Įkraunama...
Įkraunama...

Šeimos piniginė

Pastaruoju metu atsirado daug nesutarimų šeimoje dėl pinigų, jų leidimo, taupymo ir pan. Taigi, įdomu, koks pinigų valdymo principas jūsų šeimose. Ar turite bendrą sąskaitą, kokios pirkimo taisyklės iš jos, kas kokią dalį įneša? Gal neturite tokios sąskaitos, kiekvienas leidžiate pinigus jos labui ir neskaičiuojate, katras daugiau ar mažiau? Ar vyrai burba dėl drabužių ar kosmetikos pirkimo, o gal moterims atrodo, kad vyrai švaisto pinigus?
Pasidalinkite prašau savo patirtimi ir galbūt nuomone.
Atsakyti
QUOTE(Mėgėja @ 2015 07 05, 10:27)
Pastaruoju metu atsirado daug nesutarimų šeimoje dėl pinigų, jų leidimo, taupymo ir pan. Taigi, įdomu, koks pinigų valdymo principas jūsų šeimose. Ar turite bendrą sąskaitą, kokios pirkimo taisyklės iš jos, kas kokią dalį įneša? Gal neturite tokios sąskaitos, kiekvienas leidžiate  pinigus jos labui ir neskaičiuojate, katras daugiau ar mažiau? Ar vyrai burba dėl drabužių ar kosmetikos pirkimo, o gal moterims atrodo, kad vyrai švaisto pinigus?
Pasidalinkite prašau savo patirtimi ir galbūt nuomone.

Didžioji dalis pinigų atitenka man (nors vyras uždirba gerokai daugiau nei aš), nes aš rūpinuosi maistu namie, reikalingom valymo, skalbimo priemonėm. Bendros sąskaitos neturim, vienas kito banko kortelėmis nesinaudojam. Dėl grožio priemonių nesu sulaukus nei vieno priekaišto. Vyro pasakymas: Reikia - pirk. Rūbus, batus dažniausiai važiuojam pirkt kartu. Dėl didelių pirkinių kartu sprendžiam reikia ar ne 4u.gif
Atsakyti
Turime ir bendra ir atskiras saskaitas. Skaiciuot tikrai neskaiciuojam kas daugiau ar maziau isleido, nesiskundziame finansine padetimi.
As pagrinde perku maista, ivairius daiktus buiciai, nuperku vaikams ko reikia. Kartais visa tai darome kartu. Del didesniu, brangesniu pirkiniu kartu sprendziame ar to reikia.
Nors mes abu islaidus, ir as megstu pasilepinti visokiomis nesamonemis ir samonemis, drabuziais, batais, kosmetika, taciau niekada neteko is vyro girdeti jokiu priekaistu. Jeigu perku vadinasi reikia. As jam taip pat leidziu pirkti ka jis nori, jei jam to reikia. Kartais pasiepiam vienas kita, bet ten siaip... draugiskai.
Atsakyti
Turim vieną bendrą sąskaitą.
Mėnesiui nuimama tam tikra suma grynais - mokėti ten, kur nepriima kortelių (pvz turgus, kirpykla, dantistas).
Visos išlaidos kruopščiai suskaičiuojamos ir suvedamos į excelį, taigi abu matom, kur kas kam ir kiek išleido.
Suskaičiuoti išlaidas yra pusė darbo, svarbesnė pusė - išanalizuot būtinai kartu, kur buvo išleista neracionaliai, kur buvo galima išleisti mažiau ir pan. Tai kalbamės, žiūrim, lyginam su prieš tai buvusiais mėnesiais ir būtinai kiekvienam sekančiam mėnesiui sudarom planą, ką pirksim, kam taupysim, kokių konkrečių veiksmų imsimės ir tt Pvz, praėjo mėnuo, paskaičiavom, matom, kad daug (daugiau nei tarkim pastarojo pusmečio vidurkis) išleidom saldumynams - susitariam dėl konkrečių veiksmų (1. neperkam nei vieno saldumyno, kol nesuvalgom visų turimų namuose 2. paskui į savaitę kartą perkam ne daugiau nei x vnt arba už x eur sumą 3. kontrolė: išlaidų suvedimas kas savaitę).
Sekančio mėnesio išlaidos planuojamos kartu. Aš daugiau atsakinga už nuolaidas, taigi galiu vyrui priminti, kad tarkim dabar išpardavimai, apskaičiuok, ko tau reikės sekantį pusmetį, supirksim, kol nuolaidos. Apie vaikų poreikius vyras nenutuokia nieko, vėlgi aš turiu perspėt, kad sekantį mėn bus perkama tas ir anas.
Na kas dar mastau.gif Vyras dėl mano moteriškų silpnybių nepriekaištauja. Aš karts nuo karto turiu priminti, kad nebesiųstų šlamšto iš kiniečių, kad maisto parduotuvėse žiūrėtų kainas. Šiaip abu esam taupūs, tai konfliktų nelabai kyla.
Šiuo metu gyvenam itin taupiai, leidžiam vyro atlyginimą (net ne visą), mano pajamos investuojamos 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Mėgėja @ 2015 07 05, 10:27)
Pastaruoju metu atsirado daug nesutarimų šeimoje dėl pinigų, jų leidimo, taupymo ir pan. Taigi, įdomu, koks pinigų valdymo principas jūsų šeimose. Ar turite bendrą sąskaitą, kokios pirkimo taisyklės iš jos, kas kokią dalį įneša? Gal neturite tokios sąskaitos, kiekvienas leidžiate  pinigus jos labui ir neskaičiuojate, katras daugiau ar mažiau? Ar vyrai burba dėl drabužių ar kosmetikos pirkimo, o gal moterims atrodo, kad vyrai švaisto pinigus?
Pasidalinkite prašau savo patirtimi ir galbūt nuomone.


Mes turime bendra saskaita su dviem kortelem, plius as dar turiu internetinio banko korta, is kurios moku mokescius valstybei (kas menesi) ir gaunu pinigus uz vaika. Visi komunaliniai mokesciai (nuoma, elektra, dujos, internetas, telefonas) yra atliekami pavedimu (nemokamai). Didesnius pirkinius planuojames is anksto, turim tam tikra biudzeta, islaidas suvedineju i kurdingopinigai, ten patogu ir perzvelgt vidurkius pajamu/islaidu, susidaryt biudzeta. Kas kelis menesius vyrui padarau apzvalga, kur galetume pasispausti, pasiplanuojame didesnius pirkinius, atostogas. Nei vienas nei kitas nesvaistome pinigu, todel ir burbet nereikia biggrin.gif yra nustatyti biudzetai drabuziams, pramogoms, vyro visokiems irankiams ir stengiames nevirsyti. Vienintele sritis,kuriai dar ner biudzeto, tai vaiko islaidos, nes kolkas dar sunku apskaiciuot, kai viska perki pirma karta biggrin.gif Mes kaip ir donstop seima, drabuzius ir avalyne, daiktus namams stengiames pirkti per ispardavimus. Taip pat dali santaupu investuojame (kolkas tik i akcijas, bet reiks pasidomet ir gyvybes draudimu). Taip pat artimiausiu metu ketiname visiskai atsisakyt tradicinio banko paslaugu ir pereit prie internetinio.


Atsakyti
QUOTE(Mėgėja @ 2015 07 05, 11:27)
Pastaruoju metu atsirado daug nesutarimų šeimoje dėl pinigų, jų leidimo, taupymo ir pan. Taigi, įdomu, koks pinigų valdymo principas jūsų šeimose. Ar turite bendrą sąskaitą, kokios pirkimo taisyklės iš jos, kas kokią dalį įneša? Gal neturite tokios sąskaitos, kiekvienas leidžiate  pinigus jos labui ir neskaičiuojate, katras daugiau ar mažiau? Ar vyrai burba dėl drabužių ar kosmetikos pirkimo, o gal moterims atrodo, kad vyrai švaisto pinigus?
Pasidalinkite prašau savo patirtimi ir galbūt nuomone.

Neturim jokių bendrų sąskaitų. Nežinau kiek uždirba vyras, jis turbūt nežino kiek aš. Visiškai nereguliuoju ir nesidomiu jo pirkiniais (nebent pats norėtų kalbėtis), neatsiskaitinėju ir už savuosius. Jis uždirba ir perka ką nori, aš uždirbu ir perku ką noriu. Į didelius pirkinius (būstas, vyro mašina, investicijos ir t.t.) nesikišu ir neplanuojam kartu. Vyras tikrai įgalus pats spręsti, o man nėra svarbu. Mašiną man rinko ir padėjo pirkti vyras, bet moku už ją aš.
Vyras duoda tam tikrą (sutartą) sumą bendram pragyvenimui (maistui, buičiai, vaikų poreikiams) + moka už butą. Aš duotus pinigus paskirstau savaitėmis ir leidžiu, rašausi išlaidas, paanalizuoju. Visad gali paimti sąsiuvinį ir žiūrėt jei jam įdomu.
Aš moku visų vaikų kaupiamuosius draudimus, lizingą, auklei atlyginimą ir keletą mokesčių, lepinu vaikus, dar mano pinigai eina pomėgiams ir augintiniams. Aišku susimoku ir už savo poreikius - rūbus, kosmetiką, aksesuarus ir t.t. Jei man labai trūksta pinigų kažkokiam man reikiamam ir tikrai brangiam daiktui, tai skolinuosi iš vyro ir jam atiduodu.
Jei trūksta ekstra bėdos atveju (gyd., tyrimams), tai apmoka vyras be jokių problemų, tik reikia pasakyti. Bet stengiuosi, jog tokių atvejų būtų kuo mažiau. Dabar tvarkausi kapitaliai dantis - estetinis taisymas, implantai, protezavimas, tai irgi moku pati.
Kartais šiaip duoda daugiau pinigų, kad prasineščiau per išpardavimus (porąkart metuose), bet aš dažnai išleidžiu juos ne sau, o šeimai.
Atsakyti
Visus mūsų atlyginimų pinigus valdau ir skirstau aš, vien todėl, kad vyrui tas žiauriai neįdomu - mokesčiai, maistais, draudimai ir etc.
Kiekvienas dar turim papildomų pajamų be atlyginimų - tuos pinigus tvarkom kiekvienas atskirai ir nesidomim sumomis.
Atsakyti
Uždirbame panašiai, kiekvienas atlyginimus gauname į savo sąskaitas. Išleidžiame irgi panašiai. Didesnius pirkinius bendro naudojimo (na, tarkim, šaldytuvas, telikas, buto remontas) perkam kartu.
Maistą, buities prekes - nesiskirstom, kas nueina į pardę, tas ir sumoka, jokio skirtumo.

Automobilius perkam/išlaikom kiekvienas iš savo kišenės (į kurią nelendam, beje).

Jokio poreikio dirbtinei bendrai sąskaitai nėra ir nemanau, kad bus.
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2015 07 10, 08:28)
Į didelius pirkinius (būstas, vyro mašina, investicijos ir t.t.) nesikišu ir neplanuojam kartu.

jums nesvarbu kur jus ir jusu seima gyvensite ? neisivaizduoju,kad vyras sprestu VIENAS toki kl ,kaip busto pirkimas,irengimas ir pan,.
Atsakyti
QUOTE(kumiko @ 2015 07 11, 18:51)
jums nesvarbu kur jus ir jusu seima gyvensite ? neisivaizduoju,kad vyras sprestu VIENAS toki kl ,kaip busto pirkimas,irengimas ir pan,.

Aš nelabai sureikšminu ax.gif
Šiuo metu namo statybos, tai atvirai pasakius man mažiausiai norisi reguliuoti koks tas namas turėtų būti ir t.t. Kažkaip nelabai man svarbu ir nelabai įdomu. Man tokie dalykai - kančia doh.gif Koks bus, tokiam valio. Svarbu, kad užtektų vietos ir gal būtų patogus, o jau vyras tikrai gali tai žinoti ir vienas. Na, jis paklausia mano nuomonės, bet aš net apsikrauti tom mintim nenoriu, nepretenzinga tuo klausimu...Aš visąlaik prašau, jog jei gali ir nesunku - spręstų pats.
Tokia esu..kas papuolė po ranka, tą ir rengiuos, važiuoju su bet kokia mašina, gyvent visur vienodai galiu - kad tik būtų šalia šeima, visi sveiki ir laimingi.
Siaubingai nemėgstu apsipirkinėjimų, parduotuvių, daiktų rinkimosi..čia mano nakties košmaras doh.gif

Bet pvz. man labai svarbu kur ir kaip atostogauti, svarbios šeimos šventės, laisvalaikis ir pan. Čia jau aš paradui vadovauju biggrin.gif
Atsakyti
nuo pat pirmos dienos visi pinigai buvo bendri.... buvo laikas kai as viena ishlaikiau, buvo laikas, kai MB.... niekad nebuvo atskiros pinigines..... ir dabar, ish bendros saskaitos perkam kam ko reikia, pasitariam del didesniu pirkiniu.....
Atsakyti
QUOTE(Mėgėja @ 2015 07 05, 11:27)
Ar turite bendrą sąskaitą,

niekada tokios nebuvo ir kol kas poreikio tam nėra

QUOTE(Mėgėja @ 2015 07 05, 11:27)
kiekvienas leidžiate  pinigus jos labui ir neskaičiuojate, katras daugiau ar mažiau?

taip

QUOTE(Mėgėja @ 2015 07 05, 11:27)
Ar vyrai burba dėl drabužių ar kosmetikos pirkimo,

nesu šopoholikė, pati dirbu, todėl jokių burbėjimų. to tik betrūko biggrin.gif
Atsakyti