QUOTE(ernoja @ 2015 09 12, 10:45)
Tą patį galėčiau apie savo skiepytus 17 ir 8 pasakyti.
Man įdomu - jei vaikas su stipriu imunitetu, kodėl tuomet taip bijomasi vaikiškų ligų?
Kiti dreba ir skiepijasi ir nuo gripo, vėjaraupių, rotaviruso - kaip suprantu, jūs nebijote, nes vaikų imunitetas gerai sukovoja.
O toliau?
Pvz raudonukė yra viena lengviausių vaikiškų ligų, praeina be komplikacijų (pati sirgau kūdikystėje), plius, dovana- imunitetas
visam gyvenimui. Pastok kada nori, kad ir keturiasdešimties - dėl raudonukės ir jos poveikio vaisiui būsi rami.

( aš mažiuko susilaukiau vėlyvame amžiuje). Kiaulytė - jeigu susergama iki lytinio brendimo, liga paprastai pakeliama nesunkiai, o ketvirtadaliui susirgusių vaikų apskirtai jokie požymiai nepasireiškia:
http://ligos.sveikas...minis_parotitas Taip visus gąsdinantis poliomielitas didžiajai daliai (virš 90 procentų) praeina be požymių (!), o komplikacijos kyla tik asmenims su nusilpusiu imunitetu, ir tai - ne visiems fatališkos:
"
Daugeliui žmonių su normaliu imunitetu ši infekcija centrinės nervų sistemos nepažeidžia, gali praeiti asimptomiškai arba sukelti gerklės skausmą, karščiavimą, pykinimą, vėmimą, viduriavimą ar vidurių užkietėjimą, pilvo skausmus. Maždaug 3 % ligos atvejų komplikuojasi nervų sistemos pažeidimu.":
http://www.pasveik.l...omielitas/72687
Kokliušas - jei ir skiepyti serga, kokia prasmė?
Sutinku, kad difterija yra išties pavojinga gyvybei liga, stabligė irgi, dėl šių galima galvoti, ypač jei keliaujama į atatinkamas šalis arba gyv. būdas susijęs su mėšlina žeme.
Bet, gal skiepai labiausiai reikalingi tiems kiek silpnesniems, mažiau atspariems, o ne visiems iš eilės?