Viena dažniausiai maitinančias mamas užklumpančių ligų – mastitas. Pradžioje pasireiškia pieno stazė (laktostazė:  krūtys skausmingos,  padidėję, tinsta, kietėja, guzuojasi, kyla temperatūra), o prasidėjus infekcijai – mastitas. Jei moteris nedelstų ir iškart imtųsi gydytojų rekomenduojamų priemonių, laktostazę galima būtų pašalinti gana greit, kol dar nesusidarė komplikacijų. Deja, taip nutinka ne visada. Specialistai įspėja: jei pasireiškė laktostazė, o žindanti moteris nieko nesiima, maždaug po 3 parų gali išsivystyti mastitas (pieno sąstovis ir pieno liaukos uždegimas). Tai labai rimta ir be gydytojo pagalbos neapsieinama.
  Išsivysčius mastitui, uždegimo pažeista krūtis parausta, skauda, pakyla temperatūra, apčiuopiami sukietėjimai, gali būti įtrūkęs spenelis. Gydytojas po apžiūros paskiria gydymą, medikamentų ir rekomenduoja kaip prižiūrėti, masažuoti  krūtis, kaip maitinti kūdikį, kaip nutraukti pieno perteklių.
Neretai nutinka taip, kad moteriai uždelsus, uždegimas progresuoja ir susidaro pūlinys, prasideda organizmo intoksikacija, bendra savijauta žymiai pablogėja, krūtinės oda paraudonuoja dar ryškiau, skauda galvą, limfmazgius pažastyse, kamuoja nemiga, kyla temperatūra. Prireikia operacijos, gydytojas skiria antibiotikų, vitaminų, lašinti skysčių, paimama pūlių pasėlis tyrimams.

Mastitas apsunkina ne tik mamos gyvenimą, nukenčia ir kūdikis. Kai gydytojas nustato uždegimo apimtis, paskiria gydymo būdą, kiekvienu individualiu atveju tenka spręsti žindymo klausimą. Progresavusiu mastitu sergančios motinos piene esantys  mikrobai sutrikdytų vaiko virškinimo sistemą, žarnyno mikroflorą ir tektų gydyti dar ir vaiką.

Mastitas – klastinga liga, kuri  labai greitai vystosi, todėl ir gydoma turi būti skubiai.  
 
Šaltinis: medafarm