{mosimage} Kai į sceną ,,įskrido” mažosios bitutės, žiūrovai Kauno akademiniame dramos teatre net sustingo. Ašaros riedėjo mamų skruostais, blizgėjo ir tėčių akys. Atrodo, net oras įsielektrino nuo emocijų. Tokio vaizdo niekas dar nebuvo matęs, nes ,,bitutes” vaidino mažyčiai kūdikėliai. Visi aprengti dryžuotomis pižamomis, krykščiantys. Dar nemokančius vaikščioti atlikėjus į sceną įnešė tėvai. 

Tai tik mažas epizodas iš miuziklo ,,Būk varle ir tu".
Birželio 1-ąją miuziklą pamatė Kauno žiūrovai. Jau išvakarėse bilietų buvo likę tik nuo 4 balkono eilės. Vaidinimo metu salė buvo sausakimša, o teatro administratorius suko galvą, kur dar pastatyti nors vieną papildomą kėdę. ,,Būk varle ir tu" sumušė visus teatro lankomumo rekordus. Juk miuziklą atliko apie 150 vaikų nuo 4 mėnesių iki 14 metų, o kiekvienam teko po keletą ,,savų" žiūrovų (mamos, tėčiai, močiutės, tetos).
Pasakoja miuziklo sumanytoja Š. Suzuki talentų mokyklos vadovė Dėja Aukštkalnytė:

,,Prieš 5 metus Kaune vaikus pakvietėme į Š. Suzuki talentų studiją. Mažiausi mūsų ,,moksleiviai" - kūdikiai, kurie lankydami mūsų mokyklėlę dainuoti išmoksta anksčiau nei kalbėti. Kasmet pasibaigus mokslo metams tėveliams parodydavome koncertą, kuriame pasirodydavo visi studijos ,,mokinukai". Studija vis augo, virto Talentų mokykla, vaikai jau nebeišsiteko mažose scenose. Neliko kitos išeities, kaip kurti kažkokį didingesnį šou - operą ar miuziklą. Suradau bendramintę - aktorę Inesą Paliulytę (ją vaikai pažįsta iš TV3  laidelės ,,Ryto tra lia lia"), projekte pakvietėme dalyvauti modernaus šokio grupę ,,Fluidus". Kūrėm muziką, libretą, per mėnesį vaikai nesunkiai išmoko daineles.

Norėjau, kad scenoje pasirodytų ir patys mažiausi, taip atsirado vaidmenys dar nemokantiems vaikščioti kūdikiams (,,bitutės"), jau mokantys eiti (,,skruzdėlės", ,,varlytės" ir ,,lašeliukai"). Patys suprantate, kad apie bendras repeticijas nebuvo ko ir kalbėti, kartu parepetavome tik premjeros rytą, nes suvaldyti 150 vaikų nelengva. Mažuosius aktorius aprengėme skirtingų spalvų pižamomis, o ,,lašeliukus" - šliaužtinukais.

Laukdama premjeros beveik nemiegojau kelias naktis - laukė visiškas ekspromtas. Mamoms patariau į užkulisius pasiimti viską, kas vaikus ramintų - maisto, gėrimų, naktipuodžių, žaislų, vežimėlius. Užkulisiuose gyvenimas tiesiog virė. Užtat kūdikiai nesinervino, neverkė, į sceną žygiavo drąsiai. Per visą vaidinimą įvyko tik vienas nukrypimas. Vos vaikščioti išmokusi ,,skruzdėlytė" nutarė pauostyti dekoratyvinę gėlę. Gėlės dydis - virš metro, o ,,skruzdėlė' - vos kokie 70 cm. Nenuostabu, kad artistė gėlę lenkė savo nosytės link ir išrovė. Salė prapliupo ovacijomis.
Po premjeros sulaukėme tokių ovacijų, kokių nesu girdėjusi net po įspūdingiausių rečitalių".

Trumpai apie miuziklą:
Jauniausiam miuziklo dalyviui Patrikui Venckui neseniai sukako 4 mėnesiai.
Į sceną ,,aktorius" lydėjo 50 mamų ir 5 tėčiai.
Suaugusieji buvo apsirengę juodos spalvos drabužiais, kad neužgožtų atlikėjų.
Kai kurie atlikėjai į sceną buvo įstumti kūdikių vežimėliuose (savo įprastu transportu).
Nė vienas kūdikis scenoje nepravirko.

 
P.S. Š. Suzuki Talentų mokykla kviečia ir Jūsų vaikutį. Formuojamos pirmosios ir priešmokyklinės Š. Suzuki metodu dirbančios klasės. Susidomėjusius kviečiame registruotis telefonais (8*37) 37 44 37, (8*685) 867 78.

 

Autorius: Neila Ramoškienė

Šaltinis: "Mamos žurnalas", 2002 m. Nr. 7