Edinburgo universitete pradėti naujos, vyrams skirtos, kontraceptinės priemonės bandymai. Škotų mokslininkai sukūrė naują hormoninį preparatą – injekciją, kuri dviems mėnesiams sumažina spermatozoidų gamybą. Mokslininkai patikino, jog vėliau šis procesas tikrai atsinaujina. Daugelį moterims gaminamų hormoninių preparatų būtina vartoti reguliariai. O vyrams sukurta injekcija bus reikalinga tik kartą per du mėnesius. Bandymuose, kurie tęsis vienerius metus, dalyvauja 20 porų, tai jau ne pirmieji injekcijos bandymai. Ankstesni tyrimai jau įrodė, kad rimtų pašalinių poveikių injekcija nesukelia. Šiais metais bus patikrintas ne tik injekcijos efektyvumas, bet ir grįžtamasis procesas, praėjus 2 mėnesiams po injekcijos.


The Press Association išplatintame pranešime dar neskelbiama, kokį apdovanojimą gaus kiekvienas tyrime dalyvaujantis savanoris.


Injekcijos sudėtyje – 2 hormonai: testosteronas ir progesteronas. Suleidus preparatą, spermatozoidų gamyba sumažėja tiek, kad apvaisinimas tampa mažai tikėtinas. 2006 metais Lancet žurnale publikuotų pirmųjų tyrimų rezultatai rodė, kad vakcina efektyvi, jei suleidžiama kartą per savaitę. Šiemet mokslininkai pabrėžia  naujojo preparato pranašumą – tik kartas per du mėnesius (anksčiau manyta, jog tokių injekcijų vyrams prireiks kas savaitę).


Kodėl vakcina pagaminta vyrams? Juk nuo 1950-ųjų kontraceptikus gamina vien moterims. Daugelis hormoninę kontracepciją reguliariai naudojančių moterų pasisako už tai, kad šią atsakomybę mielai perleistų vyrams! Tiesa, kol kas mokslininkai nesitiki, kad injekcijos galėtų konkuruoti lygiosiomis su moterų vartojamomis tabletėmis, tačiau teigia, jog turi būti pasirinkimo galimybė.

 

Šaltinis:  leidinys The Sun