Atėjus vasaros atostogoms, ieškome savo vaikams geriausių pramogų ir poilsio. Daugelis vaikų mėgsta stovyklauti. Šiais laikais stovyklų pasirinkimas nemažas: sportinės ir darbinės, sveikatingumo ir kūrybinės, pažintinės ir poilsinės. Kaip pasirinkti tinkamiausią? Juk vien kaina negarantuoja kokybiško laisvalaikio. Reikia domėtis detalėmis.

 

Geriausias būdas – pažįstamų ir draugų rekomendacijos, jų vaikų įspūdžiai po praėjusių metų stovyklavimo. O prieš apsisprendžiant galutinai, derėtų nuvažiuoti pasižvalgyti po stovyklavietę patiems.

Pasidomėkite, kokia pinigų suma bus skirta 1 d. vieno vaiko maitinimui. Tačiau ir tai dar ne rodiklis. Nedidelė maitinimo kaina  ne visada reiškia prastą kokybę ar įvairovės trūkumą. Sumanūs šeimininkai galbūt gauna šviežių natūralių produktų iš gretimų ūkių ir pan., kai kiti gabena maistą iš sostinės prekybos centrų. Ką daryti? Praverstų „įkišti nosį“ į virtuvę, maloniai paplepėti su virėja ar indų plovėja. Panagrinėkite valgiaraštį, apsižiūrėkite ar švaru aplinkui.

Patalpos po remonto ir žvilgančios grindys, žinoma, yra puiku, bet vaikščiodami po miegamuosius, atkreipkite dėmesį į ką kita: ar tvarkinga elektros instaliacija, ar smalsiam vaikui čia tikrai bus saugu. Pasidomėkite priešgaisrine sauga.

Užsukite ir į med. pagalbos kabinetą, susipažinkite su darbuotoja, pasidomėkite jos kvalifikacija. Kokių medikamentų yra stovyklos vaistinėlėje? Gal ten tik gyvsidabrio termometras ir briliantinė žaluma...

Labai svarbu įvertinti ir kokie žmonės dirba su vaikais. Tai nebūtinai turi būti mokyklose dirbantys pedagogai, nes jiems ne visada pavyksta „atsijungti“ nuo pamokomojo-komanduojančio elgesio stiliaus, o vaikams vasarą kaip tik norisi pailsėti nuo mokslų ir pamokslavimų. Kartais žymiai geresnių rezultatų pasiekia pedagogiką studijuojantys studentai, papildomo ugdymo specialistai ar šiaip entuziastai.  Stovykloje neturėtų dirbti žmogus, kuriam vaikai, jų brendimo specifika, vidinis pasaulis yra visiškai nepažįstami.

Kaip atskirti, kuris vadovas tinkamas? Jį pažįsta visi, stovyklose dirba jau ne vieneri metai, jis ne per daug emocionalus, bet ir ne apatiškas. Jis pažįsta visus savo būrio vaikus, jau po keleto dienų įsimena visų vardus, tačiau neleidžia jiems pernelyg familiariai su juo bendrauti. O svarbiausia – vaikai neturi būti be galo juo susižavėję, jis turi patikti, bet ne per daug. Jis negali leisti jiems „užsilipti sau ant galvos“, trankytis naktimis, rūkyti pasislėpus ir t.t.

Linkime surasti smagią ir gerą stovyklą savo atžaloms! Kviečiame pasidalinti savo patirtimi ir papasakoti savo vaikų įspūdžius supermama.lt Forume „Vasaros stovyklos“

Šaltinis: supermama.lt