Kai Froidas sakė, kad "kartais cigaras yra tik cigaras", kažin, ar jis neturėjo omenyje nėščios moters sapnų. Tie sapnai yra vienareikšmiai.
Kiekvienas mato, kaip nėštumas veikia moters kūną, - ne taip akivaizdžiai, bet lygiai tiek pat įspūdingai nėštumas veikia moters protą. Ypač jos pasąmonę. Vienas dalykas - būti nėščiai ir jaustis kaip didelei karvei, ir visiškai kitas dalykas - pasikartojantys sapnai, kad jūs esate karvė.
Sveiki atvykę į nėštumo pasaulį, kur atrodo, kad jūsų protas auga kartu su jūsų kūnu. Būtent tai iš tiesų ir vyksta. "Nėštumo laikotarpio sapnai yra prigimtinis palydovas to proceso, kuris padeda moteriai transformuotis į motiną," - rašo Raina M. Paris, "Motinos sapnų knyga" autorė.
Niekas neneigia šių sapnų svarbos.

Dr. Nadia Bruschweiler-Stern, Šveicarijos Ženevos universiteto terapeutė, daro išvadą, kad "protinį nėštumą" motina patiria tiek pat stipriai, kiek ir fizinį. Protinio nėštumo laikotarpiu moteris paruošia save motinystei ir pradeda kurti savo kūdikio vaizdą. Sapnai yra svarbi šio periodo dalis. Tai proto būdas padaryti vietos kūdikiui, ir tuo galima paaiškinti, kodėl nėščios moters sapnai tokie keisti.

Sapnų modeliai

Pasak Paris, nėščios moters sapnai linkę keistis kas trys mėnesiai ir dažnai seka nuspėjamas modelis, atspindintis nėštumo progresą. Pavyzdžiui:
Pirmus tris mėnesius sapnai neretai sukasi apie nėščios moters praeitį. Dažnai figūruoja vaikystės namai ir senos meilės. Šie sapnai yra būdas išsiaiškinti visas neišspręstas problemas. Šiuo laikotarpiu standartinė tema yra pažeidžiamumas, kurį dažnai simbolizuoja nuogumas, ir sapnuose atsispindi saugumo troškimas.

Antrieji trys mėnesiai - kai moteris pradeda jausti kūdikį kaip realų asmenį, ir atsiranda nuoširdus ryšys tarp motinos ir kūdikio. Šiuo laikotarpiu sapnuose dažnos vandens ir gyvūnų temos. Pavyzdžiui, moteris gali sapnuoti, kad ji yra vandenyne šalia savo mažylio plaukiantis banginis arba delfinas.
Be to, antrieji trys mėnesiai yra "puikus laikas" neramiems sapnams, keliantiems moters susirūpinimą, ar ji bus gera motina. Tai reiškiantys sapnai dažnai vaizduoja, kad kūdikis yra kažkur paliktas ar apsigimęs.
Charles McPhee, sapnų specialistas, pabrėžia, kad tokie "motiniško instinkto" sapnai nėra perspėjimas apie moters netinkamumą motinystei. Priešingai. "Šie sapnai paprasčiausiai atspindi, kad jūs esate rūpestinga motina," sako McPhee. "Jūs esate taip atsidavusi savo vaikams, kad netgi sapnuose rūpinatės jais!"

Gamta dažnai figūruoja paskutiniųjų trijų mėnesių sapnuose, ir vaizdiniai gali būti pakankamai galingi - vulkano išsiveržimas, užtvankos sprogimas ir didžiulės bangos ritimasis. Tokie sapnai simbolizuoja artėjantį gimimą ir vaidina tarytum generalinės repeticijos prieš rimto darbo - gimdymo - artėjimą. Daugelis moterų iš tiesų sapnuoja visą gimimo procesą. Ir nieko keisto, kad sapnuose šiuo laikotarpiu atsiranda filmų žvaigždės - tai lyg atspindys to, kokį svarbų vaidmenį moteris vaidina savo pačios gyvenime.

Nepaisant jūsų sapnų keistumo ar specifiškumo, svarbu atsiminti, kad sapnų pagausėjimas nėštumo laikotarpiu yra normalu. Dr. DiLeo aiškina, kad sapnai yra lyg rinkimas tam tikros informacijos, padedančios būsimai motinai laiku pasiruošti keičiantis tiek fiziškai, tiek emociškai. "Pirmą kartą tapsiančioms mamomis keisti sapnai yra aiškus emocijų nėštumo laikotarpiu įrodymas. Ta patirtis gali būti sunkoka. Aš savo nėščioms pacientėms aiškinu, kad keisti sapnai yra paprasčiausiai psichikos būdas įsisavinti tai, ką sąmonė jau pradeda suvokti."
Taigi nesvarbu, ar jums eina pirmieji trys mėnesiai ir sapnuojate, kad esate nuoga savo darželio grupėje, ar eina paskutiniai trys mėnesiai ir sapnuojate, kad gimdote statinėje per medžioklę prie Niagaros krioklio, žinokite - jums viskas gerai. Sapnuokite toliau. Tie keisti sapnai gali padėti jums tapti geresne mama, ar tiesiog geriau pasiruošti šiam vaidmeniui.