Įkraunama...
Įkraunama...

Pasirinkimo kryžkelėje

4u.gif
Sveikos mamytės, prašau patarimo iš tikinčių ir pasitikinčių... Mano tema: "kurią meilę rinktis", jeigu tiksliau - "kurią bažnyčią rinktis", aš šiuo metu esu visiškame neapsisprendime.
Esu tikinti nuo vaikystės, dar močiutė pasakojo, kad labai anksti susidomėjau Dievuliu. Tikėjau ir paauglystėje, į bažnyčią nelaksčiau, bet melsdavausi, ypač jei yra koks nerimas ar baimė, visada ieškodavau Dievo paramos, užtarimo..
Ir štai dabar, brandžiame amžiuje, pradėjau lankyti Biblijos studijas suaugusiems. Pasisėmiau labai daug žinių, nes pati Biblijos skaityti nesiryžau, ten labai daug "kodų", tad labai smagu kai viskas yra išsamiai paaiškinama. Labiau pažinau Jėzų, tai dar labiau sustiprino pasitikėjimą Dievu.
Bet laikui bėgant ten išgirdau labai daug kritikos katalikų bažnyčiai. Neva ten daug neteisybės, nukrypimų nuo Biblijos, kad jų Krikštas yra netikras ir pan.. Pajutau spaudimą. Pakeisti bažnyčią. Kodėl? Man miela ir mano katalikų bažnyčia, su savo giesmėmis, psalmėmis, didybe, bet man patinka ir ši paprastoji bažnyčia, kurioje vyksta paprastos diskusijos apie Dievą, koncertai ir Biblijos studijos, kaip aš galiu rinktis vieną ir atsisakyti kitos..


Atsakyti
"Pajutau spaudima". ?????? is ko? Kas vercia liautis eiti i baznycia?
Atsakyti
QUOTE(Leksa @ 2015 11 29, 19:15)
"Pajutau spaudima". ?????? is ko? Kas vercia liautis eiti i baznycia?


Verčia pereiti iš katalikų bažnyčios į jų bažnyčią, kuri yra priešiška katalikų bažnyčiai. Jie sako: "Tu negali viena koja stovėti vienoje bažnyčioje, o kita - kitoje". Atseit negalima vieną sekmadienį dalyvauti katalikų bažnyčios mišiose, o kitą- dainuoti evangelikų baptistų bažnyčios koncerte. O man patinka visos krikščioniškos bažnyčios, juk Dievas visur tas pats Jėzus Kristus. Kodėl bažnyčios taip nesutaria tarpusavyje, juk visų bažnyčių misija yra ta pati...
Atsakyti
misija ta pati, bet pinigus zmogus tai greiciausiai tik vienai baznyciai/sinagogai/cerkvei ar kam dar ten duos, o ne visiems maldos namams. Del finansu jie cia taip.
Reikia pasirinkti? Na, tai rinkieties, gi forumietes uz jus nenuspres, kuria religija jums ispazinti.
Atsakyti
QUOTE(Leksa @ 2015 11 29, 20:19)
misija ta pati, bet pinigus zmogus tai greiciausiai tik vienai baznyciai/sinagogai/cerkvei ar kam dar ten duos, o ne visiems maldos namams. Del finansu jie cia taip.
Reikia pasirinkti? Na, tai rinkieties, gi forumietes uz jus nenuspres, kuria religija jums ispazinti.


Manau, kad pasiliksiu katalikiškoje bažnyčioje, nes ten jau esu nuo gimimo. Bet ir toliau lankysiu baptistų Biblijos studijas bei evangelikų Gerosios naujienos koncertus bei kūrybinius vakarus. Būsiu "viena koja ten, kita ten..."
Savo vaikus pakrikštijau ir privedžiau prie pirmos Komunijos, tai būčiau lyg ir katalikė g.gif
Gerai. Tada klausimą formuluoju taip:
Ar aš darau nuodėmę prieš Dievą, jeigu, būdama katalikė, lankausi ir kitų bažnyčių užsiėmimuose?
Atsakyti
QUOTE(giedruole @ 2015 11 29, 18:02)
Verčia pereiti iš katalikų bažnyčios į jų bažnyčią, kuri yra priešiška katalikų bažnyčiai. Jie sako: "Tu negali viena koja stovėti vienoje bažnyčioje, o kita - kitoje". Atseit negalima vieną sekmadienį dalyvauti katalikų bažnyčios mišiose, o kitą-  dainuoti evangelikų baptistų bažnyčios koncerte. O man patinka visos krikščioniškos bažnyčios, juk Dievas visur tas pats Jėzus Kristus. Kodėl bažnyčios taip nesutaria tarpusavyje, juk visų bažnyčių misija yra ta pati...


Giedruole, jus pati sau labai aiskiai paaiskinote, baznycios nesutaria del vieno poziurio. Bet jus visviena tikite , nesvarbu kurioje baznycioje, tik butent pati baznycia arba atstums arba pritrauks, laikui begant. Liks viena...( tik kuri liks, ar bauginanti ar kviecianti g.gif )
Atsakyti
QUOTE(giedruole @ 2015 11 29, 18:44)
Manau, kad pasiliksiu katalikiškoje bažnyčioje, nes ten jau esu nuo gimimo. Bet ir toliau lankysiu baptistų Biblijos studijas bei evangelikų Gerosios naujienos koncertus bei kūrybinius vakarus. Būsiu "viena koja ten, kita ten..."
Savo vaikus pakrikštijau ir privedžiau prie pirmos Komunijos, tai būčiau lyg ir katalikė  g.gif
Gerai. Tada klausimą formuluoju taip:
Ar aš darau nuodėmę prieš Dievą, jeigu, būdama katalikė, lankausi ir kitų bažnyčių užsiėmimuose?

Kadangi vis dėlto laikote save katalike, pabandykite pasikalbėti su katalikų kunigu, kurio nuomonė jums būtų svarbi. Paklauskite šio klausimo per išpažintį arba paprašykite susitikti pokalbiui.
Dar norėčiau paklausti, ar jūs viską ištyrinėjote, kas yra Katalikų Bažnyčioje? Pasiskaitykit parapijos skelbimus, gal atrasite jus ką dominančio.
Neparašėte miesto, kuriame gyvenate. Gal jums įdomu būtų tai ar šitai? Ar klausotės ,,Marijos radijo''? Šeštadieniais būna laida ,,Klausk drąsiai'' galite pasiklausyti jos įrašų arba gyvai užduoti savo klausimą. Naudinga ,,Katechezė''.
Taip pat yra laida ,,Biblijos slėpiniai'', kurios taip pat, kaip ir daugelio kitų laidų, įrašai yra. Ir čia galite užduot klausimų gyvai arba žinutėmis. Bet pirmiausia tų laidų klausykitės. Manau, ten rasite daug atsakymų.
Atsakyti
QUOTE(giedruole @ 2015 11 29, 19:44)

Gerai. Tada klausimą formuluoju taip:
Ar aš darau nuodėmę prieš Dievą, jeigu, būdama katalikė, lankausi ir kitų bažnyčių užsiėmimuose?

Kazkada as plesiausi tarp baznycios ir cerkves. Va taip analogiskai, kaip ir jus. Ir klausimas analogiskas kilo, ar as Dievo nebemyliu, jei viena koja ten, kita ten? Atsake man vienuolis: jokios nuodemes as nedarau, nes vis tik lieku KRIKSCIONE(ne budiste, ne musulmone), vis tiek TIKIU ir MYLIU viena Dieva, tikiu jo sunumi Jezu Kristu, tikiu Sv.dvasia... Ispazistu ir pripazistu tas pacias nuodemes ir nusizengimus, uz jas gailiuosi. O jau kur nuodemes ispazinti-didelio skirtumo nera: baznycioje, cerkveje ar liuteronu baznycioje, juk Dievas, kuri tikiu, yra VISUR. drinks_cheers.gif
O priklausymas vienai ar kitai Baznyciai yra daugiau formalus del parapijieciu skaiciaus, del gaunamo finansavimo.
Ir jei jusu sirdis linksta prie krikscionybes ideju, tai tikrai nera jokios nuodemes isklausyti Biblijos aiskinimo ir is kitokio aspekto. Patikekit, filosofijos studentai ta Biblija is viso is is visu rakursu analizuoja. drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(giedruole @ 2015 11 29, 18:44)
Ar aš darau nuodėmę prieš Dievą, jeigu, būdama katalikė, lankausi ir kitų bažnyčių užsiėmimuose?

Jeigu einate su vaikais kiekvieną sekmadienį į katalikų bažnyčią, dalyvaujate parapijos veikloje. aišku, jokios nuodėmės nėra, jeigu apsilankote turėdama laiko pažintiniais tikslais ir kitur.
Bet jums turbūt svarbiau pažinti Dievą, o ne skirtingus mąstymus? Nuolat klausytis, kaip ,,katalikai klysta'' ar ,,Marija tėra paprasta eilinė mergaitė, kaip ir bet kuri kita gatvėje'', ilgainiui tai turėtų varginti. mastau.gif
Čia panašiai kaip šeimoje. Turi savo, bet kitur apsilankai tik svečiuose. Nes jeigu ilgiau užsibūni, jau esi ne svečias, o namiškis, ir pareigas turi atlikti ne kurias nori, o kurias privalu. Natūralu, kad liepia pasirinkti.
Atsakyti
QUOTE(giedruole @ 2015 11 29, 18:44)

Ar aš darau nuodėmę prieš Dievą, jeigu, būdama katalikė, lankausi ir kitų bažnyčių užsiėmimuose?

man atrodo, kad NUODEMA yra daryti kazka blogo/nusikalstamo/amoralaus. O lankymasis kitokiuose maldos namuose, tiktai nera kazkas tokio. Todel man tai jokia nuodeme, del kurios reiketu grauztis ar atgailauti. Ar gali buti dievo paieskos kazkas nuodemingo??????? O tai, kad esat katalike...taigi ne pati ja pasirinkot tapti, tai kodel neturit teises ieskoti to, ko pati noresit?
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2015 11 30, 15:53)
Kazkada as plesiausi tarp baznycios ir cerkves. Va taip analogiskai, kaip ir jus. Ir klausimas analogiskas kilo, ar as Dievo nebemyliu, jei viena koja ten, kita ten? Atsake man vienuolis: jokios nuodemes as nedarau, nes vis tik lieku KRIKSCIONE(ne budiste, ne musulmone)
Ir jei jusu sirdis linksta prie krikscionybes ideju, tai tikrai nera jokios nuodemes isklausyti Biblijos aiskinimo ir is kitokio aspekto. Patikekit, filosofijos studentai ta Biblija is viso is is visu rakursu analizuoja. drinks_cheers.gif


Sutinku su jumis. Netgi pasidarė smalsu, ar dar vis plėšotės, ar jau pasirinkot mirksiukas.gif
Atsakyti
Beje, štai ką radau, čia taip pasisako katalikų kunigas R. Doveika:

„Nemanau, kad Katalikų bažnyčia tai komentuotų. Apskritai, manau, demokratinėje visuomenėje patys žmonės iš vaisių viską atpažįsta. Tas, kas yra stiprus ir besigilinantis į savo bendruomenę, ar ji būtų katalikų, ar liuteronų, ar kitokia, jis joje ir lieka tvirtas ir jokie vėjai jo nenupūs. Tačiau dabar yra mada tokių dalykų, kaip joga, mankštos gamtoje, kurie neturi gelmės, o tik paviršutinišką prisilietimą, po kojomis padeda ne žemės, o smėlio, tas smėlis iš po kojų ir išsiplauna. Gaila tik, kai žmonės nusivilia, jeigu dar žmonėmis ir pasinaudojama – būna labai gaila“, – kalbėjo dvasininkas.


Atsakyti