Įkraunama...
Įkraunama...

Pomidorų augintojai renkasi čia

user posted imageAčiū Marmeladui už foto 4u.gif

SENA TEMA

ŪPO patarimai šiltnamiui
DėmesioČia kūriame pomidorų aprašymus kartu, iš anksto dėkojame už bendradarbiavimą bigsmile.gif 4u.gif
Pomidoru prieziura ir problemos:Ptashkos 2014.04.08 aprašymas 4u.gif
Ar antra stieba skabyt iki ziedines kekes?
Antro stiebo žiedinė kekė dažniausiai prasideda po 4-5 lapo, skaičiuojant nuo pagrindinio išsišakojimo, žiūrint kokia veislė. Antram stiebui galima lapus skabyt iki pirmos kekės. Po keke paliekame vieną lapą, jei reikia, geriau virš kekės išskiname vieną lapą. Per savaitę neskiname daugiau kaip 4 lapus, per dieną - 2 vnt.Kai pirmoji kekė nuskinama, skabomi lapai iki antrosios kekės.
Kitas variantas yra, kai po keke paliekamas vienas lapas. Kodėl? Ogi todėl, kad iš to lapo kekė gauna maisto medžiagas, t.y. lapas maitina kekę.

Kodel pas mane sode pamidoru lapeliai rieciasi i virsu?
Dazniausiai del dregmes trukumo.

Viena iš gvildenamų problemų yra kodėl lapai susisuka vamzdeliu?
Tai čia nurodyta daug priežasčių:
1 - esant ypač aukštai oro temperatūrai (daugiau kaip 35 ) ir žemai oro drėgmei
Augalams yra pavojinga jeigu šaknų zonoje temperatūra yra žema, o viršūnė patiria aukštų temperatūrų stresą (tai va dėl ko reikia pomidorų kojytes pamulčiuoti )
2-tai gali būti, kad augalai susirgo bakteriniu vėžiu (susisukę apatiniai lapai vysta, ruduoja ir pamažu džiūsta (o siaube ) Po to ant lapkočių, lapų gyslų, taip pat ant stiebo atsiranda įtrukimų, žaizdelių...
3-maisto medžiagų trūkumas (fosforo trūkumas - viršutinė lapo pusė tampa tamsiai pilkai žalia, gyslos - violetiškai raudonos; sieros trūkumas - ant jaunų lapų atsiranda nekrotinių dėmių; boro trūkumas - jauni lapai sukasi į vidų, pritrūkę kalcio - sukasi į viršų, vaisių viršūnės atsiranda juodų dėmių, kalio - lapų kraštai riečiasi žemyn, ant jų atsiranda nekrotinių dėmių.

Kazkaip keistai su mano pomidorais-baigiasi keke,po keke lapai pradejo augt,ziuriu jau ziedai formuojasi.Nuspinti ar leisti augt?
Tą "prątęsimą" skink, nes ta žiedinė kekė išeikvos visą energiją ir pirmos kekės pomidorai nebeaugs. Arba ta antroji kekė pati išaugins špygos dydžio pomidorus...

Norejau paklausti ar gerai bus jei antras stiebas auga is augsciau nei pirmos kekes pazastis?

Šiaip antram stiebui augti reiktų žemiau, bet jei jau palikai taip, tegu būna. Nieko tam daigui nenutiks. Augs ir ant tos šakos pomidorai, o ne slyvos.. Tiesiog taip niekad neauginu - iš anksto apsisprendžiu keliais stiebais auginsiu
Pomidoras isleido dvi kekes ir i virsu nebeauga, nors salia ta pati veisle tuoj ir lubas rems...

Būna, kad nei iš šio, nei iš to pomidoras užsibaigia žiedine keke, tuomet šoninę atžalą leidžiame augti iš bet kokios vietos. Tokiu atveju gali ir dvi atžalas palikt, bet su dviem atžalom derės vėliau, nei su viena.. Gali rinktis kaip tau geriau
Gal kas pasakys ko trūksta pomidoram..į lapus auga kaip pasiute,o va pomidoriuku nelabai mezga..ko jiems trūksta... ?
manau atsakymas butu toks:sodink pomidorus ant dietos,nes per daug trasu gavo.

Pradėjusius rausti nuskinat,kad kiti galėtų nokti,ar paliekat kekėje? Su mama aną dieną diskutavom..
Nežinau kaip kitos, bet aš nuskinu visus, net ir ružavus pomidorus. Biesas jų neima, jau kai pradeda rausti, tai nesustabdysi..

Labai sunkiai mezgas pomidorai,bet ne tame bėda. Bėda tame,kad vos jie paaugę įma pūti nuo apačios...nuruduoja apvaliai pusė pomidoro.... ties koteliu lieka sveikas... Kaip gydytis? Kodėl taip nutinka?
Tai neinfekcinė liga. Pomidorai serga viršūniniu puviniu. Tai dažniausiai nutinka, kai pomidorams trūksta kalcio. Gal dirva truputį nualinta, galima skystu galvijų mėšlu palaistyti, žodžiu reikia pomidorus pavitaminizuoti. Problema susitvarko Jei labai masiškai išplitę, kraštutiniu atveju reiktų palaistyti arba nupurkšti kalcio salietros 1% tirpalu.

Pajudinus lapus pasikelia mazu museliu debesis, sviesiu.. ?
Tai baltasparniai. Labai sunku su jais kovot. Nėra efektyvaus insekticido jiems, nes jie labai atsparūs visokiai chemijai. Dauginasi kosminiu greičiu.
Žinau tik vieną būdą: purkšti juos degtine su vandeniu santykiu 1:1. Tik, žinoma, vieno-dviejų kartų nepakaks...
Dar yra pirkti geltonų lipnių juostų, galit kažkiek jomis bent pabandyti.
Jei nieko nedarysit, su pomidorais galit atsisveikinti..

Foto :
user posted image

Nuotraukoje ant lapo ryškus magnio trūkumas,o lapų susisukimas gali būti veislės savybė arba staigus temp.pakilimas,esant mažam oro drėgnumui{per sausa}.Taip pat rekomenduojama nupurkšti pomid. boro rūgšties tirpalu-10l /2g b.r.
user posted image“Žiedų augimas ir vystymasis sutrinka ir dėl mangano trūkumo.Iš savo praktikos galiu pasakyti,kad aukštaūgiai pabarstydavo 3-4 kekę kaip nuotraukoje.Padėjo paliejimas kalio permanganato tirpalu.”
foto su musele ir prie ziedo tie juodi smulkus taskiukai
user posted image
Šiltnamiuose irgi kartais negausiai pasitaiko muselių prie pomidorų kotų, bet jos dažniausiai nuo mulčo atsiranda. O nuo ko vazonuose..

Jei nepadeda muilai (dar ūkišką muilą išbandyk), nupurkšk koka kola... neblogas nuodas čiulpikams. Jei musytės veisiasi pačioje žemėje, palaistyk kalio permanganato tirpaliuku. Ir pomidorams gerai, ir musytėms blogaiMan panasu i rudaja demetlige. Bandyk pieno-vandens-jodo misiniu purksti. Stenkis ir lapu apacias nupurkst. Po savaiteles kartok. Labiau pazeistus lapus isskink. Butinas kuo geresnis vedinimas.
user posted image
Atsiverčiau savo išminties knygas - panašūs požymiai į rudąją dėmėtligę arba kladiosporiozę.

Ligos požymius galima rasti taip pat ant stiebų, žiedų. Sergančių augalų derlius sumažėja, vaisiai lėtai noksta, bet pažeidžiami retai. Infekcijos plitimo greitis priklauso nuo santykinės drėgmės ir oro temperatūros. Jei drėgmė mažesnė nei 70 proc. augalai neužsikrečia. Žodžiu, VĖDINIMAS labai svarbus, ir čia taisyklė daugelio pomidorų ligų profilaktikai.
Aš galvočiau kaip pagerinti vėdinimą, neuždaryčiau jokiu būdu naktį ir purkščiau pienu su jodu pakaitom su dirviniais asiūkliais. Labiausiai pažeistus lapus išskinti reiktų. Ir visokiais būdais mažinti drėgmę šiltnamyje, kas išties nelengva užduotis, kai numatomi lietūs.


dėl žiedų pasidaryti tokų tirpaliuką: 1 arbatinį šaukštelį boro rūgšties ištirpink 10 ltr vandens ir nupurkšk sveikuosius, gražiai žydinčius žiedus.
Tik "neskalbk", "nemaudyk" žiedų, o tokia lengva dulksna nupurkšk. Ryte, kol saulė nekaitina.
Turėtų pasibaigti tokios bėdos
http://www.supermama...-1310295101.jpg

Neparašei kokia tai veislė. Gali tai būti ir hibrido ypatybė. Jei ne, tai reiškia, kad trūksta kalio ir magnio. Taigi jiems reikėtų vienanarių trąšų.
Galbūt persistengėt su azotinėm trąšom, gal kokio paukščių, triušių mėšlo per stipraus panaudojot, o būtent kalio pritrūko...
Pomidoru tresimas:[FONT=Arial]

…pasodinusi,po kokių 2 sav perlieju karbamidu..
“O karbamidu viena karta liejat?Ir kokiu santykiu skiedziat(ant laistytuvo , sakykim,kiek sauju dedat)”

į 10 l laistytuvą šauktą sriubinį dedu ir perlieju su laistytuvu nuo viršaus ant lapų mes daugelį daržovių taip perliejam
kalio permanganatą -apytiksliai imu apie 3gr ir pasidarau 20lt kibire tirpalą,tirpalo 2ltr pilu į 10ltr laistytuvą ,dapilu vandens ir vienu laist. palaistau 5-6 daigus.Pirmąkart,praėjus dviem savaitėms po pasodinimo, antrą kartą žydint antrai kekei{aukštaūgiams}.BET: Tos, kurios mulčiuoja savo šiltnamius (daržus) ir tikisi gero mikroorganizmų darbo po mulču, kalio permanganato neturėtų naudoti. Jis - antiseptikas, ("chemija") naikinanti ne tik ligų sukėlėjus, bet ir geruosius grybus, kurie pūdo mulčą, išpurina dirvą, padeda augalams augti.. Jei kalio permanganatą savo darže naudojat pastoviai, ir profilaktikai, ir gydymui, tai jau yra tikimybė, kad jis neveikia ligų sukėlėjų. Nes patogenai turi savybę prisitaikyti, kasmet išlieka vis atsparesnių, kol galiausiai nebereaguoja į chemiją.


Magnio sulfato kiek reikia dėti į kibirą?Pardavėja parduotuvėje pasakė-1 šaukštą.Kitur perskaičiau 100gr į kibirą?
Ten,kur 100gr,kalbama apie purškima per lapus "Nubrauktas arbatinis šaukštelis miltelių kibirui vandens. Visada tokiu santykiu darydavau. Dar šiuo cheminiu klausimu konsultavausi su amarrile, sakė galima ir daugiau to magnio miltelių dėt. Bet kol kas pasilikau prie įprastos savo dozės.. O geriausia iterpti i dirva pries sodinant. Kazkur uzkliuvo toks patarimasBet nepamirškit, kad pomidorų lapai gali gelsti ne tik dėl magnio trūkumo, bet ir kai trūksta mangano, azoto ar geležies.

Kai dirvoje par daug azoto, per sausa, pradeda ryškėti magnio trūkumas.
Jei ant pomidorų lapų yra nestipri mozaika, G.Visockienė pataria juos nupurkšti tokiu tirpalu: litrą nugriebto pieno ir 2 g kalio permanganato sumaišyti su 9 l vandens.

Pomidorų maro homeopatinis gydymas
Sužinojau, kad konstitucinis homeopatinis vaistas pomidorų ligų gydymui (tame tarpe ir marui) yra Ocimum basilicum. Praėjusį sezoną laistydavau pomidorus ištirpindama po žirnelį homeopatinio vaisto kibire vandens. Rezultatai buvo stulbinantys! Pomidorų stiebai ir lapai išliko nepažeisti ligos iki rugsėjo pabaigos, paskutinį derlių nuskyniau spalio viduryje, tik visai keli vaisiai buvo su tamsia demele (nuo rusėjo žymiai rečiau laistydavau, rečiau podidorai gaudavo ir savo vaisto).

Dėl bazilikų...Jais laistyti vertėtų du-tris kartus per sezoną. Geriau yra bazilikų nuoviru pomidorus nupurkšti, tuomet neina taip į lapus ir saugo nuo ligų. Ir purkšti galima dažniau. 1 litras normalaus stiprumo nuoviro 5 ltr vandens. Tai nėra stipru. Tas "normalus" gaunasi į trilitrinį stiklainį su vandeniu įdėjus keletą pasmulkintų baziliko šakų ir parą laiko palaikius. Paskui reik nukošti ir pavirti. Viskas tas pats, kaip ir su dirviniu asiūkliu.

Čia citata iš vieno straipsnio apie marą:
"Augalus genėkite tik ryte, kad pažeistos vietos spėtų apdžiūti. Pastebėję pirmuosius maro požymius ar sužinoję, kad liga plinta, augalus purkškite fungicidais. Stipriai susirgusius augalus geriau pašalinti. Net pažeistų lapų, vaisių šalinimas sumažina galimybes ligai plisti. Jei pomidorai serga, tenka juos laikyti kuo sausesnius, net kurį laiką nelaistyti. Geriausias „vaistas“ – žema santykinė oro drėgmė, aukšta temperatūra ir vėdinimas".
Kiaulpienių lapai, Arbūzai, bananai, pienas, vynuogės - kalio šaltiniai. kadangi nekainuoja tik pienių lapai tai siūlyčiau juos parauginti ir palieti.
Derėjimo metu augalams reikia daugiausia maisto, todėl formuojantis užuomazgoms papildomai tręškime kas 10-12 dienų. Retas, gausus tręšimas augalams žalingas. Prieš tręšdami dirvą būtinai palaistykim
Tiek česnakai, tiek bazilikai apsaugo pomidorus nuo daugelio ligų. Pastebėta kad bazilikas, augantis šalia pomidorų, saugo nuo fitaftoros. Jeigu sąlygos plisti ligoms palankios, tai pomidorus papildomai purškiu česnakų antpilu arba dirvinio asiūklio nuoviru. Taip pat galima purkšti atskiestu liesu (ne pasterizuotu) pienu, įlašinti į jį jodo. Arba pagaminti išrūgų su jodu.

Padeda apsaugoti nuo ligų ir beržo grybas, pušų pumpurų nuoviras. Atsimenu, kaime senelė, augindama pomidorus, šalia pasodindavo kelis kanapių krūmelius, todėl pomidorai augdavo tiesiog lysvėje, sunokdavo ir nesirgdavo jokiomis ligomis.

Štai keletas receptų nuo fitoftoros:

a) 1 l pieno (nepasterizuoto),
9 l vandens,
20 lašų jodo.

Arba naudoti tokius pat kiekius išrūgų arba parūgusio kefyro, jodo. Purkšti kas 10 dienų.

1,5 stiklinės sumaltų česnako galvučių arba 3 stiklinės žiedstiebių ir laiškų,
1,5 g kalio permengenato,
2 valgomi šaukštai ūkinio muilo,
10 l vandens.

Sumaltus česnakus užpilti vandeniu. Palaikyti parą, tada perkošti, nuspausti, ištirpinti muilą, kalio permengenatą ir purkšti pomidorus taip, kad sušlaptų apatinė lapų pusė (kiekvienam augalui ne mažiau kaip stiklinė tirpalo). Purkšti kas dvi savaites.

c) 100 g išdžiovinto susmulkinto beržo grybo,
1 l verdančio vandens.

Užpilti verdančiu vandeniu ir pakaitinti vandens vonelėje apie 30 min., tuomet leisti ataušti, perkošti ir purkšti kas 10–14 dienų.Taip pat galima sauso grybo milteliais pabarstyti aplink pomidorų krūmelius ir ant pačių krūmelių.

d) 1 kg šviežios dirvinio asiūklio arba 150 g džiovintos žolės,
10 l vandens.

Asiūklių žolę užpilti vandeniu, palaikyti parą laiko, po to pavirinti 30 min. ir atvėsinti. Purkšti pomidorus kas 10–14 dienų.

e) 1 dalis pušų pumpurų (jei pumpurų 1 l, tai vandens 2 l),
2 dalys vandens.

Anksti pavasarį, kada dar pumpurai yra lipnūs, prisiskinti ir laikyti tamsioje šaltoje vietoje (kad ir šaldytuvo apatinėje lentynėlėje) ne trumpiau nei 10 dienų. Susmulkinti, užpilti vandeniu, statyti virti, o užvirus pavirinti apie 3 min. Kai ataušta, perkošti. Antpilą, maišytą su vandeniu 1/5 dalimis, purkšti kas 10 dienų.

P. S. Į visus purškiamus skysčius galima dėti ūkinio muilo iki 40 g 10 l vandens, kad skystis geriau priliptų prie augalų lapų. Artėjant rudeniui, kada pomidorų vaisiai yra užaugę, o naktimis prasiseda rūkai, nupurškiu juos 10% valgomos druskos tirpalu. Nuo to dalis pomidorų lapų nudžiūva, bet vaisiai pasidengia druskos plėvele ir neužsikrečia fitaftora. Nuskynus dar neprinokusius vaisius, kuriuos nokinu namie, nuplaunu karštu vandeniu (vandens temperatūra turi būti tik iki 60 laipsnių). Sausai nušluostau ir padedu nokti.

Augalai prieš grybines ligas• Asiūklių nuoviras
• Česnakų ištrauka
• Svogūnų nuoviras
• Krienų ištrauka
• Dirvinių pentinių ištrauka•

Augalai kovai su kenkėjais
• Pelynų nuoviras
• Dilgėlių ištrauka
• Plačialapių paparčių ištrauka
• Plačialapių paparčių nuoviras
• Bitkrėslių nuoviras
• Varnalėšų ištrauka
• P. tabako ištrauka
• P. tabako nuoviras
• P. tabako dulkės ir dūmai
• S. rūgštynių šakų ištrauka
• Didžiųjų pentinių ištrauka
• Sėjamųjų kanapių nuoviras
• Pušų spyglių koncentratas
• Karčiosios paprikos vaisių nuoviras
Vasaros rūkai negriebia pomidoru, tik rudeniniai.
Virsunes reikia nukirpti rugpjucio men. Apie 1O-15d.
Manau, pagrindinis dalykas išauginti sveikus pomidorus, tai kuo geresnės sąlygos vėdinimui, skersvėjui sudaryt.

Trasu ruosimas pagal EX
Aš į trilitrinį stiklainį prikemšu dirvinio asiūklio, truputį pasmulkinu jį, dar įdedu pora šakelių baziliko, irgi pasmulkinu, užpilu vandeniu kad apsemtų, palaikau parą laiko, nukošiu, užverdu ir paverdu apie 15 min ant silpnos ugnies. Atvėsinu, gautą nuovirą (apie du litrai man gaunasi) supilu į kibirą, dapilu beveik iki viršaus vandens, t.y. atskiedžiu ir drožiu purkšti savo pomidorų. Šitas mixas saugo nuo grybinių ligų. Va ir visas mokslas Tik nepamirškit, kad vieno purškimo negana. Per sezoną kartokit keletą kartų. Profilaktiškai. Gal ir nuobodžiai skamba, bet geriau nepatingėt linksmai papurškinėt keletą kartų žolytėm, nei su liūdesiu kartą chemija purkšt. O kam tau tą žolės pliurzę daryt? Mums purškimui reikia žolės ištraukos (toks ir tikslas), o ne kisieliaus..
Taigi, palaikius žoles parą vandenyje ir nukošus gaunasi ištrauka. Verdame, darome jos koncentratą. Nusistovėjusį, atvėsusį filtruojame. Po to skiedžiame, kad gautume jį reikiamos koncentracijos...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Aga: 07 gegužės 2015 - 06:25
lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
nu Gonzikas, nu pogodi!!!! Ar tai didesnių ir gražesnių niekas neturėjo- ar čia įmetei pavyzdį, koks neturėtų būti daigas šiuo metu?[COLOR=yellow] g.gif
Atsakyti
Cia pomidoras tiems maziems zmogeliams , liliputams .
Gink dieve nieko nediskriminuoju .
Atsakyti
QUOTE(Acqua Alta @ 2015 05 05, 13:56)

nagi, labai smalsu- foto gal kokios bulgariškos lysvės kur turit? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Marmaledas @ 2015 05 05, 14:58)
nagi, labai smalsu- foto gal kokios bulgariškos lysvės kur turit? blush2.gif

Jau klausiau dėl vaizdų -slepia topsecret.gif
Atsakyti
Gerai ryt nusiravesiu ir nufotkinsiu . Suds gavos su tom vagom , labai lengva zeme , gamtos jegos gerai aplygino jau . Kaip tik siandien zole apipjoviau apie darza , biski pasiremontuosiu ir bus vaizdu .
Atsakyti
Kur tos mamkos dinge g.gif biggrin.gif jau sodina turbut tongue.gif
As vakar puse siltnamio uzsodinau smile.gif du gigantus kurklius iskasiau doh.gif pomidorams sijonus uzdejau ,tikiuos nenugraus biggrin.gif
Atsakyti
kas sodina, kas jau issodino smile.gif Aha, tema kazkaip apmire, neber ka pasakoti, veisles pasirinktos, sejimas nebeauktualu, augimas taipogi, nes jau pas visas daigai uzauge, nuss dabar pradesim diskutuoti, kai pasipils ziedai ir bumbulai, o veliau kai ragausim, tada skonius aptarinesim biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti
Pasirodo ta baisioji salna si karta pasiglemze kaimynes siltnami doh.gif verysad.gif pas mane kazkaip sonu matyt praejo, o gal , kad gausiai prilaiscius viska buvau. nu ir dengiau daugybe agro sluoksniu. sake iki zemes- visi 50 daigu doh.gif o turguj sake daigas eura kainuoja blink.gif ... ar tikrai siemet tokios kosmines kainos? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Vobla @ 2015 05 06, 08:44)
  o turguj sake daigas eura kainuoja blink.gif ... ar tikrai siemet tokios kosmines kainos? g.gif


pernai mačiau paliegusias palmes už 3 lt, tai tikiu, kad normalus gali eurą kainuoti
Atsakyti
QUOTE(Vobla @ 2015 05 06, 08:44)
Pasirodo ta baisioji salna  si karta pasiglemze kaimynes siltnami doh.gif  verysad.gif  pas mane kazkaip sonu matyt praejo, o gal , kad gausiai prilaiscius viska buvau. nu ir dengiau daugybe agro sluoksniu. sake iki zemes- visi 50 daigu doh.gif  o turguj sake daigas eura kainuoja blink.gif ... ar tikrai siemet tokios kosmines kainos? g.gif

bent jau priš savaitę mūsų turguj tokios kainos buvo ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Paladė @ 2015 05 06, 07:48)
pernai mačiau paliegusias palmes už 3 lt, tai tikiu, kad normalus gali eurą kainuotiQUOTE(GONZIKAS117 @ 2015 05 06, 07:51)
bent jau priš savaitę mūsų turguj tokios kainos buvo ax.gif

olilia blink.gif
tai ta nakti , kai tik apie 3+ prognozuoja- klostysiu klostysiu... nes nu bankrotas gali stuktelt. jau ir taip siemet is naujo teko plevele pirkti, kai vejas susprogdino siltnami...
Atsakyti