Įkraunama...
Įkraunama...

Dėl keistų Vilniaus savivaldybės atsakymų

Sveikos mamytės,

Turiu keletą klausimų iš visiškai skirtingų "operų", nors jie visi susiję su darželiais, todėl užvedžiau naują temą. Labai prašyčiau atsakyti į mano klausimus, pateikti savo nuomonę, ar bet kokius pamąstymus šia tema.
Darželių klausmu esu visiškai žalia (vis dar), nors perskaičiau visą informaciją savivaldybės puslapyje, ir net skambinau ten, tačiau klausimų liko nemažai. Kalba eina apie Vilniuje esančius valstybinius darželius.
Mano vaikui dabar 9 mėn, 2017 m. sausį sueis 2 metukai, ir aš jau turėsiu grįžti į darbą. Kai paskabinau į savivaldybę ir paklausiau, tai man paaiškino, kad grupės į valstybinius darželius yra sudaromos rugsėjį, ir jei aš prašymą parašyčiau priimti vaiką į darželį sausiui, tai bus daug mažesnė tikimybė, kad išvis gausim darželį. Ir (dėmesio!) jei negautume sausį, tai mus priimtų ne rugsėjį (tą artimiausią, kur bus po sausio), bet tik KITŲ METŲ sausį (jei vėl bus vietų, žinoma).
Tai pagalvojau negi visi tokie turtingi, kad gali ne rugsėjį gimusiems vaikams samdyti aukles, ir ne visiems juk seneliai, giminės gali pagelbėti. Ką daro tie žmonės? Ką jūs darytumėte? Taigi, gal aiškiau suformuluosiu savo klausimus:
Beje, naujoji elektroninė registravimo sistema veiks nuo šių metų gruodžio mėn. vidurio. Jau bus galima užregistruoti ne tik ateinantiems, bet ir tolesniems bet kuriems metams.
O iki tol turiu apsispręsti:
1. Ar tiesa, kad mažesnė tikimybė gauti kitą mėnesį darželį negu kad rugsėjį? Ant kiek ta tikimybė mažesnė (gal kas turite patirties arba daugiau informacijos, arba girdėjote kažką iš kitų žmonių).
2. Jei į pirmą klausimą atsakymas TAIP, ir jei ta tikimybė tikrai mažėja smarkiai, ką daryti su vaiku? Leisti į darželį 1m.7 mėn? (ar tikrai dar sunku būtų vaikui prisitaikyti?)
3. Jei leisčiau vaiką nuo 1m. 7mėn į darželį, pati tą pusmetį likusį būčiau namuose. Ar vis tiek gaučiau motinystės pašalpą (nesikirstų tai kažkaip su darželio gavimu? Nedingtų man motinystės pašalpa, ar panašiai?). Ir dar, jei leisčiau vaiką nuo 1.7 mėn, tai ar galėčiau ją pasiimti vos po kelių valandų? Ar įmanoma tokiu būdu "laikyti" savo vaikui vietą.

BŪČIAU LABAI DĖKINGA JEI PASIDALINTUMĖTE BET KOKIA INFORMACIJA! 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Amaltėja @ 2015 10 21, 20:31)

1. Ar tiesa, kad mažesnė tikimybė gauti kitą mėnesį darželį negu kad rugsėjį? Ant kiek ta tikimybė mažesnė (gal kas turite patirties arba daugiau informacijos, arba girdėjote kažką iš kitų žmonių).
2. Jei į pirmą klausimą atsakymas TAIP, ir jei ta tikimybė tikrai mažėja smarkiai, ką daryti su vaiku? Leisti į darželį 1m.7 mėn? (ar tikrai dar sunku būtų vaikui prisitaikyti?)
3. Jei leisčiau vaiką nuo 1m. 7mėn į darželį, pati tą pusmetį likusį būčiau namuose. Ar vis tiek gaučiau motinystės pašalpą (nesikirstų tai kažkaip su darželio gavimu? Nedingtų man motinystės pašalpa, ar panašiai?). Ir dar, jei leisčiau vaiką nuo 1.7 mėn, tai ar galėčiau ją pasiimti vos po kelių valandų? Ar įmanoma tokiu būdu "laikyti" savo vaikui vietą.

BŪČIAU LABAI DĖKINGA JEI PASIDALINTUMĖTE BET KOKIA INFORMACIJA!  4u.gif


Rašykite, kad leisite nuo rugsėjo ir nesukit sau galvos. Galėsite pratinti po kelias valandas ilgesnį laiko tarpą. Pašalpa nenukentės, darželyje tik apsidžiaugs, jei imsite anksčiau ar ne visas dienas būsite.
Atsakyti
QUOTE(Amaltėja @ 2015 10 21, 19:31)
yra sudaromos rugsėjį, ir jei aš prašymą parašyčiau priimti vaiką į darželį sausiui, tai bus daug mažesnė tikimybė, kad išvis gausim darželį. Ir (dėmesio!) jei negautume sausį, tai mus priimtų ne rugsėjį (tą artimiausią, kur bus po sausio), bet tik KITŲ METŲ sausį (jei vėl bus vietų, žinoma).

1. Ar tiesa, kad mažesnė tikimybė gauti kitą mėnesį darželį negu kad rugsėjį? Ant kiek ta tikimybė mažesnė (gal kas turite patirties arba daugiau informacijos, arba girdėjote kažką iš kitų žmonių).
2. Jei į pirmą klausimą atsakymas TAIP, ir jei ta tikimybė tikrai mažėja smarkiai, ką daryti su vaiku? Leisti į darželį 1m.7 mėn? (ar tikrai dar sunku būtų vaikui prisitaikyti?)
3. Jei leisčiau vaiką nuo 1m. 7mėn į darželį, pati tą pusmetį likusį būčiau namuose. Ar vis tiek gaučiau motinystės pašalpą (nesikirstų tai kažkaip su darželio gavimu? Nedingtų man motinystės pašalpa, ar panašiai?). Ir dar, jei leisčiau vaiką nuo 1.7 mėn, tai ar galėčiau ją pasiimti vos po kelių valandų? Ar įmanoma tokiu būdu "laikyti" savo vaikui vietą.


1. Tikimybė tikrai mažesnė jei rašote prašymą nuo sausio. Nes į naujai formuojamas grupes rugsėjo 1 d. Jūsų neįtrauktų. Esant dabartiniam vietų trūkumui, tikėtina, kad grupės bus pilnai užpildytos. Jeigu kažkas rusgėjį-spalį atsisako (kaip kad pas mus dabar), tai savivaldybė siunčia toliau stovinčius eilėje. Atėjus sausiui visos grupės tikrai bus susiformavę ir užpildytos.

Tai kad skirtų darželį KITŲ METŲ sausį (o ne artimiausią rugsėjį) man skamba kaip mistika, nieko panašaus negirdėjau. Bet ko tik savivaldybė neprigalvoja....

2. Žada, kad bus galimybė registruoti tam rugsėjui, kai vaikui bus 2,7 mėn. Kadangi vaikas gimęs sausį, tai registruotumėte į lopšelinukų grupę ir didesni šansai pakliūti.

Be to lyg ir žada prioritetus vyresniems vaikams. Niekas dar nežino ką tai reiškia, bet gal Jūsų atveju tai reikštų, kad lopšelinukų eilėje būtumėte arti pradžios (jei rikiuos pagal gimimo datą).

3. Motinystės išmokos nedingtų. O dėl vietos lankymo. Mes lankome 3-4 metų grupę (nuo šių metų nauja grupę), tai tikrai yra vaikų kurie kartą į dvi-tris savaites atvedami ir laiko vietą. Dabar (kai prasidėjo sirgimai) nebe taip aišku kodėl neveda. Be to gali būti ir taip, kad nuvesite pusdieniui, o po to tris savaites sirgs.
Atsakyti
QUOTE(Nikec31 @ 2015 10 22, 17:30)
1. Tikimybė tikrai mažesnė jei rašote prašymą nuo sausio. Nes į naujai formuojamas grupes rugsėjo 1 d.  Jūsų neįtrauktų. Esant dabartiniam vietų trūkumui, tikėtina, kad grupės bus pilnai užpildytos. Jeigu kažkas rusgėjį-spalį atsisako (kaip kad pas mus dabar), tai savivaldybė siunčia toliau stovinčius eilėje. Atėjus sausiui visos grupės tikrai bus susiformavę ir užpildytos. 

Tai kad skirtų darželį KITŲ METŲ sausį (o ne artimiausią rugsėjį) man skamba kaip mistika, nieko panašaus negirdėjau. Bet ko tik savivaldybė neprigalvoja....

2. Žada, kad bus galimybė registruoti tam rugsėjui, kai vaikui bus 2,7 mėn. Kadangi vaikas gimęs sausį, tai registruotumėte į lopšelinukų grupę ir didesni šansai pakliūti.

Be to lyg ir žada prioritetus vyresniems vaikams. Niekas dar nežino ką tai reiškia, bet gal Jūsų atveju tai reikštų, kad lopšelinukų eilėje būtumėte arti pradžios (jei rikiuos pagal gimimo datą).

3. Motinystės išmokos nedingtų. O dėl vietos lankymo. Mes lankome 3-4 metų grupę (nuo šių metų nauja grupę), tai tikrai yra vaikų kurie kartą į dvi-tris savaites atvedami ir laiko vietą. Dabar (kai prasidėjo sirgimai) nebe taip aišku kodėl neveda. Be to gali būti ir taip, kad nuvesite pusdieniui, o po to tris savaites sirgs.


Labai ačiū už išsamų atsakymą! Dabar tikrai aiškiau. Tik ir man dar liko mistika, kodėl savivaldybė nepasiūlytų darželio artimiausią rugsėjį, o tik kitų metų sausį. Nu bet gal dar kartą pasisakbinsiu į savivaldybę, gal pasitaikys kita darbuotoja, gal ta suklydo? Nes tikrai nerealiai kažkaip skamba...
Atsakyti