims, kurios jaučiasi puikiai ir nejaučia didžiulio diskomforto. Kai kurie specialistai mano, kad ši priemonė prieštarauja natūralumui (tačiau kodėl mūsų promočiutės pasirišdavo pilvus plačiomis skaromis?..), ir nuolatinis diržo dėvėjimas susilpnina priekinės pilvo sienelės raumenis, kurie po gimdymo atsistato sunkiau. Matyt, tai vienas tų klausimų, kur - „kiek gydytojų – tiek nuomonių“. Vis dėlto, verta atsižvelgti į jūsų nėštumą prižiūrinčio gydytojo nuomonę, nes jis geriausiai žino jūsų nėštumo ypatumus.

Kada jau laikas dėvėti nėščiosios diržą?

Jei eina jau 4-asis nėštumo mėnuo, galima pagalvoti apie diržą. Pasitarkite su gydytoju, pasidomėkite, kaip taisyklingai jį apsijuosti ir dėvėti.

Dėvim diržą taisyklingai!

Nepriklausomai nuo diržo tipo (o jų būna keleto rūšių), būtina daryti pertraukas ir leisti kūnui pailsėti – kas 3 valandas po 30-40 minučių. Diržą turite apsijuosti taisyklingai, kad šis nespaustų pilvo ertmės. Jei jaučiate diskomfortą, vadinasi diržą apsijuosėte blogai. Prie kiekvieno diržo turi būti pateikta gamintojo instrukcija su paveikslėliais.

Diržas – kelnaitės.
Ši diržo konstrukcija turi elastinį įsiuvą pilvo priekyje. Rekomenduojama šias kelnaites apsirengti dar gulint lovoje – kad elastinio įsiuvo spaudimas pasiskirstytų taisyklingai (mažiau viršutinėje pilvo dalyje, daugiau apatinėje). Nepatogu gali būti tai, kad šis diržo modelis vis dėlto yra kelnaitės ir jį reikės nuolat plauti. Todėl prireiks bent keleto tokių kelnaičių-diržų.


Diržas – juosta. Vienas patogiausių variantų. Jis juosiamas ant apatinių drabužių, todėl jį prižiūrėti lengviau, nei kelnaites. Šio diržo ilgis ir prilaikymo stiprumas yra reguliuojami. Apsijuosti šį diržą galima tiek gulint, tiek stovint. Dažniausiai jie užfiksuojami „lipukais“. Didelis pliusas – patogūs dėvėti ir vasarą, nes jie neuždengia viso pilvo, todėl nebus taip karšta.

Kokį diržą pasirinkti - spręskite kartu su gydytoju. Kartais tenka išbandyti keletą variantų, kol atrandamas tinkamiausias.