Vienas svarbiausių kūdikio reikmenų – buteliukas. Net jei mažylis žindomas natūraliai, vis tiek jam kartas nuo karto prireiks buteliuko nutrauktam mamos pieneliui (kai ši bus išėjusi ir paliks mažylį kitų priežiūrai) ar vandeniui, sultims gerti. Kartais buteliukas tampa prastos vaikučio savijautos kaltininku, o kūdikio virškinimo sistema dar tik formuojasi. Kad taip nenutiktų, būtina laikytis keleto paprasčiausių buteliuko priežiūros taisyklių ir pasirinkti tinkamiausią.


Rinkdami kūdikiui buteliuką, atkreipkite dėmesį į medžiagą, iš kurios jis pagamintas. Geriausi buteliukai yra pagaminti iš stiklo arba polipropileno. Atkreipkite dėmesį: polipropileno medžiaga yra neperšviečiama, jo tekstūra matinė, atvirkščiai nei buteliukų, pagamintų iš polikarbonato.

Mokslininkai susirūpinę, kad buteliukai, gaminami iš polikarbonato, gali pakenkti mažylių sveikatai, todėl nerekomenduoja jų pirkti savo mažyliams. Jei jau įsigijote tokį buteliuką, nepamirškite, kad šioje taroje pieno ar mišinuko šildyti negalima. Joje taip pat nerekomenduojama laikyti skysčio ilgą laiką.

Po kiekvieno panaudojimo buteliuką reikia kruopščiai išplauti, naudojant specialų šepetėlį su ilgu kotu. Rinkdamiesi buteliukus, atkreipkite dėmesį į jo formą, ar bus patogu jį švariai išplauti. Stiklinius buteliukus galima pavirinti. Arba naudokite specialų buteliukų sterilizatorių.

Jei pastebite, kad po ilgesnio naudojimo ant plastikinio buteliuko sienelių atsirado defektų – įtrūkimų, įbrėžimų, nelygumų, buteliuką būtina iškart keisti. Šie defektai – puikus prieglobstis ligas sukeliančioms bakterijoms kauptis. Na o čiulptukus reikia keisti dar dažniau, nei buteliukus.

Kviečiame patyrusias mamas pasidalinti praktiniais patarimais, kaip pasirinkti saugų, patogų bei kokybišką buteliuką.