Įkraunama...
Įkraunama...

Laukiniai paukščiai

Sveiki,

gal kas pasidalintų savo patirtimi, kaip mieste prisivilioti laukinių paukštelių? Konkrečiai mes gyvename Aleksote, beveik ant miesto ir rajono ribos. Žiemą turime lesyklėlę, bet neatskrenda jokie paukšteliai. Ir iš viso - pagrindiniai paukščiai vasarą varnėnai, kurie siaubia kaimynų vyšnias, žiemą - varnos ar krankliai. Nei žvirblių, nei zylučių, nei pan.

Gal kas nors turite patarimų, kaip prisivilioti paukštelių, kad po langais čirškėtų? smile.gif
Atsakyti
Man regis aš žinau atsakymą smile.gif Taip yra todėl, kad dar buvo nepakankamai šalta. Tikriausiai dauguma laukinių paukščių nėra tokie gataveckai ir jie patys sau susiranda lesalo, tik kai smarkiau atšąla, sniegas iškrenta, jie ima artintis link žmonių namų ir tarsi prašytis papildomos pagalbos smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Monteverte @ 2015 12 15, 12:32)
Man regis aš žinau atsakymą smile.gif Taip yra todėl, kad dar buvo nepakankamai šalta. Tikriausiai dauguma laukinių paukščių nėra tokie gataveckai ir jie patys sau susiranda lesalo, tik kai smarkiau atšąla, sniegas iškrenta, jie ima artintis link žmonių namų ir tarsi prašytis papildomos pagalbos smile.gif


Kad gi buvę ir šaltų žiemų, pvz., 2009-2010.
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2015 12 15, 13:20)
Kad gi buvę ir šaltų žiemų, pvz., 2009-2010.

Ir tada jų nebuvo pas jus? Aš supratau, kad jūs iki dabar, ta prasme šią žiemą/rudenį jų nesulaukiat ar nesulaukėte iš viso niekada?
Atsakyti
QUOTE(Monteverte @ 2015 12 16, 15:41)
Ir tada jų nebuvo pas jus? Aš supratau, kad jūs iki dabar, ta prasme šią žiemą/rudenį jų nesulaukiat ar nesulaukėte iš viso niekada?


Nea, nebuvo. Žiemą - varnos, vyšnių sezonu - špokai. Ne konkrečiai pas mus, pas kaimynus taip pat, kaip tik neseniai apkalbėjom.
Atsakyti
gal reiketu pavasari inkilelius padaryt maziems pauksteliams?
Atsakyti
QUOTE(Leksa @ 2015 12 20, 22:30)
gal reiketu pavasari inkilelius padaryt maziems pauksteliams?


Gal g.gif Tik medžių nelabai yra, plyni laukai aplinkui, su visokiais krūmokšniais, kiek toliau tuopų auga ir senų sodų yra. o konkrečiai mūsų ir artimiausių kaimynų medeliai dar per jauni inkilams g.gif
Atsakyti
Manau, kad tada gal vieninteliai kokie lašinukai gali privilioti, kai normaliai pašals g.gif Šiaip tai iš viso tų visų paukštelių sumažėję man regis per visą šalį, nes toks vaizdas, kad anksčiau visur jų daugiau būdavo. Gal klystu, žinoma, bet kai buvau maža, mane ypač tėtis labai vedžiodavo po miškus, tai kiek jis man prirodydavo geniukų, voveryčių, o dabar tai retas dalykas tuose pačiuose miškuose sad.gif
Atsakyti
ir man toks įspūdis g.gif
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2015 12 20, 23:16)
Gal  g.gif Tik medžių nelabai yra, plyni laukai aplinkui, su visokiais krūmokšniais, kiek toliau tuopų auga ir senų sodų yra. o konkrečiai mūsų ir artimiausių kaimynų medeliai dar per jauni inkilams g.gif

na, tai jei nera medziu ir tik kazkokie krumai, tai kur gi tiems pauksciukams gyvent? Todel ir nera.
O inkilus zmones tvirtina prie namu ir ukiniu pastatu, kai prie medziu nenori/negali.
Atsakyti
QUOTE(Leksa @ 2015 12 23, 13:27)
na, tai jei nera medziu ir tik kazkokie krumai, tai kur gi tiems pauksciukams gyvent? Todel ir nera.
O inkilus zmones tvirtina prie namu ir ukiniu pastatu, kai prie medziu nenori/negali.



Didelių medžių yra 80-100 metrų spinduliu - tuopos, seni sodai. Pas mus - jauni medeliai ir žiemą nelankoma lesyklėlė.

Reiks bandyti inkilus kelti po kokių 5 metų g.gif
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2015 12 23, 13:31)
Didelių medžių yra 80-100 metrų spinduliu - tuopos, seni sodai. Pas mus - jauni medeliai ir žiemą nelankoma lesyklėlė.

Reiks bandyti inkilus kelti po kokių 5 metų  g.gif

esme yra medziu kiekyje.
Atsakyti