Būsimą tėvelį kamuoja nerimas ir nepasitikėjimas: „Jei jau dabar mane „pamiršta“, tai kas bus po to?! O blogiausia, kad visi aplinkui, lyg susitarę, šokinėja aplink žmoną - būsimą mamytę, ir elgiasi taip, lyg aš čia būčiau niekuo dėtas!”
Patarimas būsimam tėčiui: Palydėkite savo besilaukiančią žmoną pas gydytoją į apžiūrą ar ultragarsinį tyrimą. Kartais būsimam tėveliui užtenka išgirsti švelnų vaisiaus širdelės plakimą ar pamatyti monitoriaus ekrane mažulytę pėdutę, ir jis staiga „praregi“ - ima aiškiai suvokti visą padėties esmę.


Kuo dažniau priglauskite savo rankas ar skruostą prie augančio nėščiosios pilvuko ir mėginkite pajusti vaisiaus judesius, kokie stiprūs mažylio spyriai.

Daugelį vyrų glumina ir iš pusiausvyros veda nuolatinė nėščiosios nuotaikų kaita. Nepasitenkinimas, melancholija, verkšlenimas, susierzinimas – visa tai ištverti nelengva, o kartais tiesiog neįmanoma...

Patarimas būsimam tėčiui: Apsiginkluokite begaline kantrybe ir sukaupkite visą savo vyriškumą. Pats sudėtingiausias periodas – pirmieji trys-keturi nėštumo mėnesiai. Jei būsimą mamytę ėmė erzinti vieni ar kiti jūsų poelgiai, įpročiai, pasistenkite nedaryti to, kas jai taip nepatinka. Jei matote, kad būsima mama įsiaudrinusi, arba atvirkščiai, prislėgta, neapsimetinėkite, jog niekas nevyksta. Apkabinkite ją, pasikalbėkite, būkite „ramstis“, leiskite išsiverkti. Įtikinkite būsimą mamą, kad viskas bus gerai ir nėra jokio reikalo nerimauti.

Būsimas tėvas baiminasi dėl savo moters ir būsimo kūdikio sveikatos ir gyvybės. Nors jų būklė visiškai normali, ir beveik visada tokie išgyvenimai kankina be reikalo, tačiau kaip atsikratyti šių baimių?

Patarimas būsimam tėčiui: Nusiraminti padeda elementarios žinios apie tai, kas vyksta moters organizme nėštumo ir gimdymo metu. Perskaitykite bent vieną knygą iš tų, kurias skaito jūsų besilaukianti žmona, pasikalbėkite su ja ir draugais, kurie jau susilaukė vaikų. Dabar labai reikalinga jūsų pagalba atliekant fizinius darbus: tvarkykite namus, eikite į parduotuvę produktų, gaminkite ir t.t. Taip pat būtinas ir psichologinis palaikymas – saugokite savo mylimąją nuo nemalonių žinių ir poelgių. Būsima mama ir kūdikis - viena nedaloma visuma, tad pasirūpinkite sveika žmonos mityba ir gyvensena, pasidomėkite, ar pasirinktas nėštumą prižiūrintis gydytojas yra pakankamai kvalifikuotas.

Moters išvaizdos pokyčiai. Labiausiai jį neramina ne tai, kaip ji atrodo dabar, o kaip atrodys po nėštumo. Jei jau tai yra taip svarbu, padėkite jai dabar!

Patarimas būsimam tėčiui: Supraskite, kaip sunku dabar jūsų žmonai – 9 mėnesius ji turi galvoti ką ir kiek valgo, ar tai nepakenks jos kūdikiui. Tik įsivaizduokite, kaip ji turėtų jaustis, kramtydama žalias salotas, kai jos panosėje mėgaujatės pelėsiniu sūriu, karpačo, sušiais ir raudonu vynu... Jei niekaip negalite atsisakyti patiekalų, kurie nėščiosioms nerekomenduojami, mėgaukitės jais tuomet, kai jos nėra šalia. Be to, nupirkite besilaukiančiai žmonai įvairiausių kūno priežiūros priemonių, skirtų nėščiosioms, specialių apatinių.

Laukiančios permainos. Viena dažniausiai pasitaikančių priežasčių „sielotis“ – greit pasikeisiantis patogaus įprasto ir suplanuoto gyvenimo ritmas.

Patarimas būsimam tėčiui: Be abejo, laikas sau ir laikas „dviems“ pirmuosius 2-3 metus po vaiko gimimo bus giežtai reglamentuotas. Bet juk tai laikina! Be to, dar yra seneliai, tetos ir dėdės, draugai, kurie retkarčiais mielai imsis auklės vaidmens.

Problema – pasikeitęs draugų ratas.
Patarimas būsimam tėčiui:
gimus vaikui, niekas neverčia pamiršti senus draugus. Tai, kad su mažylio atėjimu į pasaulį šiek tiek pasikeičia mamos ir tėčio interesai – tiesa. Natūralu, kad sumanę kartu su kompanija praleisti laisvalaikį, rinksitės tuos bičiulius, kurie taip pat turi vaikų ir panašių poreikių.

Problema – finansiniai sunkumai ir šeimos pagausėjimas. Finansinių sunkumų gali patirti daugelis šeimų. Šeimos galva nerimauja, kaip pajėgs išlaikyti šeimą. „Geras tėtis“ ir „turtingas tėtis“ – ne tas pats!

Patarimas tėčiui: jei sukate galvą dėl „kūdikio kraitelio“, pradėkite jį kaupti kuo anksčiau, po truputį. Be to, visi jūsų artimieji ir bičiuliai norės gimusį mažylį apdovanoti – užsakykite konkrečių, praktiškų dovanų (šioje situacijoje tai priimtina). Labiausiai kišenę paploninti gali kūdikio mišinėliai – motinos pieno pakaitalai, todėl turite nuo pat pradžių stengtis sukurti optimalias sąlygas kūdikį maitinti natūraliai. Paskatinkite būsimos mamytės norą žindyti kūdikį kuo ilgiau, žavėkitės ja, žerkite komplimentus, kad moteris pasijustų tvirčiau.

Jūs tai galite!

 


Šaltinis: malish.biz