{mosimage}Kandžiojimasis iš pradžių yra tiesiog žaidimas, eksperimentas. Vaikai nesupranta, jog jums skauda. Jis jau ne kartą yra kandžiojęs kramtukus ir kūdikio žaislus, mėgino graužti lovelės kraštą ir negirdėjo nė vieno nusiskundimo! Bet kai kūdikis pirmą kartą susiduria su žmogaus reakcija, dažniausiai ji būna tokia, kad provokuoja kandžiotis toliau. Galbūt, įkandęs mamai į petį, jis išvydo juokingą mamos grimasą, išgirdo juokingą „Oi!“ ir tai jį prajuokino.

Kad ir kaip bebūtų keista, net ir piktas „Oi!” ar pabarimas gali sustiprinti įprotį kandžiotis, nes kūdikiui ir tokia reakcija atrodo įdomi, arba jis pajuto savyje augantį nepriklausomybės jausmą.

Jei jūs įkąstumėte jam atgal, taip tik pablogintumėte situaciją: tai ne tik žiauru, bet panašus poelgis leis vaikui manyti, kad toks elgesys yra leistinas.

Geriausias būdas – ramiai atitraukti vaiką nuo savęs ir griežtai pasakyti: „Kandžiotis negalima“. Po to skubiai nukreipkite jo dėmesį  į ką nors kita. Darykite tai kaskart, kai tik jis įkanda. Galų gale vaikas supras, ko iš jo norite.

Šaltinis: kid.ru