[img]http://www.supermama.lt/images/stories/pregnancy/zinia.jpg[/img]Planuojančioms pastoti kūdikio norisi greit, čia ir dabar – kaip pasakoje. Tik ne viskas taip paprasta. Visas ketinančias pastoti moteris galima suskirstyti į keletą kategorijų.
Pirmoji grupė – [b]„Lyg iš vadovėlio“.[/b] Jos pastoja kaip pagal užsakymą, ir galėtų būti pavyzdys, aprašomas knygose apie gimdymą. Jei sakinys prasideda žodžiais: „Paprastai,..“,  „sveikos moters...“ – tai rašoma apie jas! Ir ciklas jų pats reguliariausias ir stabiliausias. Jos pastoja jau po pirmo mėginimų mėnesio, o testas dvi juosteles parodo praėjus vos dienai nuo menstruacijų užsilaikymo. Jos nuoširdžiai nesupranta tų draugužių, kurioms šioje srityje iškyla sunkumų. Juk paprasta – viens ir yra!
Kodėl? Paprastai jos yra idealaus svorio, nėra sirgę jokiomis ginekologinėmis ligomis, ir viskas yra normos ribose. Ką daryti? Nenusiminti, jei nepriklausote šiai kategorijai!
Antroji grupė – „Nekaltas prasidėjimas“. Atrodo, kad šios moterys be vargo pastoja bet kurią ciklo dieną, net ir tuomet, kai sakoma, jog „pastojimo tikimybė minimali“... Kodėl? Dėl individualių organizmo savybių, jis beveik visada pasirengęs nėštumui. Ką daryti? Saugotis, jei nėštumas nėra pageidaujamas. Tik nė viena apsaugos priemonė nesuteikia 100 procentų garantijos.
Trečioji grupė – „pirmūnės“ - perfekcionistės . Kai tik jos užsinori pastoti, mano, kad  būtinai priklauso pirmajai grupei („Lyg iš vadovėlio“). Paradoksalu, bet kartais tik noro neužtenka. Nepavyksta pirmo, antro, trečio... ciklo metu. Vos tik menstruacijos užtrunka, jos su padidinamuoju stiklu tyrinėja nėštumo testų rezultatus: ar tik nebus pražiūrėjusios atsakymo...
[img]http://www.supermama.lt/images/stories/daiktai/kal.jpg[/img]
Dar po keleto mėnesių šios moterys jau tampa planavimo ekspertėmis: gali nuodugniai išaiškinti visą ovuliacijos mechanizmą, kaip paskaičiuoti pačias vaisingiausias dienas, kokia meilės poza padidina pastojimo tikimybę ir kaip teisingai matuoti bazinę kūno temperatūrą. Į gydytojų konsultacijas jos atsineša pedantiškai sudarytus kalendorius bei grafikus. Liūdna, kad ne visada šias pastangas vainikuoja sėkmė. Moteris vis labiau nervinasi ir vis dažniau ašaroja. Nors gydytojai tikina, kad viskas turi būti gerai, tik reikia šiek tiek palaukti.
Ką daryti?  Jei jums mažiau nei 28 metai ir jokių intymaus gyvenimo problemų neturite, metus galite gyventi ramiai, jokiu būdu neužsikabindama sau etiketės „nevaisinga“. Tegul mylėjimosi grafikas netampa „Damoklo kardu“, kabančiu virš jūsų lovos, antraip vyras pasijus kaip katorgoje.

Negalima „užsiciklinti“! Jei moteris išgyvena nuolatinį stresą, gali sutrikti pačios įvairiausios organizmo funkcijos.
Jums reikia nustoti stengtis! Pamirškite grafikus, ovuliaciją ir susiraskite jums mielų užsiėmimų ir darbų. Pasakykite sau, kad apie nėštumą pagalvosite vėliau, o dabar – nėra kada.
Paslaptis: mylėtis reikia ne tam, kad reikiamą dieną pažymėtumėte „varnelę“ ovuliacijos kalendoriuje. Turite mėgautis visu kūnu ir siela. O po to greičiausiai paaiškės, kad viskas pavyko lyg ir savaime, netyčia.
Sėkmės!
Jei trūksta informacijos apie nėštumo planavimą, ar norite pasikalbėti su kitomis moterimis, planuojančiomis pastoti, užsukite į [url="http://www.supermama.lt/forumas/index.php?showforum=3"]Forumą "Nėštumo planavimas" [/url]